Barefoot obuv

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Žblebt, kec, žvást

Poslaťod weron » Str 11.04.2018 4:50

to ozaj niesu boty vsade, ako sunny pise proste vymena za klasicke balerinky. su straaasne pohodlne, fakt super. a aj uplne skladne, hodis aj do kabelky
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Sunny » Str 11.04.2018 5:40

Snezienka barefoot znamená doslova bosé nohy - a označujú sa tak všetky topánky, ktoré rešpektujú chodidlo, takže sú vpredu dostatočne široké a vytvarovane podľa nohy (najdlhší palec) a nie do špičky a majú mäkkú rovnú podrážku, aby noha mohla pracovať. Znaciek čo robia takéto boty je už hodne, hlavne detské, aj predajne sa rozrastaju, ale nie všade nájdeš všetko, už je toho našťastie celkom dosť na výber :-)
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Str 11.04.2018 7:28

Pozerám, že tie barefoot sú riadne drahé. Každopádne, lajkla som si tie hromadky aj bosé nôžky a uvidíme :smile: .
!NOVÁ UDALOSŤ! -->> Den plný praxe podle návodů Franty Šusty
this too shall pass
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Str 11.04.2018 8:58

Hej, cena je ešte stále o hodne vyššia než za klasické boty :-/
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Str 11.04.2018 9:02

Aj vydržia? Nemyslím na nejakú turistiku, ale kebyže chodím v nich do práce, do obchodu, von, nieže budem o polroka kupovať ďalšie.
this too shall pass
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Str 11.04.2018 9:04

Ktoré myslíš? Ja mám napr. tie fivefingers, odchodené v nich dve sezóny v lete, priateľ ich má ešte dlhšie a v lete pomaly v inom ani nechodí, aj do lesa, aj behať, aj von... a držia. S inými zatiaľ skúsenosti nemám.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Str 11.04.2018 9:07

mne pride, ze barefoot je skor vhodnejsi na prirodne povrchy nez na beton... teda, ja mam barefoot len letne sandale, ale na betone to nie je moc sranda. neviem, mozno som sa v tom len este poriadne nenaucila chodit, lebo je to iny styl chodze nez sme zvyknuti.
inak citala som super recenziu na merrell barefoot turisticke, maju tusim dva modely? tie ma dost zaujali. ale zas neviem ci do toho chcem tolko investovat (no dobre, chcem, ale asi nemozem :heh: ). ci sa mi vobec oplati si kupovat tak drahe boty, len na vencenie a vylety... :nwm:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 11.04.2018 9:08

Ja musim jeden povzdych, posledne 3 mesiace som robila na niecom, co mi dnes povedali, ze splachnu do zachoda, lebo... Lebo nieco nedomysleli... Sa clovek citi tak uzitocny... :ua:
Ja chodim cele leto uz druhy rok v ballopkach v podstate stale - okrem prace :heh: , aj po turach a ono to furt nejak drzi pokope :heh:
Clupko - mne uprimne neoplati. Ja radsej tie lacne ballopky :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Str 11.04.2018 9:15

Tak oplatí/neoplatí - mne stačilo pozrieť si fotky rozpitvaných topánok, jak je v nich tá noha stlačená, to ma presvedčilo, že oplatí... A cítim to aj sama, odkedy som začala nosiť iné boty, mňa tie klasické začali na šírku tlačiť, tŕpne mi v tom noha :nwm: Salomony trekové som mala jak papučky, túto zimu som v nich ale doslova odtrpela.
Ako kupovať nejaké tie najtop značky za šialené prachy nemusím (ani nemožem, nemám za čo :haha: ), ale snažím sa vybrať z tých lacnejších možností. Hlavne nech je to pohodlné.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Str 11.04.2018 10:02

inak to by mozno stalo za vytvorenie novej Barefoot temy a presunutie prispevkov :no:

pigie píše:mne uprimne neoplati. Ja radsej tie lacne ballopky

takto som to myslela, nie ze ci sa mi oplati kupovat barefoot ako take. ale samozrejme, keby boli o polku lacnejsie, skor by som si dopriala :lol: rozmyslam, ze idem objednat tie ballopy.....

este mi napadlo, ci je vlastne dobre nosit barefoot v lete, ked viem, ze nebudem nosti barefoot aj v zime. lebo noha sa za par mesiacov prisposobi, rozsiri sa kusok, clovek si zvykne na to pohodlie... a potom vela stastia pri zhanani zimnych bot, ktore budu pohodlne :prd: to vidim uz na mojich teniskach, som sa plesla po vrecku, su mega pohodlne a siroke, a uz teraz ma napriklad vysoke trekove boty tlacia - a predtym mi boli uplne akurat.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Str 11.04.2018 10:05

mne to pohodlie za to stoji. ale tiez samozrejme cena hra rolu velku, sak ja len rodicak mam :ach: a ballopky najtop, collegien tiez super, cenovo su na tom rovnako, cca 35€ za par, co je uplne v pohodicke...
a ked sa nad tym clovek zamysli, jake su tie topanky, ako vyzera normalna noha co stoji na zemi a aky tvar ma topanka... akoze ved to je chore :nwm: :nwm: :nwm: vyvysena pata, prsty stlacene do absurdnych tvarov... a toto robia aj pre deti !!! DETI !!!! :kak: :kak: :kak:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Str 11.04.2018 10:11

Tak ja som tam videla ceny 85e a ešte za "zostatky", čo stojí nová, čerstvo objednaná, preboha? 35e mi príde ešte normálna cena za topánku.
this too shall pass
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Str 11.04.2018 10:11

ja mam, nastastie, uzke nohy, mne je vacsina topanok siroka, kolkokrat stahujem uplne nadoraz :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Str 11.04.2018 10:12

Ja som si kupila vivobarefoot na zimu. Ale asi potrebujem viac treningu na chodenie :D ja inak bezne robim velmi dlhe kroky a strasne pri tom nicim paty na topankach, ja som zas zosuchala aj vibram podrazku.
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 11.04.2018 10:46

Tak prechod barefoot a v zime normalna topanka... To sa clovek uci chodit znova :haha: Nic prijemne... (Pritom opacne, na jar, je to neskutocna ulava :aaa: ) A o tom chodeni naozaj, lebo normalna topanka ta nuti naslapovat cez patu, pri ballopkach proste chodis inak :heh: A ked to skusas s normalnou topankou, tak mas pocit, ze chodis ako slon. Ale zase sa to upravi do par dni. Pre mna aj ta jar-jesen je velke plus. Na zimne barefoot som sa neodhodlala, decko to ma povinne :heh: Ale do neho tie peniaze investujem, do seba mozno, ked dorasujem tieto zimne topanky :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia