Perly v inzerátoch

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Perly v inzerátoch

Poslaťod Lindchen » Štv 30.05.2019 9:35

Durič to je, ale nie bígl. :ha:
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Slausa » Str 10.07.2019 12:26

A do riti. Iný byzňys toto
Prílohy
20190710_130519.jpg
How many lightbulbs does it take to change people?

*kryčať*chémya*prýdem*oblyčky*robyť*rádyo*sanytka*ďyvá svyňa*hocy*musým*lýstok*
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Domivec » Štv 11.07.2019 0:03

Domivec
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod wewerica » Štv 11.07.2019 6:10

a to existuje aj taký žíhaný šarpei? tuším som takého ešte nevidela...
wewerica
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Vikiki22 » Štv 11.07.2019 7:30

Nie, žíhanie je u šarpeiov neštandardné. Toto už musí byť mixnuté s nejakým iným molosom. A k tomu popisu... Myslím, že len rozprávka k tomu, že sa im proste náhodne zadarilo. Ale ak to bolo naozaj plánované, tak sú to :censored: . :lol:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Štv 11.07.2019 8:07

Keďže tam dáva fotky dospelej suky z predošlého vrhu, tak to nebude nešťastné zadarenie... Tiež som si to najprv myslela, že krásne obkecaná nehoda, až kým som sa nedočítala k tomu koncu.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 11.07.2019 8:35

keďže časom inzeráty mažú, skús to skopírovať do svojho príspevku, aby to tu zostalo na čítanie aj ostatným :)
http://www.tobrok.sk
Home of breeds - Czechoslovakian wolfdog, Hovawart and Leonberger
Očakávame vrh "G" - Československý vlčiak
Plánujeme vrh "H" - Leonberger na rok 2020
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Štv 11.07.2019 8:40

Offtopic: ked uz si to citovala, tak si to rovno mohla spravit :lol:
Beriem rezervácie na šteňatá crossbreed molosserov to znamená, že ide o spojenie dvoch čistokrvných molosoidných plemien. Váha v dospelosti od 35 - do cca 45 kg. Nie je to žiaden kolos, ani žiaden prcek, niečo medzi stredným a veľkým plemenom - na pohľad sú to mohutní, impozantní a sebavedomí psi. Majú ochranárske, strážne a lovecké predpoklady. Sú lojálni ku svojej rodine. Pri správnom vedení a dobrej motivácií sa rýchlo učia. V puberte je potrebná dôsledná výchova a vedenie k poslušnosti ako u všetkých psov tohoto typu. Pár slov o rodičoch - mamka je čistokrvná argentínska doga (bez PP), je to inteligentný, vynaliezavý, učenlivý psík, je veľmi mojkavá a výborný strážca, pozrieť si ju môžete na poslednej foto. Ocko je čistokrvný sharpei mohutného ruského typu a má aj preukaz pôvodu - Je krásne nariasený a v predkoch mal viacnásobného svetového víťaza a Europskeho víťaza v triede molossov. (Rodokmeň bude pri predaji k nahliadnutiu). Ocko je flegmatik, pohodový gaučák ktorý najradšej celé dni leňoší, je obetavý, odvážny a tiež vie výborne postrážiť. Výhody takýchto crossbreed psíkov sú v tom, že nie sú tak náchylní na zdravotné problémi ktoré sú typické pre ich rodičovské plemená. Vďaka pestrejšiemu genefondu psíčkovia nemajú tak často problémi s uškami, očkami a s kožou ako je to typické pre sharpejov kvôli nadmerne prevýsajúcej koži, netrpia vrodenou hluchotou a slepotou ako je tomu u argentinskej dogy, kde sa hluchota a slepota viaže predovšetkým na bielu farbu. Ich temperament bude skôr vyrovnaný, nebudu ani prehnane aktívni ako tomu býva u argentínskej dogy ale zas nebudú až taký flegmatici a leňoši ako sharpei. Šteniatka sú tu len pre vážnych a serioznych záujemcov ktorí hľadajú originálneho parťáka "do voza, či koča". Hľadáme pre nich niekoho, kto im bude vedieť poskytnúť trvalý a milujúci domov. Šteňatá budú kŕmené kvalitnými bezobilninovými granulami a surovým mäsom. Šteňatá sú od narodenia v kontakte s malými deťmi, ktoré sa aktívne zapájajú do starostlivosti a manipulácie so šteniatkami pre bezproblémovú socializáciu s človekom. Rovnako tak sú v kontakte aj s ínými druhmi zvierat. Ideálne sú do rodinných domov so záhradou, ale ak sa im bude človek naozaj aktívne venovať môžu isť aj do bytu -vďaka sharpeiovi majú sklony k čistotnosti. Na predposledných fotkách je ukážka dospelej suky, psy môžu byť o niečo robustnejší. Ponúkam ich do zodpovedných a milujúcich rúk. Cena 100 eur je v podstate symbolická. V cene je už zarátané očkovanie, odčervenie, čipovanie, príspevok na granulky, mäsko a starostlivosť. Ku šteniatku dostanete veterinárny preukaz kde bude všetko potvrdené + písomnú dohodu. Do nového domova im darujem štartovací balíček granuliek na ktoré sú zvyknuté. Po dohode je možnosť nezáväznej návštevy u nás doma, aby ste sa so svojím šteniatkom mohli zoznámiť a vidieť ho, aj jeho oboch rodičov v ich domove, to v akých podmienkach žijú. Obder od 17.8.2019 Pre viac info píšte email. Tel čislo má u nás slabý signál - nemúsite sa dovola
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Štv 11.07.2019 9:33

Hmm, no esteze nechova PP :heh:
Dobrý deň. Ďakujem vám za prednášku. Totie choroby čo ste vymenovali v internej správe žial netestujú u shar peiov ani chovateľské stanice hoc pýtajú za svojich psov aj 7X toľko čo ja. Urobia rengeny klbov a majú vymalované, tak budte tak láskava a skuste takéto romány napísať rovno certifikovaným chovateľským staniciam , skúste robiť poriadky priamo tam, pretože za tie peniaze čo za psov pýtaju by aspon tie testy robiť mohli. A ak pozorne čítate nikde nezavádzam. Jasne píšem , že moji psi nie su tak náchylní! Nikde nepíšem, že zdravotne problémy mať nemôžu, ale že na ne nie su tak náchyní, pretože jednoducho nedisponujú exterierovými extremami ktoré by tieto zdravotne problémy mohli v takej miere spôsobovať. Čo sa týka genofondu , tým že spájate zvieratá vykazujúce rovnaké exterierové a povahové vlastnosti (plemeno), genofond zvieraťa sa zužuje a tým vznikaju rozne degenerácie. Avšak pokial kombinujete zvieratá ktoré nesú rozdielne exterierové a povahové znaky genofond je pestrejší a predpoklad na vznik degenerácii menší. To nie je zavádzanie ale fakt. Ano môže u psa vybehnút zdravotný problém čo je u oboch rodičov, ale to riziko je stále menšie než u čistokrvných psov pretože štenatá tento predpoklad nededia od oboch rodičov zároveň ako je tomu u purebreed chovu, kedže u crossbreedu má každý rodič iné predpoklady. Samozrejme máme existujú choroby ktoré môžu mať viaceré plemená, každopadne sa už pohybujeme v rovine špekulácií. Baer sa u AD testuje kvoli genialnej selekcii kde konbinovaním dvoch bielych jedincov si koledujete o malér. Ide o preddispozíciu nedopigmentovania vnútorného ucha a s tým súvisiaca degenerácia cievnej vrstvy Cortiho orgánu. Ja také kombinácie nerobím a nemám potrebu testovať na hluchotu štenata u ktorých je táto preddispozícia minimalizovaná. Jednoducho nie som zástancom populárneho no viac - menej "incestneho" chovu ktorý spôsobuje degenerácie ktoré potom treba pracne odstraňovať testovaním. Sama mám doma shar peia, argentínsku dogu a ich mix + som v kontakte s ostatnými ľudmi čo od nás crossbreed psíkov brali a čo sa týka zdravotných problémov skutočne sa u nich problemy nevyskytujú v takej miere ako je tomu u ich rodičovských plemien.(obzvlášť teda shar pei a to podotýkam, že som kupovala kvalitné zviera, po kvalitných a výstavne úspešných rodičoch bo sama som sa chcela venovať chovu, ale keď to máte doma, až vam príde špatne z toho, čo to ľudia šľachtia...ano je to roztomilé ale to je všetko, sú to chudáci, čo by bez ľudskej pomoci neprežili ani týždeň.... súdnosť niektorých ľudí sa odsťahovala do Humpolca...) Mám to doma, viem to porovnať. Pekný deň.

Hodnotenie od: xsx - hodnotí sám seba - z IP: 80.242.33.*** Kladné
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 11.07.2019 11:06

chcela som aby to bolo v origo prispevku
http://www.tobrok.sk
Home of breeds - Czechoslovakian wolfdog, Hovawart and Leonberger
Očakávame vrh "G" - Československý vlčiak
Plánujeme vrh "H" - Leonberger na rok 2020
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Sob 13.07.2019 23:46

akože... keby som si mala vybrať medzi AD, shar-peiom, alebo ich crossom, asi si fakt vyberiem ten cross... čo nič nemení na tom, že je to proste množka.

ale toto ma fakt pobavilo:
Jednoducho nie som zástancom populárneho no viac - menej "incestneho" chovu ktorý spôsobuje degenerácie ktoré potom treba pracne odstraňovať testovaním.

ha-ha. keď niekto "nie je zástancom", ale aj tak si to kúpi a tým pádom to priamo podporí... papier znesie ale skutky rozhodujú...
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Ned 14.07.2019 6:36

toho crossa by som si vybrala aj ja, kebyže už vyberám v týchto vodách... :angel:
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hewča » Pon 05.08.2019 17:17

eko, bio, raw, vegan :lol:

daruje ich, takze nema z toho biznis..ale sirit take hluposti
Prílohy
Screenshot_2019-08-05-18-13-43-547_com.facebook.katana.png
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pon 05.08.2019 17:34

Takto z toho spravil prednost, ze su neockovane :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší