Útulok Žilina

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Útulok Žilina

Poslaťod hruska » Pia 12.11.2010 10:56

Katka, a vraj bude patrit k najmodernejsim na Slovensku :) Viac na www.utulokzilina.sk v sekcii clanky.
Len by ma zaujimalo co bude s placom pri Vahu, kde mal byt utulok, na ktory bolo x zbierok a co je s tymi €...
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Útulok Žilina

Poslaťod katkariinka » Ned 14.11.2010 20:06

Tak to by teda aj mna zaujimalo.
No ale v kazdom pripade ma to tesi a ked ho oficialne otvoria, (predpokladam, ze stihaju do volieb :D ) tak sa tam urcite pojdem pozriet.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Útulok Žilina

Poslaťod hruska » Pon 15.11.2010 7:51

Mozno budu hned dva utulky v Ziline :) Lebo zbierka na ten pri Vahu este frci, nedavno kasicku vyprazdnili a opat je v Tescu.
Urcite sa v utulku niekedy stretneme, s kamoskou sa chystame pomahat v ramci moznosti. Tesim sa :)
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Útulok Žilina

Poslaťod katkariinka » Pon 15.11.2010 12:12

hruska,
to je super, ze chcete aj pomahat. Ja sa zatial do hrude bit nebudem, lebo absolutne netusim, co taka pomoc v utulku obnasa. Takze obzriem, popytam sa a uvidime.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Útulok Žilina

Poslaťod hruska » Pon 15.11.2010 12:19

Katka, ako pisem, vramci moznosti :) Pomoct by sme chceli, ci uz povencit alebo upratat koterce, ale obe sme pracujuce zenske, mame vlastnych psov i povinnosti...takze denne tam urcite nebudeme, lebo sa to neda a nerada by som obmedzovala psa vlastneho, ktory je sam az az. Takze tak, uvidime :)
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Útulok Žilina

Poslaťod ariel » Štv 18.11.2010 20:17

no konecne, mam odlozene nejake granulky, uz aby bol otvoreny :smile:
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Útulok Žilina

Poslaťod Ladynka » Sob 11.12.2010 13:19

Ahojky všetci, no takže s tou Žilinou je to takto.... Žilina má postavený útulok, ale nie je otvorený a to len vďaka ľuďom, ktorí mu neprajú... šokujúce je napríklad aj to, že sa proti otvoreniu tohto útulku postavili aj ľudia, ktorí sa tvária ako ochranári a že chcú pomáhať opusteným zvieratkám... :plac: V Žiline sú len psíky, ktorí sú v dočasných opaterách, ak chcete pomáhať, skúste si pozrieť na facebooku dočasnú opateru zbyňov.... sú tam úžasné dievčatá, ktoré pomáhajú zvieratkám, vybudovali si tam koterce za dedinou a psíkov poskytujú dočasné útočisko, samozrejme, nedajú sa tam umiestniť všetky zvieratká, preto sa im snažia nájsť nových majiteľov alebo aspoň dočasnú opateru o rôznych ľudí v po celom Slovensku. Taktiež sa snažia pomáhať aj zraneným zvieratkám, vybavujú im operácie i rôznu inú veterinárnu starostlivosť. Takže ak chcete vedieť viac a pridať sa k pomoci, mrknite si dočasnú opateru zbyňov... havkáči vám budú vďační... :ahoj:
Ladynka
Šteniatko
 
Príspevky: 73

Re: Útulok Žilina

Poslaťod ariel » Sob 11.12.2010 14:25

na facebooku je vsetko okrem mna :ua: moc toho nenapozeram
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Útulok Žilina

Poslaťod Ladynka » Pia 31.12.2010 10:55

Ahojte ľudia! Obraciam sa tu na Vás so žiadosťou o pomoc... Písala som tu už o dočasnej opatere v Zbyňove. Touto cestou by som Vás chcela upozorniť na túto organizáciu a samozrejme aj na to, že psíkov tu stále pribúda... Vonku je zima, mrzne a psíkov tu už je viac ako by malo, no ľudí, ktorí by im poskytli nový domov alebo aspoň dočasne sa o nich postarali je stále málo... Prosím, skúste pozrieť stránku dočasnej opatery zbyňov a možno tam nájdete psíka, ktorého si zamilujete... Prestaňme byť ľahostajní, prejdime od slov k činom a pomôžme....
Ladynka
Šteniatko
 
Príspevky: 73

Re: Útulok Žilina

Poslaťod katkariinka » Pia 31.12.2010 11:14

Ladynka,
o DO Zbynov viem, strasne rada by som psikom pohla nejakou docaskou, ale moj zdravotny stav mi nedovoli mat doma chlpaca :ua: A v tychto mrazoch mi je to obzvlast luto.
A strasne ma stve, ze ked konecne postavili utulok, nejaky :censored: :censored: :censored: zdrzuje jeho otvorenie staznostami.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Útulok Žilina

Poslaťod Kača » Pia 31.12.2010 22:35

Akurát som o tom mala nedávno rozhovor s mestskými policajtmi-kynológmi, všetko je postavené a pripravené už na zimu a psíky by tam kľudne mohli ísť a je vyslovene svinstvo od dotyčného suseda tie podávania sťažností-ktorými aj tak nič nevyrieši. Len z princípu robí naprotiveň... čo to tam majú zbúrať?
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Útulok Žilina

Poslaťod Ladynka » Sob 01.01.2011 15:53

Presne tak dievčatá, je hanba, akí dokážu byť ľudia hajzlíci.... Konečne sa tu niečo vybudovalo, konečne mohli mať psíky aspoň trošku lepší život a pre nejakého :censored: to nejde!!!!
Neviete si predstaviť, akú mám na to zlosť. Je mi veľmi ľúto všetkých tých úbohých opustených psíkov a najradšej by som všetkých nasťahovala k nám... Ale naši nie sú nadšenci ako ja a keďže bývam pod ich strechou, nemôžem moc vyskakovať... Preto sa snažím občas prispieť aspoň malou sumou týmto organizáciam pre záchranu psíkov a tiež oslovujem ľudí v okolí alebo aj cez internet, aby vedeli čo najviac o problematike psíkov. A dúfam, že takto pomôžem aspoň zopár psíkom nájsť nový domov...
Ladynka
Šteniatko
 
Príspevky: 73

Re: Útulok Žilina

Poslaťod Nikka » Ned 02.01.2011 0:07

Tak ja stále dúfam, že útulok bude čím skôr. Mám strach, že zase po Vianociach a po skončení prázdnin ľudia vyšupnú nechcené "darčeky" na ulicu :hmm:.

Osobne mám sama troch psov, takže domov si žiadneho nemôžem zobrať, ale určite útulkáči môžu zase odo mňa čakať nejaké tie veci (no už len ten útulok chýba).
Nikka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Bydlisko: Žilina

Re: Útulok Žilina

Poslaťod jesterka » Str 05.01.2011 14:18

čo sa týka útulku pri Budatíne - bol po X rokoch konečne schválený územný plán!! preto sa vlastne nestavalo, bolo by to protizákonné...ale to je na dlhú debatu... stavať sa začne cca v marci 2011, akonáhle to poveternostné podmienky dovolia. pre hrubú info o projekte Zvierací park Budatín je vám všetkým k dispozícii diskusia na FB, stránka Zvierací domov SOS, prípadne volajte 0911978648. web sa rozbieha od februára.
jesterka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Útulok Žilina

Poslaťod jesterka » Str 05.01.2011 14:21

Kača píše:Akurát som o tom mala nedávno rozhovor s mestskými policajtmi-kynológmi, všetko je postavené a pripravené už na zimu a psíky by tam kľudne mohli ísť a je vyslovene svinstvo od dotyčného suseda tie podávania sťažností-ktorými aj tak nič nevyrieši. Len z princípu robí naprotiveň... čo to tam majú zbúrať?

kačka, je to na súkromnom pozemku, môžu ich všetci tak akurát! zas si to odserú len tie zvieratká...
jesterka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky