Naše bývanie

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Naše bývanie

Poslaťod pigie » Štv 09.06.2011 6:31

Aha, tak som to pochopila zle. Ja som myslela, ze hovoris o kupe pozemku, novostavby a sieti. To mne nevyhovuje, pretoze dnesne stavby su pre mna prilis narychlo stavane a stavebne pozemky tak prtave, ze radsej byt - proste nehodne ceny :nwm:
Ja som hladala, aj nasla, ale priatelovi sa nepacilo a ja uz jednu hypoteku mam. Takze sa jej potrebujem zbavit, aby som mohla kupit zatial vikendovy domcek a neskor ako trvale byvanie.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Silwuska » Štv 09.06.2011 6:42

Ono je to hrozne relativne...AK by sa nasiel vhodny starsi domcek s naozaj velkym pozemkom, tak idem tiez radsej do toho, ale to iba z dovodu, ze by nas s priatelom vyslovene bavilo pomalicky si ho pretvarat na svoj obraz, plus bolo by to aj financne unosnejsie, pretoze hypoteka by bola iba na nakup, ostatne by sa pomalicky riesilo z vyplat...velmi nas obidvoch bavi robit si okolo domov (aj ked on byva v bytovke, v malickom byte s mamou, ale teda prerobil ho uz nakomplet dva krat :lol: )...lenze to by ludia nemohli byt chabravy a museli by za tie stare barabizne pytat normalne sumy...tot napriklad tento:
http://www.reality.pro/ponuka/1821194/r ... kom-1600m2
pozemok je sice pisany ze 16 arov ale ma nieco cez 20, panicka si stale mysli ze tu druhu polku preda ako dalsi pozemok, co je kravina, lebo k nemu nevedie ziadna pristupova cesta...chce zanho jeden a pol melona s tym, ze je samozrejme nutna komplet rekonstrukcia, ale!! mali sme tam statika, strecha nevydrzi uz ani o rok viac, bo je total prehnita, no najvacsi problem je v sadnutom zaklade na pravej strane domu...je pravdepodobne podmyty a sada cely dom, ma obrovsku puklinu...statik sa vyjadril ze proste toto by sa financne neoplatilo prerabat...no a panicka to spokojne dalej ponuka ako vidiecky domcek na prerobenie.... :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Štv 09.06.2011 6:50

Boze, ked vidim toto a tu krasnu 5 rocnu novostavbu uplne podla mojho gusta, tiez to bolo milion volaco, tak mi je do placu. Furt si budem vycitat, ze sme ju nekupili, ale ten moj je pako a prerabat byt ho nehlo, robila som to s otcom, on sa uz len pridal, ked musel :ua: Takze s nim postavit alebo prerobit dom nehrozi :ua: Ale prerobit si zvladnem aj sama :lol:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silwuska » Štv 09.06.2011 6:55

Ukaaaaaaaaaaaaaaaaz :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bad » Štv 09.06.2011 6:56

pigie píše:tu krasnu 5 rocnu novostavbu uplne podla mojho gusta,

nebylo to někde na samotě ?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod larami » Štv 09.06.2011 6:58

Asi som divná :no: všetci tu plačete ako by sa hodil dom .Ja som jeden dostala do daru s obrovským sadom aj záhradou ,ale rada by som sa vrátila do bytovky .Dôvod?Ked som išla von bola som nútená isť na polia a Lara mala pohyb a ja s ňou .Teraz nové psice stačí vysáčkovať von a ja trčím doma :ua: Už ma omrzelo chodiť po sade a sama .
pre Laru Prosba psa´´ bud v mojich ťažkých chviľach vždy so mnou.S Tebou je pre mna všetko ľahšie. ´´Obrázokza Dúhovým mostom 01.02.2010
larami
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bad » Štv 09.06.2011 7:12

larami píše:Ked som išla von bola som nútená isť na polia a Lara mala pohyb a ja s ňou .Teraz nové psice stačí vysáčkovať von a ja trčím doma Už ma omrzelo chodiť po sade a sama .

?????
A proč bys měla chodit jenom po zahradě? Já bydlím cca 1/2roku v paneláku a 1/2roku na chatě, kde je zahrada, ale režim se psem máme pořád stejný - 4x denně ven.
Mít velkou zahradu, tak už tam mám překážky, nějakou maketu, tož to by byl vycvičený pes! :lol:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod larami » Štv 09.06.2011 7:21

No dôvodom je polovnícky revír ktorý začína rovno za naším plotom a tiež chránená oblasť Poloniny :ach: Tak skús pustiť psa a nejakej cvok ti ho odbachne.Proste bývam na dedine a nemám kde chodiť so psami :pac: A RR má rok a dosť ťažko sa cvičí má tvrdohlavú palicu.
pre Laru Prosba psa´´ bud v mojich ťažkých chviľach vždy so mnou.S Tebou je pre mna všetko ľahšie. ´´Obrázokza Dúhovým mostom 01.02.2010
larami
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Štv 09.06.2011 7:23

Silwuska - pred rokom som ho sem davala na forum, nespominas? (skusim ho pohladat a doplnim)
A ano Bad, bola to samota... :hi:

Edit : tak nasla. Toto je on:
Obrázok
Pri tej drevennej tycke v popredi zacinal pozemok :plac: Dom bol v rohu pozemku.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silwuska » Štv 09.06.2011 7:34

Larami, no neviem,ale polovnici su vsade, to nieje dovod nechodit zo psom na prechadzky :nwm: Kup si flexinu, alebo si vyrob dlhu stopovacku a mas vyriesene...mna by to teda nebavilo len lapiet doma a pozerat na psiska ako sa nahanaju po dvore...

Pigie anoooooooo uz viem...fuuu...kde to bolo?? krasa....
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Štv 09.06.2011 7:37

Larami - ja by som tak nedokazala. A hlavne viem, ze mojmu psovi by to ani nestacilo. U nasich ma x arovu zahradu a je nalepeny len pri dverach domu alebo vnutri. Proste sa caka na vychadzku :joint: Aj ked je fakt, ze u nasich chodime len raz za den, pretoze im treba okolo domu pomoct a jemu ta velka jedna staci, kedze potrebu malu som ho prehovorila robit na ovocnych stromkoch na zahrade (do isteho veku tam robil potrebu a potom sa zrazu zatal a chcel chodit len mimo pozemok)
Silwuska - Myjava :ua: Furt ho mam pred ocami, to bolo proste to co hladam, uz len potocik cez pozemok mi tam chybal :love:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod larami » Štv 09.06.2011 7:46

stopovačka je 10m a vôbec ma nebaví čumákovať doma ,ale sme tu relativne nový a ked idem s RR von tak na nás zazerajú jak na buržoáziu ,že čo tam chcem s tým psom ,lebo mám pocit ,že snád každý kúsok zeme tu niekomu patrí a nerada by som liezla niekomu po jeho.človek aby skočil na kataster :pac:
larami
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Ivanka.P » Štv 09.06.2011 7:47

lucik píše:tak ja trošku onakvejšie - priateľ kúpil byt, na dedine, 4-izb., prerobený (kúpeľňa, plast. okná, wc, podlahy, kuchyňa) a keďže sa zadaril taký veľký, jedna izba bude pre psy.. vyšla nám z toho najväčšia - s balkónom. je tam teraz hnusný koberec a pod tým škaredé linoleum, tú jedinú izbu bude treba aj vymaľovať.. uvažujeme čo na zem a celkovo ako to vymyslieť.. nejaké tipy? ja som rozmýšľala umývateľnú farbu na steny a na zem linoleum.. koberec sme zavrhli - bo chlpy, bo alergia na prach a plávajúcu podlahu a parkety tiež, bo obidve psice čvachtajú vodu neskutočne.. čiže najudržiavateľnejšie sa mi zdá linoleum.
ďalšia vec - čo a ako s balkónom a ďalšia - nejako vymyslieť dvere do haly, aby mohli byť zatvorené a zároveň by psice nemuseli byť vyvreté za dverami.. proste niečo ako koterec v byte.. je to divné, že? :heh:

Tak ja ako podlahu uprednostňujem laminátové lacné parkety /klik-klak/ ano aj lino je pekné ale tie krajšie sú už aj cenovo vyššie. Parkety sú teraz dosť lacné a pokládka jednoduchá. Kvapky vody im vôbec nevadia, my sme dokonca laminátové parkety dali do spodnej kúpelky. Fotka hneď po pokládke.
Obrázok

Vyšlo to na málo peňazí, vyzerá to dobre permanentné vlhko tam nieje, keďže je tam okno. Nejaké kvapky pri umyvadle či sprche nevadia. No a ak sa za niekolko rokv rozhodneme inak, vyberieme ich a dáme iné, alebo dlažbu.

No a "kotec v byte" máme tiež. Urobený v šatníku - rozumej malá izbyčka s oknom, nie v skrini :lol: . Asi takto:
Obrázok
Akurát, že miesto tej zábrany z botníku sú už vyrobené dvierka zo starej detskej drevenej postielky do pol pása.
Je to jediná miestnosť, kde nieje pohybový snímač na alarm, takže ak sme v robote, je tam zavretá čivava aby nespustila alarm. Alebo niekedy ak je hnusné počasie alebo moc mrzne, môže tam bývať v noci Rita.

Ludia to bežne riešia takto zábranou pre deti.
Obrázok
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bad » Štv 09.06.2011 7:49

Larami, v podstatě máš jenom 3 druhy "pozemků" - obec (u nás pes nesmí navolno), les (pes nesmí navolno) a honitba. Čeladnou ověšela myslivecká stráž plakáty "nacházíte se v honitbě, kde dle ....zákona a ...paragrafu pes musí být na vodítku..." Tož jsem si to našla a je tam pojem "mimo vliv psovoda nebo vedoucího" a to je něco jiného, hajzlíci...

Pigie, jojo, to si pamatuju, tu tichou závist, žádní sousedi :jupi: ... :ha:

Larami, máš pravdu, že zatímco ve městě se nikdo nad psem navolno nerozčiluje, tak staří vesničané (kteří mají psa jako věc na řetezu) si občas zafrflají.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod larami » Štv 09.06.2011 7:51

IvankaP veľmi pekný interier :jop: A tan šatník sa aj u nás zmenil na ubytko pre psice
larami
Hafan
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia