Útulok Žilina

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Žilina

Poslaťod Kala » Str 17.06.2009 9:41

Myslím, že by boli len radi, v rubrike čo majú vo Večerníku zvyknú mať prosbu o darovanie krmiva, plachiet, hračiek atď. :no:
Kala
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Žilina

Poslaťod Lilli » Uto 04.08.2009 15:06

no ten útulok Zuzíkovej je vážne prvotriedny :ach: pred niekolkymi mesiacmi som našla opusteného psíka a hľadala som u nás v Žiline nejaký útulok, kde by som ho mohla dať lebo ďalšieho psíka sme doma mať nemohli. Býva celkom blízko nás, lebo ja bývam v Bánovej a prišla som za ňou aj so psíkom, otvorila mi dvere, ja som sa jej spýtala, či by nezobrala toho psíka, že som ho našla tam a tam atď. Ona mi povedala, že ho nezoberie a zatrestla mi dvere pred nosom. :ach: no to už je len útulok.
Ešte aj moja kamarátka má s ňou takú skúsenosť. Tá zase našla mačku a urobila jej to isté...tomu sa hovorí prvotriednty útulok fakt
Aby sa jednotlivé živočíšne druhy nerozmnožili nad normál, stvoril Boh človeka - rozumného tvora, ktorý práve v mene tejto rovnováhy kántri všetko čo okolo seba vidí !
Lilli
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26

Re: Žilina

Poslaťod Owecka753 » Štv 06.08.2009 8:31

tak to je trochu sila,nie?tomu sa faakt ze hovori "utulok".
inak nema sa v ziline nieco stavat?nejaky utulok?ci sa to len tak povravalo?
Owecka753
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1055

Re: Žilina

Poslaťod Kača » Štv 06.08.2009 12:51

Boli aj petície, všetko...
Ale vybrali pre útulok taký pozemok, kde to je hneď pri obývanej časti, pri domoch... obyvateľov by delila k útulku len cesta... a preto sa bránia.
nech akokoľvek súhlasím, beriem to.. predsa len týmn ľuďom bude vadiť keď odtiaľ pôjde napr. hluch alebo aj záapch, nikto nemože povedať že to tak v útulkoch nebýva.. Keď už zápach nemyslím od :kak: ale kludne len od "psiny"... niektporým to proste vadí a treba to rešpektovať...

takže vidíte ako je to s tým útulkom...
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Žilina

Poslaťod rybka » Pia 07.08.2009 10:49

ja som už x krát za posledných hádam aj 5 rokov prispela na útulok v Žiline a furt nič. Dokonca tento rok som poslala aj 2 % z dane tak som fakt zvedavá či bude. K tej p. bývam v tej istej časti ako ona 2 krát sa mi stalo, že som našla havov a ani raz ich nezobrala. Ponúkla nám aspoň uverejnenie v novinách. myslím, že ich neberie z kapacitných dôvodov. Našťastie jednému som domov našla a druhého suseda umiestnila niekde inde.
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: Žilina

Poslaťod Owecka753 » Ned 09.08.2009 11:51

uz viem,sak som citala o tej peticii,na chvoaku v ziline...hm mohlo by uz nieco spravit,no len ten pozemok :ua: ...rada by som pomahala ak by sa dalo
Owecka753
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1055

Re: Žilina

Poslaťod Kača » Ned 09.08.2009 12:02

Offtopic: rybka: az teraz pri tvojom avatare mi je jasné že sme susedia :heh:

Čiže tá výstavba sa plánuje alebo je to všetko zamietnuté??
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Žilina

Poslaťod rybka » Pon 10.08.2009 9:17

8kaca8

nebývaš náhodou pri ihrisku tam majú bígla - fenku?

ja som s tou p. volala mylsím v marci kvôli 2% a tvrdila, že pôjdu na výstavbu útulku, tak dúfam, že je to stále aktuálne, nabaláchala som všetkých v rodine s tými 2%.
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: Žilina

Poslaťod Kača » Pon 10.08.2009 13:43

Áno... :yes:
a vy tam pri tom "potoku", rohový dom:)
___

Ja som tej pani volala kvôli dvom mačiatkam, čo sa nám potulovali pri chate a tam proste nemohli zostať... jednak moja fenka neznesie mačky a chodí tam navolno a za druhé, pri nej máme aj chatu na ubytovanie a keď nám tam chodia cudzí ľudia s deťmi, nemožu tam byť dve vychudnuté mačiatka, kt. ani zdravo nevyzerajú...
Tak som tam volala a pani mi povedala, že o mačiatka "nemá záujem" a po chvíli položila... až potom mi došlo akú blbosť povedala...
Možno nemala miesto, ale dalo sa to minimálne "povedať" inak...
...
Mačiatka neskôr odišli do dole dediny...
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Žilina

Poslaťod rybka » Pon 10.08.2009 19:40

neviem človek má z toho zmiešané pocity, potom fakt neviem odkial sa u nej berú tie psy a mačky.

hej, hej ten rohový sme my :no:
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: Žilina

Poslaťod ABBIGEL » Štv 17.09.2009 16:25

už sa na tom útulku pracuje už je aj povolenie tak sa treba len modlit aby sa to rychlo postavilo =)
ABBIGEL
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Žilina

Poslaťod katkariinka » Štv 29.10.2009 21:38

Nemate niekto info, ako to pokracuje so stavbou utulku v Ziline?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Žilina

Poslaťod rybka » Uto 03.11.2009 8:38

ja čo stále počúvam, že sa robí oplotenie. to mi povedali keď som v septembri zobrala psa našim rómskym spoluobčanom a volala som im či majú miesto preňho. miesto nemali tak som sa opýtala, či ten útulok bude alebo nie a oni na to,že robia oplotenie. potom mi za 2 dni volali že ho môžu dočastne umiestniť ale to už hafan bol v Považskej.
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: Žilina

Poslaťod katkariinka » Uto 03.11.2009 20:45

rybka, dakujemm za odpoved.
To bude asi poriadny plot :no:
A kde sa nachadza tento buduci utulok? Pocula som nieco o Budatine.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Žilina

Poslaťod rybka » Štv 05.11.2009 11:51

joj, tak to som zabudla ale vo večeníku je vždy niečo popísané tak to hádam nájdeš.
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky