Preprava psa lietadlom

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Siss@ » Str 17.07.2013 23:33

ja budem letiet s Flynnom (wire fox) koncom augusta do Haagu, konecne si ho beriem so sebou :jupi: akurat neviem ci Transavia, alebo Austrian Airlines.... v Transavii by som ho mohla dostat na palubu (limit je 10 kg, Flynni ma 8.5) ale neviem, ci by sa napchal to tasky/prepravky pod sedadlo... :ua: ale asi este zavolam do AA a spytam sa ich na limit, lebo aj Transavia ma na stranke ine veci ako mi povedali v call centre :ach: nema niekto skusenosti s lietanim transaviou?? :angel:
http://pdgf.pitapata.com/5MzKp2.png
www.devilinsoul.weebly.com

Devil in Soul - Fox Terrier (Smooth & Wire) kennel + handling
F-Terriers team: agility, dog dancing, dog handling...
Siss@
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 883
Bydlisko: The Hague, NL

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod L.M » Ned 20.10.2013 23:05

Pekny neskori vecer :smile:
Chcela by som sa opytat ci ma niekto skusenost s letenim psa cez cesku letecku spolocnost kotra lieta s Ke do Prahy a do Francuzska lebo onedlho by sme mali cestovat do Fr s nasim havom a mame mensi problem s prepravkou lebo si zadali ozmery prepravky 43x30x27 a do 8kg aj som psom kg moj pes splna ale nikde neviem zohnat pevnu prepravku s takym to rozmerom tak by som chcela vediet ci nevie niekto abo nema skusenost s prepravnou taskou lebo jedne to sme nasli co by vyhovoval rozmer a aj ked som pisala mail do leteckej ci akceptuju aj prepravne tasky tak mi odpisaly ze musi mat ale nepriepustne dno a min 3 otvori na dychanie a dost priestoru na otocenie a rada by som chcela aby pes bol snami na palube lebe je dost strachoput ..tak teraz neviem ci radsej kupit vúcsiu prepravku a dat ju do potbalubia alebo prepravnu tasku a dat ju na palubu a nebude mat dost miesta a bude pruser na letisku...ako to tam vsetko vlastne prebieha ????
L.M
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod enrica » Pia 24.01.2014 14:34

Dobrý deň L.M, tak ako ste dopadli ? Psík cestoval na palube ? Ak áno, spĺňala prepravka všetky rozmery ? Zaujímalo by ma do akej miery berú rozmery prepravky, alebo tašky prísne. Tiež či psík naozaj musel sedieť pod sedadlom, alebo ste mohli mať tašku občas aj na kolenách, resp. posadili Vás niekam špeciálne, alebo ako ... ? Budem dovážať šteniatko, tak preto sa informujem.
enrica
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

vyvoz steniatka zo slovenska do Kanady

Poslaťod roadrunner » Štv 27.02.2014 23:05

Prosim Vas, mohli by ste mi pomoct? Koncom juna poletim na navstevu z Kanady na Slovensko a chcela by som som si nazad doniest steniatko Kokerspaniela. Viem, ze budem potrebovat potvrdenie o ockovani proti besnote v anglictine pre Kanadu. Budem letiet z Viedne cez Nemecko, Anglicko alebo Holandsko (zalezi od leteckej spolocnosti). Potrebujem zistit, ci budem potrebovat potvrdenie aj v Nemcine (kvoli letu z Viedne a let cez Nemecko) a cez ktoru krajinu by bolo lepsie letiet (ktora robi najmenej problemov s prevozom psa) a ake su zhruba poplatky za prepravu psa ak pojde so mnou. Viem ze niektore letecke spolocnosti dokonca dovolia mat male zvierata na palube ako malu batozinu ak budem mat prepravny kontajner do urcitych max rozmerov. To by bol najvyhodnejsi sposob pre mna aj pre psa.
Mohol by mi niekto poradit ako sa najlepsie a najrychlejsie daju vybavit potrebne papiere a pas pre psa, ako dlho to asi bude trvat a ake su za to poplatky. Na SK budem iba 4 tyzdne a neviem ci by stihla vsetko za tu dobu vybavit. Moze mi v tomto nejako pomoct a vsetko urychlit chovatel psa od ktoreho budem steniatko kupovat?
Alebo ak ma niekto nejaky kontact na chovatela ktory by bol ochotny mi s tymto pomoct, prosim Vas odpiste mi.
dakujem
roadrunner
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Semjanova22956 » Ned 02.03.2014 18:18

dobrý den,
potrebujeme vedieť, či je povolené dávať psíkovi nejaké utlmujúce prostriedky na cestu lietadlom.
Vezieme ho z KE do Viedne autom. Tam ho nakladáme do lietadla (vraj ho tam budú kontrolovať vet. lekári a musí byť čulý???)a vystupujeme v Tokiu. Je to cca 11hod. let. Psík je dosť citlivý, bojíme sa že to bude pre neho dosť náročné...
Za odpoved vopred dakujem

mamika
Semjanova22956
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod enrica » Uto 15.04.2014 14:14

Roadrunner - skús sa obrátiť na http://www.thedogcourier.com/ . Myslím, že Ti pomôžu.
enrica
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod šeltie » Štv 21.08.2014 22:57

helo mam mozno blbo otazku ale.... moze mat prepravka koliecka ?, :ach:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod katkariinka » Pia 22.08.2014 5:31

Na palubu moze, len pozor na rozmery.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod šeltie » Pia 22.08.2014 11:44

myslela som do carga lebo lahsie by sa mi manipulovalo s prepravkou len zas aby som nebola za pizdecku ze ich na checkine budem musiet odsrobovavat dole :joint:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod katkariinka » Pia 22.08.2014 13:32

Hm, no neviem, aby ti tam neputoval po podpalubi potom :))))
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod dinda » Str 26.11.2014 15:52

dobry den,
chcela by som sa spytat ci uz niekto letel so psikom v lietadle spolocnostou Austrian Airlines? Ja letim z Viedne a tie rozmery, ktore udavaju pre prepravku su strsne-50x40x23. s rozmerom 23 som prepravku este nenasla. Prosim kto uz snimi letel a vie mi poradit?
ďakujem pekne
dinda
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Belluška » Pia 03.04.2015 5:59

Ahojte
Momentálne pracujem pár mesiacov v Číne, našla som tu tulajuceho pudlika, chcem ho zobrať na slovensko poletim z pekingu do viedne o 4mesiace. Máte niekto skúsenosť s prepravou psa z Číny? Neake informácie už mám čip, očkovanie proti besnote, odobratie krvi. Potrebujem ešte niečo? Ďakujem za akúkoľvek informáciu.
Belluška
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod moschino » Pia 18.01.2019 9:43

Och, už teraz ma brucho bolí... v máji ideme do NY na 10 dní a beriem Frapca na palube (aspoň dúfam, že beriem, lebo v jednej skupine na fb ma dosť vyplašili, že to nejde a so psom sa do UK letieť nedá?? čo je čudné, býva tam kopec pretekov a aj doletia so psami :nwm: ). Ideme spoločnosťou British Airwyse s prestupom na Heathrow (Londýn) a ďalej tou istou spoločnosťou do NY. A potom rovnaká trasa späť. Nájde sa tu niekto s aktuálnymi informáciami pre letenie so psami do UK? Najmä čo sa týka povolení, papierov, očkovaní, testovaní protilátok... Mal by ísť na palube v prenosnej taške (má len 4,5 kg, takže splňa limity do 6 aj do 8 kg, čo dávajú niektoré spoločnosti).
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Nisus » Pia 18.01.2019 10:15

Viem, ze chces asi niekoho, kto tie info ma, ale odporucam ti nakontaktovat sa priamo na letecku spolocnost. Tak budes mat info z prvej ruky a ked bude nejaky problem, ukazes im e-mail, ze to mas priamo od nich a hotovo. Kdezto nejake jpp reci im su ukradnute.
Co sa tyka letu z Londyna do New Yorku, to uz pojdes s American Airlines. Ty sice mas letenku BA, ale oni maju spolupracu s AA, takze lietadlo a aj letusky budu AA. Ty mas iba akoby sedadlo tam, ktore ti predala BA. Takze pre istotu taky isty e-mail posli aj spolocnosti AA a mas svaty pokoj :smile: Jo a moze sa ti stat, ze pokial na ten let niekto nahlasi psa skor (neviem, kolko dopredu sa to da nahlasit), tak tvoj bude musiet ist v podpalubi, lebo vacsinou plati, ze na palube moze byt tusim iba jedno zviera. Tak aj toto si zisti.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Margita » Pia 18.01.2019 10:16

v uk maju karantenu nie?zavolaj si na RVPS co ti povedia,my sme na rvps v nz moc nepochodili tam su uplne mimo,ale v BA by mohli byt viac informovani
inak uz niekedy zaciatkom februara by uz konecne mala doletiet herecka,uz bude mat 6 mesiacov
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné