Mačky

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Mačky

Poslaťod DiamonD » Pon 24.06.2019 5:52

Ahojte kocurovi u rodičov zistili FIP virus. Máte s tým niekto skúsenosť? Vlastne viem že je to už koniec :plac: Doktorka vravela ze to v nom zmutoval virus ktory uz mal v sebe, že to nieje infekčne pre ine mačky. Plačem uz tyzden. Strašné ho vidiet v takom stave a on je pritom stale tak mily a pritulny nič sa sebe nenechava znať. Najhoršie je to rozhodnutie kedy ho uz nechať isť, je to velmi tažke. Našim sa do toho velmi nechce kym ho to neboli, ale som povedala že do stredy maximum lebo potom je to už naše sebectvo. Neni to fér lebo som ho zachranila ako pol ročneho, žil dovtedy len v pivnici, nič nepoznal extremne sa bál a ked sa z toho konečne po rokoch dostal tak toto sa stane. V septembri by mal len 5 rokov. :plac:
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Elis » Pon 24.06.2019 8:27

:plac:
to je mi lito.
a fakt to je FIPka? u 5ti leteho kocoura je to vyjimecne. Jake jsou projevy?
Offtopic: aspoň to teda tvrdi me u meho kocoura. jak reknu, ze mu bylo sedm, leci něco jiného-
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod DiamonD » Pon 24.06.2019 9:04

Priznaky su, že neskutočne za posledny mesiac schudol už je fakt ako kostrička chodiaca a bruško sa mu nalialo tekutinou. Zo začiatku sme mysleli, že sú to červy aj sme ho odčervovali ale potom už som videla že to bude niečo ine. Bruško už ma fakt ako balón :plac: vetka robila sono tak mu už čreva plavaju v tekutine a odobrala sa vzorka tej tekutiny a posielala sa na rozbor do nemecka. Tiež som čitala že väčšinou sa to stáva mladým mačkám. O ničom takom som doteraz nepočula.
Hneva ma že niekto sa o zvery nestara ma mačky len tak pohodene na dvore a su zdrave bez problemov a my čo ich mame za členov rodiny vždy narazime na niečo :plac:
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Pon 24.06.2019 9:50

DiamonD píše:Hneva ma že niekto sa o zvery nestara ma mačky len tak pohodene na dvore a su zdrave bez problemov

nejsou v pohode. ale nikdo je neresi a jednoho dne proste - neprijdou…
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pia 28.06.2019 8:28

Jerre dobre zahrabáva, včera ma pohrýzla a skočila do mňa, normálne napriamo. Hneď sme si to vysvetlili, prišla sa "ospravedlniť". Nepáči sa mi to. Vraj toto správanie môže byť z tepla, má niekto podobnú skúsenosť?
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Pia 28.06.2019 10:38

Hej, ale Jerra rodit asi nebude :-\. Rodiaca macka mi sla po vsetkom. Mackach, ludoch nie, ale kym mi doslo, ze rodi, som seriozne uvazovala o besnote...
Nesenilnie?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pia 28.06.2019 10:47

Rodiť nie, je kastrovaná.
Má už artrózu, ale bolestivá už dlhšie nebola, dostáva aptoflex a odvtedy je ok. Prišla si ku mne ľahnúť, tak som ju pohladkala a ona ma pohrýzla, tam som sa posadila a hovorím jej, Jerra ty čo robíš?? A skočila do mňa. :nwm: Krava malá.
Budem to sledovať, či ju niečo nebolí, nechcela som ju hneď otravovať s prezeraním. Večer som potom nič nenašla, že by na niečo reagovala.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Pia 28.06.2019 13:48

nas kocur to robi, ale on to robi cely zivot :lol:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Ned 30.06.2019 19:36

mate někdo zkusennosti s podavanim THC - kocce? :angel:
ten muj kocour ma porad ma rymu, dychaci problemy -a trvale nehojici se ranu na nose.
dostal cilena atb -dlouhodobe, ted i kortikoidy, ale nic.
je to s nim cele takove zahadne. podle krve je v poradku, rana po operaci se zahojila az prekvapive rychle, pribira.
ale zdravy neni a na klasickou lecbu nereaguje.
tohle je jedna z rad, co by ještě slo zkusit - tak jsme si rikala, ze bych mu neco sypla do zradla aspon
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pon 01.07.2019 6:38

THC? :nwm: Čo konkrétne by to malo na mačke liečiť? Nemyslíš, náhodou CBD?
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Pon 01.07.2019 7:27

Ne, chci ji davat travu :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Pon 01.07.2019 7:49

hľadaj na amerických stránkach, raz som tam niečo našla, len neviem, či to bolo pre psov alebo pre mačky, ak to nájdem v mojom evernote, tak ti pošlem link

EDIT: ešte pozri "Fénixove slzy", tam je aj CBD aj nejaké množstvo THC

EDIT 2 : to čo som hľadala, som nenašla, ale našla som toto http://thenatpath.com/experts/cannabis- ... abis-cats/
Naposledy upravil Noelle dňa Pon 01.07.2019 7:54, celkovo upravené 1
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Pon 01.07.2019 7:54

Diky.
A jo, ty mi muzu sehnat prave.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Pon 01.07.2019 7:55

Elis, medzitým ako si odpovedala, som 2.x editovala príspevok, tak pozri aj ten link
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Pon 01.07.2019 8:04

Moc dekuji!
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia