Karantenna stanica Namestovo

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Karantenna stanica Namestovo

Poslaťod agah » Štv 01.03.2012 7:54

V karantennej stanici Namestovo sa nachadzaju momentalne styri psy, ktore nutne potrebuju novy domov, nakolko je to 100% kapacity KS a padli uz slova o utrateni v blizkej buducnosti. S prosbou o akukolvek pomoc sa na mna obratila pani, ktora sa o ne nezistne stara a snazi sa im najst nejake miesto (aj v utulku) kde by im nehrozila posledna injekcia.

Verim, ze im spolocne dokazeme pomoct :vykricnik: Predstavujem Vam troch, ktori su tam najdhsie. (Popisy psov su od pani Lenky)

Prvý pes sa volá Bak. Je to asi 3-ročný pes, rasa - neviem určiť, ale má zaujímavé črty. Povaha - k ľuďom maximálne prítulny, s inými psami sa nemusí, lebo má majetnícke správanie na teritórium, ale nie je agresívny.Má super hlboký a silný štekot, a jedine čo dokáže človeka, ktorý sa bojí psov vyľakať je veľkosť.Určite by dobre strážil.Je priateľský, ľahko si zvykne na človeka, ktorý sa o neho stará a je veľmi milý k ľuďom, ak sú aj oni k nemu milí. Je veľmi čistotný. Do koterca sa nevyšpiní, len keď už nevydrží. Rád behá, je hravý a veľmi maznavý. Stále by sa nechal iba hladkať. Zrejme mu to nebolo dopriate.Pekne chodí na vodítku, aj keď najradšej má voľný výbeh. Reaguje na privolanie, a na povel sadni. A keď sa aj stane, že odbehne, vždy sa vráti za pár minút.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Druhý je Jerry - asi ročný kríženec nemeckého ovčiaka.Už teraz má riadne labky, takže to bude poriadny maco. Je to taký malý šaľo. Neustále sa motá pod nohy, rád behá a pri prechádzke sa od Vás nevzdiali. Stále monitoruje či ste nablízku, ak Vás nevidí, hneď sa vráti. Miluje hladkanie, a odmenou za to je jeho šťastný pohľad. Potrebuje spoločnosť človeka. Jeho smutné oči pri odchode od neho hovoria za všetko. Vyzerá na svoju veľkosť hrozivo, ale zdanie mnohokrát klame. Nemá problém s inými psami, on si ide po svojom, nevšíma si ich.
Obrázok
Obrázok


Tretia je Jacky - je to asi 2 ročná fenka belgického ovčiaka. Má veľmi priateľskú povahu. Nie je agresívna, ale dôveru si treba vybudovať. Zrejme toho veľa pekného vo svojom živote nezažila, lebo pri prudkých pohyboch je dosť plachá. Niekto ju asi bil. Bola dosť vyhladovaná, keď som ju našla. Pekne chodí na vodítku, ovláda základne povely. Rada sa hrá a najradšej aportuje. Púšťam ju navoľno a nepohne sa odo mňa na viac ako 2 metre. Všetky tri psy sa znášajú, aj keď sú žiarlivé.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Sú vhodné na stráženie, ale aj ako dobrý spoločníci. Ak im človek dá trochu lásky, vedia ju 100 násobne vrátiť.

Všetky sú vysoké cca 55-60 cm, váha - ten prvý pes okolo 40kg, druhý pes - 55 kg a tretia fenka okolo 40 kg.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Karantenna stanica Namestovo

Poslaťod agah » Pia 02.03.2012 8:07

Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Karantenna stanica Namestovo

Poslaťod BarboraA » Sob 03.03.2012 14:57

Pozdieľala som na FB ... myslím, že o tých psíkoch málokto vie, snáď sa to preženie celým Fejsbukom a nájdu si domov.. .
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Karantenna stanica Namestovo

Poslaťod agah » Pon 05.03.2012 7:32

Dakujem! Ja to s FB moc neviem a myslim, ze prave toto tie psiky potrebuju - aby niekto o nich vedel.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Karantenna stanica Namestovo

Poslaťod moth » Pon 05.03.2012 7:52

Drzim palce psikom, aby co najskor mali nove milujuce domovy!!! Dala som zdielat na FB... mam pocit, ze prvy psik ma vela z AA :yes:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Karantenna stanica Namestovo

Poslaťod agah » Pon 05.03.2012 8:16

Ja sa zasa pokusam prehovorit nasu regionalnu telku na reportaz, uvidime ci sa to podari. Mozno by aspon mesto zlepsilo podmienky tej KS, lebo zatial jej jedinym kladom je obrovske srdce pani, ktora sa o psy dobrovolne stara, inac je to tam hrozne. Fakt neviem na co idu tie dane od psickarov. :nie:
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Karantenna stanica Namestovo

Poslaťod BarboraA » Pon 05.03.2012 10:06

agah - super, drzim palce s tou televiziou! Urcite by to pomohlo.
Dala som znova zdielat na FB, jednoho mi zobrali zdielat aj na stranke "Kricim za tych, ktorych hlas nikto nepocuva..." to je jedna z najuzitocnejsich stranok na zdielanie, lebo je tam nalajkovanych milion ludi. Urcite to zaves aj tam z casu na cas. Skusala som to ze hodit aj na stranku Namestova samotneho na FB, lenze nemaju povolene zdielanie na stenu, nedalo sa mi to tam.
Inak moj navrh: spravila by som tie albumy na FB trochu inak, v popise albumu by rozhodne malo byt to info o psikovi, ktore si napisala sem, lokalita, kontakt, hlavne telefon a mail na osobu, ktora ma o psovi dostatok informacii a tiez moze psa na adopciu vydat. Cim viac info tym lepsie! Drzim palce! :yes:
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Karantenna stanica Namestovo

Poslaťod agah » Pon 05.03.2012 13:30

Odkazem pani Lucii. Kontakt na nu je: Lucia Vernerova - 0904 164 489
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: Karantenna stanica Namestovo

Poslaťod casira » Pon 05.03.2012 19:32

mam pocit, ze prvy psik ma vela z AA

Hlavne to sfarbenie.Paradne,nie? :oo:
Samozrejme,aj ja držím psíkom palce,nech sa im podarí najst milujúcich majitelov.Je to smutné,že sú takí opustení. :ua:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice


Späť na Útulky