Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Chudnutie

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Chudnutie

Poslaťod elfinka » Štv 16.05.2019 11:22

Haleth píše:Nerozumiem prečo by si si mala nejak ublížiť, keď pôjdeš cvičiť so svalovicou. Nehovoriac o tom, že najlepšie na svalovicu je rozhýbať ju. Čiže cvičiť. A nie dávať si prestávky.

Toto plati aj na cvicenie so zavaziami? :nwm: Tam mi pride docela realne si nieco urvat ked clovek porusi formu.
Kardio = plavat chodim v medzicase - akurat to spomali regeneraciu o dalsi den.

A trenera mam v plane, uz sa len rozhybat :yes:

zuzka:) píše:Elfinka, ja tak nedam nohu kvoli kolenu. Nemozem.ho nasilu tahat. A kedze dost asymetricky kvoli nemu zatazujem nohy, uz to vidno na stehnach, ze tam mam mensi sval :( musim tu nohu dat celu dokopy, ale musim si davat pozor na koleno

Aha. By som nevymyslala domace riesenie a ak to ide, nechaj si od doktora vypisat fyzioterapie. Tam ti skor poradia take cviky na to, aby si neublizila kolenu a pomohli. Ked mas tie nohy uz viditelne asymetricky tak by to snad nemal byt problem.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod zuzka:) » Štv 16.05.2019 12:45

Len ja som s tym nebola u dr :ach:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Sob 03.08.2019 12:07

Prečo sem nik už neprispieva? :lol:
Poznáte ten pocit, kedy si celkom spokojne žijete, nemáte pocit, že ste pribrali, nikto vám nič nepovedal, nič ste si nevšimli v zrkadle a ani moc na oblečení a ZRAZU zistíte, že ste tučná a hlavne STRAŠNE ťažká? :heh: Nekonečný príbeh, toto... Momentálne už mesiac chodím do fitka :pac: Reku vyskúšam zmenu. A bola som na meraní :plac:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Sob 03.08.2019 20:03

Ja som chcela prispieť keď budem mať nejaký progres, ale po 2 mesiacoch 3x týždenne vo fitku mám dole... 0!
Povedala by som že ma porazí, ale zas cítim na sebe aspoň nejaké zlepšenie v sile tak motivácia zatiaľ drží. Navyše som teda zohnala trénera a som rada, inak by som asi po pár mesiacoch skončila s nejakým pokazeným kĺbom alebo šľachou.
Na meraní som bola v júni a chystám sa v septembri, som zvedavá či sa niečo zmenilo viditeľne alebo sa pôjdem picnúť.
Najviac ma zabíjajú tábory, teambuildingy a aktuálne free food vo firme, kedy človek nemá bledomodrý šajn koľko kcal to jedlo vlastne malo.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Ned 04.08.2019 8:24

elfi, na merani zistis, lebo zase, aj svaly nieco vazia :-). Hlavne, ze sa citis lepsie.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Ned 04.08.2019 10:40

elfinka, ono ťažko takto, lebo nepoznám ani tvoj tréningový plán, ani stravovanie ani cieľ, ale ja chodím do fitka mesiac, doteraz to bolo tiež trikrát týždenne, lebo viac nevyšlo, priemerne som tam 2,5 hodiny a na váhe som nabrala. Ono tú váhu netreba moc riešiť :nwm: Teda ak hovoríš o váhe a nie o cm. Ani neviem, koľko a ako si predtým cvičila, ale je dosť možné, že tri týždne sú proste málo pre telo, aby sa “zobudilo”.
Ja som posledný týždeň a pol pridala beh vonku, otvorila kalorické tabuľky a snažím sa dávať si najväčší pozor na makrá, hlavne mám resp. mala som obrovský problém prijímať dostatok bielkovín. Ak pôjdem aj dnes do fitka (čo mám v pláne), bude to piatykrát za týždeň. Je pravda, že mám dostať krámy (minulý mesiac som nedostala) a to číslo na váhe je katastrofické, ale až tak ma to netrápi, lebo vidím, že zadok rastie (svalovo), na stehnách znovu vidím svaly, môj chrbticový žliabok je späť, biceps sa spamätal a dokonca aj nejaký ten triceps sa snaží trochu ukázať spod tuku. A ten tuk ja proste vo fitku dole nedám. Aspoň to je môj názor. To je o strave. A beh mi vždy pomohol. Bohužiaľ.
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Ned 04.08.2019 18:11

kives píše:elfi, na merani zistis, lebo zase, aj svaly nieco vazia :-). Hlavne, ze sa citis lepsie.

No práveže ani centimetre neubudaju :plac: :lol:

Behanie je out pre mňa, mám zničené kĺby a už asi nikdy nebudem môcť. Celkom ma to hnevá, lebo pri behani som vybehala aj psa, ale keď musím ísť na kardio vo fitku tak je to čas úplne navyše :ach:
Kvôli kĺbom sú out aj väčšina kardio workoutov z youtube, keďže zahŕňajú poskakovanie. Takže sa snažím aspoň o dlhšie venče, chodiť po meste viac peši a pod.
No, jedného dňa to snáď pustí, zatiaľ mám aspoň pocit že žeriem oveľa zdravšie a mám lepší prehľad o hodnote surovín a aj to je niečo :smile:

A keď to nepôjde možno skúsim noom :money: možno keď do toho chudnutia nasypem toľké peniaze tak to aspoň začnem brať vážne :haha:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Ulf » Ned 04.08.2019 19:39

Pokiaľ nie je progres, tak je buď monotónny tréning, alebo zlá strava, najčastejšie oboje. Strava tvorí až 70% akéhokoľvek športového úspechu! Myslím skôr na jej kvalitu.
Posilovací tréning má miliardu možností - pri troche kreativity s intezitou a záťažou a xy variácií cvikov neexist, že nie je progres- tréner by mal vedieť. Posilovanie to nie sú len stroje a činky, je to aj vlastná váha (zase zásobník cvikov je nekonečný, nie sú to len kluky a brušáky, často sa jedná o komplexné cviky a viacero partií naraz), treba skúsiť zaradiť expandery, nejaké crossfitové srandy atdˇ. Rozcvička aka kardio pred cvičením... nie je o tom, že sa 25 minút morím na páse v 80% intenzite. Stačí sa trochu rozchodiť na páse, ak nechceš, tak mierne bicykel, alebo veslárska lavička a potom zaradiť aktivačné cvičenie na partie, ktoré ideš precvičovať v ten tréning, alebo kľudne aj na celé telo, to nezaškodí, dynamický strečing. ...
Ulf
Nováčik
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Ned 04.08.2019 20:35

Najlepšie som vždy schudla pri kruhovom tréningu - to šlo úplne samo. Ale tam sa dosť poskakuje pomedzi prácu so strojmi. :ua:
Idem sa na to dať znovu. Doma na cvičenie nemám ani priestor ani motiváciu, tak snáď tam to pôjde.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Ulf » Ned 04.08.2019 21:05

Záleží ako je kruháč vedený, tá pauza môže vyzerať rôzne.
Inak odporúčam knihy Telo ako posilovňa pre ženy, Telo ako posilovňa, Tréning vazňa. Super zásobník cvikov, rôzne prístupy, inšpirácia pre spestrenie.
Ulf
Nováčik
Obrázok užívateľa

Poslaťod weron » Ned 04.08.2019 21:48

najlepsie som schudla stravou ... nikdy nic tak nezabralo ako nastaveny jedalnicek (makra)
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Ulf » Pon 05.08.2019 9:05

Mať dobré makrá aj mikrá! je zásadné. Netreba zabúdať, že chudnutie nie je len výsledok, je to proces. A ten zahŕňa aj cvičenie a tie makrá majú slúžiť aj na to, aby sme zvládali proces, aby bolo telo dosť zásobené. Ak nie je, naopak, nechudneme, nevládzeme, nie je progres. Netreba len škrtiť a rátať kalórie, ak je strava kvalitná, stačí jej málo a zásobuje nás dostatočne na zvládanie procesu chudnutia. Strava by mala v prvom rade organizmus posilňovať, nie oslabovať.
Ulf
Nováčik
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Pon 05.08.2019 9:49

elfinka tak plávanie? Ja ani beh neodporúčam, nie je pre každého a v podstate ani pre mňa nie :heh: Ale keď som intenzívne behala, tak som schudla najviac. Ale je pravda, že základ je strava. Ja som podľa mňa dokonalý prípad. Môžem cvičiť koľko chcem, ale zásadne neschudnem. Naberiem svaly, sformuje sa mi postava, ale tuk sa drží. Lebo jem málo. A ešte aj zle. Nemyslím nezdravo, že by som tlačila vyprážané syry s hranolkami a zajedala ich čokoládami ako moji kolegovia, ktorí sú aj tak pomerne chudí. Ale mám naprd makrá. Teraz sa snažím sústrediť najmä na to, uvidíme, čo to dá.
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Pon 05.08.2019 9:54

Jj, plávať chodím keď je otvorená plaváreň. Teraz je celé leto zavretá :ach: tešila som sa že idem do BA tak pôjdem tam a zavreli pasienky 3 dni predtým ako som prišla :haha:

Kto si ratate makrá - predpokladám, že si varíte komplet všetko sami? Lebo keď som doma tak sa mi chudne fajn, jem tak že som fajne najedená a pritom makrá sedia a je milión zeleniny. Ale potom príde napr týždňový tábor kde môžem jesť len čo mi navaria a je to v prdeli. Tak priemerne 30% času momentálne mám jedlo ktoré si nepripravujem sama - tábory, služobky, tymbildingy. Má na to niekto nejaké finty?

Edit: ulf, dik za tip na knizky, mrknem :smile:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Pon 05.08.2019 10:29

Tiež tak nejak s tou plavárňou :heh: Najbližšiu otvorenú som našla v Pezinku. A petržalskú otvárajú 11. augusta sa mi zdá, ale asi pretrpím s behom až do septembra, keď otvoria v septembri Pasienky.
No jo, ja si varím sama a nahadzujem do kalorických tabuliek. Do roboty si nosím so sebou váhu. Ale ak jem náhodou niečo vonku, tak nájdem nejaký najbližší ekvivalent v KT a nahodím tam aspoň to. Na teambuildingoch máš asi stravu zabezpečenú, ale napr. na služobke alebo táboroch máš voľnú ruku v tomto, nie?
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia