Preprava psa lietadlom

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod meggie26 » Sob 12.07.2008 13:16

viem je to sice oneskorene ale predsa keby niekto cestuje do zahranicia alebo chce steniatko posielat pripadne doniest lietadlom mu mozno pomozu infosky....
Takze prisli sme do viedne na letisko vybavili sme vsetky formality ohladne mojej letenky. Pes sa plati navyse a na mieste cize na letisku ja som platila 150 euro/ks starsi pes isiel do podpalubia steniatko na palubu. Pre steniatko na palubu staci prepravna tasku urcena na letecku prepravu do podpalubia specialna cargo prepravka s miskou. na prepravke som mala aj nalepene live animals a informacie o zvierati. v prepravke som mala na dne prilepenu saciu podlozku. Psik do carga sa nakladal 2hodky pred check inom. Bez problemu mi ho prisli zobrat k vybavovaniu batoziny...
V parizi som si batozinu nevyzdvihovala len psa. Psa mi priniesli na miesto vyzdvihovania batoziny uplne bez problemov pes mal doplnenu misku s vodou nic mu nechybalo nebol vystresovany nic tak isto ako mala na palube...neplakala celu cestu prespala...
V Parizi ako sme prestupovali do lietadla do Buenos aires sme mali 6 hod cakanie na let takze som psov obriadila...v prirucnej som mala pripravene noviny pre pripad potreby som ich na wc roztiahlanikto sa k potrebe nemal...
povymienala vodu atd... a cakali sme na let boli sme sa trosku vybehat vonku z letistnej haly panicka vypila kafe a slo sa... v buenos aires po prilete ziadny problem dali mi hafa s podpalubia a bolo cesta spat presne taky isty proces akurat ze v parizi som si musela vyzdvihovat aj batozinu a straaaasne vela kontrol pasu jak som sa vracala do eu. A spat som isla s troma psami v podpalubi...
Letecku prepravu vrelo odporucujem a bez obav o psychiku psa a podobne...a to sme nad atlantikom prekonali silne turbolencie a v buenos aires pristavali cez burku...
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod Midayah » Sob 12.07.2008 23:13

Meggie vdaka! Aj ked uz mam nejake tie info o preprave psa lietadlom, ale vzdy to lepsie padne od niekoho kto ma psa a vyskusal si to na vlastnej kozi.
Midayah
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56
Bydlisko: Brno

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod tomas.zaragoza » Sob 09.05.2009 16:51

som tu novy!
kto mi poradi, ako prepravit psika zo slovenska do spanielska?
co k tomu treba?
tomas.zaragoza
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod maydanoz » Ned 10.05.2009 20:40

tomas.zaragoza píše:som tu novy!
kto mi poradi, ako prepravit psika zo slovenska do spanielska?
co k tomu treba?

Aky je ten pes velky? Je zaockovany?
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod gaya » Pon 11.05.2009 17:37

maydanoz píše:
tomas.zaragoza píše:som tu novy!
kto mi poradi, ako prepravit psika zo slovenska do spanielska?
co k tomu treba?

Aky je ten pes velky? Je zaockovany?


je to steniatko cane corso....ma 5 kil a zatial ma len prve ockovanie.....
Chovateľská stanica plemien: Cane Corso a Chihuahua- Devil in the House

WWW.DITH.SK
gaya
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1863
Bydlisko: Hriňová...na konci sveta

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod iva » Pon 11.05.2009 18:03

mne tiez letel stenik...cca 24 hodin s jednym prestupom a k tomu este 11-teho septembra :ua: ...ale vyberala sa konkretna spolocnost, s ktorou mal chovatel skusenosti, ze o stenika bude postarane...mala krmivo, vodu, vsetko...medzipristatie bolo na 6 hodin v Atlante a tam su psiska v psom hoteli...na Swechate som preberala cistulinku, vonavucku gulku z prepravky a to som este cakala cca 6-7 hodin na letisku, kym sa vybavia vsetky colne papiere a mohla som ju tak akurat vidiet cez kameru ako je v boxe...na Swechate ako kto ochotny, ale ti co ju vydavali v Cargo centre sa asi starali dobre, kedze mala vsetko pekne vycistene a ked ju davali, tak ze uz papala aj pila aj vyvencena je :smile:
toto bola moja takmer dobra skusenost, ale predpokladam, ze ak chovatel, ktory posiela nema dobre skusenosti s vyberom spolocnosti, tak to moze dopadnut podstatne horsie...
kamoska importovala minuly rok z Ruska....let Moskva-Košice, do KE ho sla len vyzdvihnut...stenik bol na palube v taske, bol do 8kg...
Working testy - šport na zamestnanie hlavičky retrieverom :-)
iva
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 136
Bydlisko: Borský Mikuláš

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod maydanoz » Pon 11.05.2009 18:34

gaya píše:
maydanoz píše:
tomas.zaragoza píše:som tu novy!
kto mi poradi, ako prepravit psika zo slovenska do spanielska?
co k tomu treba?

Aky je ten pes velky? Je zaockovany?


je to steniatko cane corso....ma 5 kil a zatial ma len prve ockovanie.....


Hmm.. presne to neviem, ale bude najlepsie, ak sa opytas svojho veterinara. Pocula som, zevraj steniatka do urciteho veku /do 3mes.?/ sa preprevovat nemozu. V prvom rade /ak letis lietadlom/ to musis dopredu vcas ohlasit, aby nakoniec nemali vela psov. Robia koli tomu vzdy cirkus.. :hmm: Podla toho, aka to je letecka spolocnost, mozes vziat psika so sebou do kabiny, alebo v boxe-kdesy dole v lietadle..Ale väcsinou do 5kg moze cestovat psik spolu v kabine. /ja som platila za 1kg=10euro/
No a ockovanie..opytaj sa na to veterinara, ja viem len ze do Turecka musia byt psy zaock. proti besnote bezpodmienecne, ale taky mlady havino...to fakt neviem.. :au:
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod sunnyboy » Pon 01.06.2009 17:31

A co ked ma psik okolo 40-45 kg? Kto mi tu poradi? Ked sa musí transportovat do Ameriky.
co som sa docitala,by ma vysiel transport 3x viac ako letenka pre osobu. Co spravit so psikom, ked ho nechcem stratit
alebo ho dat iným ludom na starost?
sunnyboy
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod maydanoz » Štv 04.06.2009 23:38

sunnyboy píše:A co ked ma psik okolo 40-45 kg? Kto mi tu poradi? Ked sa musí transportovat do Ameriky.
co som sa docitala,by ma vysiel transport 3x viac ako letenka pre osobu. Co spravit so psikom, ked ho nechcem stratit
alebo ho dat iným ludom na starost?


Ak psika nechces stratit alebo ho dat inym ludom na starost- tak zacni setrit! Bohuzial za psa sa zaplatit musi! :ua:
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod sunnyboy » Pia 05.06.2009 6:43

Budem ochotna aj šetrit, ale mala som informacie, ze je to drahsie o 3-4 x ako letenka pre cloveka.Takže ak letenka
bude stat 100€ na osobe, pre psika to bude 300€ a viac
sunnyboy
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod maydanoz » Pia 05.06.2009 21:49

sunnyboy píše:Ahoj ludia. Pisala som uz minule, kto mi moze poskytnut informaciuu.Kolko stoji priblizne preprava psika 40 - 45kg
do zahranicia napr. do Argentiny? Viem, ze niektore spolocnosti neprepravuju vobec ..

Väcsinou sa plati 10euro za kilo psa + vaha prepravky. No a to este zaokruhlia nahor samozrejme... :hmm:
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod maydanoz » Pon 15.06.2009 21:54

Prave citam na peta.de hrozny clanok, ako rocne 5000 zvierat neprezije cestu lietadlom alebo sa zrani! /..zadusi, zamrzne, strati../ No to je hrozne!! Vobec som to nevedela! :hmm:
Raz mi jedna letuska rozpravala, ako sa v miestnosti na prepravu psov pokazila klima a psici zamrzli!!!/este dodala, ze 3 roky vycviku v prdeli...ale co tam po vycviku, ze!!? :hmm: / Ale myslela som, ze sa take veci stavaju tak raz za uhorsky rok!!! :hmm:
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod niky » Pon 07.12.2009 11:48

Ahojte, chcela som sa spytat Vas co mate dobre skusenosti s prepravou, ze ake airolinie ste pouzivali? dik
niky
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 718
Bydlisko: Bratislava-Petrzalka

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod maydanoz » Pon 07.12.2009 16:40

Ahoj niki,
ja mam v celku dobre skusenosti, nikdy problemy neboli. Letela som s austriaairlines, iberia, swissairlines, eurolines-ale to myslim uz neexistuje..teraz je nejaka nova spolocnost, vola sa danubewings ci tak nejak...pisala som im mail, ake su podmienky pri preprave psov, bohuzial ani male psy nepustia do kabiny.
tu je mail od danubewings:


zasielam Vam vypis z nasich Prepravnych podmienok. Je to §11 bod 7 pismeno a):

Malé domáce zvieratá (pes, mačka, králik, fredka) s maximalnou hmotnosťou 8 kg vrátane
klietky. Preprava sa uskutočňuje na zodpovednosť cestujúceho, ktorý je povinný podpísať
pred prepravou formulár, kde sa dopravca vzdáva zodpovednosti. Zviera musí byť
prepravované v sprievode cestujúceho staršieho ako 18 rokov. Preprava môže byť
uskutočnená na palube lietadla, pričom za palubu lietadla sa považuje zadný priestor
v lietadle, kde môže mať cestujúci za asistencie palubného personálu prístup na kontrolu
zvieraťa pri splnení nasledovných podmienok:
- zvieratá musia byť prepravované v pevne uzavretom a dostatočne silnom koši (s drôtenou
stenou) alebo v zvláštnej klietke s pevným dnom, ktoré si cestujúci musí zaobstarať sám,
pričom kôš/klietka nesmie presiahnuť rozmery 40 x 32 x 29 cm (D x Š x V),
- každé zviera musí mať očkovací a veterinárny preukaz maximálne 1 mesiac starý,
- váha zvieraťa spolu s klietkou/košom nesmie presiahnuť 8 kg,
- cestujúci je povinný zaplatiť za prepravu zvieraťa poplatok vo výške EUR 70

V praxi to znamena, ze pri nastupe do lietadla odovzdate klietku letuske, ktora ju ulozi v zadnom priestore lietadla. V pripade, ze budete mat zaujem sa na psika pozriet aj pocas letu, staci poziadat letusku aby Vam ho ukazala (ak v tom case nebude roznasat napoje alebo jedlo).

Ale myslim, ze ty chces letiet do USA? Najlepsie bude, ak si tam zavolas alebo napises mail, lebo kazda let.spolocnost je ina..
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod niky » Uto 08.12.2009 12:32

dakujem za info..hej a chcem ist do USA a moj hafan vazi 16kg, tak tito by mi ho ani nevzali... no keby aj ostatni mali moznos ist ho pozriet za letu tak to by sa mi veru pacilo:o) tak zatial dik, skusim im napisat..
niky
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 718
Bydlisko: Bratislava-Petrzalka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné