Útulok Poprad

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: popradský útulok

Poslaťod MisheliQ » Ned 24.05.2009 12:40

Útulok Poprad má novú webovú stránku
http://www.utulokpoprad.wbl.sk

a 16.05.2009 (sobota) odchytili fenku westíka, tak verím, že sa ozve ten kto ju stratil. Po 2 týždňoch ju ponúkajú na adopciu
k nám hliadka Mestskej polície priniesla túlavú a zanedbanú sučku westíka. Dúfame, že ju niekto spozná a príde si po ňu.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Útulok Poprad

Poslaťod zvieracia-slzicka » Ned 24.05.2009 14:47

:slzy:podla mna v popradskom utulku tyraju psov.boli sme tam a maju fakt zle podmienky na zivot, :plac: keby som mohla vsetkych psov z tamat vyypustim na ulicu tam im je lepsie ak v utulku. :dunco3: :slzy:
zvieracia-slzicka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3
Bydlisko: poprad

Re: Útulok Poprad

Poslaťod zvieracia-slzicka » Ned 24.05.2009 14:52

ja by som rada pomohla pri tej brigade. :jupi:
zvieracia-slzicka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3
Bydlisko: poprad

Re: Útulok Poprad

Poslaťod MisheliQ » Ned 24.05.2009 16:06

no vraj sa to tam už pomaličky, ale určite mení. Myslím si, že už to, že spravili psíkom stránku, je veľký úspech. Určite sa s tým už niečo robí a nie je to už také hrozné ako kedysi...ak by si tam chcela brigádovať, zdá sa mi, že na stránke majú aj číslo na koho sa s tým obrátiť :no: :smile: Držím palce, ja to taktiež idem skusiť
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Útulok Poprad

Poslaťod MisheliQ » Str 27.05.2009 15:29

Došla mi správa o tom, že sa našiel majiteľ zatúlanej fenky westíka a dnes si majú prísť po ňu :jupi:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Útulok Poprad

Poslaťod MisheliQ » Štv 04.06.2009 22:51

Ešte jedna poznámka. Dosť často sa nám stáva, že volajú ľudia a pýtajú sa prečo máme v ponuke iba krížencov a žiadneho čistokrvného psa a či takého v útulku nemáme. Odpoveď znie: "na našej stránke máme priebežne (s príchodom každého nového psíka) aktualizované informácie a obrázky psíkov, ktorý sa u nás nachádzajú". To znamená, že ak v našej ponuke nenájdete napríklad, uvediem najčastejšie požiadavky: Nemeckého ovčiaka, čivavu alebo yorkshira, tak sa u nás v útulku psík daného plemena NENACHÁDZA. Do ponuky dávame psíkov za radom tak ako k nám prichádzajú, bez ohľadu na vek rasu a pohlavie. Obrázok odstránime v prípade, že už psík u nás nie je.

:pac: o čo takým ľuďom asi ide? Chcú čistokrvného psíka pre potešenie alebo na množenie??
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Útulok Poprad

Poslaťod maydanoz » Pia 05.06.2009 21:18

juuuj ta cierna Ituska je velmi zlataaa!!! :yes: :aaa: taky netopierik cierny!
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Útulok Poprad

Poslaťod MisheliQ » Pia 05.06.2009 22:11

zabudla som dopísať aj toto:
29. mája (piatok) ráno po príchode do útulku sme zistili, že naša sučka westíka je preč, niekto ju ukradol z koterca. Napriek tomu, že sa nám jej majiteľka ozvala a dohadovala sa s nami na tom že si ju príde vziať, neprišla.
Takže teraz je sučka preč. Krádež sme nahlásili polícii, ale ako je všetkým hneď jasné, s týmto nám nepomôžu. Musíme si pomôcť sami. O psíkov na ktorých nám záleží, o ktorých sa staráme, ktorým chceme nájsť nový domov takto prichádzať jednoduch nebudeme a urobíme pre to všetko čo je v našich silách!

http://www.utulokpoprad.wbl.sk/Odchytene_psy_nove.html
:ua:

Maydanoz, nie čierny ale čierno-biely netopierik :lol: určite je zlatá na ďalší týždeň alebo až o 2 týždne by som mala mať cez víkend volnejšie (je čas písomiek a ústnych odpovedí v škole :ach: :pac: ) by som sa tam chcela ísť pozrieť :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Útulok Poprad

Poslaťod maydanoz » Pia 05.06.2009 22:51

Veru chod to tam omrknut! :jop: Keby sa dalo, hned by som isla aj ja! Ale mozno v septembri sa tam zastavim, este som tam nebola. Ak sa bude dat odfot tu usandu cierno bielu!! :no: Maju tam fakt zlatych psikov, skoda ich.. :plac:
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Útulok Poprad

Poslaťod Patya21219 » Štv 25.06.2009 9:49

Ja by som tu brigadu brala!!! :lol: :smile:
Patya21219
Okoloidúci
 
Príspevky: 1
Bydlisko: Poprad

Re: Útulok Poprad

Poslaťod Ariadna » Štv 01.10.2009 21:08

Dneska som tam bola pretože sme s kamarátkou našli opustené tri šteniatka... keby ste ich videli. Majú do dvoch mesiacov. Ľudia ich bezcitne obchádzali dokonca ľudia so psami. Pomaličky sa trmácali na cestičke pri vode vo Veľkej. Tak sme ich tam nemohli nechať jednoducho to nešlo a zobrala sme ich všetky tri aj s našimi dvoma hafanmi ku kamoške domov keďže jej mama bude stokrát lepšia ako ta moja pre toto. Pokúšala sa presvedčiť ocka aby si jedno nechali no bohužiaľ neôžu a ja tak isto nie. Kamoškyna mama volala do KK útulku bohužiaľ tam majú úplne plno a až v sobotu si prídu po nejaké psy a tak nám neostalo nič iné ako ísť do PP útulku. Žena v telefóne povedala, že ich máme dať do nejakého kotca v škatuli, že neskôr prídu krmiť psov. Prišli sme tam a zistili, že do toho kotca sa nedá vojsť a museli by sme tie šteňatá prehodiť a to sme sa teda nechystali. Našťastie po 15 minútach prišiel chlap s mladším chlapcom. Ten starší bol celý nervózny, že ďalšie šteňatá, že celý deň behá a chytá psov a vravel o tom aký sú ľudia sprostí a spoliehajú sa na odchytovku a povedal, že tie šteňatá asi aj tak odtrčia kopytá, lebo niečo chytia od ostatných. No som sa narevala toho dnes. Bolo mi ich hrozne ľúto, teda všetkých psov, že ich tak vyhadzujú. No samozrejme že ich ujo zobrať musel a narýchlo im spravili nejaké miestečko opýtali sa k de boli nájdené a potom sme sa so slzami v očiach nejak vypravili preč.
Have a Nice Day
-)
Ariadna
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Poprad

Re: Útulok Poprad

Poslaťod Ariadna » Štv 01.10.2009 21:10

Obrázok

Obrázok

Obrázok
tu som ich ešte odfotila u kamošky bohužiaľ len mobil a zlé svetlo.... no niesú roztomilí? :plac: Tiez by si ich niekto zobral :(((
Have a Nice Day
-)
Ariadna
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Poprad

Re: Útulok Poprad

Poslaťod MisheliQ » Pon 28.12.2009 21:29

Vianoce v popradskom útulku
http://web.tvpoprad.sk/index.php?option ... &year=2009

Ľudia, keby ste videli, čo všetko ti psíci dostali :pac: aj koláče sa im ušli, pááána...smutné však je, že vraj sa ani jednému so psíkov domov nenašiel :ua: a pritom ti psíci to potrebujú ako soľ :plac:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Útulok Poprad

Poslaťod maydanoz » Pon 28.12.2009 21:44

aby im zle nebolo z tych kolacov :pac: :ha:
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Útulok Poprad

Poslaťod MisheliQ » Pon 28.12.2009 23:14

no myslím si, že im tak trochu bude zle z toho všetkého, dostali aj varené kuracie kosti :ua: tak aby nemali ti psíci z tej návštevy viac problémov ako úžitku...
a takí 2 psíci tam boli dosť uvrčaný a uštekaný, cerili zúbky hádam stále, asi boli mierne mimo z takého húfu ľudi (ktorí tam možno zažívajú len raz ročne) a tí ľudia ešte ako na provokáciu im pozerali priamo do oči a vraveli im: ,,Nevrčkaj na mňa" ,,ticho budeš" a podobne veci...nechcela by som vidieť, čo by robili, kebyže sú tie psy pustené...z najväčšou pravdepodobnosťou by im pozerali rovno do oči a kývali by rukami i nohami :pac: jajaaaj a potom že hnusné psiská..
ja som si s jednou babou vymenila psa, mala som na voditku najprv pubertiaka kríženca maltezáka, za staršiu fenu nemeckého ovčiaka a tá teda poriadne ťahala. Záujem o ľudí 0 bodov, bolo jej jedno, že som ju párkrát pohladkala, ťahala ani sama nevedela kam, ja som ju ale brzdila, našťastie som to akosi zvládala a keď som s ňou vošla naspäť do útulku, tak sa rozštekala na plné hrdlo a všetci, čo tam boli na návšteve, pred ňou uhýbali z každej strany :lol:
a teraz som práve pozerala na stránke popradského útulku a pozerám, že tam nemajú všetkých psov, asi ich nemajú ešte pofotených

na stránke popradského útulku http://utulokpoprad.wbl.sk/Ponuka-psikov-.html majú len zopár psikov, pokúsim sa napísať svoj pohľad na tých psíkov a pôjdem postupne od fotky k fotke
fenka Dina-kríženec (čŕty má bulloidné), mala pri sebe šteniatka (fakt krááásne), čiže je to mamina (šteniatka majú asi tak 5-6 týždňov), milej povahy, neštekavá
fenka ratlíka-nekonfliktná, deti ju mali vonku a naťahovali ju teda poriadne a ona sa v pohode nechala, takže myslím si, že je vhodná k deťom, pokojnej povahy,
fenka Pegy-o nej veľa povedať neviem, stále vykukovala medzerou v plote, z ktorej mala na dohľad celé dianie v útulku, málinko hyperatkívna, kríženka asi teriéra, trochu mi pripomínala kríženca westíka, srsť má určite drsnú, ale nehladkala som ju, dosť štekala, ale myslím si, že to preto, lebo tam videla pracovníkov v útulku, na ktorých je zvyknutá, o ostatných návštevnikov akosi nejavila záujem, čo by možno mohlo svedčiť tomu, že sa dokáže na človeka veľmi naviazať, možno aj práve preto, že je jemnejšia a potrebuje mať na sebou niekoho spoľahlivého, spravodlivého, milujúceho a chápavého
fenka Lady-ak kedysi bola bojazlivá, tak v útulku odviedli naozaj super prácu, pretože teraz takmer nebojácne stála pri mrežách svojho koterca a štekotom sa ľuďom prihovárala, čiže by sa dalo povedať, že je mierne ukecaná, ale to môže byť aj preto, že tam bolo až príliš "husto" na to, ako je zvyknutá
šteniatka-tých tam mali naozaj požehnane :ua: také miesto, akým je koterec, im určite neprospieva, šteniatka boli mierne plaché a ustráchané, každý sa nad tým pozastavoval aké sú špinavé, ale udržať ich čisté v koterci(respektíve vonku) sa dá len ťažko a jedno šteniatko (jedno z tých 2 krížencov NO a zrejme bradáča) sa tak bálo, že keď som vošla k nemu do klietky, tak nechcelo ani výjsť z búdy, neskôr sa mi ho pokúsilo nejako vylákať von a zatarasiť mu cestu do búdy, tak keď som ho hladkala, tak pomaly ani nedýchalo, a pritom, keď boli ľudia za klietkou, tak to šteniatko malo chvostík síce dole takmer medzo nožkami, ale vrtelo sa celým telom, keď sa mu niekto milo prihovoril
potom tam boli asi 2 NO, fenka NO-asi 8 rokov, nezáujem o ľudí, zdala sa mi byť akási zmätená, vraj sem-tam zvykne na psov poštekávať, inak nekonfliktná, zaslúžila by si už svoj kľud a pokoj
NO-pohlavie neviem, asi 5mesačný, nekonfliktný, hravý, kontaktný k ľuďom aj ku psom
kríženec leonbergra x NO(?) tuším fena-tichý pozorovateľ, viac neviem čo mám k nej napísať, pretože sedela na svojej búde a odtiaľ pozorovala všetko čo sa kolo nej dialo, najviac ma dostalo, keď som mala pocit ako keby mi čítala priamo z duše, uprela na mňa pohľad a hádam ani nežmurkla, zaujímavý pes, pôsobila na mňa dojmom dôstojným rozvážným psom
čierny NO-asi 1ročné šteňa, skvelej povahy, nekonfliktný, kontaktný ako k ľuďom, tak aj ku psom, myslím si, že s nim by sa dalo krásne pracovať
kríženec stredného vzrastu, mohutný (ovčiakoidný)-nedôverčivý k cudzím ľuďom, keď som sa mu ale nepozerala do oči a stála som nehybne pred nim, tak prestal vrčať aj štekať a začal pobehovať hore-dole po koterci a kňučal pri tom, bol asi zmätený (a v útulku dnes priviezli nového psa, tak to možno bol on-?),asi 3 ročný
kríženec čiernej farby, malého vzrastu- asi 3 ročný, nedôverčivý k cudzím ľuďom, platilo uňho to isté čo pri tom krížencovi, o kt.som vyššie písala, keď som sklopila pohľad zmlkol a bol mierne nervózny, deti ho ale kŕmili z ruky takže bol neškodný :)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky