Útulok Trenčín

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Útulok Trenčín

Poslaťod helenus » Štv 21.04.2011 9:32

Informácie z dnešného Trenčianskeho Echa:
Karanténnu stanicu prevádzkovalo o.z. Tierhilfe, ktoré končí s jej prevádzkou k 30.4.2011. Dôvod? Nemajú peniaze na prevádzku.
Od mája bude karanténnu stanicu v Trenčíne prevádzkovať Útulok v údolí z Dubnice nad Váhom (do tohto útulku budú hafani premiestnení po 30 dňoch strávených v karanténnej stanici).
helenus
Junior
 
Príspevky: 205

Re: Útulok Trenčín

Poslaťod Monika & Parsonky » Štv 21.04.2011 13:58

Klik sem: http://www.facebook.com/event.php?eid=201170779923799
stále sa dá pomôcť, kto nie na FB, tak prekopírujem, čo sa tam píše.

Jedná sa o finančné príspevky, nie manuálnu pomoc pri výstavbe výbehu.
VĎAKA všetkým.
Psíkovia, ktorí sa k nám dostanú, prichádzajú často z hrozných podmienok, sú týraní, vychudnutí, zranení, kruto vyhodení na ulicu, ako nepotrebná vec, kde ich väčšina ľudí len odháňa. Chceme im preto počas dočasného pobytu u nás a po zlých skúsenostiach s človekom, poskytnúť aspoň trochu prijateľné podmienky pre vyliečenie ich často veľmi zlomenej dušičky. To sa však bez tak moc prepotrebného výbehu nedá. Bez neho sú psíkovia celé dni zatvorení v malom koterci, často pre nedostatok miesta aj traja v jednom. Krútia sa dookola a bezradne štekajú, zavíjajú, sú nervózni, niektorí už rezignovali a len smutne pozerajú cez mreže do prázdna. Sú zatvorení ako vo väzení, ale pritom nič nespravili, ničím sa neprevinili. Nezaslúžia si takýto osud. Veľmi potrebujú aspoň raz do dňa výjsť z koterca, vyhriať sa na slniečku, v zime natiahnúť stuhnuté kosti a prebehnúť sa.
Prosím pomôžme týmto psíkom, potrebujeme im vybudovať výbeh. Bez neho nemôže poriadne Karanténna stanica v Trenčíne fungovať a zachraňovať psíkov v núdzi, bolo by to proti nášmu presvedčeniu pomáhať, bolo by to totiž týranie. Potrebujeme finančnú pomoc cca 5tis. eur, na zakúpenie oplotenia výbehu, stĺpikov, betónu na múriky, nových drevenných podláh do kotercov, staré sú už totiž prehnité. Dobrých ľudí, ochotných fyzicky pomôcť máme, samozrejme, každá ďalšia pomoc je vítaná.
Spolu to dokážeme! Nebuďme ľahostajní, nezatvárajme oči!
Ďakujeme.
číslo účtu: 0360335592/0900 do poznámky pre prijímateľa napíšte prosím VÝBEH
Prevod zo zahraničia:
Banka: Slovenská sporiteľňa
Konto Nr: SK0609000000000360335592
SWIFT:GIBASKBXXXX
Adresa:Útulok v údolí n.o.
Štúrova 1
01841 Dubnica nad Váhom

Karanténnu stanicu v Trenčíne od 1. mája 2011 preberá pod svoje krídla ÚTULOK V ÚDOLÍ, n.o. (nezisková organizácia) Dubnica nad Váhom http://www.utulokdca.sk/
http://www.trencin.sk/index.php?s-cv-co ... edID=65372
Chceme sa o psíkov starať s najlepším vedomím a svedomím. Vaša akákoľvek pomoc je vítaná, psíkovia Vás potrebujú.
Ďakujeme.

Čo to sledujem, tak už sa vyzbieralo cez 200 €. :jupi:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Útulok Trenčín

Poslaťod larami » Str 21.03.2012 11:51

pre Laru Prosba psa´´ bud v mojich ťažkých chviľach vždy so mnou.S Tebou je pre mna všetko ľahšie. ´´Obrázokza Dúhovým mostom 01.02.2010
larami
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 782
Bydlisko: Snina / Wien AT

Re: Útulok Trenčín

Poslaťod Nanda » Pon 26.03.2012 19:34

V TN je ešte útulok či čo je to? Lebo podľa toho čo som počula tak skoro štvrťka psov šla do Dubnického útulku ale ten je v koncoch tak teraz neviem.
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Útulok Trenčín

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 26.03.2012 20:56

Útulok ako taký zatiaľ nefrčí, je to Karantenná stanica. No, čo som počula, tak napr. policajti tvrdia, že KS nemamé a nechcú ani brať psov. Takže ono neviem, či to len nedajú doriešené. :ua:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Útulok Trenčín

Poslaťod helenus » Ned 08.04.2012 23:16

A KS teda funguje? :otaznik:
Keď som v decembri našla psa, volala som mestskú políciu. Tí mi povedali, že KS nefunguje. Tak som volala do KS a tam mi tiež bolo povedané, že nefungujú, pretože im veterinárna správa robí nejaké problémy a nemôžu prijímať psov, inak by dostali pokutu.
Takže požiadavky veteriny boli splnené a KS je v prevádzke?
helenus
Junior
 
Príspevky: 205

Re: Útulok Trenčín

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 09.04.2012 20:43

Podľa tých správ, čo mám ja, KS funguje a teda berú psov. Ja to mám však z druhej ruky, takže nič tu nebudem tvrdiť na 100 %. Stačí sledovať skupinu na FB a tam psi pribúdajú stále. Ono v decembri mám dojem, že nebola, to sa poriešilo až po novom roku. Naj. sa informovať priamo u kompetentných. :smile:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Útulok Trenčín

Poslaťod hawaii » Štv 12.07.2012 23:01

zdravim,

pisem za KS Trencin. KS Trencin je oficialne otvorena od maja 2012. Je to stale KS, ale je v plane co nasjkor zriadit utulok namiesto KS. Odchyt psikov robi tak ako aj pred tym len mestska policia- ak odmietnu prist, je to proti zakonu. Myslim, ze viaceri mali informacie ze policia psikov nebrala a mali pravdu- pokial nebola KS oficialne otvorena, psikov brat nemohli, brali ozaj len vynimocne pripady. Avsak chcem vas velmi poprosit ak najdete zatulaneho psika v Trencine- snazte sa ho odchytit a potulat sa s nim, mozno byva len o ulicu dalej. Myslim, ze vsetci ste tu psickari a rozoznate zanedbaneho psika- ale len pre isototu- ak psik pobehuje, je na ceste, boji sa... je samozrejme ze sa stratil, a v tom pripade bude KS velmi vdacna ak ho ludia odchytia a on sa dostane do bezpecia do KS. Ak ale bezi za pachom priamo, nikoho si nevsima, je velmi pravdepodobne ze je to utekac a robi "povinne kolecko". Vela krat sme takto odchytili psika, dali na vodzku a on nas sam pekne zaviedol domov. Niekedy sa staci spytat po okoli a ludia vas uz nasmeruju kam s nima pytat sa hlavne psickarov. Ak majitela nenajdete, potom ste urobili vsetko, co je vo vasich silach a najlepsie bude zavolat MSP a ta ho dopravi do KS. Stale tiez plati- ak je zjavne ze je zanedbany, vychudnuty, javi znamky choroby, zufalo vyhladava ludi... velmi vas prosime neignorujte takeho psika a snazte sa mu pomoct, odchtytit, zavolat MSP, vtedy mu naozaj pomozete. Este chcem len upozornit ze stranka trencianskeho utulku je vo vystavbe a informacie neaktualne, ale vsetko-kazdy novy psik, kazda vyzva sa v priebehu par hodin dava na FB stranku- http://www.facebook.com/pages/Pomoc-psíkom-KS-Trenčín/367093397739 :smile: :1:
hawaii
Okoloidúci
 
Príspevky: 2


Predchádzajúci

Späť na Útulky