Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Mamičky

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Snažilky a mamičky

Poslaťod pigie » Uto 30.10.2012 19:48

Akurat, ze sa potrebujeme odlisit, tak to nazveme ludskost. Bez ohladu na to, ake ludske to je k dotycnym zachranencom...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Dana D » Uto 30.10.2012 19:52

Nedá mi nereagovať na toho Hawkinga. Aj keď je to zrejme OT.
Toho času primár na neurológii na Kramároch sa vyjadril, že podľa neho Hawking netrpí ALS nakoľko priebeh a vývoj tejto choroby je fatálny a priemerná dĺžka života ľudí je 2-5 rokov.
Sama viem o čom hovorím, ochorenie sme žiaľ mali v rodine a trpela ňou aj kamarátkina mama. Niekedy ani najlepšia starostlivosť (bežného smrtelníka) alebo túžba žiť nestačí.
Alebo je tu druhá možnosť - existujú vyvolení a vyvolenejší.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod lavyrle » Uto 30.10.2012 20:00

Hawking nie je podstatný. Ide o to, že vývin ide dopredu. Čo včera bolo smrteľné, dnes sa dá krásne liečiť bez následkov.
Ale ja chápem o čom píše CraObs - on píše o prirodzenom výbere alebo prežití. Proste bez našich zásahov - bud umrie alebo prežije. No potom na čo je vlastne veda, výskum, medicína? Zober si také očkovanie - na čo očkujeme? Prečo sme to nenechali všetko na prírodu? Dostane záškrt? Jeho problém.....bud sa vylieči alebo zomrie... :no: silnejší prežije
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod CraObs » Uto 30.10.2012 20:05

áno veda a pokrok je, preto napr kludne zachránim ochrnuté dieťa, alebo bez nejakej končatiny, alebo hluché, alebo čokolvek iné čo aspoň čiastočne bude pripomínať plnohodnotný život.. ale proste niektoré postihnutia sú tak vážne že buď dieťa bude žiť max 5 rokov alebo sa kludne dožije 30ky ale bez toho aby si samo seba uvedomovalo a ešte aj bude "obťažovať" celé svoje okolie, lebo neexistuje ho nechať bez dozoru.. obe považujem za týranie či už okolia alebo samého dieťaťa..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod nellynka08 » Uto 30.10.2012 20:33

a očkovanie je mnohokrát horšie ako choroby, pred ktorými "chráni"...
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)

http://www.maslicky.wbl.sk
nellynka08
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Cathie » Uto 30.10.2012 21:06

nellynka08 píše:a očkovanie je mnohokrát horšie ako choroby, pred ktorými "chráni"...

A odkial mas takuto zaujimavost? :nwm: Suhlasim, ze su choroby, pred ktorymi sa da aj nezaockovat a nie je to az take riziko. Ale nemyslis, ze tie ockovania kvoli niecomu vznikli? A zeby preto, lebo pri ich epidemiach bezne umierali ludia? Ozaj myslis, ze je mnohokrat horsie dat sa zaockovat proti tetanu, zaskrtu ci detskej obrne nez sa ich pokusat prezit?
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Ivanka.P » Uto 30.10.2012 21:09

Pred rokom som sa chytila s kolegyňou lebo ona podpisuje revers a nedáva očkovať svoje deti proti ničomu :ach:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Cathie » Uto 30.10.2012 21:13

Mna absolutne vyvadzaju z miery rodicia, ktori sa nevedia rozhodnut v tomto - napr nedaju deti VOBEC ockovat a potom miesto toho, aby niesli tu zodpovednost, ze teda ockovat asi netreba.. tak drzia deti doma!!! Poznam 8-mesacne dvojicky, s ktorymi nechodia vobec do kolektivu mimo rodiny - pretoze nie su ockovane.
Tak bud raz clovek ma dojem, ze ockovania nie su potrebne a nezaockuje a necha dieta s tym zit alebo ho zaockuje, ak ma strach, nie? :ach:

Ivanka.P píše:Pred rokom som sa chytila s kolegyňou lebo ona podpisuje revers a nedáva očkovať svoje deti proti ničomu :ach:

Citala som viacere vyskumy a ano, suvislost medzi niektorymi ockovaniami a autizmom napriklad je mozny (aj ked nie dokazany). Aj sestra uvazuje, ze neda dceru ockovat jednou vakcinou - proti osypkam, mumpsu a rubeole. Ale to mi nepride ako take kriticke, pretoze aj keby ich nahodou raz dostala, pri dnesnej urovni zdravotnictva je to podla mna ok.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod ariel » Uto 30.10.2012 21:14

Tiez nie som zastancom ockovania, no niektore choroby by som ockovat dala, napr. TBC, povinne ockovanie zrusili, vraj sa uz takmer nevyskytuje a opak je pravdou, o par rokov to bude mat katastrof. nasledky
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod lavyrle » Uto 30.10.2012 21:17

téma očkovanie je na dlho :ach:
podľa mna sú total zle polyvakcíny kde máš xy očkovacích látok.....alebo očkovanie živou vakcínou TBC v 4.dni života dieťaťa, o ktorom netušíš aký má imunitný systém. Našťastie toto sa od tohto roka zrušilo :jop: no napríklad tu by som ja bola jednoznačne za slobodnú voľbu rodiča očkovať či neočkovať tak ako je to vo väčšine krajín. Ja by som si vybrala monovakcíny proti obrne, tetanu, záškrtu....a určite by som neočkovala hned malé decká, ktoré ešte sú dojčené a tým pádom aj chránené :nwm:

ariel - toto očkovanie malo najhoršie vedľajšie následky.....prečo v 4.dni???
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod nellynka08 » Uto 30.10.2012 21:20

v súčasnosti nájdeš kvantá výskumov, ktoré ukazujú, že mnohé očkovania spôsobili napríklad autizmus u detí, vyvolali rôzne alergie, poškodenia a podobne... očkovania sú hlavne farmaceutický biznis... mám krstňa... po druhom očkovaní sa objavil atopický ekzém... ostatné očkovanie boli odmietnuté samozrejme pod hrozbou pokút a malému sa žiadny ekzém už neobjavil, žiadne teploty, nespavosť a podobne... mnoho rodičov, čo má dve deti, jedno očkované a druhé nie ti povie, že to neočkované je zdravšie a to ich teda nedržia doma zavreté... teraz je sestra tehotná opäť, dieťa odmieta dať očkovať úplne... existuje mnoho výpovedí rodičov čo sa deťom po očkovaniach stalo, avšak žiaden doktor nikdy nepotvrdí, že to bolo kvôli tomu... jedna nemka robila výskum... zistila aké všetky zákazané látky očkovania obsahujú, dnes je mrtva, bola otrávená... neverím že to je len tak... si zober, že do tak malého telíčka dajú živý vírus a často hned niekolko... aj teraz je stiahnutá hexa vakcína, stačí si prečítať toto: http://www.slobodavockovani.sk/news/suk ... taminacii/ - môže spôsobiť vážne ohorozenie zdravia...je tam uvedená kontaminácia, ale kto vie či je to jediný reálny dôvod? je to na každom rodičovi ako sa rozhodne, avšak pre mňa výskumy hovoria jasne... vyhýbať sa pchaniu chémie do tak malých telíčok
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)

http://www.maslicky.wbl.sk
nellynka08
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Uto 30.10.2012 21:21

Ivanka.P píše:Pred rokom som sa chytila s kolegyňou lebo ona podpisuje revers a nedáva očkovať svoje deti proti ničomu :ach:

No toto ani ja nechápem. To je nová móda alebo co? Vela je takých teraz.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Akami » Uto 30.10.2012 21:33

Deti očkované mám, netrúfla som si nedať očkovať. Ale netrúfam si ani tvrdiť že je to tá najlepšia, najideálnejšia cesta... Zaujímavý článok o očkovaní od ženy, matky, lekárky http://babetko.rodinka.sk/starame-sa/st ... dna-volba/

Nikto by nemal na nikoho ukazovať prstom, ak sa nejak rozhodne. S tým súhlasím. len mám pocit, že ak sa na niekoho ukazuje, tak nie na tie ženy čo sa tým oháňajú, že majú svoje práva a nedajú si ich vziať a slobodne sa rozhodnú pre interupciu (alebo napríklad zvloila kariéru a nechcú dieťa... sebecké? A prečo? veď každý má právo rozhodnúť si o svojom živote!) ale práve na ženy, rodiny, ktoré sa rozhodnú ísť proti prúdu a napríklad prijmú postihnuté dieťa, majú viac detí ako je štandard alebo v čomkoľvek sa odlišujú. Skutočne by sa nemalo na nikoho ukazovať, nikoho posudzovať a súdiť. Ani v jednom smere ani v druhom.

K právu rozhodnúť sa... môj názor je že ja sa môžem rozhodnúť či dieťa splodím, nie však či sa narodí. Tiež by som si ale nikdy nikomu netrúfla svoj názor vnucivať, nemám na to žiadne, ani najmenšie právo.
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod ariel » Uto 30.10.2012 21:38

Toto vsetko mi je jasne, kedysi mi homeopat poslal studiu vypracovanu od jednej ceskej Mudr. zijucej v USA, ktora dokazuje skodlivost ockovania, no podla mna nie sme na taketo nieco pripravení, sme najvacsimi konzumentmi ATB, nemame imunitu....a v mojom okoli sa nedavno TBC aj vyskytla, nejde o ziadneho bezdomovca, nikto nevie, kde to chytil, konzultovala som to s lekarmi a kazdy jeden mi potvrdil vzrastajucu tendenciu tohto ochorenia, vela ludi ani netusi, ze su nakazení, najhorsie je to na vychode...je to kazdeho vec, este nedavno by som tvrdila opak
este doplnim, ze ockovanie nezabrani nakaze, ale ochrani pred tazkymi formami tbc..
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Darcia » Uto 30.10.2012 21:54

K očkovaniu - veľa ľudí sa oháňa štúdiami ktoré ukazujú to či ono. Ale existuje mnoho štúdii ktoré pôsobia vedecky a laik nedokáže rozoznať ktorá štúdia je správna a ktorá nie a takto prichádza často k "zaručeným vedeckým informáciám" vďaka ktorým ľudia robia zlé rozhodnutia. Odporúčam anglicky hovoriacim pozrieť tento TED talk http://www.ted.com/talks/ben_goldacre_battling_bad_science.html a začať sa aj vzdelávať v tom ako rozoznať dobrú od zlej štúdie :smile:
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia