Mačky

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Mačky

Poslaťod Silvuch » Sob 05.10.2019 8:30

Cic z dialnice.
Prílohy
LRM_EXPORT_74109964722786_20191004_232256382.jpeg
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Noelle » Str 09.10.2019 10:41

Kočky a kočiaci, prosím o radu. V práci máme mača, neviem ako sa tu vzalo, či prišlo v nejakom motore (robím v autoservise). Je to úplne najhoršie miesto pre mačiatko, pobehuje niekde po motoroch, v noci tu vraj plakalo aj doobeda som ho počula. Neviem ho chytiť, porozhadzovala som tu granulky a kapsičky v miskách, ale nevšimla som si, že by niekde chýbalo. Neviem, či sa mi ho podarí chytiť (dnes som sa vyzbrojila v aute krabicou, rukavicami, ukľudňujúcim sprejom, jedlom, uterákmi) ak áno, zoberiem ho vetovi a domov. Len sa chcem ale spýtať, keďže mám doma mačiakov a psa, mačiatko by malo byť asi v nejakej miestnosti - v karanténe - kým sa nezistí či niečo nemá prenosné, že ? Už som úplne na nervy, nie som schopná nič robiť, stále chodím von ho hľadať, váľam sa po zemi pri autách a tŕpnem, aby nebolo v nejakom motore, čo zrovna naštartujú. :plac: :plac: :plac:
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Str 09.10.2019 11:06

Ja by som ho na cas urcite oddelila od ostatnych.
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Str 09.10.2019 12:52

uz som ho chytila, teraz tu v krabici nervaci, vecer idem k vetovi
Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Str 09.10.2019 18:50

Oddeliť a otestovať mačacie choroby.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Štv 10.10.2019 10:59

Tak večer u veta: vyzerá zdravo, čulé, aktívne. Podali mu Stronghold pipetku, že o dva týždne znovu odčerviť. Ale ráno som našla vykakané časti pásomnice (stronghold nie je asi na pásomnice), tak čakám až mi dá moja vetka vedieť ako ďalej postupovať. Je v karanténe, v noci v podstate spinkalo, ráno sa už hrajkalo s loptičkami. Po tej pásomnici ale predpokladám, že musím povyhadzovať všetko čo som mu do pelieška/krabice dala vrátane krabice a založím nový peliešok. Asi aj podstieľku treba celú vyšmariť ? Hmm... asi aj hračky ? Či niečím dezinfikovať sa dá ? Je niečo, čo účinkuje proti vajíčkam pásomnice ? Večer chcem kúpiť sanytol mydlo (pre mňa) a asi ajatín na dezinfekciu podlahy (pre mňa to bude utrpenie, keďže používam iba svoju drogériu, ale čo už). Máte niekto nejaké odporúčanie ako postupovať ďalej ? Kedy odčerviť ostatných ? Mali sme mať budúci týždeň očkovania, tak sa to celé poposúva.
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Štv 10.10.2019 11:06

z clanku se nenakazi nikdo. prenos je přes mezihotitele - nejčastěji blechy.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Štv 10.10.2019 11:14

Elis píše:z clanku se nenakazi nikdo. prenos je přes mezihotitele - nejčastěji blechy.

ani keď to mačiatko eventuálne zje ? myslím, ten článok. Inak jednu blchu som si našla včera na tričku, som si aj oblečenie dala do karantény :aaa:
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Štv 10.10.2019 11:25

problém je, az sni tu blechu :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod vavrena » Štv 10.10.2019 14:28

Elis, ako sa môže pásomnica rozmnožiť cez blchu? :nwm:
Pásomnica sa množí vajíčkami vo výkaloch zvieraťa, nie? Výkaly, resp už len tie vajíčka, niekto spapá a tak... sa mýlim? :oo:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Štv 10.10.2019 14:34

Veď blcha spapa vajicko,blchu psík alebo maciatko a tak
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Štv 10.10.2019 14:51

Blcha je medzihostiteľ.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Noelle » Štv 10.10.2019 15:13

Margita píše:Veď blcha spapa vajicko,blchu psík alebo maciatko a tak

si to tak sladko napísala, že mi skoro došlo ľúto tej blchy :heh:
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Štv 10.10.2019 15:30

Pasomnic je viac druhov. Ano aj blcha moze byt medzihostitel, ale neviem ci nie skor u psa. A macacie pasomnice maju medzihostitela potakny, mysi.. nie samltne vajicka su infekcne, ale vyvinove stadium v medzihostitelovi...
Edit. Hej blcha normalne u psa aj macky
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod zuzka:) » Štv 10.10.2019 16:18

Aj s obrazkom :D
Prílohy
Screenshot_20191010-171337.png
Big Dog
Obrázok užívateľa