Útulok Poprad

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Útulok Poprad

Poslaťod MisheliQ » Štv 27.12.2007 19:01

V dnešných novinách /aspoň tak som to rozumela, že tak vraveli/ o siedmej bude popradský útulok a jeho Deň otvorených dverí
ak budete mať otázky na niektorého zo zobrazených psíkov v útulku otázky, rada odpoviem, pretože som tam dnes bola. Na záver bude malé šteniatko bradača, kríženca..s moderátorom, robili 3 zábery až, kým to nakamerovali s ním, pretože toto šteniatko je asi najväčší maznák z maznákov, oblizoval pánovi moderátorovi tvár, túlil sa k nemu a dokonca jazykom okúsil aký je mikrofón :lol: krásne
btw v našom útulku som si všimla, že tam majú sibirského huskyho, čo som bola prekvapená, pretože tam bol momentálne asi jediným čistrokrvným
Naposledy upravil MisheliQ dňa Ned 24.05.2009 12:40, celkovo upravené 1
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod MisheliQ » Štv 27.12.2007 19:29

už to bolo, už to bolo
ak ste nevideli to video, tak zajtra by sa malo hodiť do archívu a ja tom sem dám...aby ste ho videli, som tam aj ja chvíľu aj moja sestra :lol: ak sa ma na niektorého psíka opýtate, ktorý vás zaujal, budem len rada a a rada vám poviem môj názor naňho, aký podľa mňa asi bol, ako na mňa pôsobil..lebo každý môže mať iný názor na to

a ako neviem, ak ste videli video, tak tam bo l taký veľký čierny pes s hnedou aj, akoby nemecký ovčiak kríženy s rtvajlerom, s beaucernom a s takými plemenami..bol robustnej postavy, s perfektným postrehom, prisahám, že taký postreh, aký mal ten pes, som ešte nevidela u psa...boli pri ňom také deti, tuším, pri jeho klietke a kŕmili ho..no toho psa nechceli dovoliť venčiť ani jednému pánovi, čechovi, ktorý bol tiež v tv novinách...a ten pán ho veľmi chcel, až začal akoby trucovať, no miléé..
ale takých psíkov, čo vôbec nemohol nikto venčiť, tam bolo celkom dosť a nebolo to voči nim fér..a viete prečo ich nemohli venčiť? pretože nie sú zvyknutý na prechádzky!! "pekná" blbost, väčšiu hovadinu som jakživ nepočula, to ako si takého psa potom môžu kúpiť? Čo ho kúpia s kotercom..akože bieda dosť, som rada, ak je pravda, čo v tv novinách vraveli, že veľa psíkov našlo domov, že je tomu tak..prajem im to naozaj..veľmi


link je tu:
http://archiv.markiza.sk/?31337d=27.12. ... B%5D=30219
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod MisheliQ » Uto 01.01.2008 16:36

nijako nechcem propagovať fórum nikoho iného, ale na tomto fóre sa rozpútala diskusia ohľadom Popradského útulku, ak má niekto záujem aspoň si to prečítať, prosím, budem veľmi rada, možno že práve Vás napadne niečo, ako pomôcť tomuto útulku a možno Vašou pomocou dokážeme o to, aby sa psíky tam mali o niečo lepšie..ďakujem
http://www.psiadusa.sk/forum.htm - útulky a organizácie - útulok v Poprade
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod MisheliQ » Str 02.01.2008 19:25

Psie Vianoce, video z TV Poprad:
http://www.tvpoprad.sk/player.php?sel=407
viac info na psej duši
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: popradský útulok

Poslaťod MisheliQ » Sob 19.01.2008 13:45

tu je to šteniatko kríženca bradáča:
ObrázokObrázokObrázok
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: popradský útulok

Poslaťod Amaguk » Štv 24.01.2008 14:00

Cauko,
maju tam este toho Huskyho?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: popradský útulok

Poslaťod MisheliQ » Štv 24.01.2008 16:06

Amaguk píše:Cauko,
maju tam este toho Huskyho?

no to ti neviem povedať, naposledy som tam bola nejako 2 januára 2008 a ešte tam bol, ale ako to tam je teraz, neviem, mohla by som sa tam ísť však pozrieť.. :smile: ale vyhovovalo by mi to len cez víkend, keďže útulok má trošku hlúpo dané otváracie hodiny, keďže ja mám ešte školu a útulok mám od tadiaľ kde bývam ja pol hodinu až hodinu cesty, podľa toho ako veľmi je zima.. a cez víkend by som im musela volať, ale či by bola ochota? netuším a dosť pochybujem, ale veď do útulku sa dá nahliadnúť aj bez nich, takže by som vedela povedať aktuálny stav

plus pridávam ďalšie info, čo sa týka toho útulku:
Na informačnej tabuli bolo toto:
Útulok pre túlavých psov
Majiteľ: Mesto Poprad
Prevádzkovateľ: (to bolo prelepené tuším nejakou zelenou páskou takže to, kto prevádzkuje ten útulok, môže byť pre ľudí z iných miest zväčša záhadou, ak nežijú v Poprade, sotva budú vedieť, kto to ma na starosť)
Telefonný kontakt, číslo: 0903 130 296, 0903 661 022
Otváracie hodiny pre verejnosť:
Pondelok - Piatok od 10.00 do 12.00
Apríl - September od 16.00 do 18.00
Október - Marec od 15.00 do 17.00
Sobota - Nedeľa podľa telefonického dohovoru

Ďalej tam bol na okne nalepený kancelarský papier asi A4, no to je jedno aký papier, a bolo na ňom toto:
Odchyt túlavých psov manuálne 130 sk
Uspanie agresívneho/útočného psa, použitie pri odchyte narkózu (toto nemám do bodky opísané, ale niečo v tom zmysle sa tam písalo) 200 - 300 sk
Odčervenie 40 sk/10 kg živej hmotnosti
Odblšenie 200 - 300 sk
Očkovanie proti bestnote 100 sk
Klinické vyšetrenie psa 50 sk
Eutanázia (toto sa mi zdá, že tiež nemám presne opísané) 70 sk
Prípravok na eutanáziu 100 sk/10 kg živej hmotnosti
Cestovné podľa najazdených kilometrov/km
Plati od 01.06.2002

Túlavé, malé plemená, kríženci 200 - 500 sk
Veľké plemená, kríženci, čistokrvné 500 - 1 000 sk

Jeden z prevádzkovateľov však býval na Stavbárskej ulici 3144/20
jedine to nebolo zaktryté tou páskou, bolo tam viditeľné len asi avbárska ... a nič viac
ja len k tej adrese doplním asi len toľko ešte 05880 Poprad, časť Veľká
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: popradský útulok

Poslaťod Amaguk » Štv 24.01.2008 18:34

MisheliQ, mohla by si sa informovat, pripadne ho aj odfotit? Nejake info je uz mame: http://www.kaya.cz/nabidka-sibirsky-husky-na
ale bolo by super, keby si mohla zistit viac.
Vdaka :ahoj:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: popradský útulok

Poslaťod MisheliQ » Štv 24.01.2008 19:03

Amaguk píše:MisheliQ, mohla by si sa informovat, pripadne ho aj odfotit? Nejake info je uz mame: http://www.kaya.cz/nabidka-sibirsky-husky-na
ale bolo by super, keby si mohla zistit viac.
Vdaka :ahoj:

s tým informovaním, pokúsim sa o to, ale nič nesľubujem, je fakt problém s tým zriadencom toho útulku nejako schopne komunikovať, neviem ani, či mi vôbec o tom huskym niečo povie ak tam prídem len pre tie informácie alebo ak sa budem aspoň tváriť ako kupec, neviem, či sa uňho nájde aspoň tá ochota a či príde, ak si nebudem istá, že toho psa beriem, budem chcieť...takže ak sa mi toto nepodarí, tak sa budeš musieť potom asi len uspokojiť s mojim názorom, heh, a popisom + foto /ale to budem môcť spraviť len vtedy, keď tam ten sprevádzkovateľ nebude, lebo je zakázané fotiť psy v a z útulku :ua: ale ja sa fakt posnažím
a Jukel, ďakujem za tú galériu :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: popradský útulok

Poslaťod Amaguk » Štv 24.01.2008 19:27

Vdaka, kazda nova info bude dobra. A keby sa postastila ta foto... :smile:
inac, nechapem, co za cloveka je to tam spravcom :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: popradský útulok

Poslaťod MisheliQ » Sob 26.01.2008 19:14

Amaguk, našla som akurát v počítači jednu fotku Sibírkseho Huskyho, ktorého som fotila v popradskom útulku cez toto leto, možno ide o toho istého psíka..i keď ten psík na fotke je oveľa menší a chudší ako ten psík z videa v Deň otvorených dverí v popradskom útulku heh, fotka je: gallery/viewpic.php?pic_id=361
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: popradský útulok

Poslaťod Amaguk » Sob 26.01.2008 19:23

boze, chuda, je mi z toho celeho :slzy: :nono:
keby aspon ten spravca nebol taky ony... :hmm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: popradský útulok

Poslaťod MisheliQ » Štv 10.07.2008 22:05

webova stránka útulku v Poprade
http://www.utulok-poprad.wbl.sk/

je ešte v začiatkoch svojej existencie, a tak sa na nej stále pracuje

za stránku Ďakujeme pani Ivane Štefančíkovej :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844


Re: popradský útulok

Poslaťod MisheliQ » Pia 28.11.2008 15:30

Rozprávala som sa práve s pani Ninčákovou - útulok Kežmarok. V útulku Poprad bola RVPS a je to tam v hroznom stave. Rozhodli sa, že to zrušia, resp. budú trvať na zmene prevádzkovateľa. MÁME TERAZ JEDINEČNÚ ŠANCU pomôcť tým psíkom.

Je tu niekto z Popradu, kto by to bol ochotný robiť? Útulok podporuje mesto, poprípade by sa dalo popri tom založiť ešte aj OZ resp. môže v začiatkoch pomáhať OZ Psia duša.

Útulok potrebuje prevádzkovateľa, ktorý sa postará o celkový chod útulku. Myslím si, že ak bývate v Poprade, tak by to nemal byť problém. Vy ako prevádzkovateľ by ste si tam mohli vziať na brigádu napríklad študentku, ktorá by tam chodila v popoludňajších hodinách starať sa o psov. fotografovať ich a komunikovať so záujemcami.

Ja osobne veľmi rada poradím, pomôžem, poprípade aj pricestujem. Naozaj je to jedinečná možnosť zlepšiť podmienky psom a zriadiť útulok na úrovni aj v Poprade.

KTO pomôže ? ? ?

:jupi:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Ďalší

Späť na Útulky