Útulok Nitra

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Perdita » Uto 06.10.2009 16:01

Na viacerych forach som v poslednej dobe citala o nitrianskom utulku. Tak by som k tomu chcela nieco aj ja - pracujem vo veterinarnej osetrovni a kedze neradi utracame zvierata, ktore sa niekomu zunuju, alebo sa z nejakych dovodov o nich majitelia nevedia postarat, pomerne casto sa obraciame na nitriansky utulok so ziadostou o pomoc a adopciu. Je to jediny utulok, ktory nam zatial nikdy neodmietol zobrat zvierata - psov aj macky. Je pravda, ze zvierata odovzdame pri brane a nechodime dnu, hoci kedysi v zaciatkoch som sa bola pozriet aj vnutri. Poznam pani Kubickovu, ktora ucila v skole moju dceru a casto komunikujem s jej synom. Su to obetavi ludia, ktori po pracovnej sichte nejdu domov, ale do noci sa venuju zvieratam v utulku. Neboli by schopni im nejako ublizit. Myslim si, ze su az prilis uzkostlivi, velmi precizne vyberaju majitelov pre zvieratka a mozno az trochu paranoidne. Zrejme maju dobru spolupracu s organizaciou v Rakusku, ktora im pomaha hladat domovy pre siroty. Asi maju so slovenskymi majitelmi vela zlych skusenosti a tak sa orientuju sem. Napokon to nie je zle, preplnenych utulkov je u nas dost a je dobre, ze su schopni zvieratka vyviest, v Rakusku som bola a viem, ze spolocnost tam ma uplne iny pristup k zvieratam. Verim, ze zvieratka z Nitry sa po nemecky rychlo naucia a maju sa tam dobre. Urcite popieram take naznaky, ze by zvierata isli na pokusy a pod., to by tito ludia nikdy nespravili, tomu neverim. Viem, ze niektore zvieratka, ktore sme doniesli napokon skoncili u nich doma, sami ich maju hodne.
Perdita
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Útulok Nitra

Poslaťod Deria » Str 21.10.2009 23:25

Mozem potvrdit a suhlasit s Perditou, pani Kubickova je uzasna zena, ktora robi maximum pre zvierata, je to neuveritelne obetava zena a vytrpela si uz svoje kvoli nim. Mala som tu moznost, sa o tom presvedcit. Skromna hrdinka, o ktorej malokto vie pravdu.
Deria
Snoopy
 
Príspevky: 108

Re: Útulok Nitra

Poslaťod PAVERA » Str 04.11.2009 20:57

Chcem sa podakovat Nitrianskemu utulku,ktory zobral psika Nikinka a este jednu sucku do svojej opatery a pre Nikinka nasiel domov-rodinu,niekde v Nitre. Trosku je na skodu,ze neposkytuju udaje kam umiestnuju psikov,lebo by bolo mozne aj z nasej strany odkontrolovat ,kam sa psik dostal a ako je onho postarane. Na margo utulku ,mozem povedat,ze prvy dojem je zmiesany,ale ako sme mali moznost vidiet,o psikov je dobre postarane,dokonca tam bol jeden z amputovanou prednou labkou, celkovo psy vyzerali spokojny,ale bolo vidiet ,ze maju toho vela a nemaju ,,cas,, na zbytocne reci,lebo postarat sa o tolko psov,no-klobuk dole. Mna si ziskali a zacnem im financne prispievat,lebo to co robia, vela ludi ani netusi. Ked sme hladali utulok, lebo niesme z Nitry, cestou sme sa pytali ludi ,ci neviedia,kde sa utulok nachadza,no nikto z cca 10 ludi starsich a mladsich nevedelo poradit,tak sme utulok hladali ,,vlastnymi,, silami. Myslim si ze Nitrancania by si mali stupit do svedomia a trosku viac sa starat aj o taketo ,,zbytocnosti,, ... Este raz dakujem ludom z utulku v Nitre,lebo Nikinko pre nas vela znamenal,starali sme sa onho viac ako 1 rok aj ked nebol nas a jeho pan ho nechal napospas osudu o druhom psikovi ani nehovorim,toho nejaky dobrak vyhodil na ulicu! D A K U J E M !!!! :jop: :jop: :jop:
PAVERA
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Útulok Nitra

Poslaťod usagi » Ned 08.11.2009 21:52

prepac ale to vyhlasenie o vstupeni si nitranov do svedomia mi pride prisilne :hmm: nemusi kazdy vediet vsetko...mala si smolu,ze si nacapala prave ludi,ktorí maju uplne ine zivotne zameranie a vedia,ze utulok tu je,ale ze kde sa nachadza uz vediet nemusia...keby ma niekto zastavil a opytal sa ma ze kde je najblizsi bar,tak by moja odpoved z nela: ze je tu toho plno,ale neviem,kde konkretne...pretoze tie miesta nenavstevujem a ani sa o ne nezaujimam-takze ziadne zovseobecnovanie :nie: a su to prave nitrancania co chodia tych psov vencit a pomahat :yes: a vlastne su to prave nitrancania co ten utulok spravuju.....
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Útulok Nitra

Poslaťod PAVERA » Ned 15.11.2009 14:10

Ak som nekoho urazil ( som muzskeho rodu) tak sa ospravedlnujem,ale tiez by ma zaujimalo kolko ,mate v Nitre utulkov,pokial ich je viac ako 5 tak chapem ,ze niekto nevie ,,ktory ,, by to mohol byt,ale ak nie a cca 10 ludi nevie nic ,, o nejakom,, utulku,tak si myslim,ze je to dost divne.... :pac: este raz vdaka utulku a obdiv a samozrejme aj tym ludom co sa venuju psikom! :jop:
PAVERA
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Útulok Nitra

Poslaťod usagi » Ned 15.11.2009 22:36

neviem odkial si,ale na pocet obyvatelov v NR je tych 10 ludi naozaj mini vzorka :no:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Útulok Nitra

Poslaťod PAVERA » Pon 16.11.2009 12:52

No ja som ani vzorky nerobil,bol to a je len taky pocit,ale netrap sa tym,urcite to lepsie nebude ani inde,ludia su vsade rovnaky.... ( tych utulkov,kolko? ) :jazyk:
PAVERA
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Útulok Nitra

Poslaťod usagi » Pon 16.11.2009 21:59

utulok je len jeden a vnie najlepsom stave,ale mozme byt radi,ze tu aspon nieco je :ua: podcenovanie pomoci zvieratkam je podla mojho nazoru u nas celospolocensky jav,preto mi prislo tvoje vyjadrenie proti nitrancanom prisilne-ale mozna sa jedna len o sklz v internetovej komunikacii :nwm:
ja mam odtial pesana a prajem utulku aby od nich odchadzalo co najviac psikov do novych milujucich rodin a nie aby im pribudali :no:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Útulok Nitra

Poslaťod PAVERA » Uto 17.11.2009 8:50

Priania su sice pekna vec,ale taketo utulky potrebuju hlavne materialnu a financnu pomoc,takze som sa rozhodol prispievat aspon drobnou sumou kazdy mesiac. Kolki dalsi sa pridaju? :winner:
PAVERA
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Útulok Nitra

Poslaťod winduska » Štv 19.11.2009 0:19

Nechcem nikoho presviedčať o opaku nepravdivých článkov, ktoré sa tu o Nitre popísali lebo podľa mojich skúseností väčšina tíchto ľudí v Nitrianskom útulku nikdy nebola. Všetci vedia kritizovať a ohovárať, no pomôcť nepríde nikto! O veľké množstvo zvierat sa stará málo ľudí. Bez týchto úžasných ľudí by všetky tieto zvieratá pobehovali po uliciach, zomierali, hladovali zbytočne kôli ich mnohokrát nezodpovedným majiteľom. Títo ľudia zasvätili celý svoj život opusteným zvieratám, ktorým zachaňujú životy a hľadajú im nové spolahlivé rodiny. Pre každého člena útulku treba denne zabezpečiť vodu, krmivo, teplé a čisté domčeky, pre mnohých aj lieky a špeciálnu starostlivosť.Toto všetko pre nich zabezpečujú títo ľudia. Psi sú púšťaní na etapy, zatiaľ čo im pracovníci útulku zabezpečujú čisté koterce, krmivo a čistú vodu. Aj preto nemôžu do areálu útulku chodiť ľudia, či už ide o bezpečnosť psov alebo ľudí.

Prikladám videá zverejnené na stránkach a internete + nedávna reportáž z televíznych novín:

http://free.zoznam.sk/video/Utulok-Nitra-RCSZ-Nitra

http://tvnoviny.sk/spravy/regiony/chlap ... topit.html
Naposledy upravil winduska dňa Štv 08.04.2010 14:11, celkovo upravené 2
winduska
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: winduska

Poslaťod PAVERA » Štv 19.11.2009 11:11

Som rad ,ze sa ozval niekto ,,aj,, kompetentny. Problemov je viac,zacal by som tym,ze naozaj vo vasom utulku pracuju ,,len,, 4 ludia,lebo na to mnozstvo psikov co tam je ,no neviem ale asi je to malo. Dalsia vec je medializacia. Utulok by bolo treba dat naozaj do pozornosti verejnosti,hlavne Nitrancanov,lebo nestaci vediet ,ze tu je nejaky utulok,ale aby aj vedeli ,,kde je ,,a ako to tam funguje,co je spojene z dalsou temou : komunikacia. My sme do Nitrianskeho utulku odniesli psika menom Nikino,bol to jazvecik.Dovodom rozhodnutia preco prave Nitriansky utulok bolo,ze tu udajne (aspon tak som sa dopocul a docital ) psikov neutracaju a snazia sa spravit pre nich maximum. Videli sme aj ake podmienky tam psikovia maju,aj ked sme nesli dnu. Jedine co mi trosku vadi ,ze nemozeme ist pozriet Nikinka do novej rodiny,nakolko utulok neposkytuje informacie kam psika umiestni. Verim ,ze hladaju domov podla dobre nadstavenych kriterii,ale predsa,nie kazdy tam donesie psika ktoreho nasiel na ulici. My sme si k Nikinkovi vytvorili aj citovy vztah a verte ze sme dlho rozmyslali a hladali moznosti ako si ho nechat. Ale nebolo to mozne,nakolko mame v 2 izbaku 2 feny,co uznate ze je uz aj tak dost. Su to psikovia z ulice,kvoli ktorim sme si uz dost vytrpeli,lebo ,,obycajny,, ludia neviedia pochopit ,ako je mozne aby mal niekto v byte 2 psov- no fuj! :nie: Skratka,prinesiete psika a tym padom vam uz nepatri.Mozno trochu ustretovosti zo strany utulku by zlepsilo vztahy z verejnostou,aj ked viem,ze naozaj nemaju cas nato aby ich tam niekto zdrzoval,ved samotny ukon prevzatia psikov,bol velmi rychly. V dnesnom svete,ked sa maly psy stavaju aj obetami vyskumov, obchodovania a davania bojovym plemenam ako ,,hracky,, -ano,naozaj sa to deje aj na Slovensku, tak by bolo dobre ,aby som aj ja mohol odsledovat kam a komu psik ide ,pokiaL BY SOM MAL ZAUJEM. Dalsia vec je podpora utulkom. Nikoho nezabije,ak mesacne prispeje nejakou malou sumou na chod nejakeho utulku. A na tych strankach naozaj treba popracovat,preco napr. su odfoteny ,,len,, niektori psy,ked ich je tam take mnozstvo? Nebolo by lepsie odfotit ich vsetkych,aby si ludia vedeli vybrat a stranku aktualizovat? Dakujem. :au:
PAVERA
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Útulok Nitra

Poslaťod usagi » Sob 21.11.2009 22:43

PAVERA ak mas zaujem vediet do akych ruk tvoj psik isiel tak by bolo lepsie keby ste mu novy domov nasli VY.osobne si neviem predstavit ze by som dakeho psika s ktorim som si vytvorila citovy vztah zaniesla do utulku.a blbe reci blbych ludi by ma netrapili uz vobec :nie: ale je jasne ze psik je aj "financna zataz" a 3 je uz dost.len treba mat na pamati ze z vasich ruk,by ste mu nasli domov rychlejsie ako ked sa dostane medzi ostatnych "uchadzacov"...
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re:Usagi

Poslaťod PAVERA » Ned 22.11.2009 10:21

Prepac,asi som to dobre nevysvetlil-hladali sme ,,vsetky,, moznosti,aj ako Nikina umiestnit niekomu ,ci na dom,alebo inde,ale neviem ,ake mas ty skusenosti,ale ja mam skusenosti uz z dvoma psikmi(preto mam doma dvoch) lebo dnes je skoro nemozne,aby si niekoho nasla,kto by chcel takehoto psika,lebo problem je aj zo znackovymi ,ked chces niekomu dat aj zadarmo,vies? Preto sme volili tuto moznost a to nehovorim o tom,ze mu hrozila likvidacia (im) takze nas tlacil cas... :ua: Inak este jedna poznamocka: len na navstevnosti tohto fora vidim,aky je zaujem o temu psy a utulky.... :hmm:
PAVERA
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Útulok Nitra

Poslaťod usagi » Ned 22.11.2009 23:54

aj ja by som prijala vacsi zaujem,ale... :nwm: viem si predstavit ze ste pre psika urobili vsetko,je smutne ze su ludia schopny vysolit za "akoze yorkov,krysazikov a civky" tazke tisice a pritom by stacilo darovat domov radsej takymto psikom,cim by sa cochvilu zredukovala problematika mnozenia a zarabania na psoch,ktorí sa na danne plemeno ani nepodobaju :ua:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: usagi

Poslaťod PAVERA » Pon 23.11.2009 15:20

No biznis je biznis,ale ono je toho uz vela,takze trh si sam reguluje aj ,,znackovych,, psikov... :jazyk:
PAVERA
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky