Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Akvaristika

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Akvaristika

Poslaťod usagi » Str 15.03.2017 0:35

Sunny máme úplne rovnake akvarko, dnes som kupovala. Akú vrstvu štrku tam mas?

Ja chcem presťahovať dva mečúne a prísavníka, no mám z toho veľké obavy. Naozaj by som bola nerada keby uhynuli.... :ua:
Pozornému nie je príroda ani mrtva,ani nemá... (Goethe)

Живи, и жить давай другим...

usagi
Šampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Silvuch » Str 15.03.2017 6:47

ja zas darujem prisavnikov.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Str 15.03.2017 7:30

Usagi neviem presne koľko, ale vpredu tak kúsok nad ten čierny rám a vzadu viac :heh:
Prísavník sa so mnou sťahoval už dvakrát, z toho raz až do Čiech a v pohode, stále žije.
Inak som zvedavá, či sa aj tebe tak skrúti ten kryt ako mne :ua: Bez vody doliehal pekne, jak som to napustila, je tam medzera :nwm: :nwm:
Čakám ešte na to nové svetlo, lebo v tom kryte je len žiarovka a je to málo, síce výkonom by mala stačiť, ale nie je šanca, aby osvetlila celé akvarko, svieti len na jednu stranu.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod martin_s » Str 15.03.2017 9:43

Sunny píše:A zas mám otázku :hi: V tom kryte je len žiarovka a je to na prd, neosvetluje to celé akva. Takže chcem vymeniť za led lištu. Len som jeleň z toho, že akú silnú vybrať.

Skus pozriet tu:
http://www.akva.sk/osvetlenie-t3627.html
http://www.akva.sk/led-osvetlenie-t9837.html

Niekde je tam aj info ohladne vyberu vhodneho LED osvetlenia podla lm a taktiez zalezi na tom ake rastliny chces mat... Ja by som asi isiel skor do T5...

Sunny píše:Inak som zvedavá, či sa aj tebe tak skrúti ten kryt ako mne :ua: Bez vody doliehal pekne, jak som to napustila, je tam medzera :nwm: :nwm:
Ono tieto diversa sety a im podobne maju problem s tym ze nemaju pozdlzne vystuhy. Mne sa takto pri 112l akva prehlo predne a zadne sklo dokopy o 1cm pri napusteni do 2/3... Riesil som to vlepenim vystuh a bol pokoj...

usagi píše:Akú vrstvu štrku tam mas?
Rataj s minimom vpredu okolo 5cm, vzadu viac, teda pokial tam nechces mat iba nejake machy a rastliny ktore sa prichytavaju na dekoracie (drevo, kamen)...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod usagi » Str 15.03.2017 13:39

Ja som riešila teraz kúpu tohto setu len na dočasné obdobie. Do domu ide väčšie akva - 300l. Ale v starom mi umrel filter a svetlo už dlhšie nesvietilo. V chovaku mali celý set za 48 evri, tak na zatiaľ stačí (54l).

Len neviem či normálne nechať zabehnúť, alebo proste zobrat vodu zo stareho. Bojím sa hlavne o prísavníka, ten je už riadny fešák - škoda by ho bola.
Pozornému nie je príroda ani mrtva,ani nemá... (Goethe)

Живи, и жить давай другим...

usagi
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Str 15.03.2017 13:53

Ja som dala do starého akvárka zabehnúť filter na nejaký týždeň-dva a potom zobrala čo najviac vody a preliala do nového, už aj s rybami (mať dve akvárka naraz sa nedalo). Prežili v pohode všetky.
Martin - aké výztuhy? :oo: To nepoznám, možno by to pomohlo. A nemal by to držať pokope aj ten čierny rám, v ktorom to je?

Svetlo mám už objednané, to led, kvôli spotrebe, plus by malo byť ľahké a dať sa do krytu len nalepiť, tak snáď to bude ok. Dám potom vedieť, keď príde.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod martin_s » Str 15.03.2017 15:24

usagi píše:Len neviem či normálne nechať zabehnúť, alebo proste zobrat vodu zo stareho. Bojím sa hlavne o prísavníka, ten je už riadny fešák - škoda by ho bola.
No ja by som to normalne nechal zabehnut... Tym ze zoberies vodu zo stareho tomu len napomozes, ale tym ze pride k zmene podmienok (kazde akva je ine) dojde aj k velkemu vykyvu rovnovahy a preto je potrebny cas aby sa to ustalilo - zabehlo... Nezabudaj aj na to ze aj niektore rastliny si pri presadeni vytvaraju novy korenovy system a povodny im postupne odhnije, co ti tiez nabura trochu uz aj tak nestabilnu rovnovahu...

Sunny píše:Ja som dala do starého akvárka zabehnúť filter na nejaký týždeň-dva a potom zobrala čo najviac vody a preliala do nového, už aj s rybami (mať dve akvárka naraz sa nedalo).
V nudzovom pripade ano, ale plati to iste co som pisal vyssie... Su ryby ktore hlavne ak su v dobrej kondicii to zvladnu bez väcsej ujmy (max. riskujes nejaku krupicku alebo inu bezne zvladnutelnu chorobu z dovodu docasneho oslabenia imunity), su ryby ktore su nachylnejsie...

Sunny píše:Martin - aké výztuhy? :oo: To nepoznám, možno by to pomohlo. A nemal by to držať pokope aj ten čierny rám, v ktorom to je?
Pozdlzne vystuhy. Su to take tie sklenene listy pri hornom (vo velkych nadrziach aj spodnom) okraji akvarka pozdlz predneho a zadneho skla. Ak nemas dost hrube sklo aby zvladlo tlak vody tak sa ti zacne prehybat a prave tomu maju tie vystuhy zabranit. Ten ram je len esteticka zalezitost, nema dostatocnu pevnost na nic...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Str 15.03.2017 15:29

OK, dík moc za rady, zas som o niečo múdrejšia :poklona:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod ivana1 » Pia 07.04.2017 20:13

ivana1
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Pia 07.04.2017 20:32

nie, ani som nevedela ze take je, ale ani netreba, rastie mu vsetko ako besne
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod martin_s » Pia 07.04.2017 21:10

Nie je to tekuty uhlik ale tekuty zdroj uhlika. Konkretne je to polymer izomeru glutaraldehydu. Je to pomerne ucinne, ale treba davat pozor na davkovanie. Ak to chces vyskusat mam to doma.
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Pia 07.04.2017 21:11

Ivanka,my používame, úspešne sme tým aj riasy hubili, takže zatiaľ spokojnosť
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod martin_s » Pia 07.04.2017 21:38

To ano, glutaraldehyd ma aj biocidny ucinok a v nizkych koncentraciach nici riasy, ale rastliny neposkodzuje.
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod ivana1 » Sob 08.04.2017 17:01

Na tie riasy to potrebujem...
Ja sa dokopem k tomu, aby som to objednala, dakujem....
Mam daky problem s rovnovahou v akvarku, voda akoby ruzovela a na kamenoch hneda (?) riasa...
ivana1
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod martin_s » Sob 08.04.2017 19:03

Vid ss...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia