Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Starostlivosť o vlasy

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Starostlivosť o vlasy

Poslaťod erik70 » Pon 03.09.2018 12:02

kellee píše:speci iba v tom, ze nesmie obsahovat niektore zlozky, ktore napriklad vysusuju a tak. no poo a curly girl su dve odlisne metody.

To mi je jasné, že to je každé o niečom inom... :yes:
erik70
Snoopy

Barfer.sk

Poslaťod Haleth » Pon 03.09.2018 17:39

Rehssi píše:používaš kyslý oplach? teoreticky by mohol byť problém v tom

Nemám šajnu, čo to je.

Ku kondicionérom (ja osobne nepoužívam vôbec), neviem, čo to je všeobecne známe, ale kondicionér by nikdy nemal ísť ku korienkov. Nanáša sa iba na dĺžky, možno preto niekomu mastí hlavu. A šampón zas iba ku korienkom.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Aris » Str 12.09.2018 19:31

Skúsila som dnes zosvetliť vlasy vitamínom C a ono to celkom pekne funguje :jop:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Str 12.09.2018 20:30

Ako? Celaskonom asi nie, čo? :heh:
How many lightbulbs does it take to change people?

*kryčať*chémya*prýdem*oblyčky*robyť*rádyo*sanytka*ďyvá svyňa*hocy*musým*lýstok*
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Aris » Str 12.09.2018 20:40

Áno, normálne som použila vitamín C v prášku čo som kúpila v DMke. Zmiešať so šampónom, napatlať na vlasy a nechať pôsobiť aspoň hodinu ( nechala som dve). Ale teda funguje to len na farbené vlasy, ja chcem stiahnúť tmavú hnedú a pekne to išlo :smile:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Rehssi » Štv 13.09.2018 13:58

Haleth píše:
Rehssi píše:používaš kyslý oplach? teoreticky by mohol byť problém v tom

Nemám šajnu, čo to je.

Ku kondicionérom (ja osobne nepoužívam vôbec), neviem, čo to je všeobecne známe, ale kondicionér by nikdy nemal ísť ku korienkov. Nanáša sa iba na dĺžky, možno preto niekomu mastí hlavu. A šampón zas iba ku korienkom.

šampuch a ine tuhe šampony maju zasadité pH. to je problem jednak že pokožka hlavy je skôr kyslá a druha vec že mydlo s tvrdou vodou robí zrazeniny a to sa usádza na vlasoch. oboje môže spôsobiť že sa ti vlasy horšie rozčesávajú. Čítala som už aj viacero sťažností, po dlhodobom používaní, že vlasy začali nadmerne padať,čo asi tiež zapríčinilo nevhodné pH. Neviem prečo to o nutnosti kyslého opláchnutia nepíšu na každej krabičke :nwm: asi že by im to skoro nikto nekupoval.. tiež som sa to dozvedela keď som mala tuhy šampon doma a už to nekupim, nechce sami s tým piplať :ach:

niečo som narychlo vygooglila tu https://www.sashe.sk/Saipo/journal/tuhy ... -za-zazrak
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Uto 20.11.2018 18:53

mate niekto skusenosti s nejakymi doplnkami na hustotu vlasov?ako ja mam ozaj dva vlasy na hlave :plac: asi to nie je take zle,ale su ozaj dost take riedke,ked to inak nepojde,budem musiet ich udrzovat v nejakej kratsej verzi
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Štv 29.11.2018 9:04

brazilsky keratin - skusali ste? zrovna po vyzehlenych vlasoch netuzim, ale tak daka kura by sa zisla... ale tiez mam vlasy strasne jemne, takze skor by som potrebovala objem, ako ich este viac splasnut... alebo botoxova kura je co zac?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod moschino » Štv 29.11.2018 17:36

Ten brazilsky keratin som mala. Ako ok, hlavne nevyzerali uplne jak slama. Pre mna top je olaplex :jop:

Inak ako som brala atb, strasne mi vtedy padali vlasy. Asi fakt z toho
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod vavrena » Štv 29.11.2018 19:41

wer píše:brazilsky keratin - skusali ste? zrovna po vyzehlenych vlasoch netuzim, ale tak daka kura by sa zisla... ale tiez mam vlasy strasne jemne, takze skor by som potrebovala objem, ako ich este viac splasnut... alebo botoxova kura je co zac?

Ja som si kúpila takú tú domácu sadu, čo musíš naniesť pred horúcim fénovaním a potom ešte raz po fénovaní a zažehliť do vlasov. Mala som vlasy veľmi suché a také divné, motali sa hrozne, a po tom keratíne to bolo o dosť lepšie, boli hladšie, a evidentne krajšie na pohľad.. Dávala som si raz za dva mesiace tuším, a potom som dávala lepší pozor na vlasy, teraz sem-tam nejaká domáca maska na vlasy a mandľový olej, a je to fakt lepšie, už nie sú také... také hnusné :lol: .

Margit, na hustotu vlasov mala taký tlačivý marketing Milva - ja som dostala aj chinínovú vodu aj šampón, ale mne to nepomohlo, resp. ani predtým mi nepadali vlasy a na mojich vlasoch sa tento zázrak nijako neprejavil.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Štv 29.11.2018 19:49

Kupila som si pilule,kolagen a metionin
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová

Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Str 05.12.2018 16:34

dnes mi ma prist nejake mydlo ekobio na vlasy,som zvedava ako to funguje,hlavne s tym oplachom

Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Pon 04.02.2019 13:02

Už som vyriešila ten problém so šampúchom :lol: Bol úplne naprd pre moje vlasy :haha:

Keď som ho domíňala, vrátila som sa k môjmu Aussie šampónu. Ako som spomínala, ja si bez masky šampónom umyté vlasy nerozčešem, tobôž nie tým šampúchom, to bola katastrofa. ALE! Konečne som domíňala všetky kupované šampóny a vyrobila si nielen šampúch, ale aj kondicionér. S malou dušičkou som si včera prvýkrát umyla vlasy a :jupi: Šampúch potrebuje trochu doladiť, lebo som pri vyrábaní pridala trochu viac vody, ale inak mi vlasy aj pekne umyl a nezosušil úplne. Každopádne bez toho "kondicionéru" resp. práve kyslého oplachu (nechtík naložený v jablčnom octe, pomer 2PL k 1C vody) by som sa rozčesávala dlho a bolestivo. Ale ten ocot bol neskutočný. Fakt som to nečakala. Takže som mega natešená a motivovaná ohľadom môjho prechodu na domácu prírodnú kozmetiku, niečo ako vegán, ktorý potrebujem všetkým o svojom vegánstve hovoriť :heh:

edit: A vlasy mám oveľa také vzdušnejšie, objemnejšie.
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pon 04.02.2019 13:05

a ot je nahodou zaujimave. podla coho vyrabas? daj tipy.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Pon 04.02.2019 13:16

Gúglim :lol: Na internete je fakt všetko. Dokonca už aj po slovensky a česky, ale preferujem anglické stránky. Zhodou okolností tento šampúch som našla v slovenčine:
https://purebeautybuddies.sk/domaci-pri ... -podla-adl
Navyše to nezaberie ani toľko času a energie, ako by niekto čakal. Možno rovnako ako keby som sadla do auta, odviezla sa do obchodu a kúpila to. Resp. asi aj menej.

Momentálne čakám, kým mi príde teplomer a váha z Číny a idem na obyčajné mydlá. Ešte musím spraviť objednávku na zvyšok surovín a idem aj na krémy, balzám na pery, deodorant a dokonca balzám a olej na bradu (nie sebe :lol: ). A konečne musím minúť zubnú pastu, len to ide pomaly :lol:
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia