otázky, ktoré vám nedovolia kľudne spávať

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: otázky, ktoré vám nedovolia kľudne spávať

Poslaťod elfinka » Štv 11.07.2019 22:41

Zelené riasy ako spirulina farbia fakt dosť, takže pri tom to mohol mať kľudne.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Barfer.sk

Poslaťod Domivec » Pia 12.07.2019 0:59

Vybudovať eshop či kamennu predajňu? Uživím sa v dnešnej dobe kníhkupectvom?
Pripadne má niektorá z vás skúsenosti s budovaním eshopu/kamennej predajne?
Domivec
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Ulf » Pia 12.07.2019 4:50

Popri martinuse a pantarei si to celkom neviem predstavit. Ale mozno sa na nejaky druh literatury viac specializovat a vyniknut oproti tymto kniznym supermarketom. Kamenna predajna? Zalezi kde by bola, ale ponuka tu moznost co eshop nema - seminare, literarne worshopy a podobne. To je ako s fitkami. Je ich cela kopa ale prezije len ten co popri cinkach ponuka aj jogu,pilates balet a podobne...
Ulf
Nováčik
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pia 12.07.2019 6:25

Domivec, špecializovaná literatúra. V minulosti som mala veľmi rada eurobooks. Sú schopní objednať zahraničné knihy aj také, čo som ani za nič nenašla nikde. Netuším, ako to robia. Napíšem im, že chcem takú a takú knihu, napr. nejaký originál nejakej špeci knihy, oni pozháňajú, dajú cenovú ponuku a keď akceptujem, tak mi knižka za nejaký čas príde. To je fakt super služba.
Ale obyč kníhkupectvo, kde sú bežné knihy a za viac ako v zabehnutom alebo v supermarkete, neviem, to sa možno nechytí. Záleží, aký si odborník. Ak si kníhkupec alebo vydavateľ, možno máš dostatok informácií, ako zakraktívniť svoj priestor a ponuku, tak prečo nie.
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kellee » Pia 12.07.2019 8:34

Domivec píše:Vybudovať eshop či kamennu predajňu? Uživím sa v dnešnej dobe kníhkupectvom?
Pripadne má niektorá z vás skúsenosti s budovaním eshopu/kamennej predajne?

s tymto bojujem, je to sialene tazke, ale da sa sa to zvladnut
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Domivec » Pia 12.07.2019 9:31

Tak napíšem konkrétnejšie :) chcela by som sa špecializovať na kresťanskú literatúru, hlavne kvôli tomu, že ma baví a zaujíma a nestratím sa v nej. Najväčší konkurent je Zachej a trošku menší je Kumran..výhody eshopu vidím v tom, že je to jednoduchšie a lacnejšie ale zas výhody kamennej predajne - bola by v Levoči, kde sú len 2 kníhkupectvá a to tiež súkromné, ani jedno sa nespecializuje (tuším) a kresťanskú literatúru a dokonca ani eshopovy konkurenti nemajú kamenné predajne (zachej mal v KE ale asi ju zrušili)... Nejaké rady prosím? :D
Domivec
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pia 12.07.2019 9:50

To znie fajn. Levoča sa mi zdá ok aj pre kamennú predajňu, je to krásne mesto aj s turistami, kopa cirkevných pamiatok. Ale eshop treba aj tak. Dnes je dôležitá pridaná hodnota. Otvoriť obchod a čakať zákazníkov je dnes málo. V priestoroch predajne sa dajú robiť rôzne akcie ako písala Ulf, tématicky k tomu, na čo sa špecializuješ - besedy, čítanie, stretká, pozvať si autorov...
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Ulf » Pia 12.07.2019 11:24

Výborne! Aj téma vzhľadom na miesto. Veď teraz tam bola púť tuším? Tisíce ludí. Zákazníci budú. A nemáš tam konkurenciu (tu v BA by to bolo horšie, kresťanských kníhkupectiev je tu xy čo viem). A ozaj tie sprievodné akcie keď spravíš, ostáva len držať palce a zaželať veľa úspechu :jop:
Ulf
Nováčik
Obrázok užívateľa

Poslaťod dasken » Sob 13.07.2019 9:45

výhody kamennej predajne sú, ale na druhej strane sú to aj o dosť vyššie náklady na nájom, ak nemáš vlastný priestor a mzdy, či už tebe alebo niekomu..a strašne záleží od dobrého miesta, aby ťa ľudia našli

dala by som si na tvojom mieste takú základnú matematiku na začiatok, na jednu stranu náklady, výdaje ktoré určite budeš mať (nájmy, zariadenie, nákup tovaru...) a na druhú stranu si potom prerátať koľko kníh budeš musieť napr. priemerne za deň predať, aby sa ti to pokrylo..a predstaviť si či je to reálne
neviem s akou maržou sa pracuje v kníhkupectve, ale asi to nebude úplne veľa a prerátaj si to na nejakú priemernú cenu knihy, to je koľko možno 15€?

eshop je čo sa týka nákladov asi o niečo menej náročný, ale tiež záleží či si ho spravíš sama, alebo niekomu zaplatíš..ja som si robila eshop sama, ale kebyže viem, čo ma čaká, tak si to asi rozmyslím :heh:

ak si bola na urade prace, tak by ti mohol celkom pomôcť príspevok na podnikanie na ten rozbeh

držím palce :yes:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Uto 16.07.2019 17:39

Prišiel mi výmer zo sociálnej poisťovne a preddavok na zdravotku. Neviem, ako to vyriešim, ale pre mňa je to momentálne likvidačné. Pokiaľ to nejako neskonsolidujem, tak musím skončiť so seminármi aj tréningami. :ua: Nemáte niekto tip, čo s tým? Fungovať ako občianske združenie? Nemáte s tým niekto konkrétnejšiu skúsenosť?
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod lucik » Uto 16.07.2019 19:21

ty si SZČO, nemáš TPP?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Uto 16.07.2019 19:34

Ja mám aj aj. Minulý rok sa mi darilo, tak mi vyrúbili vysoké odvody. Ako bolo by to ok, ale tento rok musím prácu veľmi obmedziť (kvôli Arisovi) a už ani moc nevládzem toľko robiť. No a platiť treba aj tak, bez ohľadu na aktuálne príjmy. :ua:
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Uto 16.07.2019 20:31

no zivnost, co ti poviem. POzastav ju a daj si sro.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Uto 23.07.2019 10:12

Stalo se Vám nekdy, ze pes je po narkoze spatny? Konkretne - tvari se, ze je cely bolavy, namozeny?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 23.07.2019 10:31

neviem, ako to myslis, ale tak moj to znasal velmi zle. 12 hod bol mimo. zrat som mu davala az po 24 hod, lebo zvracal aj po hlte vody.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia