Útulok Žilina

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Žilina

Poslaťod zafinka » Ned 20.12.2009 20:05

zdravim vsetkych,vacsina z Vas zrejme nema ani ponatia o tejto problematike.....uvedomte si,ze p. Zuzikova nie je ziadny utulok!!!to len na margo odmietnutych psikov a maciciek,aj ja som jej raz zaniesla psika a vzala ho,a naposledy sme nasli 3 steniatka a bohuzial ich odmietli....uvedomte si,ze tie zvieratka maju u seba doma a nemozu ich mat predsa desiatky....ked si uvedomime kolko zvierat je v kazdom utulku na Slovensku a v Ziline ziadny nie je,tak mozu zachranit naozaj len zlomok....a co sa tyka vystavby utulku,ano peniazky posielate aj 2% z dani,len si treba uvedomit kolko taka stavba stoji,to nie je par stovak eur,ale tisice....a na zaver len tolko ak chcete naozaj nieco zmenit prilozte ruku k dielu aspon podpisanim peticie na stranke psysos za zmenu zakona o tyrani zvierat....treba 100 tis. podpisov takze mame co robit/mate tam aj instrukcie kam treba podpisane vyzbierane harky poslat/
zafinka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Žilina

Poslaťod rybka » Pon 21.12.2009 13:40

nikto tu pani Zuzikovú neodzudzuje a úplne chápem, že nemôže zobrať každého psíka. tu len ľudia vyjadrili svoj názor, že o tom útulku sa hovorí nechcem trepnúť koľko x rokov. a k tým peniazom na ten útulok už bolo x zbierok a stále nič a z toho čosi tu napísala tak evidentne ani ty moc nevieš lebo nejak si tu nejakú dôležitú info nedala o útulku. a k tým podpisom tam už sme dávno podpísaní a predpokladám že aj drvivá večina členov fóra.

a ja na ten útulok budem prispievať keď naozaj bude stáť, pretože som naň za tie roky prispela veľa krát a nevidím nič a stále len počujem, že bude a vidím makety ako to bude vyzerať. a toto nie je adresované na p. Zuzikovú ale je to vizitka a hanba mesta Žiliny, že za tie roky v krajskom meste nie je absolútne nič iba mestský policajti a tam dobre vieme ako to chodí.
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: Žilina

Poslaťod zafinka » Uto 22.12.2009 12:43

ja som tiez len vyjadrila svoj nazor...myslim,ze vsetci co su tu sa snazia nieco spravit pre opustene zvieratka....aj ked pri niektorych komentaroch si neviem pomoct,ze ti ludkovia co to napisali su uplne mimo..tym som nemyslela samozrejme teba,ale komentare typu,,rad by som nieco spravil,ale nemam ako"/....co sa tyka utulku v Ziline oplotenie je hotove,mesto konecne schvalilo projekt a v roku 2010 sa zacina so stavbou tak drzme vsetci palce nech sa cim skor zozenu potrebne finacie a utulok bude postaveny a hlavne aby potom vsetci co by tam teraz strasne chceli chodit pomahat dodrzia slovo,prajem pekne sviatky vsetkym
zafinka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Žilina

Poslaťod katkariinka » Uto 22.12.2009 14:30

zafinka,

mozes mi dat nejake blizsie info o pripravovanom utulku, napr. kde sa bude stavat a pod. Najlepsi by bol nejaky web :) Neslubujem, ze budem chodit pomahat, ale zaujima ma to, kedze uz odjakziva o planoch na utulok v ziline len pocuvam. Drzim palce, nech sa to konecne rozbehne.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Žilina

Poslaťod rybka » Ned 27.12.2009 22:12

zafinka píše:ja som tiez len vyjadrila svoj nazor...myslim,ze vsetci co su tu sa snazia nieco spravit pre opustene zvieratka....aj ked pri niektorych komentaroch si neviem pomoct,ze ti ludkovia co to napisali su uplne mimo..tym som nemyslela samozrejme teba,ale komentare typu,,rad by som nieco spravil,ale nemam ako"/....co sa tyka utulku v Ziline oplotenie je hotove,mesto konecne schvalilo projekt a v roku 2010 sa zacina so stavbou tak drzme vsetci palce nech sa cim skor zozenu potrebne finacie a utulok bude postaveny a hlavne aby potom vsetci co by tam teraz strasne chceli chodit pomahat dodrzia slovo,prajem pekne sviatky vsetkym



to sú dobré správy, budem držať palce aby sa to na budúci rok konečne dokopalo do zdárneho konca.

katkariinka: nejaké info + maketu pozemku a budúceho útulku nájdeš v Metre (obchodný dom za Solinkami)v Žiline.
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: Žilina

Poslaťod WEWE666 » Pia 04.06.2010 21:42

Ahojte da sa niekde zistit daco o utulku ? rada by som totiz nejako pomohla :ahoj: :ahoj: :ahoj: :ahoj: :ahoj: :ahoj: :ahoj:
WEWE666
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Žilina

Poslaťod hruska » Uto 13.07.2010 10:00

katkariinka píše:rybka, dakujemm za odpoved.
To bude asi poriadny plot :no:
A kde sa nachadza tento buduci utulok? Pocula som nieco o Budatine.


Dobre si pocula, hoci so zilinskym
Utulkom clovek nikdy nevie. Podla vsetkeho by mal by pri Vahu pod tou zahradkarskou osadou. Dnes tam idem vencit, tak omrknem, ci sa tam vobec nieco robi.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Žilina

Poslaťod katkariinka » Str 14.07.2010 8:09

Teraz je viacero zbierok po Ziline, minule som v Tescu studovala planik.
Nepamatam si to presne, ale planuje sa tam asi aj nejaky kynologicky klub s priestorom na vycvivk, vybehy pre psy a pod. Len som z toho planiku nepochopila, ze kde vlastne budu tie psy...
Ak niekto lepsie precitate ten planik, dajte vediet :D
Inak, nezaskodilo, keby mali daky web. Jediny kontakt je telefonne cislo na pevnu linku...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Žilina

Poslaťod hruska » Str 14.07.2010 8:53

Ja som vcera obehala tu stranu Vahu, dost dobre si neviem predstavit, kde to tam bude. Podla tej mapky v Tescu sa nejak neviem orientovat. Ale som tam casto, ked nebude prsat, obhliadnem to poriadne, ale ak to nie je oplotene, asi mi to velmi nepomoze.
Inak by som nemala problem ist im vypomoct nejak, financne momentalne nemozem, ale ruky mam relativne zdrave :)
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Útulok Žilina

Poslaťod deeedeee » Str 01.09.2010 16:27

ja mám od p. Zuzíkovej fenku a môžem povedať, že je to skvelý človek, ktorý žije len pre zvieratá. to, že nezoberie psy je úplne normálne, lebo ich má dobrovoľne vo svojom dome, vo svojej záhrade a už takto ich tam má dosť. Kde ich má ešte dať? A ak chcete prispieť, tak granule a všeličo pre zvery rada zoberie, aj ja jej tam chodím raz za čas niečo dať. Mimochodom, ona organizuje výstavbu žilinského útulku, aj tam sa dá pomôcť, kto má záujem. A baby, čo ste mali záujem venčiť psov, tak je Dočasná opatera Zbyňov a tam tiež radi privítajú pomoc. Kto by chcel pomôcť, dajte vedieť, mám čísla aj na Zbyňov, aj na p. Zuzíkovú. A ešte infoška: kým nebude útulok v Žiline, tak bude provizórny pri kafilérke, ale o tom zatiaľ moc neviem, len že tam bude zopár kotercov.
deeedeee
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Útulok Žilina

Poslaťod katkariinka » Pon 06.09.2010 14:33

deeedeee
A mas info o tom, v akom stadiu je vystavba utulku?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Útulok Žilina

Poslaťod deeedeee » Uto 07.09.2010 10:53

katkariinka, to ti môžem povedať akurát toľko, že to je ešte strašne nadlho :(. ak chceš konktétnejšie informácie, spýtam sa jednej baby, tá vie viac. Ale nezabúdajte, že miesto útulku tu budú fungovať aj koterce pri kafilérke, aj dočasná opatera Zbyňov, furt lepšie jak nič... mimochodom na FB sa môžete pridať do skupiny Dočasná opatera Zbyňov :)
deeedeee
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Útulok Žilina

Poslaťod katkariinka » Uto 07.09.2010 10:59

Dik,
DO Zbynov uz mam pridanu na FB, aj som cez nich inzerovala steniatka, ktore si nasli domov :) Je to super projekt.

Ta situacia s utulkom je v ZA uplne hrozna, uz X rokov sa robia zbierky, ludia museli uz strasne vela peniaze prispiet, ale vysledok? Nikde. A aj ked teraz niekto pride s dobrym planom, ludia uz len tak lahko neprispeju - ved uz predsa prispeli. :ua:

Ak poznas niekoho, kto by sa mohol k tomu blizsie vyjadrit, popros ho, nech sem napise dake stanovisko, alebo nech spravia aspon nejaky provizorny web, alebo aspon stranku na FB, kde by informovali ludi co a preco sa deje. Lebo takto je to vsetko strasne netransparentne a neprehladne.

Dakujem
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Útulok Žilina

Poslaťod hruska » Uto 21.09.2010 15:43

Katka, naposledy co som bola na mieste buduceho utulku (asi mesiac dozadu) pozemok bol oplotneny, bol tam karavan a par kotercov. Co viem, taky stav je tam uz dlhsiu dobu.
Mas pravdu, je to uplne netransparentne, plno zbierok a ziadne informacie. Podla mna ak by potrebovali inu pomoc ako financnu, urcite by sa nasli ludia ochotni pomoct, hoci je tiez pravda, ze tolko sa o tom hovori (nic konkretne, len ze su plany) a ciny ziadne, ze ludia su znechuteni a myslim, ze len malokto veri, ze utulok vobec bude.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Útulok Žilina

Poslaťod katkariinka » Štv 11.11.2010 22:20

V Mojsovej Lucke vznikol utulok! Dnes som videla fotku na FB.
http://www.utulokzilina.sk/page/uvod
Zeby uz aj Zilina konecne patrila medzi normalne mesta?


Už koncom novembra by mali prvé nechcené, opustené či týrané psíky nájsť útočisko v práve budovanom útulku s karanténnou stanicou v Mojšovej Lúčke. Bude to prvý útulok v Žiline, ktorá je momentálne jediným krajským mestom na Slovensku bez takéhoto zariadenia. Prevádzkovať ho bude mesto, ktoré tu zamestná ľudí vykonávajúcich aktivačné práce, no nezaobíde sa bez dobrovoľníkov. Tých aj prostredníctvom tohto článku vyzývame, aby sa prihlásili!
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky