Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Ekologický životný štýl

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Ekologický životný štýl

Poslaťod pigie » Pia 05.04.2019 8:28

Linku som nedala :pac: V dm maju. Hovorim, skoda toho plastoveho obalu :ua: Musim sa spytat tej capovanej drogerie, ci nahodou nezaradia do ponuky :heh:
https://www.feeleco.sk/umyvacka-riadu/f ... cky-800-g/
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod wer » Pia 05.04.2019 8:36

inak, poradte daky prostriedok na riad, ktory fakt dokaze odmastovat. :ach: skusila som ich niekolko a to mam pocit, ze to len drahu citronovu vodu tam nalievam...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pia 05.04.2019 8:39

https://www.feeleco.sk/novinky/feel-eco ... -v-dteste/
Takze wer, skus nieco od nich :heh: (ja som fakt nadsena tym praskom do umyvacky, dlho nic take eko, co umylo na takej urovni som nemala, este tie ecover tablety boli OK, ale toto je lepsie :heh: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pia 05.04.2019 9:51

Nemáte prosím niekto tip na firmu na tlač vizitiek na ekologický alebo recyklovaný papier?
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod tom_goro » Pia 05.04.2019 10:11

aj ja hlasujem za feel eco. mame aj do pracky, aj na riad. cisticku nam to tiez este nezabilo. myslim ze v DM sa to da kupit
Consider the environment before printing this message
tom_goro
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pia 05.04.2019 13:34

Vraj aj v mydlinke od nich nieco maju, na capovanie. Ale nemaju cely sortiment.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Str 10.04.2019 9:12

Máte tip prosím na prostriedok na mastnú špinu a tiež na kameň (usadeniny, "mapy" na drese) - proste niečo účinné na čistenie kuchyne? Nafŕkal mi olej na kachličky a nevšimla som si, zaschlo. Ničím to nejde dolu, nechápem.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Nisus » Str 10.04.2019 14:10

Ani kombo soda + citronova stava + ocot nezabera?
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pia 12.04.2019 14:29

Nisus píše:Ani kombo soda + citronova stava + ocot nezabera?

A v akom pomere/množstve prosím? Kašičku urobiť z tej sódy? Ja som mala asi slabý roztok.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Nisus » Pia 12.04.2019 14:40

Vies co ja tam slahnem polku citronu, do toho od oka supnem sodu, urobim pastu, lenze vacsinou je to huste, tak tam dam trochu vody. Ak chces skusit ocot, tak tak stvrt citrona a tu druhu stvrtku stavy vymen za ocot. Ja pomery nikdy neviem, vsetko od oka. Aj tak varim :heh:
Akoze neviem ci to bude fungovat, ale ja tuto kombo pouzivam na vsetko :ha: len bacha, potom este vodou ti musis zotriet, lebo soda ti necha biele flaky.
Pozri aj tu nejake recepty:
https://m.plnielanu.zoznam.sk/c/5320/ak ... bez-chemie

Ale ja mam fasa recept na bioekoraw univerzalny cistic. Dostala som od Santu :lol: aromaterapiu aj s olejcekmi a k tomu je knizocka a tam su taketo recepty a jeden z nich je:
120 ml octu
120 ml destilovanej vody
1 cajova lyzicka tekuteho prostriedku na riad
8 kvapiek esencialneho oleja citronova trava
15 kvapiek esencialneho oleja tea tree
20 kvapiek esencialneho oleja citron (ten nemam, dala som pomaranc)
Dat do sprejovej nadobky, pred pouzitim zatriast a voilaaa :lol: :smile:

No ale ja ine potrebujem. Robila som Blackberry cobbler a ja krava som to dala do tej okruhlej formy co ma odnimatelne dno. No samozrejme, ze mi to vytieklo v trube, co som si nevsimla a potom som tam piekla este asi 2x. Vysledkom bolo nabobtnane cierne cosi, tvrde ako skala, pripalene jak svina :plac: co s tym?
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Pia 12.04.2019 16:14

Podľa mňa je ten čistič s EO strašným plytvaním. Ja mám veľmi rada esenciálne oleje, ale tiež to s nimi netreba preháňať. Na čistenie stačí ten ocot, prípadne si naložiť šupky z citrusov do octu.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod vavrena » Pia 12.04.2019 20:48

Lindi, mne na také zaberá čistý ocot, mám ho v rozprašovači, a vlastne v kuse s ním všetko striekam, aj leštím, zatiaľ dal dole všetko.

No a update, zháňala som čistidlo odtoku, kúpila som to baktériové, no a už môžem podať skúsenosť - je to určite fajn do čističiek alebo preventívne do odtokov, ale vlasy/chlpy do z večera do rána skrátka nerozoberie. Tak sa vrátim k metóde ocot+sóda a manuálne čistenie. Inak mám od Tera Verde aj praciu sódu, esenciálne oleje, nejaké čistidlo, a tie veci všetky sú super :smile:

Skúsim najbližšie aj tie feel eco veci, ale ako pozerám stránku, tak nechápem, ako sa niekto môže cítiť eko, keď si kúpi jednodecovú plastovú fľaštičku s ekologickým prostriedkom?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Sob 13.04.2019 5:58

Odtok môžeš skúsiť aj perkarbonatom vyčistiť
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Sob 13.04.2019 11:53

Nisus a sóda bicarbóna s octom ti nepomohli? Ak by si to vedela vyvariť...
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia