Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

otázky, ktoré vám nedovolia kľudne spávať

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: otázky, ktoré vám nedovolia kľudne spávať

Poslaťod Shel-chan » Uto 28.05.2019 21:17

mám tak v pamäti, že si s tým mala nejaký problém... ale za moju pamäť by som posledných pár rokov ruku do ohňa nedala, takže pardon ak ti krivdím :hi:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod pigie » Str 29.05.2019 4:44

To som bola isto ja, co si mylis s Nisus. Ja mam doteraz s anglictionou problem, hoc som bola 2 roky v kanade. Nik mi neveri :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Connie » Str 29.05.2019 7:56

Ja mám problém s ruštinou, študujem ju dva roky, mám v nej prednášky, skúšky... Rozumiem celkom slušne, ale odpovedať neviem. :pac: Zvládnem prečítať knihu po rusky, ale neviem jedinú vetu poskladať . Teda okrem: prepáčte, zaspala som, som hladná, chcem spať a už som zabudla. :haha: Ešte písomne čo-to zo seba vypotím, ale ústne je to fakt katastrofa.
http://dogdevils.wix.com/dogs
"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Str 29.05.2019 8:08

tak ja zas nerozumiem po anglicky :angel: keď rozprávajú cudzinci tak ok, ale ak rozpráva native speaker alebo mám pozerať niečo po anglicky bez titulkov tak koniec.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Str 29.05.2019 8:24

ked uz sme pri tom, tak anglictine vacsinou rozumiem, aj vacsinu filmov a serialov pozeram bez tituliek. take ako trainspotting nie, to uz je iny level :lol: aj knihy v pohode, aj ked najdem casto slovo co nepoznam, domyslim si. s rozpravanim je to ine, este ked si to mozem premysliet a napisat, tak ok, ale ked mam zfleku hovorit, tak nic moc. pride mi aj, ze mam strasny prizvuk, ale zas na viacerych pohovoroch mi anglictinu pochvalili.
ovsem ta francuzstina.... :ha: este ked moja lektorka rozprava, tak sa povacsinou chytim, aj precitam a casto pochopim, ale ked mam porozumiet nejakej nahravke alebo videu, tak koniec. a dat dokopy rozumnu vetu, to uz vobec, aj ked slovnu zasobu uz celkom mam. ale bojujem dalej :superman:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 29.05.2019 8:26

Ja neviem nic, ani pisat, ani citat, ani rozpravat, ani rozumiet. Ale najlepsie mi ide citanie, ale tiez ziadna vyhra :heh: Ja nechapem ako som mohla obhajit tu diplomovku tam. Doteraz mi je to zahadou a tak isto ako je mozne, ze mi vo firme rozumie kazdy zakaznik a zahranicny kolega. Ja mam problem porozumiet sama sebe :haha: Ale je fakt, ze prave naopak, sa nestazuju, im staci, ze sa vzdy smejem asi :haha: Maju pocit, ze vsetko vyriesim, ked mam dobru naladu. A ved vyriesim, len obcas kym pochopim co sa po mne chce :haha: ... Ja by som samu seba uz asi 1000x vyrazila :haha: Ale zas je fakt, ze to co mam vediet, to viem a som ochotna, tak asi im to az tak nevadi ta jazykova bariera :heh: Ale niekedy mam pocit, ze rozumiem napr. bulharom viac, ked hovoria v rodnej reci, ako ked mame hovorit v anglictine :haha:
Edit: Moj smiech... Za 5 dni som bola 5x upozornena, ze mam byt tichsie... Akoze ja viem, preco mavam HO, nam ho nateraz zrusili a spociatku som to brala vtipne, ze dobre dobre, uz som ticho, ale uz to prestava byt sranda a zacina to byt stres :hmm:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Str 29.05.2019 8:31

Mne s anglilčtinou najviac pomohla nutnosť komunikácie s ľuďmi, ktorí majú angličtinu rovnako biednu, ak nie horšiu, než ja :heh: Maďarka ktorá má odomňa šteňa, francúzski kolegovia z práce... Prestala som sa hanbiť a riešiť a rozmýšlať a ono to funguje, vždy sa nejak dohodneme, aj keď rodený angličan by asi zaplakal. Na druhej strane, mávame tu hodiny angličtiny s native speakrom a ten nám stále opakuje, že angličtina je taký pozliepanec jazykový, že ju vlastne nikto poriadne neovláda, a že anglicky hovoriaci sa snažia porozumieť a domyslia si to, čo tam má byť, aj keď to poviem blbo. že doležitý je kontext a chuť komunikovať, ostatné sa nejako poddá.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 29.05.2019 8:34

No, ved ja myslim, ze len kvoli tomuto mi to v praci funguje. Inak si to neviem vysvetlit :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Str 29.05.2019 10:01

Ja najlepšie rozumiem asi hovorenemu. Teda filmy, seriály. Teraz skúšam pozerať got v origináli bez tifuliek a celkom sa chytam. S otvorením horšie, ale to aj preto, že sa viac menej hanbím, ze urobím chyby...
How many lightbulbs does it take to change people?

*kryčať*chémya*prýdem*oblyčky*robyť*rádyo*sanytka*ďyvá svyňa*hocy*musým*lýstok*
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod hewča » Str 29.05.2019 11:01

ja chodim na kurz nemciny a rozumiet rozumiem, ale ked mam nieco povedat nahlas tak amen tma :joint: ale to asi nebude len tou nemcinou :heh:
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lucy » Str 29.05.2019 13:59

ja mam C1 statnicu z nemciny (aj to bol moj odbor na vyske) a citim sa ako skolkar vedomostne... :ach:

co sa chcem ale spytat, minuly tyzden som bola dat malu ockovat - druhe ockovanie a este stale ma po ockovani hrcu.
Neboli ju to, je aktivna, zrava a vesela, ale nepamatam si, ze by nejaky z mojich psov mal tu hrcku tak dlho a pomerne velku. Mam to nejako riesit? resp. dokedy cakat ?
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Aris » Str 29.05.2019 14:13

Lucy, my sme mali skoro mesiac. :ua:
Moja hovorená a písaná angličtina je jedna veľká bieda. Ale hovorenému rozumiem a už aj čítanému. Ale ešte pol roka dozadu som plakala nad odbornými článkami, že toto ja proste nedám :heh: teraz to už čítam úplne v pohode.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Str 29.05.2019 14:17

Ja to mám tak, že pokiaľ hovorím s niekym, kto ovláda cudzí jazyk značne lepšie ako ja (angličtina, taliančina), tak príliš rozmýšľam, hľadám slová, slovná zásoba sa mi stratí v neznáme a premýšľam nad správnym použitím časov a nad gramatikou. Akonáhle zistím, že dotyčný má tú istú úroveň ako ja (alebo nižšiu), tak je zo mňa pomaly native speaker (v prípade angličtiny) s veľmi silným britským prízvukom, ktorý som pochytila zo seriálov :heh: A napríklad som si všimla, že mi robí väčší problém telefonovať ako rozprávať sa osobne.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Connie » Str 29.05.2019 14:24

S angličtinou som na tom podobne ako Haleth, až na ten prízvuk... Ten proste nedávam. :heh: Ale v každom prípade nemám problém s porozumením. Naopak, preferujem čítať/počúvať/pozerať v angličtine.
Ale brrr... Telefonáty neznášam a je jedno v akom jazyku. :ha:
http://dogdevils.wix.com/dogs
"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Str 29.05.2019 14:59

Haleth, napodobne v hovoreni. A na budúci rok maturita C1 :prd:
How many lightbulbs does it take to change people?

*kryčať*chémya*prýdem*oblyčky*robyť*rádyo*sanytka*ďyvá svyňa*hocy*musým*lýstok*
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia