Akvaristika

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Akvaristika

Poslaťod kellee » Ned 27.08.2017 11:56

riccia plava????? to som vobec nevedela, nejaky chlap ju predava pripevnenu v sietkach to by slo?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod martin_s » Ned 27.08.2017 13:51

Zvykne sa aj prichytavat sietkami na kamene a drevo, len je to narocne na udrzbu aby ti to zas nevyplavalo...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Ned 27.08.2017 15:37

to mi nevadi vsak nech plava, skor to ze vsade sa pise ze je velmi narocna na svetlo
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod DiamonD » Uto 28.11.2017 11:46

Ahojte, chcela by som si založiť akvárko. Dosť o to čítam v poslednom čase aké sú postupy čo je potrebné a tď. Som úplný začiatočník ( ako decko som mala karasa v guli a vydržal asi 2 roky bez kyslíku, chémie...) Plánujem niečo okolo 100l a obzerám sa aj po podstavci. Bola som v chovprodukte a tak také akvárko so skrinkou vychádza aj na 300€ čo sa mi zdá strašne veľa. Viem, že sa dá vyrobiť aj na mieru ale sama neviem čo je lepšie. Či to nebude časom tiecť. Nemáte nejaké skúsenosti čo je výhodnejšie??
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Uto 28.11.2017 12:20

každé akvarko občas treba dať prelepiť, či už na mieru alebo rovno z obchodu, lepidlo je to isté. na mieru by to mohlo vyjsť lacnejšie, aspoň podstavec pod akva určite. len ja by som to nechala lepiť niekým skúseným.
v obchode je celý set za 300? t.j. skrinka, akva, filtrovacie zariadenie, svetlo? lebo zase závisí, aký filter. my už nemáme akvarko dobrých 10 rokov, by som počkala na martina_s, ten ti poradí lepšie.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Uto 28.11.2017 12:49

DiamonD píše:Ahojte, chcela by som si založiť akvárko. Dosť o to čítam v poslednom čase aké sú postupy čo je potrebné a tď. Som úplný začiatočník ( ako decko som mala karasa v guli a vydržal asi 2 roky bez kyslíku, chémie...) Plánujem niečo okolo 100l a obzerám sa aj po podstavci. Bola som v chovprodukte a tak také akvárko so skrinkou vychádza aj na 300€ čo sa mi zdá strašne veľa. Viem, že sa dá vyrobiť aj na mieru ale sama neviem čo je lepšie. Či to nebude časom tiecť. Nemáte nejaké skúsenosti čo je výhodnejšie??

Ak sa vies ist kuknut do lazovnej v BB do akvaristiky rizlaci, ak je este tam, tak sa opytaj, mna 102L akvarko vyslo vtedy na 65€- lepene na mieru, skrinku sme doma mali este z mojej detskej izby taku tazku len sme ju v strede vystuzili. toto akvarko mam uz dobrych 6-7 rokov, zatial je ok a netecie
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod DiamonD » Uto 28.11.2017 13:01

kives píše:každé akvarko občas treba dať prelepiť, či už na mieru alebo rovno z obchodu, lepidlo je to isté. na mieru by to mohlo vyjsť lacnejšie, aspoň podstavec pod akva určite. len ja by som to nechala lepiť niekým skúseným.
v obchode je celý set za 300? t.j. skrinka, akva, filtrovacie zariadenie, svetlo? lebo zase závisí, aký filter. my už nemáme akvarko dobrých 10 rokov, by som počkala na martina_s, ten ti poradí lepšie.

Akvarko + podstavec tak vychádalo. Bolo tam síce aj svetlo a filter ale to nám aj v obchode povedali že je to dosť slabé že by bolo dobrá dokúpiť iné. Inak to som netušila, že to treba občas dať prelepiť :nwm:
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Uto 28.11.2017 13:04

to si vsimnes ze sa ti rozliepa akvarko, na spojoch sa ti ukazu take flaky, akoby bubliny, ja to za tie roky nemam zatial, ale je fakt, ze to musi byt iny tlak
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Uto 28.11.2017 13:44

wow, ze 300 eur.... to je iny level nez ked som ako mala dostala akvarko. sli sme na drazdiak nabrat kamene, za par korun kupili filter a gupky a neonky a bolo.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod martin_s » Uto 28.11.2017 13:47

kellee píše:to si vsimnes ze sa ti rozliepa akvarko, na spojoch sa ti ukazu take flaky, akoby bubliny, ja to za tie roky nemam zatial, ale je fakt, ze to musi byt iny tlak
Niekedy si to vsimnes az ked ti v noci odleti predne alebo zadne sklo... Nie vzdy to ide viditelne postupne...

Ci na mieru alebo hotove... v svojej podstate je to jedno, ale vsetko ma svoje pre a proti. Pri akvariach na mieru by som ho daval robit niekomu kto ma naozaj s tym skusenosti (polit, aqua-symbioza atd., nie niekomu kto urobil dokopy 5 malych akvariek...), aby sa nestalo ze poddimenzuju hrubku skla, nedaju vystuhy tam kam maju ist atd. Ak sa tomu chces naozaj venovat a chces naozaj rastlinne akva, tak sa vyhni setovym akvariam (radsej si vsetko vyskladaj podla potreby). Osvetlenie v nich je zvycajne dost poddimenzovane a vystaci iba na naozaj nenarocne rastliny. Mne sa napr. pri setovom akvariu stalo ze som musel dolepovat vystuhy lebo sa predne a zadne sklo prehybalo pri napusteni (pri napusteni do 2/3 bol v strede dlzky rozdiel 1cm oproti prazdnemu)... Co sa tyka podstavca tak zalezi na tvojich preferenciach. Ja mam napr. iba TV stol, ktory je ale dost pevny a su priecky aj v strede. Tie priecky v strede su dolezite aby sa vrchna doska neprehybala a neprasklo ti spodne sklo). Do rozpoctu nezabudni zaratat aj filter.
Okrem akvaria, podstavca a osvetlenia potrebujes aj filter. Ak s akvariom este len zacinas tak odporucam externy s velkym objemom filtracnej naplne. Vnutorny jej ma velmi malo a aby si udrzala rovnovahu pri takych podmienkach je potrebne mat nejake skusenosti (so skusenostami sa da prevadzkovat aj akvarium uplne bez techniky).

clupko 300€ nie je nejaka horibilna suma ak sa tomu chces naozaj venovat a chces kupit komplet akva + stol + techniku... Skor moze byt problem sa do tej sumy vojst...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Uto 28.11.2017 13:57

a ja drankam od chlapa vacsie, no tak asi nie, uff ked si predstavim tu sumu
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Uto 28.11.2017 14:01

ved sa stahujete,ci uz nie? :angel:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Uto 28.11.2017 14:05

martin, ale asi nie vsetky rastlinky v akvariu potrebuju speci osvetlenie a nejaky drahy filter, nie? akoze, ked sa tomu chce niekto fakt venovat a mat velke morske akvarium, tak jasne. ale cisto len ako take male nenarocne hobby a dekoracia... vsak ja som to akvarium mala asi 15 rokov, filter bol nejaky uplne lacny (taky plastovo-penovy valcek s podstavcom s hadickou) a svietila som obycajnou stolnou lampickou, aj to nie kazdy den/noc, lebo vsak sme setrili energiou :heh:
lebo ked pises, ze 300 eur za zakladnu vybavu je aj malo, a zakladna vybava = akva, stol, technika.... da sa to aj lacnejsie a menej profi, nie?
ale ja sa nevyznam, cize ak je to cca taky rozdiel ako pes s PP / pes z mnozky, tak ma pls opravte :lol:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod martin_s » Uto 28.11.2017 14:09

Ako nehovorim ze sa neda, len ked chces nieco co nie je poddimenozovane...
Napr. set Diversa STARTUP 80 LED Expert 17W - rovné + stolík COMFORT čierny mas za cca 190€ (akva, kryt s osvetlenim, stolik, filter, ohrievac). Ale svetlo je nedostatocne, pri tomto akvariu som prave musel dolepovat pozdlzne vystuhy, filter tam je vnutorny - nedostatocny)... Novy vonkajsi filter rataj cca 70-100€ a viac... Nove osvetlenie zalezi na tom ako si sikovna, pripadne co vsetko chces mat v tom akva...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod martin_s » Uto 28.11.2017 14:15

clupko píše:martin, ale asi nie vsetky rastlinky v akvariu potrebuju speci osvetlenie a nejaky drahy filter, nie? akoze, ked sa tomu chce niekto fakt venovat a mat velke morske akvarium, tak jasne. ale cisto len ako take male nenarocne hobby a dekoracia... vsak ja som to akvarium mala asi 15 rokov, filter bol nejaky uplne lacny (taky plastovo-penovy valcek s podstavcom s hadickou) a svietila som obycajnou stolnou lampickou, aj to nie kazdy den/noc, lebo vsak sme setrili energiou :heh:
lebo ked pises, ze 300 eur za zakladnu vybavu je aj malo, a zakladna vybava = akva, stol, technika.... da sa to aj lacnejsie a menej profi, nie?
ale ja sa nevyznam, cize ak je to cca taky rozdiel ako pes s PP / pes z mnozky, tak ma pls opravte :lol:

Keby sme sa bavili o morskom tak sa nebavime v stovkach € :heh: :heh: :heh:

Co sa tyka osvetlenia, tak som pisal ze ak chce naozaj rastlinne akva, kde uz zvycajne su narocnejsie rastliny. Co sa tyka filtra - za tych par rokov som mal moznost sledovat par zaciatocnikov a kazdy mal tendenciu prerybnovat pri nedostatku rastlin - to proste maly filter bez dostatocnych skusenosti akvaristu neutiahne, kedze bez skusenosti zvycajne dany clovek zisti ze sa nieco deje az ked je neskoro... Co sa tyka zriadovacich nakladov tak treba porovnavat aj rovnako velke akvaria. Cim väcsie tym su pociatocne naklady vyssie, ale zas udrzba je jednoduchsia a velke akva ti aj ake take chyby odpusti (velke mam na mysli od 300-350l viac...)...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia