Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Aké auto?

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Aké auto?

Poslaťod hriva » Pon 29.04.2019 13:59

Je to full výbava ma to všetko :joint:
Nie Margita nevysúdila som nič :haha: som len šikovná :haha:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod clupko » Uto 28.05.2019 14:23

sla som len doplnit olej, ale bude treba uz aj vymenit - vraj sa ma menit po 20K km, a naposledy som menila pred 40K. a k tomu mi v servise povedali, ze podla nejakeho ich servisneho ci casoveho planu by uz bolo treba vymenit aj vzduchovy filter a zapalovacie sviecky. auto ma 3 roky, 83K km, benzin, dacia duster. vobec sa v tom nevyznam. naozaj to treba vymenit? a fakt je to take drahe? vraj to bude stat 350-400 eur :money: co som narychlo kukla na nete, tak tie suciastky su dost lacne.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Uto 28.05.2019 14:33

Olej meniť určite pravidelne, na aute to nepoznať, ale motor to časom spočíta... Filter minimálne skontrolovať. Sviečky netuším jak často meniť.
Vypýtala by som si nacenenie od toho servisu - vačšinou si na súčiastkach niečo prihodia, plus práca, ale tá suma sa mi teda zdá hodne prehnaná.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Uto 28.05.2019 15:37

Servisujem renault, kazdy rok, teraz bola srrvisna a jeden rok je lacnejsia, lebo menej ukonov a vymen, tak do stovky a kazde dva roky cca 200-240€, somnaschval pozerala rozpis suciastok a prac, nebolo to az take nadhodene a nakoniec len za pracu tam bolo cca 30€. Tak nepotesilo, ale neprislo mi to extra premrstene. Ak si nebola 4 roky, tak je toho mozno viac.
A ako pise Sunny, olej a filtre oravidelne, plus brzdy kontrolovat.
A ako si spokojna. Kolko kW, aky motor, turbo, kolko spotrebuje na 100 km? Som citala, ze maju novy motor od mercedesu, ake len 1,2l a nie 4x4.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Uto 28.05.2019 15:50

brzdy boli vymenene asi pred 2 mesiacmi, boli zodrate kotuce. inak na tej prehliadke minuly rok (10 mesiacov dozadu) spravili vsetko, co uznali za vhodne, platila som do 200 eur. to nie ze som nebola 4 roky nic servisovat alebo menit.
brzdy kontroluju pri prezuvani pneu. ten olej zanedbavam, no.. musim si nastavit pripomienky, lebo na to potom zabudam.
je to 1.6, nie 4x4, 84kW. spotreba ako kedy, vacsinou medzi 7 a 8. otazke aky motor nerozumiem :angel: ja som fakt laik.
co mi povedia v servise, tomu uverim, lebo ja sa nevyznam. tiez mi tych 400 eur prislo dost, aj preto sa pytam.

edit: aha, a som spokojna. ale ja som nenarocna. potrebujem vyssi podvozok, vela miesta v aute, ale nech to nie je velke ako polka kamionu. nech to nema premrstenu spotrebu. to su asi tak vsetky moje poziadavky :heh:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Uto 28.05.2019 15:56

Motor som myslela kolko litrovy, to si mi pisla. Nahodou, mne sa duster paci, ale odradila ma spotreba, predtym do nich davali starsie renault motory.
Ten motor od mercedesu je zaujimavy, len som nepozrela vykon. Ale tak, auto mam, to je len teoretizovanie.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod CraObs » Uto 28.05.2019 21:41

Krista amen, olej sa meni raz do roka alebo po 15tis km, kvoli par € si dodrbes auto.. vymena v normalnom servise okolo 100€ dajaka hodka, hodka a pol roboty (cize 20+30€/hod, olej 5-10€/L, treba ho tak 4-5L zvycajne, olejovy filter vygooglit, + par € spotrebny material, likvidacia...) Vzduchovy menim zvycajne s olejom, je to zalezitost 10-15€?
Sviecky co stoja sa da tiez najst (tak 10-20€ by som odhadol + robota na Dustri neviem, no nech hodina), ale 80k km hej to by uz sa patrilo..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Uto 18.06.2019 20:12

Neviem ci sem, ale skusim. V piatok zacalo auto na displeji vyhadzovať, že nejdu svetlá, a rovno tri naraz (predna hmlovka a obe cuvacky) . Vcera sme to pozerali a ono všetky svetlá svietia... :nwm: Co to moze byt? Nejaka chyba v elektike? Neviem sa k nicomu ani dohladat lebo neviem riadne zadat co to je
How many lightbulbs does it take to change people?

*kryčať*chémya*prýdem*oblyčky*robyť*rádyo*sanytka*ďyvá svyňa*hocy*musým*lýstok*
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod CraObs » Uto 18.06.2019 20:55

Renault?
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Uto 18.06.2019 21:02

Opel

Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod CraObs » Uto 18.06.2019 21:06

To je podobne :smile: tipujem dajaky skorodovany kontakt, najdebilnejsie poruchy :pac:
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Uto 18.06.2019 21:27

Takze prkotina? A co s tym? :heh: Idem kutať googla. A diki

Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 18.06.2019 21:48

Rozobrat calunenie vsadeeee :aaa:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Vikiki22 » Uto 06.08.2019 9:15

Otázka do éteru - čo sa oplatí viac:
- kúpiť auto zaregistrované na SK (autá v horšom stave, staršie, ale lacnejšie = prípadná dodatočná oprava),
- kúpiť lepšie z dovozu (autá v lepšom stave, novšie, väčšinou bez nutnej dodatočnej opravy, ale + niekoľko sto € za prihlásenie na SK)?
Samozrejme, všetko vzhľadom na čo najnižšiu cenu vs stav vozidla.
Neviem sa rozhodnúť, na čo viac dbať, aby som aj ušetrila, ale zas aby som nekupovala nejakú hrdzu. Nové auto nechcem, ale zas aby som ho musela furt do opravy dávať - auto bude hlavne do terénu a na psy.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 06.08.2019 9:19

to zalezi... ved si to vypocitaj...

ja to riesim teraz - asi vezmem z CR. u nas nie je na vyber a taliansky dovoz (u nas velmi oblubeny...) nevezmem ani omylom :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia