Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Naše bývanie

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Naše bývanie

Poslaťod clupko » Pon 19.08.2019 8:38

ale tie dvere sa nedaju zavriet.
co som vyskusala a nepomohlo: povolila som vsetky 3 sroby, nechala som vysunuty iba horny a ostatne zatiahnute, iba stredny, iba dolny, potom horny + stredny, dolny + stredny, aj vsetky 3 zatiahnute. v ziadnej polohe neviem tie dvere zavriet (resp. aj to vyzera, ze pojdu zavriet, ale proste ta kovova zaklapka klucky nedociahne do diery v zarubni, takze to nedrzi zavrete).
neviem, ako zistit, ci je problem hore alebo dole. zarubne som kontrolovala vodovahou.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod pigie » Pon 19.08.2019 8:39

Mali by byt vyssie alebo nizsie tie dvere? Ak vyssie, zbehni kupit podlozky a mas vybavene.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Pon 19.08.2019 8:42

ani jedno :lol: mali by dociahnut viac dolava (panty su vpravo, klucka vlavo, otvara sa dnu)
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Pon 19.08.2019 9:20

Takže dvere sú vlastne užšie ako zárubňa? Tak to neviem či pojde nastaviť pántami, s tými sa dá šaškovať o pár mm.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Pon 19.08.2019 9:23

asi aj viac, nie? teda, ako som to tak vselijak nastavovala, tak som dosiahla rozne zakrivenia :lol: napriklad ze v hornom rohu bola 0,5cm medzera a dole narazalo drevo o drevo. ale neviem, no. 3 zo 6 dveri nam idu zavriet bez nastavovania, zvysne 3 nejdu.
--------
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Pon 26.08.2019 15:13

už sa prestávam diviť, že okolo stavania domu to tak dlho trvá všetko :lol: chceli sme ušetriť za geodeta, ešte sa u nas namera aj tak, tak že teren, kedže to nemusí byť opečiatkovane, dáme pomerať švagrovi, ktorý je tiež geodet. akurát, že kým mal čas, tak to sme čakali asi mesiac a pol :lol:
v piatok bol chlap na nejakom urade. že dovolenka. a to iba nejaké info potrebuje. že má prísť v pondelok. ale tá žena, ktorej už dovolenka skončila nemá na starosti našu obec, takže vlastne stále nedostal info :lol:
v sept sa ide robiť projekt už pre stavebne povolenie. bude to trvať minimálne 6 týždnov, podla toho ako budu mocť iní projektanti, čo vlastne ani neviem kolko je dokopy ludi, takže mám obavu o realne trvanie :heh:

ale konečne už aj chlap navštívil chlapíka, ktorý je ochotný predať podiel na prijazdovej ceste a bala som sa kolko si zapýta a na koniec pýta menej, ako sme si my dali maximum :jop: tak už len milion papierov okolo toho :heh:
ale inak je to potomok chlapa, ktorý tam kedysi býval, takže sme sa aspon vselico dozvedeli. a napr aj že v zemi je nádrž na vodu, o ktorej sme netušili, čo je teda dosť fajn vedieť :heh:
a ešte nám aj povedal, za kolko to predali maklerovi, od ktorého sme to kupili my. skoro odpadol z nasej kupnej ceny, ujo makler teda fajne zarobil :heh:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pon 26.08.2019 20:19

Chcela by som namiesto lina a koberca podlahu. Neviem o tom nič, tak sa spýtam zatiaľ takto - koľko stojí položenie podlahy so všetkým a koľko môže trvať jedna izba?
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Uto 27.08.2019 5:09

Lindchen, si si ista, ze chces plavajucu podlahu? A zrovna teraz? Ja by som to k stenatu a staremu psovi nechcela ani nahodou.
Ale teda co to stoji, zalezi od toho, co treba urobit este pred pokladkou, ci treba strhnut staru podlahu a urobit nivelaciu. 1 den na strhnutie a nivelaciu + den na pokladku podlahy. Ceny netusim ake su teraz, ale par stovak to bude.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod vavrena » Uto 27.08.2019 7:28

Lindi, na tvojom mieste by tiež k Arisovým problémom nekupovala novú podlahu. Alebo myslíš podlahu ako dlaždice? Plávačka bude relatívne lacná, za dlažbu si priplatíš viac. Plávačka do jednej izby je otázka dvoch-troch hodín, hneď pochôdzna, dlažbu musíš nechať jeden deň odpočinúť.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Uto 27.08.2019 20:13

Na miesta, kde chodí, by som dala koberec, problém je totiž ten, že koberec musím častejšie meniť a tým častejšie riešiť presun nábytku. Lebo pôvodná podlaha je škaredá a tú tam mať nechcem viditeľnú.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Str 28.08.2019 8:46

cakam rok na povolenie rekonstrukcie chaty!!!! porazi ma. Nasrata som strasne, ked chces vsetko legalne a podla zakona, nic nedosiahnes, a okolo teba same haciendy, pozemky, ksefty.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Uto 10.09.2019 13:20

kurátenká, viete mi niekto odporučiť alternatívneho dodávateľa elektriny miesto ZSE, tak ma nasrali, že to neviem rozdýchať. Myslím nejakého z vlastnej skúsenosti, zoznam možných si viem nájsť, len neviem, koho vybrať (nie je rozhodujúca najnižšia cena, ale bezproblémovosť)
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Uto 10.09.2019 14:27

Silvuch píše:cakam rok na povolenie rekonstrukcie chaty!!!! porazi ma. Nasrata som strasne, ked chces vsetko legalne a podla zakona, nic nedosiahnes, a okolo teba same haciendy, pozemky, ksefty.

Napodobne, uz 10 mesiacov nam na 1!! poslednom urade stoji projekt, a este sa na to ani nepozreli :hmm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Uto 10.09.2019 15:55

Na to nie su nejake lehoty?
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Uto 10.09.2019 17:00

Su, myslim, ze 60 dni, ale co im zrobis? A este ked zabudnes nejaku prilohu, tak od dodanialehota plynie nanovo.
Zlaty nas stavebny urad...
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia