Útulok Nitra

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Útulok Nitra

Poslaťod MartaK » Str 20.05.2009 0:05

Taketo skusenosti s NR utulkom mam aj ja s pred 7-8 rokov.Zvlastne,ze sa tam podla tychto info nic nezmenilo.A to prinasanie psikov k brane sme zazili vtedy tiez.Hrozne.Oberaju tych psikov o mnohe sance na novy domov.A to tolke roky rovnako,neuveritelne.Alebo,cim viac ich tam bude,tym viac zoberu Rakusania,ale za ine prachy...Zacinam pochybovat o spravnych umysloch kompetentnych v utulku.
MartaK
Nováčik
 
Príspevky: 47

Re: Útulok Nitra

Poslaťod zopz » Str 20.05.2009 16:40

MartaK, ak dokazes za 50 euro psa 2x zaockovat, odcervit, nakrmit a zacipovat, prip. este obcas zoperovat a z toho este dobre zarobit, tak si otvor utulok a ja ti dohodim rakusakov a bude z teba milionarka.

Ze nechcu umiestnovat na SK nie je z tvojho uvedeneho dovodu, ale z nedovery k slovenskym majitelom zvierat. Ze je to chybny postoj, to je uz o inom.
zopz
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Útulok Nitra

Poslaťod skacenka » Str 20.05.2009 16:53

Ja mám psa z Nr útulku :no: Takže predstavte si,dajú aj na SK :yes:
To,že prečo nepustia ľudí dnu tu už povedané bolo...A tak ako povedala zopz-ak za 50€ dokážeš psa komplet obstarať-nech sa páči,tulákov je dosť,stačí založiť útulok a môžeš byť milionárka :jupi:
Toto je jeden z veľmi mála útulkov,kde som si ja 100% istá dobrým úmyslom!
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Útulok Nitra

Poslaťod usagi » Pia 22.05.2009 22:37

aj charlie je odtialto :ha:
ale ja by som ani za rakusanov ruku do ohna nedala :nie: mozno som velky pesimista v tomto smere,ale ludia vedia byt vsade rovnake svine :ua:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Útulok Nitra

Poslaťod zopz » Pia 22.05.2009 23:53

Az na to, ze v rakusku aj susedia dozru na susedovho psa. Ak das psa u nas na metrovu retaz natrvalo, nik sa nebude tomu cudovat, ale v rakusku ti uz o dva dni zazvoni pri dome vetrina a policia a psa ti odoberu a este dostanes aj mastnu pokutu za tyranie.
Ak ti v rakusku ubehne nejaky pes do lesa alebo do pola, nebude nanho polovnik strielat , aj ked sa tam nahodou objavi. Ak sa ti strati, nehrozi ze ho najde nejaky sarha a este v aute ho usmrti. Atd.
zopz
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Útulok Nitra

Poslaťod westie.wendy » Ned 24.05.2009 19:39

zopz s tým musíím s tebou plne súhlasiť :yes:
westie.wendy
Nováčik
 
Príspevky: 43

Re: Útulok Nitra

Poslaťod usagi » Uto 02.06.2009 16:40

aha,tak to som nevedela ze uz aj u nich to tak funguje :pac:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Útulok Nitra

Poslaťod maggie » Štv 04.06.2009 11:09

tri roky som zila v rakusku a musim teda povedat,ze si myslim,ze ich pristup ku psom je asi skutocne iny,iste urcite sa najdu vynimky,ale ja osobne som tam za ten cas nevidela jedineho zanedbaneho psa,niekde pri baraku na retazi,ani na dedinach..u nas je to bohuzial dobrym zvykom,obzvlast oblubujem ako si prislusnici nasej "elity" postavia barak,kupia znackoveho psa a nechaju ho zit vonku,na metri stvorcovom,vybetonovanom,do zahrady mu pristup zamedzia!!fuj!no...to je ale od temy...co som mala moznost vidiet v rakusku su utulkaci velmi popularni,ludia sa dost riadia tym,ze bud psa s pp alebo ak nie,tak utulkaca....bola som vencit psikov z nr utulku cca pred d voma mesiacmi a maju tak momentalne obrovske ale skutocne obrovske mnozstvo psikov,pretoze beru z okolitych karanten tych co su na utratenie...myslim ze ta situacia tam zacina byt neunosna,neviem ako by sa to dalo riesit,ale urcite potrebuju viac miesta,koterce atd atd!!ale klobuk dole pred ludmi,ktori sa tam o psikov staraju,aj ked tie podmienky su zle,bola by som teda zvedava,kto by na takom niecom vedel zarobit!!
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Útulok Nitra

Poslaťod maggie » Štv 04.06.2009 11:19

apropo adopcia....ked nepustaju ludi ku psom...chcelo by to asi nejaku poriadnu netovu stranku so vsetkymi hafanmi,kde by si ludia vybrali,prisli a toho konkretneho nufka by im priniesli...
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 04.06.2009 11:27

oni majú webovú stránku, len nie je svete toho, kto by psíkov fotil a updatoval stránku...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Útulok Nitra

Poslaťod maggie » Štv 04.06.2009 13:19

no ved o tom hovorim....o stranke viem ale jakteziv som sa z nej este nic nedozvedela
maggie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 243
Bydlisko: bratislava

Re: Útulok Nitra

Poslaťod maydanoz » Pia 05.06.2009 21:35

Maggie ma pravdu, v Rakusku, Nemecku..atd..sa psi nedrzia za humnom na metrovej retazi, ako je to na slovenskych dedinach zvykom. Ale ked utulok da radsej psikov do zahranicia, hned to zavistlivej slovaci bije do oci, ze za "ine prachy"! Na slovensku to malokoho zaujima, osudy tyranych psov bez domova. Ale ak ide o prachy, hned maju vsetci pripomienky! :nie: Ale nikto sa nenejde, kto by prispel a pomohol!
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Útulok Nitra

Poslaťod MartaK » Pon 15.06.2009 0:31

zopz píše:MartaK, ak dokazes za 50 euro psa 2x zaockovat, odcervit, nakrmit a zacipovat, prip. este obcas zoperovat a z toho este dobre zarobit, tak si otvor utulok a ja ti dohodim rakusakov a bude z teba milionarka.

Ze nechcu umiestnovat na SK nie je z tvojho uvedeneho dovodu, ale z nedovery k slovenskym majitelom zvierat. Ze je to chybny postoj, to je uz o inom.

Samozrejme,ze nedokazem.Sama mam doma par zachranenych psikov.Viem,co to obnasa.A milionarkou byt nemienim,mna zaujimaju uplne ine veci... :ach: Ja som len rada,ze tu vidim pozitivne skusenosti s tymto utulkom.Parkrat som tam s kamoskou viezla krmivo,atd.Ale uz par rokov v NR nebyvam,tak neviem co a ako dnes...Ja som len zareagovala na podobne skusenosti,mozno trochu unahlene.Sorry,ak som niekomu ublizila.Ja mam skor sklon obdivovat nadsencov za dobru vec,podla mnohych extremistov. :poklona: Tak vsetko dobre a prajem co najmenej psikov v utulkoch. :smile:
MartaK
Nováčik
 
Príspevky: 47

Re: Útulok Nitra

Poslaťod meggie26 » Sob 20.06.2009 13:24

Sice to nieje o psikoch ale neviete ci nemaju v NR utulku aj maciatka?
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Útulok Nitra

Poslaťod usagi » Sob 04.07.2009 21:59

maju.charlie tam byval s mackami :yes:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky