Adopcia chrtov

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Adopcia chrtov

Poslaťod Amaguk » Pia 11.01.2008 17:17

Ulfheiðr píše:Ja mám bohužiaľ taký problém, že akonáhle klesne teplota pod nulu tak mám zmrznuté ruky a nohy. Nohy až tak, že si necítim prsty a niekedy aj celé chodidlo a mám problém vydržať na bicykli tých 40 minút.... Ale ak sa odhodlám s tým niečo robiť, tak snáď niekedy.

no, ak ti mozem poradit, co s tym robit - vola sa to: teple fusakle, podvlikacky, rukavice :no: :no: :lol: :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Adopcia chrtov

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 11.01.2008 17:19

Nepomáha. :nono: mne je zima vo všetkom. To mam odskúšané. Má to aj moja mama, to je nejaká haluz s periférnym krvným obehom. Občas mi aj v rukách brní,len tak v koži, nie hĺbkovo, takže ako tak nad tým rozmýšlam, zrejme s tým niečo treba robiť :ach: :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Adopcia chrtov

Poslaťod Amaguk » Pia 11.01.2008 17:23

aha, ty si pripad studene ruce, horuce srdce...
na to je dobre uzivat ginko biloba...alebo rum :no: :heh:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Adopcia chrtov

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 11.01.2008 17:27

Alebo oboje naraz. ginko je super,len keď ho beriem dlhšie ako dva týždne, tak zas nespím. Ja viem, je to so mnou ťažké, ale nejak to prekombinujem :pac: :heh:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Adopcia chrtov

Poslaťod Amaguk » Pia 11.01.2008 17:32

Ulfheiðr píše:Alebo oboje naraz. ginko je super,len keď ho beriem dlhšie ako dva týždne, tak zas nespím.

no- na to je dobry prave ten rum...alebo kladivo Obrázok
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Adopcia chrtov

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 11.01.2008 19:18

ešte rpidávam tých psov, čo som mala na mysli. Niečo takéto: http://samota.mushing.cz/2006/05Tarvisi ... utzky.html
:hi: :5: :5: :5: :dunco3: :dunco3:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Adopcia chrtov

Poslaťod Amaguk » Pia 11.01.2008 19:30

no, ti su menej stavacoviti, aj na tej nasledujucej fotke je to dobre vidno
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Adopcia chrtov

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 12.01.2008 8:15

Ano, v podstate je ten čierny je hodne podobný môjmu čertovy, len máme trochu viac chlpov :lol:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Adopcia chrtov

Poslaťod Bendy » Pon 21.01.2008 16:47

Inak este k tym chrtom, aj mne sa velmi pacia saluki, lenze su aj dost nervne a casto uplne nezasanlive s mackami a inymi psami... :ua:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Re: Adopcia chrtov

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 21.01.2008 16:55

Tak to je zlá správa. To mám aj teraz :smile: .
Poznala som jedného samca saluki a ten bol tak nervný (ale skôr tak zrútený do seba), že sa prenervoval na druhý svet.
Zle jedol, zvracal.. nijaká telesný príčina tam zistená nabola.
Ale to asi so saluki ako takým nemalo veľa, nepoznala som jeho prostredie. Možno by sa to tam stalo s každým citlivým psom. A navyše mu zomrela jeho družka, tak to mu asi tiež nepridalo.
Bolo to celé smutné :slzy:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

závodný chrti-adopcia

Poslaťod Karlin » Pia 23.05.2008 18:12

Neviem,či to tu už bolo spomenuté , ale myslím , že to stojí za pripomenutie.Len pred chvíľkou mi priateľ poslal zaujímavú stránku http://www.adopcechrtu.eu/ ,je to o adopcií chrtov , ktorý behávali na psích závodoch a bohužiaľ sa dožili veku (okolo 4 rokov!!!!) kedy už týto psíkovia neuskutočňujú dostatočné výkony a bývajú často obesený , či zastrelený (viac na stránke).Bohužiaľ mi by sme nedokázali splniť tomuto nádhernému tvorovi všetky požiadavky ,ale dúfam , že sa niekto z vás nájde :no: .ĎAKUJEM!!!!
Karlin
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 64

Re: závodný chrti-adopcia

Poslaťod Whip it » Pia 23.05.2008 18:54

Jedna pani z Ciech sa takehoto psika ujala, videla som to niekde na idnes.cz, je smutne, ze ked je pes na "vyslni" a zaraba pre ludi peniaze, tak je vsetko ok a akonahle pride do chrtieho "dochodku" ho len tak odvrhnu, hanba! :hmm:

Vela ludi o tom ani netusi a podla mna by sa nasli dobre duse, hoci aj zo SR, ktore by takymto psikom poskytli domov a este dlhy a spokojny zivot :yes:
Naposledy upravil Whip it dňa Pia 23.05.2008 19:01, celkovo upravené 1
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: závodný chrti-adopcia

Poslaťod NemesiS » Pia 23.05.2008 18:55

áno, bol v tom článok v Pes Přítel člověka...
adoptujú ich zo slovinska a z okolitých krajín..
ale určite je to super vec, zachránite tým jednu psiu dušu.
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: závodný chrti-adopcia

Poslaťod Midayah » Sob 24.05.2008 14:02

Nikdy predtym ma nenapadlo ako vlastne tieto zavodne chrty ziju. Clovek by si myslel, ze maju luxusny zivot, ked sa tocia okolo penazi. Po tomto clanku aspon viem, ze by som taketo dostihy ani jednym zakupenym listkom na "live show" nepodporila.
Midayah
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56
Bydlisko: Brno

Re: závodný chrti-adopcia

Poslaťod lucik » Ned 25.05.2008 7:23

Midayah píše:Nikdy predtym ma nenapadlo ako vlastne tieto zavodne chrty ziju. Clovek by si myslel, ze maju luxusny zivot, ked sa tocia okolo penazi. Po tomto clanku aspon viem, ze by som taketo dostihy ani jednym zakupenym listkom na "live show" nepodporila.


no pozor, nie vsetky chrty predsa dopadnu takto.. su chovatelia, ktori aj dostihove chrty maju ako milacikov a doziju u nich aj ked uz nezavodia!
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky