Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Gazdinky a gazdinkovia

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Gazdinky a gazdinkovia

Poslaťod clupko » Štv 08.08.2019 14:42

ok, tak nas cernicovy sirup aj dzem su fail...
sirup stuhol na zelatinu, takze dostat ho z flase je boj. inak chutovo super, len to treba dlho miesat kym sa zele rozpusti vo vode :lol: a cernicovy dzem zas naopak zostal tekuty. a nemozem ich velmi vymenit, lebo nas tekuty dzem ma kusky ovocia a je menej sladky, takze ako sirup nie je uplne idealny, a zas nas tuhy sirup je prilis sladky na pouzitie ako dzem.
normalne som vyguglila nejake recepty a sla podla nich. no, skusime asi znovu, toto bolo asi 3kg cernic dokopy, tak spravime zas takuto mensiu davku a zmenime pomery, a uvidime.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod wer » Štv 08.08.2019 14:46

naa ,ved to zmiesajte a mate husty sirup :ha: a teda kusky ovocia vobec nevadia, ja si bezne do zeleneho caju / vody prihadzujem mrazene ovocie + matu / medovku... a mam homemade limonadu :hi:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pia 09.08.2019 13:14

Moj otec zamrazil zvysok takeho zelatinoveho sirupu ako nanuky... Vedeli ste, ze to nestuhne? :heh: Teda jeho proste nestuhli, to zostala vychladena zelatina, len este tuhsia troska :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Str 21.08.2019 11:23

Kočky (a kočiaci :ha: ), neviete aký typ cesta sú lídlovské croissanty ?

Sú jediné, ktoré majú plnku ako nutelu, v ostatných je hnusný riedky krém s vanilínom. Chodím do lidla iba kvôli týmto croissantom a rada by som si ich doma nejako skôr vyrobila s nutelou, len nechutí mi iné cesto, len to ich k tomu a neviem, čo je to za cesto (lístkové croissanty mi nechutia).
Prílohy
lidlcrois.jpg
lidlcrois.jpg (43.42 KiB) Zobrazené 470 krát
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Štv 22.08.2019 6:09

Nieco taketo? Plnku vymenis za nutelu. Ale je to asi listkove cesto :-\
https://youtu.be/5AD87rPOmeA
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Štv 22.08.2019 6:15

Nikdy som sice nejedla croissanty z lidla, ale normalne je croissant z tzv plundroveho cesta - coz je nieco medzi listkovym a kysnutym cestom.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Štv 22.08.2019 8:10

plundrové, to musím pozrieť čo to je, už som to počula
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Štv 22.08.2019 8:23

tak v tom recepte robi najprv kysnute a potom ho vrstvi, tak to by mohlo byt ono :nwm:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Štv 22.08.2019 9:44

hmm... výzorovo tak nevyzerá ako hľadám, ale robí to tak "chutne" že to niekedy vyskúšam :lol:

Idem pozrieť to pľundrové, čo je to zač
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Štv 22.08.2019 9:45

jáj, však to youtube je tiež pľundrové :heh:

to lidlovské vyzerá asi takto, ale asi to bude pľundrové, len asi záleží na recepte a postupe, lebo som si všimla, že každé vyzerá inak
Prílohy
image1.jpg
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Moniak » Štv 22.08.2019 16:18

v rakusku v hoferi tusim predavali plundrove cesto s bolo super
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Pia 23.08.2019 7:27

Budem to musieť urýchlene vyriešiť :lol: . Včera sa mi prvýkrát stalo, že croissanty nemali a to ich tam kupujem roky. Žerem to totiž každý jeden deň :heh: a kávu bez lidlovského croissantu ani asi nevypijem. Sakra, sakra, sakra, tá závislosť je krutá. Asi menia obal, lebo vtedy zrazu niečo zmizne na pár mesiacov a potom sa to objaví s novým obalom, teraz to bolo napr. s hráškom mrazeným tak, nebolo ho asi 4 mesiace a včera pozerám hrášok s označením "novinka" (iný obal). Ale niekedy tovar zmizne bez náhrady, dúfam, že toto nie je ten prípad, lebo som aj rozmýšľala, že keď si to začnem piecť, tak to bude trošku nepraktické, asi to bude musieť ísť do mrazáku a každý deň rozmrazovať ? Ale rozmrazené cestá už bývajú na :kak: . Alebo .... pôjdem na liečenie :heh: , myslíte, že aj z takejto závislosti ma vyliečia ?
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Pia 23.08.2019 10:15

Tak dva tri dni postoja, no len to uz nie je cerstvo upeceny. Ale to nie je ani v tom obale ;-).
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Uto 27.08.2019 15:05

Som varila bravcove jazyky a srdcia s chrenovou omáčkou a knedlami
Na to,ze nie som fanusik chrenu to Je fakt ,ze mnam mnam
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 27.08.2019 15:11

ze na to, ze nie si fanusik chrenu :heh: to je to jedine, co je na tom dobre :heh: (aj ked jazyk a srdce som asi nikdy nejedla a ani nebudem :ha: )
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia