Mačky

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Mačky

Poslaťod Elis » Štv 10.10.2019 18:53

vavrena píše:Výkaly, resp už len tie vajíčka, niekto spapá a tak... sa mýlim? :oo:

tohle plati pro skrkavky. tasemnice ma jiny vyvoj. cyklus
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Slausa » Štv 10.10.2019 19:22

Koc zostal slepy na to uderene oko. Nereaguje ani na svetlo, ani ked sa pribizim rukou. :ua: Nevyzera ze by mu to nejak vadilo, trafi vsade, aj vyskoci. Skusim ho dotiahnut k vetovi, nech sa mu pozrie don, aj ked asi vela nenarobi a dostat ho tam ked je zdravy je celkom haluz.
Pripadne je nejaka sanca ze sa same spravi? Nevyzera zakalene, len ho ma trochu prizmurene.
Miss you so much...
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Sob 12.10.2019 11:11

Dvojtyzdnovy rozdiel
Prílohy
Fotor_157087488271351.jpg
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Sob 12.10.2019 14:45

Slausa, ako u veta?
Silvuch, krasny je :-).
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Sob 12.10.2019 16:25

Zatial sme neboli, najprv musim pozicat prepravku a zohnat auto :lol: . Uprimne neviem, co by mu tam robili, ale uvidime
Miss you so much...
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Pon 14.10.2019 8:49

Prosím ako hneď od začiatku zaraziť mačaťu aby všetko nehrýzlo. Včera začalo všetko hrýzť (kov, kartón, plast, drevo ...). Bojím sa aby neskôr neokusovalo káble. Začína byť hyperaktívne :oo:
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pon 14.10.2019 14:09

silvuch, to je kraaasna micinka :love:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Pia 18.10.2019 14:42

kurátka - nemám dostatok informácii a tým pádom sa bojím, aby to naše malé nájdené mačato nebolo choré a nenakazilo mačiakov. Príznaky žiadne nemá, je úplne čulé, žiadne soplíky, špinavé očka, ušká, nič, lieta ako turbomyš. Zatiaľ je stále v karanténe (ešte neviem, ako dlho tam bude musieť byť). Moja vetka stále na nás nemá čas - prísť k nám a porozprávať sa, tak sa pýtam tu, či ste sa tým niekto nezaoberal:
- aký zmysel má dať ho testovať na FeLV a FIV (FIP neviem či sú testy) ak testy nie sú na 100%
- lenže ak nie sú na 100%, ako si byť istý, že mača je zdravé
- je niektorá z týchto neliečiteľných chorôb aj taká, že mača nemusí mať žiadne príznaky, ale môže byť neprejavený prenášač ? Už som poprečítavala desiatky stránok, ale stále som to nenašla jasne napísané či áno alebo nie :ach:
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Pia 25.10.2019 15:05

rýchla otázka, neviem to nájsť na nete, po koľkých dňoch od odčervenia sa môže vakcinovať ? Vet mi povedal 3 dni, ale nie je to málo pre malé mača ?
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod gaidheal » Str 08.01.2020 12:29

tak sa pochválim aj ja "svojou" mačkou, mama - mačka tu nechala mačiatko neschopné sa samo uživiť, tak som ho začala kŕmiť, bolo ale strašne plaché, podarilo sa mi ju nejako chytiť a dať sterilizovať, nech aj ona tu "nevyrába" ďalšie chudiatka. Už sa trochu aj osmelila a aspoň pri kŕmení sa dala chytiť.
Týždeň pred Štedrým dňom vyžrala celý domček s otravou na myši :plac:

hneď som volala vetkovi (viac menej s tým, nech ju nenechám pomaly vykrvácať), ten mi dal kanavit, že jej mám dávať ráno a večer, vyšlo to na týždeň, každý deň som kontrolovala s malou dušou sliznice, či to niekde už neprasklo...
no je to už tri týždne odvtedy, tak dúfam, že to zvládla, že to už neurobí (musím odsledovať "krysařa" , keď bude nabudúce klásť otravy a hneď ich zlikvidovať)
Prílohy
P1190402.JPG
P1190381.JPG
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Str 08.01.2020 12:33

ještě bys ji mohla pomoci necim na regeneraci jater :angel:
a jinak -je mozne, ze to nekde vyzvracela. spis i pravdepodobne.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod gaidheal » Str 08.01.2020 15:29

Elis píše:ještě bys ji mohla pomoci necim na regeneraci jater :angel:

niečo konkrétne? mám len drvený ostropestrec

Elis píše:a jinak -je mozne, ze to nekde vyzvracela. spis i pravdepodobne.

niečo určite, našla som jednu ružovú kôpku, ale boli to asi 4 sáčky vyžraté, fakt som moc nedúfala, ale som rada, že to zvládla ... človek si na niečo zvykne a potom má o to len strach :no:
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Ned 12.01.2020 16:45

Kočky, už som zúfala :plac: . Môj Max (7,5 R kocúr) je tak v strese z toho "dačaskára" čo mám doma, že sa mu rapídne zhoršila epilepsia, už má záchvaty denne a dnes už mal dva !. Prosím, neviete niekto o niekom, kto by prijal toho dočaskára, čo mám doma ? Teraz má asi 7-8 mesiacov, očkovaný, odčervený, testy FIV/FELV negatívne, v piatok bude kastrovaný, zdravý, naučený na surové, ale zje všetko aj granule. Potrebujem ho súrne umiestniť, lebo už to doma prestávame zvládať. Ešte mám aj zablokovanú IP adresu tu na fóre a neviem prečo, sakra, musím to písať cez mobil.
Prílohy
Engi2.jpg
Engi1.jpg
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Ned 12.01.2020 18:37

ten je krasny. :hi:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Pon 13.01.2020 6:35

A aj tak sa za 3 mesiace neozval ziadny zaujemca :ua:.
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia