Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

PC - "poradňa"

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: PC - "poradňa"

Poslaťod Noelle » Uto 26.02.2019 13:35

večer, ako som písala je to pod 40, vtedy to už seká, resp. už sa to ani nedá pozerať, win10, lepšie to ide cez linux, takže to je asi aj o windowse. Wifi máme cez radiolan. Nie je mi celkom jasná logika toho celého, niekedy pozeráme na dvoch pc a v pohode, inokedy - večer a víkendy je to nepozerateľné. Ale ako hovorím, je to zdieľaný internet (19,90 mesačne, lebo nezdieľaný je okolo 40,- mesačne). Neviem, presne koľko to ide, keď to seká, moc často to už nemeriam a už si nepamätám, ale môžem zmerať, keď to bude najbližšie sekať. Možno je to aj nejaké "obmedzenie" zo strany poskytovateľa. Kedysi dávno mi to niekto u nejakého poskytovateľa šepol, že to robili (neviem, či ešte robia) a niečo mi tam nastavil na lepšie pozeranie youtube videí, ale nerozumiem tomu, takže neviem o čo išlo.
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Lindchen » Sob 09.03.2019 19:30

Ľudia, čo robíte s webom, neviete ako je to s templatami? Našla som kopec stránok, ktoré predávajú web templaty, ale ani jeden nesedí úplne, čo chcem. Dajú sa poupraviť? Napr. nejakej podstránke vypnúť zobrazovanie (lebo do nej nemám čo dať) alebo pridať jednu-dve? Či to proste musí byť tak, ako to už je hotové?
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Ned 10.03.2019 0:21

ja mám kúpenú šablónu na wordpress a tam sa da upravovať skoro všetko (podľa licenčnej zmluvy to ale treba pozerať). Kupovala som ju tuším na Envato Market, nie som pri pc, tak si nepamätám.
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Ned 10.03.2019 6:10

Envato má pekné šablóny, v podstate len odtiaľ som vyberala, zvyšok sa mi zdal ako zastaraný dizajn.
Nerada robím niečo, v čom sa vôbec nevyznám a získať prehľad pre mňa v čomkoľvek v rámci IT, je peklo. Samotnú úpravu templatu robiť nebudem, to nemám šancu s tým niečo urobiť. Najhoršie je, že ani neviem, čo mám chcieť, netuším vôbec, ako to funguje. :ach:
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Ned 10.03.2019 13:41

web budeš mať na akej platforme ? Budeš mať v nejakom publikačnom systéme ? Závisí "v čom" to budeš robiť ? Či ti niekto urobí kód ? Najjednoduchšie je si kúpiť šablónu určenú pre ten, ktorý "systém", dajú sa prerobiť aj iné, ale je to zložitejšie a drahšie samozrejme. V takom wordpresse na to prídeš aj sama, je k tomu veľa pomôcok. Ja som sa to tiež naučila metódou pokus-omyl.
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Ned 10.03.2019 13:46

Prezerám rôzne možnosti a vyzerá, že nakoniec pôjdem do Pagebrixu. Je to slovenská firma, templaty majú pekné, bohaté návody, funkcie majú všetky, ktoré potrebujem vrátane prihlasovacieho formulára, čím mi odpadá nutnosť používať Google Forms.
Náhodou som narazila na FB na zakladateľa firmy a dosť sme pokecali a mám pocit, že toto je to, čo hľadám a nepotrebujem využiť zatiaľ programátora, ale že toto zvládnem aj sama. Na fušovanie do šablón sa necítim a nemám na to ani čas. Tak uvidíme, čo to dá, 30 dní je na vyskúšanie.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Ned 10.03.2019 14:05

ešte som o nich nepočula, ale ako pozerám na ich web, tak je to pre teba najjednoduchšie. Je to celé predpripravené, samé ťa to navedie čo môžeš a čo nie, ceny majú tiež dobré a šablóny pekné.

Teda pokiaľ nechceš e-shop, na to to asi nie je, ale neskúmala som to podrobne.
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Uto 04.06.2019 8:09

je na tom iMacu nieco super okrem toho, ze znacka?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Uto 04.06.2019 8:31

retina display je super. a je to male, skladne, lahko prenosne. ak mas penazi nazvys, a potrebujes to len na zakladnu pracu s pc alebo pozeranie netflixu - nic vypoctovo narocne - tak to moze byt dobra volba.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Str 12.06.2019 12:27

vie mi prosím niekto poradíť sw/službu ... na download webu (foto s popismi) ? Chcem ho zrušiť a je to taký môj archív fotiek s popismi a nechcem o ne prísť. Poskytovateľ webu ponúka download webu pri vyššej službe ako mám ja.
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Str 12.06.2019 12:35

to ani neviem, ze existuje ako sluzba. nestaci ti si proste tie stranky stiahnut? ci je ich tak vela, ze sa to neda?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 12.06.2019 12:37

A normalne sa prihlasit cez ftpcko?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Str 12.06.2019 12:41

tých fotiek je tam stovky :)

idem pozrieť či mám prístup cez ftp, ale pochybujem, je to zdarma, som aj zabudla aké tam mám heslo sakra :ua:
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Str 12.06.2019 12:47

tak ftp prístup nemám, sakra, po jednom to sťahovať ma picne, nikto žiadny iný nápad ? kedysi som mala taký program na sťahovanie celých stránok, ale už si nepamätám ako sa to volalo.

Ak niečo nájdem, napíšem keby to ešte niekoho zaujímalo.
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Str 12.06.2019 12:50

ako to vyzera? to mas kazdu fotku na zvlast stranke?
--------
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia