Preprava psa lietadlom

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

cestovanie lietadlom

Poslaťod Yurko » Str 23.06.2010 10:58

Potrebovala by som vecnu, zrelu radu pre realnu predstavu ako vyzera cesta lietadlom s 19 kg psom. Od niekoho, kto lietadlom so psom, ktory nemoze na palubu cestoval, kto ma skusenosti. Ako to vyzera, prebieha, kolko to stoji a co vsetko to znamena pre majitela a psa. Pripadne ake su dovody pre ktore sa rozhodol psa nechat doma.

dakujem
Yurko
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: cestovanie lietadlom

Poslaťod Peťka » Str 23.06.2010 13:09

Normálne pri check ine dáš svoj pas, aj pas psa, pes ale ostane u teba, potom za tebou príde pán, zoberie ťa do takej zvlášť miestosti, kde vyberiete psa z prepravky, posadí ho na pás, prejde "rengénom" :smile: či v nom nie sú nejaké zbrane alebo výbušniny, skontroluje čip a majitela, rozlúčiš sa s psíkom a tým to končí.

Po prílete do krajiny sa najskôr odbavíš ty, zoberieš si kufre a všetky veci, potom preteba zasa príde ujko a v miestnosti ti dajú hafíka :smile: a odchádzate :jop:
Nevidím ani jeden dôvod prečo hafíka nachať doma :smile:
Peťka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 512
Bydlisko: Skalica

Re: cestovanie lietadlom

Poslaťod Yurko » Štv 24.06.2010 9:41

Peťa ďakujem. so spoločnosťou ktorou letíme - pes ostáva s majitelom, podobne ako napr. kočík s dieťaťom až do odletu. Pri nastupovaní mamičky odovzdajú kočík a majiteľ psika. Mesiac odlúčenia by nám asi prospel menej ako vydržať pár hodn na sedatívach.
Yurko
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: cestovanie lietadlom

Poslaťod Peťka » Štv 24.06.2010 9:58

My sme ani žiadne lieky nedávali, bol celkovo taký v šoku, že sa ani nehýbal :smile: Nezostáva s tebou do odletu, ako by ho naložili???? berú ho hned ako som napísala, po pasovej kontrole.
Peťka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 512
Bydlisko: Skalica

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod MisheliQ » Uto 23.11.2010 20:39

Potrebujem pomôcť. Neviete kto sa zaoberá leteckou dopravou psov na Slovensku? Najlepšia možnosť prepravy je z Košíc do Moskvy.
Vraj niekto taký je a jazdí pre psíkov do Jablunkova.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Letecky dovoz šteniatka zo zahraničia

Poslaťod usagi » Str 24.11.2010 17:05

zo slovenska priamo do moskvy?neviem,ja som tuto moznost hladala dva roky dozadu - no nakoniec som letela:Blava-Praha-Moskva :joint: :pac:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

dovoz psa lietadlom z australie

Poslaťod tomast » Pon 31.01.2011 9:28

Ahojte, dufam, ze najdem niekoho kto ma skusenosti z importom psa z australie. Potrebujeme hlavne info ohladom prepravy lietadlom. V australii nam to firma nacenila na 2000 €, co je chore. To uz sa tam mozem previest aj ja. Chceme steniatko a myslime to s chovom vazne. poradte prosim....
Naposledy upravil tomast dňa Pon 31.01.2011 9:45, celkovo upravené 1
tomast
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: dovoz psa lietadlom z australie

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 31.01.2011 9:32

no rýchlo šteniatko to je teda :lol: čo takto spomaliť? :smile: skús nakontaktovať túto chovku http://www.rr.sk/tusani/ oni si nechali poslať psíkov priamo z Austrálie... možno ti poradia
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Letecká preprava

Poslaťod moth » Pon 31.01.2011 19:21

tomast píše:Ahojte, dufam, ze najdem niekoho kto ma skusenosti z importom psa z australie. Potrebujeme hlavne info ohladom prepravy lietadlom. V australii nam to firma nacenila na 2000 €, co je chore. To uz sa tam mozem previest aj ja. Chceme steniatko a myslime to s chovom vazne. poradte prosim....


ahoj, no Australia to je dialka, takze tych 2000 eur sa mi nezda nerealne :yes:
Ja som nedavno importovala steniatko z USA, letelo do Prahy, vzdialenost cca 12.000 km, cena len samotnej letenky bola 900 USD. Vzdy je najlepsie ak prepravu vybavuje doma chovatel. Ked som importovala ine steniatko pred vyse rokom, tiez z USA skusala som to vybavit cez jednu cesku firmu, ktora sa leteckym transportom zvierat zaobera, len odhadovana cena bola 30.000 CZK ... Nakoniec som sa rozhodla, ze najlepsie a najspolahlivejsie bude, ak prepravu predsalen vybavi chovatelka a bolo to skutocne bez problemov. Treba si vsak davat pozor, pretoze nie kazda letecka spolocnost vezme steniatko do lietadla, su letecke spolocnosti, ktore maju svoj tim ludi, ktori sa o steniatko pocas cestovania staraju, samozrejme steniatko leti v beznom dopravnom lietadle, avsak ako cargo. Tiez si treba vybrat let v zavislosti na tom kde ma medzipristatia, resp. niekedy moze byt problem, ak ma stop v krajine, kde steniatko nemoze pristat, moze sa jednoducho stat, ze ho tam vylozia a na dalsi let nenastupi z dovodov legislativy (veterinarne podmienky / vek steniatka)! Moje steniatka leteli Delta Airlines a som nadmieru spokojna, obe boli v pohode, ziaden stres, sucha prepravka, jednoznacne odporucam!
Obrázok
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Letecká preprava

Poslaťod sibra » Pia 04.02.2011 7:40

mam cerstvu skusenost prepravy steniatok do Madridu a do Helsiniek firmou R-Cargo Kosice :jop: mozem vrelo odporucat, vyborny pristup, dobra starostlivost o steniatka, dobre ceny... :jop:

so steniatkom posielas iba veterinarnu dokumentaciu- pas, potvrdenia. Vsetko ostatne dodatocne postou. :no:
sibra
Junior
 
Príspevky: 334
Bydlisko: BA/MA

Re: Letecká preprava

Poslaťod renqa » Pia 04.02.2011 8:38

A ako to celé prebieha? Na letisku prevezmeš psíka a zaplatíš dohodnutú sumu? Ale keď nemám o tom ani zmluvu, ako si môžem byť istá, že mi prídu aj tie ostatné veci (preukaz pôvodu, zmluva)? Či to je len na dohode?
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Letecká preprava

Poslaťod emese » Pia 04.02.2011 10:57

No na letisku psika prevezmes ale zaplatit kupnu cenu za psa tam nebudes mat komu. To by si mala snad riesit s chovatelom platbou cez ucet + cenu letenky. A urcite to treba zaplatit pred priletom psa aby mu mal za co kupit tu letenku.Zmluvu ti moze poslat mailom, ty ju podpises a posles spet. A ista si mozes byt ked si tu chovku preveris.
emese
Šteniatko
 
Príspevky: 51

Re: Letecká preprava

Poslaťod Oprasti » Pon 14.02.2011 12:12

sibra píše:mam cerstvu skusenost prepravy steniatok do Madridu a do Helsiniek firmou R-Cargo Kosice :jop: mozem vrelo odporucat, vyborny pristup, dobra starostlivost o steniatka, dobre ceny... :jop:

so steniatkom posielas iba veterinarnu dokumentaciu- pas, potvrdenia. Vsetko ostatne dodatocne postou. :no:


môžem sa opýtať na cenu? už som písala mail, ale asi pred týždňom, a zatiaľ sa neozvali, tak len tak orientačne :smile:
Oprasti
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 229
Bydlisko: Francúzske Alpy

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod emese » Uto 03.07.2012 11:35

Neviete mi poradit co potrebujem na letecku prepravu psa z Prahy do Francuzska?
Samozrejme cip, pas, ockovania, besnotu, osetrenie proti parazitom mame
Su nejake specialne potvrdenia? alebo kazda letecka spolocnost si opyta nieco ine?
A pokial ste tak leteli, posielali psa , ktorou spolocnostou?
emese
Šteniatko
 
Príspevky: 51

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod dzinni » Str 16.01.2013 20:25

Som tu nová, vie mi niekto poradiť ako to chodí s transportom šteňaťa zo slovenska do turecka?
Mám záujemca o šteňa, je z Turecka a nikdy som sa tomu nevenovala. Potrebovala by som radu, čo všetko, aké papierovačky treba vybaviť.
Díkes
dzinni
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné