Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Gazdinky a gazdinkovia

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Gazdinky a gazdinkovia

Poslaťod zuzka:) » Pon 29.04.2019 12:58

Peciete niekto babickin chlieb z knihy kvaskovanie 1? Mala by som otazku :D
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod pigie » Pon 13.05.2019 17:15

pigie píše:Nie, nevarila a to si navody citam. Ja som mala, ze mam nechat vypiect nasucho chvilu :heh: Nuz, ale u oboch fakt, aj po dvoch pouzitiach + to vypekanie - to malo divnu pachut, som sa to bala jest... Na hentej fissler nic z toho sa nedialo a tiez to ma taky teflonovy povrch.

Bojim sa. Dostala som darcek. Lievancovu panvicu. Zeleznu, s povrchom z vcelieho vosku. Eko bio recyklo mega dlha zivotnost. Bojim sa ju pouzit, lebo sa bojim, ze bude smrdiet :haha: A je taka tazka, ze sa bojim, ze s nou tu keramiku rozbijem :haha:
A co sme sa bavili o krokoch pred prvym pouzitim. Zas nieco nove :heh:
PrED PRvýM POUŽITÍM
Opláchnite panvicu veľmi horúcou vodou. Nanášanie minerálneho B ELEMENT® končí voskovaním včelím voskom. Utrite celú panvicu pre odstránenie predbytku vosku. Na panvici ostane i naďalej veľmi tenká vrstva vosku, ktorá umožňuje lepšie zapečenie. Potom opatrne panvicu pijavým papierom.
PrÍPRAVA VAŠej PaNVice - ZAPEČENie

Nalejte na panvicu asi jeden milimeter oleja. Stačí pokryť dno panvice a ohriať ho, dokým sa neobjaví dym. Potom vylejte olej z panvice a utrite panvicu papierovými utierkami.

Čím viac sa panvica používa, tým má lepšie vlastnosti. Čím tmavšiu farbu panvica počas používania získa, tým sú lepšie prirodzené nepriľnavé vlastnosti.

Bolo mi to treba? :haha:
Edit: Ale vlastne ak je zo zeleza + vosk, tak to bude uplne rovnake ako nasa prastara viac ako 100 rocna forma na oplatky, ktora sa tiez pouziva len v kombinacii so vcelim voskom a je cierna jak uhel uz... Mozno aj dobra bude :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Pon 13.05.2019 17:54

aj ja taku prave vyberam :aaa: teda nepotrebujem ju, ale uz sa mi vsade na reklamach zjavuje :haha:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Moniak » Pon 13.05.2019 20:36

fiha to znie zaujimavo :jop: dajte linky
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Uto 14.05.2019 4:17

Ja mam tuto https://www.chefshop.sk/panvica-na-liev ... yer-27-cm/
Uvidim aka bude, ale teraz lievance neplanujem robit dlhsiu dobu :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Štv 06.06.2019 12:14

prvý krát som sa odhodlala upiecť tartine, lepši chlieb som nikdy nejedla
Prílohy
IMG_20190606_093933153_HDR.jpg
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Ned 09.06.2019 10:18

kellee - vas vsetky, co robite chleba obdivujem. Mne sa nedari upiect ani rozky :heh:
Ale zato konecne tolko jahod, ze vyrabam nanuky :aaa:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Ned 09.06.2019 13:21

Tak rožky sú vyšší level ako chlieb
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Nisus » Ned 09.06.2019 14:20

No dobre, dnes idem robit svoj prvy dzem v zivote. Ak sa podari, chcelo by to este nejaky chlebik :lol: kvasok nemam, kvasnice ano. Mate nejaky recept s detailnym postupom na chutny makkucky chrumkavy chlebik? :lol: nemam osatku, nemam nic. Len trubu a plech a papier na pecenie :haha:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Ned 09.06.2019 19:00

rozky nerobievam, ale toto, su peckove: http://sistersbakery.sk/recipe/chrumkav ... w7UQSjb3sA
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Ned 09.06.2019 20:00

Ano, ano, pri tychto som tusim nespravne zaparila ruru :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Ned 09.06.2019 20:02

Ja nezaparujem nikdy
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Pon 10.06.2019 10:28

Nisus píše:No dobre, dnes idem robit svoj prvy dzem v zivote. Ak sa podari, chcelo by to este nejaky chlebik :lol: kvasok nemam, kvasnice ano. Mate nejaky recept s detailnym postupom na chutny makkucky chrumkavy chlebik? :lol: nemam osatku, nemam nic. Len trubu a plech a papier na pecenie :haha:

Ja doma pečiem úplne jednoduchý - do misy 3 hrnčeky múky (dávam pol na pol hladkú chlebovú a žitnú), k tomu jeden sáček sušených kvasníc, 2 malé lyžičky soli, trochu cukru a prípadne nejaké bylinky/semienka, 1,5 hrnčeka vlažnej vody a trošku olivového oleja, zamiešať, zakryť a nechať kvasiť (cca 8 hodín, záleží jak je teplo vonku). Ja to niekde v polke procesu ešte raz premiesim, krajšie potom narastie. Zapnúť trúbu na 230°, strčiť do nej nejakú sklenenú zapekaciu misu a nechať cca 20 minút nahriať. Do horúcej misy potom vyliať cesto (netreba ničím mazať), zakryť vrchnákom alebo aspoň alobalom a dať na cca 45 minút piecť. Potom odokryť, potrieť zvrchu vodou a nechať ešte cce 15 minúť zapiecť. Hotovo, už len vyklopiť do utierky a nechať vychladnúť.

V práci sa po ňom doslova zaprášilo, keď som raz doniesla k masu na oslavu :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Pon 10.06.2019 12:04

ja som dnes kvasok vyhodila,nasla som na nomplesen :plac:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 10.06.2019 13:06

Ja som prekvapena, ze moj stale zije. Ale teda, mozno len preto, ze som slepa :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia