Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Chudnutie

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Chudnutie

Poslaťod elfinka » Uto 13.08.2019 11:41

Haleth píše:
elfinka píše:Ja mam dennu davku sacharidov 240g :lol:

Ale to je doooosť veľa, nie?

Preco? Denny prijem mam nastaveny ako 1900kcal (priemerny vydaj 2400) a toto je 50% z toho. Aj ked realne to moc nedodrzujem a vacsinou presvihnem tuky a o tolko (x2) menej sacharidov dam.

No ale jedna vec mi vrta hlavou. Ked mam povedzme beznu zataz +- 2400kcal, tak si spokojne chudnem s tymi 1900 kazdy den, a ak to je +- 200 hore dole tak neriesim.
Ale potom su dni kedy je ten rozdiel o dost iny (napriklad po rannom fitku zistim ze vlastne musim behat cely den vybavovat po meste a je k cviceniu este +800, alebo na jednej 14hodinovej ture v horach mi ukazalo cez 4000), mam tie extremne dni adekvatne viac zrat? Alebo mam zrat kazdy den rovnako a ono si to sadne? :nwm:
Na jednu stranu - keby sa snazim dozrat kazdy vacsi deficit, tak riskujem ze to napr hodinky prestrelili a snahou dozrat to uz tam nielenze nebude deficit ale sa este aj nadzeriem. Ale na druhu, je ok ostat v deficite napriklad 1500 niektore dni?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Sim » Uto 13.08.2019 11:53

závisí od tvojho cieľu a ako sa cítiš. Ak sa necítiš hladná/ slabá v ten deň alebo pár dni potom, tak by som to moc neriešila.
Taktiež od frekvencie týchto dní. Ak to je dvakrát za mesiac, tak tiež by som to moc neriešila, ak je to 2x za týždeň už hej.
A teda, ak to chceš riešiť, tak trochu by som pridala. Ale nie nejak veľa, lebo hodinky môžu nadhodnocovať, lebo predsa len chceš byť v tom deficite.
Závisi taktiež, či tie ostatne dni sa ti darí chudnúť pri tých tvojich kalóriach, lebo raz môže nastať aj adaptačna faza, že telo si zvykne na tvoju aktivitu, aj na určitý príjem a už chudnut nebude, aj ked číselne si na deficite.
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Uto 13.08.2019 13:03

Sim píše:z tej krvi, ja som to pochopila tak, že boli robené krvné testy na nejaké deficiencie a tak, nie že krvná skupina :pac:

Asi ťažko sa takto dozvieme. Ale presne by mi k tým zakázaným a povoleným potravinám sedela teória s krvnými skupinami, ktorá bola a niekde je ešte veľmi obľúbená...
Hah, no neviem, mne to prišlo doooosť, keďže ja mám 17Og a pre mňa to je doooosť rozdiel :ha: Ale taktiež mám nižší príjem (16OO kcal).
elfinka, tak chudneš či nie? Lebo teraz píšeš, že áno, predtým si písala, že za dva mesiace si neschudla nič, odkedy chodíš 3x týždenne do fitka.
Dožierať 4OOO kcal je podľa mňa nezmysel. Dožrala by som tak štvrtinu. A pri nižších by som to ani neriešila, pokiaľ sa necítim zle. A hlavne, ak sa mi váha resp. cm nehýbu.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Uto 13.08.2019 13:10

Haleth píše:elfinka, tak chudneš či nie? Lebo teraz píšeš, že áno, predtým si písala, že za dva mesiace si neschudla nič, odkedy chodíš 3x týždenne do fitka.

No ja chudnem ked som doma a vsetko si varim sama a zapisujem.
Akurat ze od juna som stravila tak 30% casu mimo domu, kde som si nemohla odvazit nic, jedla som co predomna postavili :lol: to je moj cely problem.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sim » Uto 13.08.2019 14:15

Haleth píše:Asi ťažko sa takto dozvieme.

čo sa asi ťažko dozvieme? z rozšíreného krvného rozboru sa dozvieš deficit niektorých vitamínov/minerálov. napr. vit D či železo
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Uto 13.08.2019 14:20

Sim píše:čo sa asi ťažko dozvieme? z rozšíreného krvného rozboru sa dozvieš deficit niektorých vitamínov/minerálov. napr. vit D či železo

:pac: Že či jej robia jedálniček podľa krvnej skupiny alebo podľa čoho.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Uto 13.08.2019 14:27

Jasne ze to nie je na zaklade krvnej skupiny, to su nejake rozsiahle krvne testy, ja som nestudovala co vsetko stanovuju. Mozno maju na stranske rozpisane nieco. Nieco tam je, ale neviem co vsetko :D ono to stoji 100 eur plus dalsich 100 nejaka kompletna biochemia posudzovana lekarskou radou v cechach. Ja som si to nezaplatila. A aj keby mi dali zoznam, tak urcite by som sa do konca zivota nevyhybala vsetkemu co by som podla neho nemala jest. Ved varim muzovi a 2 detom, to sa mi fakt nechce riesit svoju stravu uplne samostatne :D
Ale kupila som si vahu, co meria tuk :heh: to bila na zaciatok mensia investicia :D
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Uto 13.08.2019 14:34

https://www.svet-zdravia.sk/sluzby/meta ... ostika-knt
Co mi letmo ukazala nejaky priklad v pocitaci, tak tam napr bolo znazornene ci ma clovek prijimat viac bielkovin, ci sach. Potom co ako metabolizuje. A viac som nevidela :D
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Str 14.08.2019 12:02

Tých 500kcal výdaj za dojcenie bolo myslené na celý deň :) to by som inak vyzerala,keby na jedno dojcenie :D BY som aj psom dávala:D
Edit: rýchly googling túto hodnotu potvrdil.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Str 14.08.2019 12:23

katkariinka píše:to by som inak vyzerala,keby na jedno dojcenie :D BY som aj psom dávala:D

:heh: :heh: :heh:
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Sob 24.08.2019 21:58

som zas objavila ameriku :heh:
nahodou som na yt nasla GROUP HIIT https://www.youtube.com/channel/UC_aLZ9 ... e1Zd3GSkEA
vela videi HIIT, super podelene v playlistoch podla roznych kategorii, velke odratavanie, realny cas videa, cize super kukat cez telku a priamo cvicit zarovno ... :jop:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Ned 25.08.2019 6:09

Urobila som ďalší veľký krok v mojom chudnutí. Kúpila som si v decathlone fitness tašku. :haha:
Inak 3 kg dolu zatiaľ. iba stravou. Na cvičenie sa moc necítim, som ešte dosť ťažká a všetko ma pri tom bolí.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Pon 26.08.2019 11:37

aku vizualizaciu ma tvoj den jedalnicek ?:lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pon 26.08.2019 20:07

Nejde o žiadny špeciálny jedálníček, ale namiesto ranného koláčika ku káve, mám napr, nátierku s chcebíkom a kopcom zeleniny, na desiatu mám kopec ovocia, obed si dávam taký, aký vždy, len trošku menej si naberiem. Na olevrant zobnem nejaké oriešky a trochu sušeného ovocia, na večeru namiesto pizze mávam kýbeľ hustej zeleninovej polievky s bielkovinovým chlebom.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Str 04.09.2019 12:45

na yt Heather Robertson :love:
super videa, tiez s realnym casom, hadam sa hecnem od pondelka :heh:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší