Doprava zdarma na Barfer.sk MATTPHOTO fotograf Večerné venčenie na Hafshope

Chudnutie

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Chudnutie

Poslaťod elfinka » Štv 03.01.2019 12:01

U nas brutalne vela ludi chodi behavat po 10 vecer. Ale teda po sidlisku, po lese by som sa neodvazila - v najblizsich lesoch je velavela diviakov, sudiac podla toho ako je vsetko rozryte.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod wer » Štv 03.01.2019 12:07

ja sa ani tak nebojim diviakov, ako volne pobehujucich agresivnych psov :heh: preto som sla radsej do rakuska, tam je mensia pravdepodobnost takeho stretu. :lol: ale pred krochkanim som uz raz utekala, u nas chodia diviaciky k domom bezne :zima:
ale neviem, kde by som so psom nabehala po sidlisku 8 km - to by ma ani nebavilo tocit sa dokolecka a po asfalte sa zle beha. ale asi skusim radsej kratsiu trasu a intervalovy beh, sa vyflusnem po 4 km ako nic :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Štv 03.01.2019 14:45

soletka, ja si pamätám prvú svoju tabatu :heh: Síce si nepamätám presne, aké dva cviky sme striedali, ale bola to len tá štvorminútová a myslela som, že zomriem po dvoch minútach :heh: Však čo behávam intervalové behy, to je 15 minút a v polovici mám už dosť. Keď to človek robí fakt na 110%, tak stačí. Inak o tom je aj celá tabata a HIIT. Tieto polhodinové sú už nejaké nové výmysly :lol:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Pia 10.05.2019 8:32

Už to prestáva byť vtipné s tým chudnutim. Každé Vianoce +3kg. Neschudnutelne 3.
Jedalnicek vraví že zožeriem 1600kcal, hodinky vravia že výdaj mám 2800 (OK tomu neverím ale nad 2k to bude) a váha aj meter sa nepohli ani o kúsok.

Rozmýšľam aký vie byť najnižší bazalny metabolizmus ak sa necítim ako mŕtvola :ach:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Pia 10.05.2019 9:27

Zo mňa nejakým zázrakom zmizli 2 :oo:
How many lightbulbs does it take to change people?

*kryčať*chémya*prýdem*oblyčky*robyť*rádyo*sanytka*ďyvá svyňa*hocy*musým*lýstok*
Slausa
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Uto 14.05.2019 12:45

Je tu niekto co cvici?
Jak cvicit, chudnut a nemat vkuse svalovicu?!? Som si vravela, ze prve 2 razy okej ze ma boli cely clovek, vsak som lemra mlandrava. Ale chodim uz cez mesiac a nejak sa to nezlepsuje.
Zerem proteiny pomaly jak kulturista, vela chrapem a aj tak po navsteve posilovne je svalovica na dalsie 3 dni. Rada by som cvicit castejsie nez raz za 4 dni ale so svalovicou sa bojim, nechcem si tam ublizit a asi to ani nebude na nic dobre.

Tak neviem. Napady, rady, skusenosti?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Uto 14.05.2019 14:16

ťažko radiť, chodievala som raz do týždňa, dva roky, najprv bodycombat, čo je hodinová zaberačka a potom cxworx, čo je síce len pol hoďky, ale aj to bol celkom slušný masaker. svalovka vždy len po prvom cvičení, po combat dvojdňová, ale nie taká brutálna, ako popisuejš, potom už nie. ale ja som nechodila kvôli chudnutiu, ale kvôli spevneniu svalstva (boľavá chrbtica).
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Uto 14.05.2019 18:15

Ja mam otazku. Ak potrebujem posilnit sval vpredu na stehne na jednej nohe, ale neviem si po cviceni natiahnut nohu tak, ze pritiahnem patu k zadku, da sa aj inak alebo pomasirovat, alebo to nema riesenie?
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Uto 14.05.2019 20:05

mne na to davnejsie radili vypady, ale neviem ci je to ono
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Str 15.05.2019 6:30

zuzka:) píše:Ja mam otazku. Ak potrebujem posilnit sval vpredu na stehne na jednej nohe, ale neviem si po cviceni natiahnut nohu tak, ze pritiahnem patu k zadku, da sa aj inak alebo pomasirovat, alebo to nema riesenie?

Posilnit ci natiahnut? Lebo ked nevies patu k zadku tak je hlavne skrateny.
Na natiahnutie predneho stehenneho robim cvik ten prvy z tohto clanku: https://myrehabconnection.com/5-simple-quad-stretches/
Alebo aj tu patu k zadku kolko ti ide - rob kazdy den 20-30 sekund a uvidis ze za chvilu ju tam das. Ja takto natahujem zadne pokrcene od sedenia takym tym predklonom, najprv som nedala ruky ani 10cm nad zem pomaly a teraz uz sa blizim k dlaniam celym na zemi.
Na posilnenie - napriklad drepy take, ze kolena nejdu dopredu (podla navodu borcov co drepuju s cinkami :heh: )
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod vavrena » Str 15.05.2019 6:42

elfinka píše:Jak cvicit, chudnut a nemat vkuse svalovicu?!? Som si vravela, ze prve 2 razy okej ze ma boli cely clovek, vsak som lemra mlandrava. Ale chodim uz cez mesiac a nejak sa to nezlepsuje.

Povedz, ako končíš cvičenie, ako odchádzaš domov a čo robíš doma? A samotné cvičenie je taký brutál zaberák? Svalovica je dobrá, ale to, čo popisuješ, už je zrejme nedobré, tu by som hľadala inú príčinu.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Str 15.05.2019 7:02

vavrena píše:Povedz, ako končíš cvičenie, ako odchádzaš domov a čo robíš doma? A samotné cvičenie je taký brutál zaberák? Svalovica je dobrá, ale to, čo popisuješ, už je zrejme nedobré, tu by som hľadala inú príčinu.

Zacinam aj koncim light kardiom (10 minut) + nejake natahovacky na konci. Odchadzam pesi ale potom uz cely den sedim na prdeli.
Samotne cvicenie tak, ze si kus maknem na kazdom cviku a po poslednej serii uz dalsiu (toho cviku) nezvladnem. Necitim to ako brutal zaberak, ale zas nemam skusenost zatial co je pri tomto zaberak :lol: Si proste dam dlhsiu pauzu ked citim vacsiu unavu v svale a potom poslednu seriu a citim sa pomerne v pohode.
Neni to ze sa 3 dni neviem pohnut, je to taka normalna svalovica, len ked chcem ist cvicit az ked som uplne bez svalovice, je to az 4. den.
A vramci "oddychu" mavam este jedno 1km plavanie, to mozno tiez spomali regen (ale nasla som aj zdroje ze by malo naopak pomoct :nwm: )
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Str 15.05.2019 7:03

A nepomohol by ti trener aspon na cas? Mozno robis dake chyby, o ktorych nevies...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Str 15.05.2019 10:13

Elfinka, ja tak nedam nohu kvoli kolenu. Nemozem.ho nasilu tahat. A kedze dost asymetricky kvoli nemu zatazujem nohy, uz to vidno na stehnach, ze tam mam mensi sval :( musim tu nohu dat celu dokopy, ale musim si davat pozor na koleno
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Haleth » Štv 16.05.2019 11:03

elfinka, takže chodíš cvičiť každý štvrtý deň, až keď ti odoznie svalovica?
Nerozumiem prečo by si si mala nejak ublížiť, keď pôjdeš cvičiť so svalovicou. Nehovoriac o tom, že najlepšie na svalovicu je rozhýbať ju. Čiže cvičiť. A nie dávať si prestávky.
Proteíny sú podľa mňa zbytočné v tomto smere. Skôr aminokyseliny.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia