Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Gazdinky a gazdinkovia

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Gazdinky a gazdinkovia

Poslaťod Noelle » Sob 03.08.2019 17:23

jáj, tak tie "moje" sú tak cca 1,5 cm chrobáky, "tvoje" sú maličké. To budem mať niečo iné, snáď len cez nás prechádzajú :ach:
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Slausa » Sob 03.08.2019 17:36

Švehly?
How many lightbulbs does it take to change people?

*kryčať*chémya*prýdem*oblyčky*robyť*rádyo*sanytka*ďyvá svyňa*hocy*musým*lýstok*
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Sob 03.08.2019 17:52

Teraz som v rozpakoch. Pozerám na nete napr tu http://www.brouci.cz/detail-clanku/1576 ... oucny.html a ten môj chrobák vyzerá skoro rovnako, len ako som písala, na zadočku má akokeby žihadielko, prostre mu tam trčí "anténka" :lol: , ale velikostne tam píšu že dospelec má od 1,2 - 1,8 cm, čo by zodpovedalo. Lenže Haleth má v cestovinách nejakých drobcov malých, tak teraz neviem, "who is who" :lol:
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Ned 04.08.2019 10:43

Tak čo to mám? :plac: Čo sa to tu deje? Včera som si akurát dávala cestoviny :heh:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Ned 04.08.2019 14:32

Haleth píše:Tak čo to mám? :plac: Čo sa to tu deje? Včera som si akurát dávala cestoviny :heh:

Tak či onak, si si dala proteínové cestoviny :heh:
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Ned 04.08.2019 20:37

Inšpirácia na výborný zemiakový šalát.
V supke uvarené a ošúpané zemiaky, reďkovky, jarná cibuľa, kyslá uhorka, cottage syr, biely jogurt.
Na dochutenie sol,dijonska horčice, korenie, voda z uhoriek :)
Nakrájať, zmiesat a nechať do druhého dňa odstáť. Robila som už viackrat, dnes po prvýkrát pre širšie publikum a bol vychvaleny do nebies.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Ned 04.08.2019 21:45

pre plebs by sa nasli aj mnozstva? :joint:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Ned 04.08.2019 22:29

Tak aby dobre bolo :D
Teraz som dala cca 1,5kg zemiakov, 2 cottage, zväzok redkovky, 2 cibuľky, 3 uhorky, cca 200g jogurtu. 2lyzicky horčice.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Pon 05.08.2019 8:34

wer píše:Za mna jedine do mrazaku, ked ich je vela. Zavarane su o nicom, podla mna su nevyrazne strasne a take mlandrave. A detto kolac - jedine surove by som dala, jacto cernicove blato nemusim. :ha: Ja som teraz robila taku fasa tortu - cesto bez muky a na vrch mascarpone so smotanou, mali tam ist maliny, dala som rozne drobne ovocie, na to mascarpone s cokoladou, poliat ganache a ozdobit ovocim zase. Naj kolac/torta. Idem kuk recept.
Tot https://nanicmama.sme.sk/torty/cokolado ... e-a-ovocim
Ja som miesala s hladkym tvarohom, lebo mascarpone je na mna tazke. Ale zase kvoli tvaru to bez neho nejde

tak toto je top recept! spravila som s mascarpone, ovocie = cernice, asi 60%-na cokolada. oficialne prehlasujem tento kolac za jeden z mojich oblubenych :jop:

a z dalsich 3kg cernic sme skusili spravit dzem a sirup. dzem asi bude uplne tekuty :ua: ... ale tak, bol to nas prvy pokus. a snad aspon chutovo to bude ok, pouzijeme to ako polevu :heh:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Pon 05.08.2019 8:53

Kurátka moje :lol: , keď sme pri tej chrobači, na balkóne mám plno mravcov, nekynožím ich, lebo to beriem, že aspoň prekyprujú pôdu, ale je to tak, či je to iba moje zbožné želanie ? Neničia napr. korene ?
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 05.08.2019 9:05

Nicia a riadne. Mne par rastlin doslova uschlo, bo povynasali od korenov podu :plac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Pon 05.08.2019 9:06

Člup, neboj. Džem keď sa dobre uvarí, tak po vychladnutí zoželatínovatie. Nebude úplne tuhý ale ani tekuty
How many lightbulbs does it take to change people?

*kryčať*chémya*prýdem*oblyčky*robyť*rádyo*sanytka*ďyvá svyňa*hocy*musým*lýstok*
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Pon 05.08.2019 9:29

pigie píše:Nicia a riadne. Mne par rastlin doslova uschlo, bo povynasali od korenov podu :plac:

no pigie, to som ale nescela očúúúť :heh:
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pon 05.08.2019 9:59

clupko píše:tak toto je top recept! spravila som s mascarpone, ovocie = cernice, asi 60%-na cokolada. oficialne prehlasujem tento kolac za jeden z mojich oblubenych :jop:

ze, je super. cokolada a certve ovocie - najlepsie :lol: mam chut teraz :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Pon 05.08.2019 10:12

planujem spravit opat cez vikend :lol: aha, a do toho bieleho kremu som este pridala vanilkovy extrakt. tam ide podla receptu len 1 vanilkovy cukor, mi prislo, ze by bolo fajn pridat, a fakt sa to hodilo. nabuduce chcem este skusit pridat stavu z pomaranca, a to cesto spravit z fakt husteho snehu.

edit: skoro by som zabudla foto. obavala som sa, ze sa rozplacne, ale nastastie drzal dobre, aj ked je dost vysoky (cesto, krem, dzem, ovocie, krem, cokolada, ovocie)
IMG_20190803_110347.jpg
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
--------
http://avery.wz.sk
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia