Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod Lindchen » Pon 20.05.2019 8:00

Ráno sa zobudím a pod psom krv. Skoro som odpadla. Tak ho obzerám, že čo, odkiaľ. Z papuľky, z kožnej riasy. :plac: Zas je to tu, infekcia, v nej kvasinky, krváca to. Pritom každý deň to pozerám, ošetrujem. Rano som ho opatrila, ale do práce som musela, kolega má lekára a niekto tam z nás dvoch byť musí. Snáď je dedulo ok. :ua:
Očká sa zlepšili, posledné dni vďaka novým cvikom malý na prechádzke dokonca pobehuje, z čoho sa strašne teším. Ale iné zas, furt niečo. :ach:
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod pigie » Uto 21.05.2019 6:03

Lindchen nezavidim, mam to stale v zivej pamati tieto veci :ua: Nech mas aspon chvilu trosku kludne obdobie :ua:
A mne sa teda dari posledne dva tyzdne tolko cestovat vlakom a autobusom, kolko som nenacestovala za tych x rokov, co tu byvam. Takmer kazdy den... No a teda pri hlavnej poste... Toto bolo vcera rano suprove :heh: Nebali sa nicoho :heh:
Prílohy
IMG_8389.jpg
IMG_8389.jpg (128.39 KiB) Zobrazené 421 krát
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 21.05.2019 6:08

Pri carrefoure takto byvali. Cez cestu si chodievali a v mlakach plavali...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Uto 21.05.2019 20:36

lindus :ua: keby bolo nieco treba, napis... (aj ked cez tyzden som mimo, a v premavke nesoferujem :heh: )
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Štv 23.05.2019 23:52

tak ja som sa vcera uplne sama dopravila z bratislavy do slovenskeho raja :winner:
aj napriek tomu vselijakemu pocasiu, a od ziliny uz aj tme.
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Pia 24.05.2019 5:23

No vidis, pojde to.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Pia 24.05.2019 6:38

jen jezdi :-) a pujde to :yes:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod AndreaT » Pia 24.05.2019 9:58

Včera sa mi podarilo celkom slušne sa nas :censored: ť resp. sa to podarilo jednej tete s Catahulou. Vychádzala som od Chorv.ramena a na chodníku som zbadala tetu s Catahulou, je to dosť veľký agresívny samec a teta ho ledva drží na vodítku. Zastavila som ( dosť ďaleko od chodníka, reku nech teta prejde), čakala som na môjho psa, ten čúral opodiaľ :lol: Bradatý ku mne prišiel a sadol si vedľa nohy. Teta ma zbadala zastavila, začala tam hlasno dýchať, stonať, chvíľu som nevedela , či jej niečo nie je. A potom mi hovorí:
teta: mám psa
ja: hmm ok
ja: že ok, vidím
ja: aj ja mám psa
teta: no veď preto Vám to hovorím, že mám psa a môj pes neznáša iných psov
ja: ok, veď preto tu stojím, máte voľný chodník, nech sa Vám páči, môžete pokračovať v ceste
teta: prečo ho máte na voľno? to je neni ok, čo keď Vám utečie k môjmu psovi
ja: nechápem, čo neni ok. nič Vám nerobíme, sme od Vás ďaleko a pes mi určite neutečie k Vášmu, ako vidíte sedí mi pri nohe a nepohne sa zakiaľ mu nepoviem
Všetko by bolo ok, keby teta, ktorá sa so psom nevedela vôbec pohnúť nezačala do mňa špárať, že to je hrozné takýto psíčkari ako ja, a úplne najviac ma dorazilo, že sa začala navážať do môjho psa a takýto psy nevychovaný, na voľno ( pes mi sedí vedľa nohy a kuká na mňa, že čo sa bude ďalej diať) . Vtedy som sa nezdržala a vykričala som jej, že podľa mňa nie je zase ok zobrať si plemeno, ktoré nezvládam, dovrzať výcvik a ešte ho ani nezvláda na vodítku. Že ten pes je maximálne nad jej sily a zbytočne, čo ohrozuje okolie.

Raz dávno v lesíku, keď som ju stretla na mňa hučala, že ktorou cestičkou pôjdem, že to neni ok, že ja sa tam tak prechádzam so psom ako sa mi zachce, že aj ona chce prejsť so svojím psom. Vtedy som jej len povedala, že však nech prejde ja ju v ničom neobmedzujem.

Trochu dlhší výlev, ale teda ako táto teta mi dosť pije krv :au: :au: Ináč pohoda, stretávame samé pohodové psíky a ľudí za posledné obdobie klop klop len teta ma trochu vyviedla z rovnováhy :oo:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pia 24.05.2019 10:07

No, ja radsej takymto ludom idem a cesty, oni vedia, preco chcu velky priestor. Vedia tie psi smyknut clovekom tak, ze uplne jedno, ze ty mas slusneho a vychovaneho psa, on ich proste dotiahne k objektu zaujmu, ak mas maly priestor. S Hugom sa mi machrovalo, som neuhla, ale s Fryom teda idem radsej z cesty uz, lebo sme mali par stretov, kedy sa zrazu pes na voditku objavil u mojej nohy, hoc majitel robil, co mohol. A spominam este v petrzalke na nejakeho aziata, s ktorym ujo ked nas videl s Hugo, ho siel uviazat o strom. Ale tak mal kam ist a potom si spominam este velmi dobre na jednu pani s pitom, ktora predo mnou utekala schovat sa zrovna do mojho vchodu a potom po mne kricala, ze preco za nou furt chodim, reku ja idem domov, vy tu urcite nebyvate :heh:
Ale som to sem asi pisala, mna nedavno pobavilo, ked clovek so psami na volno na mna krici, ci mam svojich na voditku... Akoze what? Ja ked mam svojich navolno a vidim niekeho s inym psom navolno, tak maximalne zakricim, prosim privolajte si ho a nie, ze ci je na voditku, ved hadam, ked je navolno, tak pocuva (ano, skusenosti hovoria, ze 90% z nich privolanie neovlada :heh: ale tak nebudem urazat tych 10% :heh: )
Mne sa v praci podarilo najest do syta, by nam mohli robit taketo dni aspon jeden kazdy tyzden :heh: Zdrave jedlo a vela :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod AndreaT » Pia 24.05.2019 10:21

Ja chápem, keď niekto potrebuje väčší priestor na ukočírovanie psa. Ale táto teta je hneď nepríjemná a arogantná, ako že čo si to vôbec dovoľuješ venčiť, keď ona venčí. so psom nič nerobia, niekto kto má takého psa sa aspoň snaží. Máme tu ešte jedného samca Catahulu merle s modrými očami a ten je non-stop na voľno a úplne v pohode.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Pia 24.05.2019 11:12

pigie píše:Mne sa v praci podarilo najest do syta, by nam mohli robit taketo dni aspon jeden kazdy tyzden :heh: Zdrave jedlo a vela :heh:

Ja idem niekde, kde maju kazdy den free food :hih: a snazia sa vraj o zdravy
Uz aby to bolo. Milujem svoju buducu pracu :haha:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pia 24.05.2019 11:15

No, ja to dam do hodnotenia a co zlepsit urcite :haha:
Inak teda, mna by z tejto prace teraz nedostal nikto asi :heh: Som uz mala byt vyhodena pred pol rokom, ale neviem akym zazrakom si nas tu drzia :heh: My dufame, ze to je nasim hodnotenim, ze sa nas neoplati vymenit za indov a bulhari s nami velmi radi spolupracuju a ja s nimi :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Pia 24.05.2019 15:51

Sme dnes boli v poradni u pediatra. Bol aj branko s nami a v cakarni som mu este hovorila, ze dievcatko pojde pred nami. A on tak zvedavo nakukoval ci tam je hracka, s ktorou sa tam rad hrava. A ked ho videla sestricka, tak ho hned volala, ze nech sa uz ide kludne hrat. Ale nechcel ist sam, tak sme uz isli vsetci. To aj nejak sestricka vzala uz viacerych z chodby. A jedna pani (romka), s tym dievcatkom, ze oni boli skor. Normalne kludne som jej vysvetlila, ze ja viem, ze som ju videla, ze ved neideme este za lekarom, iba sestricka volala branka sa uz pohrat. A ona len furt svoje, ze podla coho tam je poradie, sa zacala ohanat rasizmom. Akoze dost neprijemne to bolo. A to som ani nevosla dnu, ona ofucana sedela, ze neide. Dnu som este upozornila sestricku, ze oni boli skor, aby nas fakt neposlala aj za lekarom skor. A tak sa tam povadili trochu. Sestricka, ze ved volala uz vsetkych naraz. A jej tam vyhodila na oci nejake veci, ze ako im vychadza v ustrety. No dost blba situacia.
Ale tak hned keby ju aj nahodou niekto predbehne, tak urcite rasista :pac:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Pia 24.05.2019 21:38

ach, to musel byť pocit :ua:

mne sa podarilo zistiť, že medzi Popradom a Žilinou na pumpe českú diaľničnú známku nekúpiš :pac: a keď som ju konečne zohnala, už za hranicami, tak mi odišiel tempomat a aj tak som z tej diaľnice musela zliezť. aaaaaa :aaa:
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pia 24.05.2019 21:45

Cesku dialnicnu nekupis ani v BA len tak... Len smer Cechy...
A tempomat ma nejaky suvis s tvojim zlezenim z dialnice, ci ako?
Inak dobry cestovatel :jop: Auto je ina sloboda, coo? :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia