Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Chudnutie

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Chudnutie

Poslaťod CraObs » Štv 08.08.2019 11:05

Haleth píše:Mám tam nahodené svoje vlastné kcal a makrá, kvôli ktorým nepotrebujem vyhadzovať peniaze za výživárku, keď je toho plný internet :nwm:

a podľa čoho si si dala makrá? lebo keďže len strava u teba nemá dajak efekt asi ich máš nastavené zle, či hrala si sa aj s rôznymi pomermi?

Lindchen píše:Akurát mne sa to totálne nechce nahadzovať a o presnom vážení ani nehovorím.

venuješ tomu jeden dva dni a to si potom zautomatizuješ.. len si spravíš varianty chleba s xxx, vločky s xxx, vajíčka s xxx atď. napočítaj to na lyžice či kusy a keď budeš vyrábať jedlo tak to tam len napráskaš bez váženia tak jak máš..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Haleth » Štv 08.08.2019 12:25

CraObs píše:lebo keďže len strava u teba nemá dajak efekt asi ich máš nastavené zle, či hrala si sa aj s rôznymi pomermi?

Na toto si ako došiel? :lol: Lebo ja som nikdy stravu moc neriešila. Ale nikdy som ani nijak zle nejedla, len málo to tak vypadá. To je práve moja slabina. Dokážem stráviť tri hodiny vo fitku a ísť potom behať, ale nikdy doteraz som sa nezaoberala makrami. Začala som pred týždňom asi :heh: Ak som stravu nejak riešila, tak iba kalórie. Takže tomu potrebujem dať nejaký čas, kým a ak sa začnem hrať s pomermi.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Ulf » Štv 08.08.2019 12:30

jejda...po tréningu celá čokoláda, kýbel cestovín a pol litra vinei...sacharidové šialenstvo :joint: ..idem sa dať zakopať :help: :piskot:
Ulf
Nováčik
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Štv 08.08.2019 15:29

Haleth píše:elfinka, čo robíš, keď máš 27OO kcal výdaj? A skúšala si niekedy nahadzovať tie výdaje do KT, či to dáva približné údaje ako tvoj tracker?

Neskusala som, ale tak neja mi prislo ze to neni uplne off - ak som vedela kolko jem tak som chudla tak nejak rozumne v pomere k rozdielom kcal. Ale dobry napad.
2700 je tak zhruba den kedy prejdem 15km pesi a navyse mam silovy trening + 20 minut kardio. Napriklad ked vencim len hodinku a inak kvasim doma, je to 1800.
Clanok pohladam :yes:

Inak, mne by bolo napriklad to ze mi niekto spravi jedalnicek uplne na prd - do roboty skoro kazdy den niekto donesie ovocie, kolacik, snack, zmrzku. Keby som to nejedla vobec, tak som prave v stave "dieta, raz skonci a potom si konecne doprajem" takze naopak potrebujem proste to zaratat ako prijem a zvysok jedalnicka si v ten den upravit podla toho. Samozrejme si dam jeden kolacik a nie pol plechu :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Pia 09.08.2019 11:22

No bola som na tom merani. V podstate som taky nejaky vysledok aj cakala a ok to teda nie je vobec. A oni tam tiez neuznavaju kaloricke tabulky. Ale robia zoznam vhodnych potravin. Malo logiku co ta pani hovorila. Ale teda rozmyslam teraz ze co :D weron, kde si ty vlastne bola? Ja som bola vo svete zdravia. Tak ci nema niekto skusenost, ci to je ok :)
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Pia 09.08.2019 11:40

ja som bola centrum-vyzivy.sk
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pia 09.08.2019 16:14

Crao ma prehovoril, nahodila som dnešok do tabuliek a výsledok je: bielkoviny 56 g, Sacharidy 140 g, Tuky 64 g, Vláknina 45g. A to som nemala žiadnu sladkosť ani koláčik, ani nič som nesladila. :prd:
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Pia 09.08.2019 16:50

A to chces byt na nejakej spesl nizkosacharidovej diete? Ze obmedzovat aj ovocie a zeleninu? Lebo inak neviem co ti na tom vadi, osobne mam akurat mensi pomer tukov.

Ja mam dennu davku sacharidov 240g :lol:

Dnes som zistila, ze 1.5tyzdnovy pobyt mimo domova s niekolkymi chlastackami a navstevami burgrarne nakoniec nedopadol tak zle, je hore len pol kila :haha:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pia 09.08.2019 16:56

Nie, to bol len taký pokus. Len som to nahodila do tabuliek a teda že sacharidy mám na úrovni 140%. A to som fakt nič sladké nejedla. Prekvapilo ma. Nízkosacharidovú určite nechcem, na čo, budem akurát nevrlá. :heh:
Inak, update, nejaké centimetre som už schudla, vidno na oblečení. .
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sim » Pia 09.08.2019 21:10

zuzka:) píše: Ale robia zoznam vhodnych potravin.

no, pozor vhodných akože načo? aj tu záleží na množstvách ad 1, ad 2 je ten zoznam taký pestrý, že všetky živiny sú zachované? a ad3 slabšie povahy to môže doviesť akurát tak k poruchám príjmu potravy keď sa budú príliš upínať len na "povolené potraviny". ja osobne toto nemám rada
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Sob 10.08.2019 5:16

No robia tam nejaky rozbor krvi, som to cele nestudovala, ze co vsetko a na zaklade toho. Vypracuju x stranovy vyzivovy plan, kde su vhodne a nevhodne potraviny. Vyzeral ten zoznam dost dlhy. A samozrejme aj mnozstva sa riešia, ale ze ucia skor na taka od oka miery, ze nie vsetko vazit, ale napr na hrste, lyzice...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod katkariinka » Sob 10.08.2019 5:22

Zuzi, ja len k tomu dojčeniu v KT, merať to na minúty je fakt blbosť. Ja som kedysi našla nejakú priemernú hodnotu a bolo to myslím 500kcal.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Sob 10.08.2019 7:08

Este k dojceniu: moj za pol hodiny da 50ml alebo potom za 12 min 120ml. To neodhadnes ani nahodou.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Uto 13.08.2019 10:31

elfinka píše:Neskusala som, ale tak neja mi prislo ze to neni uplne off - ak som vedela kolko jem tak som chudla tak nejak rozumne v pomere k rozdielom kcal. Ale dobry napad.
2700 je tak zhruba den kedy prejdem 15km pesi a navyse mam silovy trening + 20 minut kardio. Napriklad ked vencim len hodinku a inak kvasim doma, je to 1800.

Tiež by ma zaujímalo, či tie hodnoty v KT spaľovania sú aspoň trochu približné...
Ja som svojho času nachodila denne iba v robote 15 km a to bolo pre moje telo ako keby som nič nespravila, nikdy sa to na mne nepremietlo :heh:
zuzka:) píše:A oni tam tiez neuznavaju kaloricke tabulky. Ale robia zoznam vhodnych potravin. Malo logiku co ta pani hovorila.

Ono, logiku dokáže mať aj najväčšia blbosť, ak do toho vôbec nevidíš... A čím argumentujú "vhodné" alebo "nevhodné" potraviny? Na základe krvnej skupiny? No neviem, ja takéto veci neuznávam. A hlavne si predstav, že teraz ti z krvi vyjde, že nemôžeš drvivú väčšinu tvojich obľúbených jedál/potravín. Takže do konca života ich nebudeš jesť?
elfinka píše:Ja mam dennu davku sacharidov 240g :lol:

Ale to je doooosť veľa, nie?

Stále nerozumiem, prečo chcete alebo by ste si mali dávať dojčenie ako nejaké spálené kalórie. 5OO kcal jedno dojčenie? To je podľa mňa úplne mimo. Však koľkokrát denne žena dojčí? Fakt, nemám ani páru, ale povedzme, že ak je to min. 5x, zje si svoj kalorický príjem a ani sa za deň už nepohne, potom je v deficite 1OOO kcal denne, to by potom mala chudnúť kilo týždenne a to mi nejak tak nevychádza, keď sa tak ťažko po pôrode chudne :lol: Hlavne, keď sa taká matka hýbe trochu viac počas dňa ako len dojčí :lol:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sim » Uto 13.08.2019 11:36

Ale to je doooosť veľa, nie?

vzhľadom k tomu, že stále je sacharid to, čo má byť primárnym zdrojom energie, jeho percentuálne zastúpenie sa v bežnej populácii udáva na takých 50-55%, (sú literatúty, kt. odporúčajú ešte aj vyššie percento, ale ja sa prikláňam k bielkovinám na 15-20%, tak už viac na tie sacharidy nevydá :lol: ) tak 240g nemusí byť veľa. Ale keď nevieme ďalšie faktory, ťažko povedať. no ako doooosť veľa by som to neohodnotila určite :smile: samozrejme s tými makrami sa dá hrať, ale vo všeobecnosti sú dôležitejšie veci v strave na kt. sa pracuje najprv ako 30 alebo 33g, len príklad od buka

z tej krvi, ja som to pochopila tak, že boli robené krvné testy na nejaké deficiencie a tak, nie že krvná skupina :pac: Ak krvná skupina, tak to je totálny bullshit, človek s krvou A nemá iné požiadavky ako B, alebo 0 či AB. Všetci máme rovnaké potreby.
Ale k tomu zoznamu som sa už vyjadrila, z môjho profesného pohľadu je to skôr kontraproduktívne z dlhodobého hľadiska. Ale tak opäť neviem ďalšie podrobnosti. Kto to vypracoval, ak to nie je tajné?

Priznám sa, že neviem ako sa zaratáva to kojenie, tomu som sa ešte nevenovala, ale určite to nebude že každé kojenie 500kcal a spalim denne neviem koľko.
Prečo to však baby riešia, je to že kojenie a tvorba mlieka si vyžadujú energiu navyše.
A sú mamičky, ktoré "schudli len kojením" ale to zase závisí od dalšich faktorov, ako sa stravuju cely život, ako sa stravovali počas tehotenstva, kolko pribrali. Ak jedli počas tehotenstva piate cez deviate a pribrali 20kg (to pri všetkej úcte, viem si predstaviť, že hormony urobia svoje) tak tie to kojením nezhodia no
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia