Switch to full style
Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.
Odoslať odpoveď

Re: Akvaristika

Uto 28.11.2017 14:20

Offtopic:
Margita píše:ved sa stahujete,ci uz nie? :angel:

jasne :ua: a preto sa chlap rozhodol kupit pozemok vedla domu, aby postavil garaz
nasiel tisic preco nemozeme odist

Uto 28.11.2017 14:30

hm, tak to moje akvarko bolo malicke, mozno tak 120L? a ja ako decko som si vyberala rastlinky stylom "tato sa mi paci", filtroval to len otec, a to podla ceny. tak ako to tu citam, dufam, ze som tam tie ryby 15 rokov netyrala :hi: rastlinky sa mnozili, rybky tiez, tak snad boli ok.

Uto 28.11.2017 14:34

Netvrdim ze to fungovat nemoze (ja mam a mal som tiez bezudrzbove akva - paradoxne som mal minicka bez techniky stabilnejsie ako väcsie akvarka s technikou). Mozno si akurat trafila spravnu konfiguraciu... Ale taketo pripady su skor vynimkou ako pravidlom...

Uto 28.11.2017 14:45

Martin, vyznas sa do PMDD?

Uto 28.11.2017 14:55

kellee píše:Martin, vyznas sa do PMDD?

Kedysi som si ho zarabal :smile: Ale u mna s hnojivami bol vzdy najväcsi problem v tom ze ich treba pridavat pravidelne :heh:

Uto 28.11.2017 14:59

ja som kupila, za ako dlho bude asi vidiet nejaky vysledok?
mam rastliny v jednom akva strasne biedne, teda okrem valisnerie a rozkatca ci ako sa vola- presne tie, ktore tam nechcem velmi, ostatne bieda

Uto 28.11.2017 15:11

No chcela by som pekné zelené akvárko. Veľmi sa mi páčia tie s kobercovkami a veľa rastlinami, že mi to pripomína nejaké kopce, lúky a tak. Viem že to je až časom pre tých skúsenejších ale časom by som sa možno vypracovala :lol: Začať plánujem s nejakými základnými rastlinkami a pár rybkami možno krevetky.
Inak čím viac o tom čítam, tým mi to príde zložitejšie ale teším sa veľmi ked sa k tomu dokopem.
Pozerala som aj na bazosi nejaké používané v celkom priatelných cenách len každé čo je aj so skrinkou je prevažne svetlé alebo až biele. Ja by som radšej tmavé.

Uto 28.11.2017 15:24

kellee píše:ja som kupila, za ako dlho bude asi vidiet nejaky vysledok?
mam rastliny v jednom akva strasne biedne, teda okrem valisnerie a rozkatca ci ako sa vola- presne tie, ktore tam nechcem velmi, ostatne bieda

Zavisi na tom o ake rastliny ide, v akom su stave, ci nastavis vhodne davkovanie, v akom pomere mas ostatne faktory... Netreba vidiet v hnojeni zazrak. Tak ako sa nim da pomoct, tak sa nim da aj mnohe pokazit. V zasade plati aj pri PMDD, ktore je prezentovane ako jednoduche hnojenie, ze treba pridavat iba to co tam chyba a iba v mnozstve aby sa z nedostatku nestal zas nadbytok...
Dobra pomocka bola niekde na akva.sk k stiahnutiu - kalkulacka pre vypocet davkovania podla nameranych hodnot, rastlin a pod. Kedysi som ju pomahal vytvorit (v jej prvej verzii).

DiamonD píše:Pozerala som aj na bazosi nejaké používané v celkom priatelných cenách ...
Tu by som bol opatrnejsi. Aj to akvarko ma svoju zivotnost (dlhsiu ci kratsiu, podla toho ako bolo skladovane a cim je lepene)...

Uto 28.11.2017 15:44

nepotesil si ma, ale tak pouzivam este kratko, tak uvidim, ze co to spravi. akvarko som prerabala a po prerabke mi zacalo stagnovat, co je cca pol roka a odvtedy sa nejde prebrat

Str 29.11.2017 9:09

Ďakujem za rady :jop:

Ned 10.12.2017 18:28

riasy :slzy:

Ned 10.12.2017 18:34

Hnedé ci zelené?

Ned 10.12.2017 19:56

Okrem farby aj typ rias a parametre akvaria...

Pon 11.12.2017 9:28

zelene, typ netusim, idem kuk net. a akvarko musim odmerat, toto si nikdy neviem zapamatat. Ale celkom velke.

Pon 11.12.2017 10:09

Typ rias staci v podstate blizsi popis. Parametre akvaria neznamenaju iba rozmery, ale aj osvetlenie, pripadne namerane hodnoty latok, rastliny, osadka - proste vsetko co ma vplyv na ich rast...
Odoslať odpoveď