Naše bývanie

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Naše bývanie

Poslaťod čierna oliva » Str 08.06.2011 13:24

Offtopic: môžu sa v tejto téme spomenúť aj zlé skúsenosti s nejakou firmou?
Prečo by mal človek očakávať, že jeho modlitby o milosť budú vypočuté tým čo je nad ním, keď on sám nemá žiadne zľutovanie nad tým čo je pod ním?
čierna oliva
Junior
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod pigie » Str 08.06.2011 13:30

Ja som aj za zle skusenosti.

Silwuska a malo by to byt takto - cize naozaj domcuricek :heh: (nepotrebujes stavebne povolenie) :

http://balhaus.sk/projekt-dom.html
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Str 08.06.2011 13:38

som rada, ze moje kryte vencovisko tu nie je povazovane za uplnu uchylacinu :ha:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod QuintipaNO » Str 08.06.2011 13:42

Silwuska píše:Co ma ale potom nastve, na dedine klasika, kazdy nieco zdedil, nejaky dom, pozemok, rodicia mu darovali polku svojho pozemku, alebo dom po starkej...a takyto drbo sa bude rozdrapovat ze cooo, dom za miliooon, ved to neny dom to je garaaz...jasne ked im staci zobrat si dva melony a za to si zrekonstruuju dom tak ze dovi dopo, ale co zebraci ako mi? nic sme nezdedili, rodina nema ako pomoct lebo sama je v dlhoch? normalne zacinam rozmyslat nad kravinami ako ze kupit pozemok, splacat, a docasne na nom byvat iba v niecom ako obytna unimobunka...ale to uz mi asi hrabe...
silvik ale to je troška Offtopic: lebo teraz podla tohto dedia iba bedinčania a meštania nemajú absolútne nič :nwm: kontajneri nemyslíš vážene :aaa:
Offtopic: trocha ma zarážajú myšlienkové pochody o bývaní
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silwuska » Str 08.06.2011 13:50

Čierna oliva jasneeeeeeeeee :jop: :jop: aj dobre samozrejme...

Pigie...nuz uz som to pozerala...je to fakt krtinec malisky...to teda neviem ci sa zatu cenu oplati... :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silwuska » Str 08.06.2011 13:54

Ake konkretne myslienkove pochody ta zarazaju??? :nwm:

Btw. preco by mestania nemali nist mat?? ja pisem o tom s cim sa stretavam na dedine :yes:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod QuintipaNO » Str 08.06.2011 13:58

Offtopic: prehoď to do tej novej témy :no:
konkrétne ktoré, to by sme tu boli nadlho keďže asi už 6 rokov chodím po stavbách :no: tam to môžme rozoberať :yes:
QuintipaNO
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod lila.claire » Str 08.06.2011 14:20

katkariinka píše:som rada, ze moje kryte vencovisko tu nie je povazovane za uplnu uchylacinu :ha:

:lol: jasne ze nie. predstava ze nemusim rano rychlo obliekat psa (a seba), je celkom fajn.. navyse, kebyze mam take vencovisko, dam si tam aj nejake agi prekazky a tak... aby mala kde vybit energiu aj v zime. a mozem si pokojne pit kavicku, pes si pobehuje, vonku pada sneh... predstava dobra, uz len, ako to zrealizovat :hi:
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog

Poslaťod lucik » Str 08.06.2011 17:35

tak ja trošku onakvejšie - priateľ kúpil byt, na dedine, 4-izb., prerobený (kúpeľňa, plast. okná, wc, podlahy, kuchyňa) a keďže sa zadaril taký veľký, jedna izba bude pre psy.. vyšla nám z toho najväčšia - s balkónom. je tam teraz hnusný koberec a pod tým škaredé linoleum, tú jedinú izbu bude treba aj vymaľovať.. uvažujeme čo na zem a celkovo ako to vymyslieť.. nejaké tipy? ja som rozmýšľala umývateľnú farbu na steny a na zem linoleum.. koberec sme zavrhli - bo chlpy, bo alergia na prach a plávajúcu podlahu a parkety tiež, bo obidve psice čvachtajú vodu neskutočne.. čiže najudržiavateľnejšie sa mi zdá linoleum.
ďalšia vec - čo a ako s balkónom a ďalšia - nejako vymyslieť dvere do haly, aby mohli byť zatvorené a zároveň by psice nemuseli byť vyvreté za dverami.. proste niečo ako koterec v byte.. je to divné, že? :heh:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zara » Str 08.06.2011 17:42

Silwuska píše:Ok tak zacnem ja temou Z COHO...mi sme jednoznacne upustili od "klasickych" materialov ako porobeton a tehla sme rozhodnuty pre montovany sendvicovy (drevotrieska) alebo zrubovy...jasne ze hlavne z hladiska financneho, ale zavazila aj rychla vystavba a ekologicnost tychto stavieb....pozrime sa ake su teraz problemy zo starymi domami...nikto to nechce, lebo je stym strasne vela roboty, a stale vyskakuju nejake vady....montovany dom zaberie minimalne naklady na buranie a hlavne material je rozlozitelny...

Jeden taky montovany mam a snivam o tom ze si raz ("vlastnorucne") postavim taky obycajny, z tehly/porobetonu :D
Aj montovane technologie maju svoje nevyhody - napr. su nachylnejsie na (ne)kvalitu pri stavbe/montazi.
A panboh pomahaj ked potrebujes dieru do steny ;)
zara
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Str 08.06.2011 17:44

lucik - ja som tiez skoncila pri linoleu a menit za ine nebudem, kym budem mat tieto typy psov - cize do konca zivota :heh: Nic lepsie ma nikdy nenapadlo, ani som nevidela. Snad len marmoleum - prirodne linoleum. Proste nieco co neklopka, nezduje sa pri napiti vodou a do coho sa pes moze trocha zapriet, lebo sa to nesmyka. Na balkon som dala dlazbu z exotickeho dreva. Farba vsade umyvatelna :heh: No a ja som riesila "vyvretie" na balkone - pretoze ta jedna izba, co by mohla byt Hugova - tak v nej nebude ani za nic :heh: On najradsej chodbu, kuchynu, kupelnu a balkon. No a balkon sme vyriesili branom a psovi tam dali na uchytenie lano, otvorit si vie a zavrie sa to za nim samo :heh:
Silwuska - ano, je to krpate, ale lacna alternativa k naozajstnym domom. A nemusis mat stavebne povolenie - preto je to take male, nad istu plochu ho uz mat musis.

Inak ja som za klasiku - radsej kupim starsi stavany, ako novy montovany. Montovanym sa nebranim ako docasne riesenie - napr. ako vikendovy dom :yes:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Oprasti » Str 08.06.2011 17:45

katkariinka píše:Inak moj sucasny byt je strasne fajn, byva sa nam super, este ho musime doprerabat a poriadne zariadit, tak ale....
vivi, ake sluzby v interierovom dizajne ponukas?

snúbenec :no: (ja mu prekladám zadarmo :yes: :joint: ) všeličo, on je taký polyvalentný (netvrdila by som, keby som ho nevidela), navrhuje (aj keď tu to navrhovanie vyzerá tak, že opíše svoju predstavu, klient dodá, čo ešte, a ide sa robiť, ľudia všeobecne nechcú náčrty ani predlohy na pc, nevedia si to predstaviť a zníži to cenu :no: ) a realizuje sám (resp. s niekým podľa potreby, ale vždy robí min. tie "najjemnejšie" práce) všetko od podláh, stropov, kachličiek, maľovania (efekty), rôzne obloženia, tapety a spol. plus zariadenie samotné (nábytok, dekorácia)... našim prerobil obývačku a chodbu, susedia sa chodili pozerať ďalšie tri týždne :lol: ak by si niečo skutočne potrebovala, na jeseň ideme na SK, pokojne sa ozvi :smile:
Oprasti
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bad » Štv 09.06.2011 5:32

zara píše:Aj montovane technologie maju svoje nevyhody - napr. su nachylnejsie na (ne)kvalitu pri stavbe/montazi

A to tak, že VELMI! Teoreticky bývají dobře vymyšlené, ale jsou velmi náročné na perfektní (a záměrně nepíšu pouze "dobré") provedení, i malé nedostatky mají velké negativní důsledky. Tož nevím, jak je to s kvalitou stavebních firem u vás, jestli jako u nás..... :joint:

pigie píše:Inak ja som za klasiku - radsej kupim starsi stavany

Za cenu stavební parcely koupíš pozemek + dům + většinou všechny sítě . A kupodivu kdysi se stavěli kvalitněji než dnes. Jenom to chce jít na prohlídku s někým stavebního vzdělání a sepsat rozumnou smlouvu (kvůli skrytým vadám atd.).
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Štv 09.06.2011 5:47

Bad - na tie prdi pozemky sa mozem vykaslat. Moj musi mat minimalne 15 arov, preferujem 30 :lol:
V nezastavanej oblasti - kto ti pojde tahat siete tam? :heh: Takze u mna tato cesta naozaj nevedie. Hladam po lazoch :yes: Len co splatim jednu hypoteku, hrrr do druhej :pac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bad » Štv 09.06.2011 6:00

Pigie, teď nevím jak jsi to pochopila, ale právě se starším domem máš šanci za babku koupit velký pozemek a nejlíp žádné sousedy okolo. Taky jsem svého času hledala a do staršího domku bych šla.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia