Mačky

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Mačky

Poslaťod Lindchen » Štv 29.08.2019 1:40

Malá Jerra. :hi:

Obrázok
!NOVÁ UDALOSŤ! -->> Den plný praxe podle návodů Franty Šusty
this too shall pass
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod zuzka:) » Pia 30.08.2019 11:42

Ake nebezpecenstva cihaju na vonkajsie macky? Okrem ludi, psov a aut? Napr nejake zvierata z lesa mozu byt pre macky nebezpecne?
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Pon 23.09.2019 21:20

Preco uz ked musim mat tie 2 macky, tak nemozu byt aspon normalne?
Cici este ako tak, ta ma akurat deficit v macacom spravani a mysli si, ze je nesmrtelna a ladna je jak vrece zemiakov. Akoze take, ze spravat sa ticho a ostrazito v novom prostredi, to nepozna.
Ale cibula :pac: ona sa zas vsetkeho boji jak sibnuta. Boli sme odcestovani, krmit ich mala moja sestra. A ta truba (macka), by skor umrela hladom nad miskou s masom, ako by ho od nej mala zjest. A to pre nu nie je uplne cudzia osoba, len ju nekrmila vyse roka no. A vtedy bol aj riky doma. Tak neviem ci toto na nu nevplyva tiez. Bola tu 3x v priebehu 2 dni a hodinu skusala na nu vsetko mozne a nic. Ale ci pana, tak som na rychlo zhanala susedu, co uz ani neni moja suseda, lebo sa odstahovala, ta krmievala castejsie. Hodinu ju musela prehovarat, aby nieco zjedla. Ked konecne jedla, ked ju prestala hladkat, macka prestala jest :pac: akoze neviem co s tou mackou. Dosť mi to komplikuje zivot a to neviem ako zvladne pripadne stahovanie :ach: a to mame ist prec este raz, ale uz aj bez psa. A krmit bude zas druha sestra a ja sa bojim ako to dopadne. Vlastne musi pricestovat o den skor, aby sme cibulu presvedcili, ze to je v pohode od nej jest :ach:
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Uto 24.09.2019 2:40

zuzka, skuste na ten cas granule. Proste da do misky a odide. Niektore macky su take, holt povaha je rozna.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Uto 24.09.2019 7:57

To sme skusali, ale cici vsetko zozerie az sa dovraca, takze cibulke nic neostane a cici sa bojim ze vyschne z toho :ach: najlepsie bolo ked krmila suseda, len keby tym nemusela zabiť tolko casu. Ale ked ostane aj pes doma, to musi niekto vencit, takze sem dojde sestra na tie dni
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Uto 24.09.2019 19:06

2 hodiny cisteho nefalsovaneho stresu a nervov. Vola mi babi zhrozena, ze kocur sa vratil domov po celom dni (ako obvykle, cez den si chodi po okoli) a ze ma celu hlavu krvavu, opuchnutu. Tak som hned letela tam, odtial taxikom na veterinu (diki taxikarovi ze nas vzali s mackou). Ja som sa najprv bala ci nema zlomenu sanku, lebo mal pootvorenu tlamu, slinil.
Ale ze nema, ze je len kvalitne doudierany, dobity, opuchnuty a uboleny. Ma na spodku sanky taku cca 1,5 cm ranu, roztrhnute, zodratu srst z celej sanky. Dostal atb a lieky od bolesti, treba mu omyvat ranu.

Nastava otazka, ako sa mu to stalo? Najprv som myslela ze ho niekto riadne orutil/kopol. Vet hovoril, ze mohol nejak nestastne spadnut. To by bolo vysoko pravdepodobne, ale nezapada mi tam jeden fakt, a to, ze ten kocur ma DO ZIVEHO zodrate pazure na vsetkych styroch. Tak ze by sa niekde zasekol a snazil sa vyslobodit? Ktovie, to sa nikdy nedozvieme, kym nam to sam nepovie. Kazdopadne, drzte nam palce a laby, este z najhorsieho vonku nie je, ale ked sme prisli domov, chodil, bol zvedavy, vyskocil na gauc a spi.
Miss you so much...
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Uto 24.09.2019 19:14

to vyzera na zaseknutie niekde. ak ma zodrate pazury, je to pravdepodobny scenar.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Uto 24.09.2019 19:49

Hej ale kde by sa zasekol tak, ze teraz vzera ako boxerista po k.o.? Vyslovene zbito
Miss you so much...
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Str 25.09.2019 7:21

Radšej si nič nepredstavujem, ale z mačacích záchranárskych skupín viem, o prípadoch, že ľudia (čo ľudia, ľudský odpad) zaseknutú mačičku ešte dobijú, nech je sranda.
Kastrovaný predpokladám je, pokiaľ nie je, dajte a kým sa nedolieči, nech nikam nechodí. Nech sa zlatúch dá rýchlo dokopy.
this too shall pass
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Str 25.09.2019 7:51

Dakujeme.
Ja len pevne dufam ze mu z tych 9 zivotov este zostalo dost
Kastrovany bol uz ako 7 (8?) mesacny, je to dost skoro, ja viem, aj vyzera tak mierne nedorobeny, ale mne islo prave o to, aby ani nezacal s nicim kocurovskym.
Teraz je chudak vnutri, co on nie je zvyknuty, chodi si dnu len pospat na gauc, nie je ani na kockolit nauceny.
Miss you so much...
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Str 25.09.2019 8:14

Áno, bude to preňho aj pre vás náročné, ale nech sú rany v čistote a nech sa prípadne niekde nenatrhnú. Plus takto oslabený sa môže stať terčom konfliktných kocúrov, ale aj rôznych sprostých deciek a pod.
this too shall pass
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Str 25.09.2019 8:21

Podľa mňa možný scenár je, že niekde visel a snažil sa zachytiť pazúrmi, ale nepodarilo sa mu to a spadol dolu, kde sa dobil. Mne tak raz padal z balkóna kocúr, nemáme na balkóne ešte dlažbu, iba betón a ako sa tak snažil škriabať a zachytiť na tom betóne, tak si celkom zodral pazúre. A trvalo to fakt chvilinku, ale zodral si ich riadne, nestihla som ani dobehnúť na balkón a to som bežala asi 6 metrov k nemu, takže nie z ďaleka, pazúre sa asi rýchlo zoderú.
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Str 25.09.2019 9:33

Noelle, moze byt.
Uvidime ako bude spolupracovat, vcera bol prilis unaveny na akykolvek protest, nechal si vsetko aj u veta. Dufam ze aj dnes bude drzat a hlavne dat si sirup.
A hlavne, ci bude jest. Dostal od veta taku penu, naposledy mu chutila, skusim donho dostat aspon daco
(Mozem to v pripade potreby, keby bolo fakt treba rozmiesat s vodou a striekackou do huby?)
Miss you so much...
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Str 25.09.2019 19:30

Takto nejak to vyzera, fotka je zla ale hubu sa mi nepodarilo odfotiť. Na foto uz spi, asi ho dost vycerpalo, ked sme mu to omyvali. Protestoval, natahoval sa, mraucal, ale aj ked sa mu podarilo vyvliect sa, neutekal prec, len si sadol vedla mna, ze nechaj ma tak (ani poskriabat ma nevedel, aj kebu ako chcel s tymi dokatovanymi pazurmi) . Ako vcera nevedel ani papulku otvorit, dnes sa uz olizoval, snazil sa poumyvat labkami, druhe oko ma len bielko trochu cervene, ale prave stale riadne napuchnute. Chodi skace, pride sa pohladkat, aj hlavou by tukol do cloveka, ako to lubi, ale vzdy sa tesne predtym zhaci, ako ho to boli, chudak.
Oproti nemu zlaty pes co si necha pomaly prve posledne ale zaroven aj zlaty on oproti ostatným mackam co verim ze by mi vyskriabali mozog z hlavy
Prílohy
Screenshot_20190925-202030_Gallery.jpg
Miss you so much...
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Sob 28.09.2019 7:07

Idem domov a na vchodových dverách, že bude deratizácia, že sú v okolí myši a potkany. Super. :ach: Prídem hore, otváram byt, Jerra vystrelí z bytu a už niečo lovila. :heh: Skríkla som na ňu, Jerra! Pocem! A ona miláčik, och, zabrzdila a behom sa vrátila. :love: Moja mačka má lepšie privolanie jak môj pes. :haha:
this too shall pass
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia