Virtuálna adopcia psíka

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Virtuálna adopcia psíka

Poslaťod Tania » Str 01.06.2011 14:31

Ahojte :ahoj:
máte niekto virtuálne adoptovaného psíka z nejakého útulku?
Je to podľa mňa super pomoc, ak si nemôžte ďalšieho psíka vziať domov...akurát sa chystám jedného fešáčika si adoptovať a veľmi sa teším :aaa:
“Climb the mountain so you can see the world, not so the world can see you."

Stafordširský bulteriér..."je úžitkem i potěšením pro rozumné, terčem pro hlupáky"...
Tania
Junior
 
Príspevky: 469

Re: Virtuálna adopcia psíka

Poslaťod Margita » Str 01.06.2011 20:40

ja som voci tymto veciam dost skepticka,to je ako si virtualne adoptovat africku sirotu :ua: aku mas istotu ze sa mu tie peniaze dostanu?myslim ze lepsia pomoc je ist z apsikom vziat ho na prechadzku,pohladkat ho a vyblaznit sa s nim a nieco mu priniest pod zub :smile:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Virtuálna adopcia psíka

Poslaťod Tania » Str 01.06.2011 20:59

posielala som to na účet Kežmarského útulku a myslím, že práve oni patria k tým poctivým, takže im verím, že peniažky využijú na to, na čo majú...som z BB, my tu ani útulok nemáme bohužiaľ...najbližšie je karanténna stanica Zvolen, kde je však s takýmito vecami problém a tam by som teda tomu neverila, že peniaze využijú pre psíkov...
“Climb the mountain so you can see the world, not so the world can see you."

Stafordširský bulteriér..."je úžitkem i potěšením pro rozumné, terčem pro hlupáky"...
Tania
Junior
 
Príspevky: 469

Re: Virtuálna adopcia psíka

Poslaťod starr » Štv 16.06.2011 12:38

Ja mám virtuálne adoptovanú jednu kríženku huskyho, ale už čoskoro pôjde vraj do nového fyzického domova, tak potom už mať nebudem. Teda možno ma v budúcnosti nejaký hafo ešte osloví a adoptujem si virtuálne iného.

Ja som si ju pôvodne chcela zobrať na dlhé venčenie aj domov, ale potom to pre rôzne rodinné záležitosti nebolo žiaľ možné. Prispievať jej malo určite zmysel, lebo okrem iného musela ísť na operáciu nádoru spojenú s kastráciou, ktorá stála okolo 120 EUR, čiže som tak aspoň prispela svojou troškou do mlyna :smile:.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Virtuálna adopcia psíka

Poslaťod bubka » Pia 24.06.2011 15:10

Mala som virtualne adoptovane dve fenky v kosickom utulku :yes: Keby som mala v tej dobe priestor, urcite by som ich chcela aj domov. Nastastie obidve si uz svoj domov nasli :smile: Kedykolvek nasmu utulku rada prispejem - ci uz formou virtualnej adopcie, alebo len "obycajnym" financnym prispevkom. Bola som tam pozriet viackrat a viem, ze tie peniazky idu na dobru vec a je mi jedno, ci uz na konkretneho psika, alebo ich vyuziju vseobecne.
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

Re: Virtuálna adopcia psíka

Poslaťod helenus » Str 06.07.2011 14:00

Margita píše:ja som voci tymto veciam dost skepticka,to je ako si virtualne adoptovat africku sirotu :ua: aku mas istotu ze sa mu tie peniaze dostanu?myslim ze lepsia pomoc je ist z apsikom vziat ho na prechadzku,pohladkat ho a vyblaznit sa s nim a nieco mu priniest pod zub :smile:

Mám virtuálne adopotovaného už tretieho (alebo štvrtého?) hafana z útulku "Nádej" v Novom Meste nad Váhom. Aktuálne adopotovaná hafanica sa volá Kika (má už 12 rokov - asi ju už nikto neadoptuje :plac: ). Tiež sme tam už dali aj nejaké krmivá, matrace. Nepochybujem o tom, že peniaze a veci nejdú tam, kam majú ísť. :no:
No a tá prechádzka je síce dobrý nápad, ale útulok je vzdialený 40 km.
helenus
Junior
 
Príspevky: 205

Re: Virtuálna adopcia psíka

Poslaťod Ell » Pon 24.09.2012 10:33

aj psiky z UVP sa daju virtualne adoptovat ;)

http://www.uvplp.sk/Virtualna-adopcia.3.0.html
Psovi je jedno či ste bohatí alebo chudobní, vzdelaní alebo nevzdelaní, múdri alebo hlúpi. Dajte mu svoje srdce a on vám dá svoje.
Ell
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 123

Re: Virtuálna adopcia psíka

Poslaťod helenus » Pon 24.09.2012 11:26

Ell: tak práve takýto spôsob mi nepríde ako najrozumnejšie riešenie - mať "cenník" :oo: Podľa mňa to akurát tak odradí niektorých ľudí. Pes nemá vlastný účet, na ktorom by sa mu peniaze zromažďovali, ale sa z nich platí to, čo kto práve potrebuje (operácie, sterilizácie, krmivo...). Potom je úplne jedno, či niekto napr. u jeho adoptovanej fenky prispeje na sterilizáciu 20 EUR naraz, alebo na 2-3-krát. Pre niekoho je veľa dať aj len tých 10 EUR, no aj keď dá menej - babka k babce...
helenus
Junior
 
Príspevky: 205

Re: Virtuálna adopcia psíka

Poslaťod Ell » Pon 24.09.2012 12:01

ja viem,že cennik nie je najlepšie riešenie, ale myslim že v uvp-čku kto si koho adoptuje,na toho aj naozaj tie peniažky idu

ono to je takto, kto chce prispieť, jednorazovo,menej, tak si ho neadoptuje virtualne, virtualna adopcia je podla mna o tom ,ze isty clovek, kt. si vyberie psika,tak nan prispieva tou istou sumou kazdy mesiac až pokiaľ sa neadoptuje
ak sa mylim,tak pardon
Psovi je jedno či ste bohatí alebo chudobní, vzdelaní alebo nevzdelaní, múdri alebo hlúpi. Dajte mu svoje srdce a on vám dá svoje.
Ell
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 123

Re: Virtuálna adopcia psíka

Poslaťod Ell » Pon 24.09.2012 12:10

MICHALOVCE majú tiež virt. adopciu - pri každom psíkovi je napisane,čo potrebuje .. :smile:

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 676&type=3
Psovi je jedno či ste bohatí alebo chudobní, vzdelaní alebo nevzdelaní, múdri alebo hlúpi. Dajte mu svoje srdce a on vám dá svoje.
Ell
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 123

Re: Virtuálna adopcia psíka

Poslaťod helenus » Pon 24.09.2012 12:49

Ell píše:ja viem,že cennik nie je najlepšie riešenie, ale myslim že v uvp-čku kto si koho adoptuje,na toho aj naozaj tie peniažky idu

ono to je takto, kto chce prispieť, jednorazovo,menej, tak si ho neadoptuje virtualne, virtualna adopcia je podla mna o tom ,ze isty clovek, kt. si vyberie psika,tak nan prispieva tou istou sumou kazdy mesiac až pokiaľ sa neadoptuje
ak sa mylim,tak pardon

Niekto by možno chcel prispievať pravidelne tou istou sumou jednému, až kým sa neadoptuje, ale menej :no:
helenus
Junior
 
Príspevky: 205

Re: Virtuálna adopcia psíka

Poslaťod BarboraA » Str 31.10.2012 20:18

Ja mam uz druheho havina adoptovaneho z utulku v Senici. Prvy (prva) si uz nasla krasny domov, na stare kolena. Tymto ludkom doverujem uplne na 100% lebo som ich stretla, videla, zazila monohokrat a som si ista, ze peniazky vyuzivaju na to, na co su urcene.
Vobec mi nevadi ak sa z mojho skromneho prispevku na konkretneho psika uhradi nieco v tom momente urgentnejsie ...
Prispievam financne naozaj malou ciastkou, 10e / mesiac, ale kazdy treti mesiac nakupim veci a poslem psikovi (no ta hodnota nakupu je potom taka ze skor 50-60 e :aaa: ) co ma rad a co potrebuje....
Je to mila forma pomoci, len si treba samozrejme vybrat organizaciu, ktorej verite. :yes: Smele do toho :jop:
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Virtuálna adopcia psíka

Poslaťod Domca » Pia 02.11.2012 16:17

Tania karantenke vo Zvolene mozes verit 100% :yes: od vtedy ako sa zmenilo vedenie, tam pre psikov Mitka robi prve posledne a kazdy jeden cent ide na havky :no:
A ak si z BB tak mate tam napriklad blizko aj Tulavu labku z BS :yes:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov


Späť na Útulky