Útulok Nitra

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Útulok Nitra

Poslaťod winduska » Sob 28.11.2009 21:12

Veľa ľudí si kúpi radšej čistokrvného psa, akoby si mal zobrať kríženca z útulku :censored: , lebo si myslia, že psi z útulkov sú menej zvládnuteľní alebo keď si už kupujú psa tak si kúpia radšej ,,poriadneho,, nie nejakého bastardíka čo hovoria ľudia veľmi často :ach: :pac:
Naposledy upravil winduska dňa Štv 08.04.2010 14:20, celkovo upravené 1
winduska
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 21.12.2009 10:17

ahojte. keď by som chcela zaniesť granulky do útulku, treba sa nejako dopredu ohlásiť? lebo keď idem okolo, nikdy tam nikoho nevidím...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Útulok Nitra

Poslaťod skacenka » Pon 21.12.2009 10:24

Leiluška-ja vždy keď nesiem veci do Nr útulku, tak len zavolám na t.č ktoré majú aj na bráne, bývajú tam tak navečer, od tej 17tej určite, možno aj skôr...Ja im vždy len zavolám, že som pred bránou a že som priniesla nejaké veci a oni vždy o chvíľku prídu a vyzdvihnú to :yes:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 21.12.2009 10:27

výborne, ďakujem
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Útulok Nitra

Poslaťod PAVERA » Pon 18.01.2010 18:59

kriste! od 21.12.2009 nikto,no toto je forum,ozaj! :pac:
PAVERA
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Útulok Nitra

Poslaťod whitelioness » Sob 27.03.2010 22:17

Neda mi neoprasit tuto staru temu a pridat moj komentar. Citala som tu pohorsenu vypoved kohosi, ze aky vynosny obchod robia Rakusania so psikami z Nitry. Ja sama zijem uz roky v Rakusku a od januara je po mojom boku Punkti - fenka z Nitry takze nieco malo o tejto problemtike viem.

Mozno sa niekomu skutocne moze zdat ze 190 Euro (resp. 290 za kastrovaneho psika) je o 2/3 viac ako platia oni v Nitre, ale verte mi, tito ludia z toho nemaju ziaden financny prospech. Animal hope prebera napr. naklady za kastraciu, ktore tu vo Viedni su od 350 Euro nahor (podla velkosti psika), financuje potrebne lekarske vysetrenia, zakroky a operacie.

Moja fenka krivala na zadnu labku uz ked som ju prevzala. RTG ukazal displaziu bedrovych klbov vo velmi pokrocilom stadiu. Jedina moznost ako jej umoznit zivot bez bolesti bola resekcia hlavice stehennej kosti. RTG pod narkozou stoji 100-120 Euro, operacia 650 Euro... Animal hope tieto naklady za mna uhradil, rovnako ako aj kastraciu, ktora na nas caka niekedy na jesen.

Teraz trochu matiky v mojom pripade: -50(dali v NR) + 290(dostali odo mna) -50(prvy RTG) -100(RTG pod narkozou) -650(nakaldy za OP) -350(kastracia) = -910 Euro!!!

Takze ak si niekto mysli ze si animal hope na psikoch z Nitry zaraba zlate gate, tak sa velmi myli!

A este nieco: tolkati sa pozastavujete nad tym ze domovska stranka utulku v Nitre nieje aktualizovana, resp. pre zaujemcov neposkytuje ziadne informacie o psikoch... preco sa niekto z vas miesto kritizovania radsej sam neponukne a neprevezme aktualizaciu tej stranky? Ako predloha by mohla sluzit povedzme tato stranka: http://www.animalhope-nitra.at Tu som ja nasla moju zlatucku Punkti.
Obrázok
My goal in life is to be as good of a person my dog already thinks I am!
whitelioness
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Vieden

Re: Útulok Nitra

Poslaťod zopz » Sob 27.03.2010 22:48

Prepac, ale musim ta opravit, ze slov. utulky uz davaju kastrovane feny, prip. aj psov rakuskym organizaciam. Feny tu pre utulky stoja tak ca. 50 eur, kastracia, ak im to robi veterinar, s ktorym maju dohodu, mozno aj menej.

A davas spatny priklad, lebo nie kazdy pes ide z utulku s problemami, ba da sa povedat, ze idu zdravi a to to, ze niektory potrebuje taku op, je skor vynimka.

Cize tvoj sposob obhajoby vobec nesedi.

Ja dodam, ze utulky dostanu od rakusanov prepaltene ciste naklady, niekedy este menej. Na spolupraci vsak ziskavaju inak - ze sa im umiestnia psy a ze dostanu granule a ine vecne dary, ktore rakusania, co sem chodia, nie kupuju , ale vyzbieraju od ludi.
zopz
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Útulok Nitra

Poslaťod whitelioness » Ned 28.03.2010 13:57

Moja fenka nebola kastrovana. Myslim, ze to musim vediet lepie ako Ty, nemyslis? A ani neviem kde si v mojom prispevku nasiel ten utok, ze psikovia z Nitry su v zlom stave. Ja hovorim o mojom konkretnom pripade a nic nezovseobecnujem. Precitaj si radsej 2x co ludia pisu a najprv porozmyslaj, kym niekoho napadnes...

A este nieco: ak si myslis ze tie veci co Rakusania prinasaju do utulku su bez vynimky vyzbierane dary, tak si na velkom omyle. Prave vcera jedna holka priviezla do Nitry drevenu poschodovu postel ktoru pre tento ucel vydrazila na ebay...

http://forum.animalhope-nitra.at/attach ... ntid=14137
http://forum.animalhope-nitra.at/attach ... ntid=14138
Obrázok
My goal in life is to be as good of a person my dog already thinks I am!
whitelioness
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Vieden

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Laira » Pon 27.02.2012 16:16

Ja viem, priznávam útulok v NR je hrozný... :nechutne: Aj ja som tam bola s nádejou že si z tade niečo vyberiem a pôjdeme to zobrať.Taktiež pani vyšla a povedala: Nie nemôžete ísť dovnútra!A ešte na drzovku sa nám otočila a išla si tam niečo riešiť :pac: .A aj ,,ubytovanie" havinkov máme hrozné.Na jednej takej malej chatke tam je položená biela potrhaná deka, a na nej krásny mohutný NO.Aj pri bráne tam behal krásny (bolo očividné že čistokrvný) bígl.Aj za mrežami bol krásny Ridgeback s takými smutnými očami... :plac: Ale čo narobíme nemáme ani poriadny park, nie to ešte útulok...Dvonč teda nevie zajednať nič :kak:
Dogs Lover
Obrázok
Laira
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Nitra

Re: Útulok Nitra

Poslaťod usagi » Pon 27.02.2012 17:18

Offtopic: Teda,neviem co je na nasom parku take zle :lol:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Útulok Nitra

Poslaťod šeltie » Pon 27.02.2012 20:14

Offtopic: inak s tym parkom to nechapem ani ja ... nemam voči nemu vyhrady
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Laira » Pon 27.02.2012 21:05

Offtopic: hh, keby ste sa prišli pozrieť pri hydrocentrálu...My ked sme tam boli so Shelbym tak tam boli kopy odpadov :no: A milión bezdomovcov...Ja zasa viem že on nemôže zajednať všetko ale tak som decko berte ohľad :angel:
Dogs Lover
Obrázok
Laira
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9
Bydlisko: Nitra

Re: Útulok Nitra

Poslaťod šeltie » Pon 27.02.2012 22:24

Offtopic: pri hydrocentralu? chodim tade dost často praveže povedla rieky je prijemna prechadzka ...
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Domca » Uto 28.02.2012 9:10

Laira píše:Aj ja som tam bola s nádejou že si z tade niečo vyberiem a pôjdeme to zobrať.


Offtopic: Mozno si to pisala v rychlosti ale aj tak mi neda nerpynut :lol: ...,,to,,? pes nieje vec ale zviera :ahoj:

Laira píše:Ja viem, priznávam útulok v NR je hrozný... :nechutne: Aj ja som tam bola s nádejou že si z tade niečo vyberiem a pôjdeme to zobrať.Taktiež pani vyšla a povedala: Nie nemôžete ísť dovnútra!A ešte na drzovku sa nám otočila a išla si tam niečo riešiť :pac: .A aj ,,ubytovanie" havinkov máme hrozné.Na jednej takej malej chatke tam je položená biela potrhaná deka, a na nej krásny mohutný NO.Aj pri bráne tam behal krásny (bolo očividné že čistokrvný) bígl.Aj za mrežami bol krásny Ridgeback s takými smutnými očami... :plac: Ale čo narobíme nemáme ani poriadny park, nie to ešte útulok...Dvonč teda nevie zajednať nič :kak:


Citala si celu diskusiu?...ked je tam cca od 100 do 200 psov a stovka je vzdy pustena vezmu si pracovnici utulku na triko ze by sa mohlo nebodaj nieco stat?...tolko psov po kope to nieje sranda, k tomu ked tam vstupi cudzi clovek nikdy nevies ako ktory pes moze zareagovat...a potom bude zase kopa :kak: na NR utulok ze tam maju psy ktore hryzu :ach: Ked mame u nas v utulku aj 15 psov nikdy nepustame ludi k nim ked behaju....(a to nieje ani stvrtina z toho co je v NR) jednoducho riziko je prilis velke aj ked tych psov pozname...Vzdy s apozatvaraju do kotercov az potom ludi pustime ale to je pri 15-tich psoch kym by pozatvarali tolko psov kolko ta oni maju cakali by ste pol dna.
Ake ubytovanie by si chcela?...tam nemozes cakat nijaky luxus, este raz si pozri kolko vela psov tam je. To nieje ako pri inych utulkoch s mensou kapacitou a to si treba uvedomit v prvom rade. :nie:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Haleth » Uto 28.02.2012 16:42

Offtopic: Mala by si byť rada, že vôbec park JE. A na slovenské pomery to je veľmi veľmi luxusný park.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky