Dansko - BAN

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Dansko - BAN

Poslaťod pitbulka » Ned 20.06.2010 14:50

Lindchen, toto by zaujímalo aj mňa!
pitbulka
Snoopy
 
Príspevky: 156

Re: Dansko - BAN

Poslaťod 5miki5 » Pon 21.06.2010 13:12

Ulfheiðr píše:..Zákon sa zaoberá vlastnením máloktorej veci tak podrobne ako vlastnením psa. Okrem iného je už dnes vlastnenie tejto veci tak oklieštené a zasahujúce do súkromného vlastníctva ľudí, že toto by mohla byť pri troche chcenia na správnom mieste v podstate malichernosť.

Nebolo by vhodnejšie začať sa zaoberať najprv schvaľovaním, evidenciou, reguláciou, kontrolou výroby (produkcie vecí - zmrdov alebo šampiónov), toto dostať pod kontrolu a potom riešiť otázky čo s nepodarenými, neumiestnenými alebo nesprávne umiestnenými vecami?
5miki5
Big Dog
 
Príspevky: 1050

Re: Dansko - BAN

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 21.06.2010 13:34

Miky oboje. :no: Otázne je len poradie. U mňa jednoznačne vyhráva správne umiestnenie veci ako na prvom mieste. Lebo ak to je ok, tak je potom malá pravdepodobnosť, že s ňou bude naložené nezodpovedne a tým pádom je aj menšia pravdepodobnosť vzniku tých "nepodarkov".
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Dansko - BAN

Poslaťod 5miki5 » Pon 21.06.2010 14:04

Offtopic: "Já bych to teda zebrál od gruntu, když není co řešít tak není co řešít. Eném za co bych potém chodzíl na pívo, kdyby mi tu fenečku na láncoku zhabali nebo zjalovjeli "
5miki5
Big Dog
 
Príspevky: 1050

Re: Dansko - BAN

Poslaťod Silwuska » Uto 22.06.2010 8:27

Offtopic: :haha: :haha: Miki :jop: :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Dansko - BAN

Poslaťod katarina79 » Str 23.06.2010 14:36

What´s the fuck? :ach: Mňa by skôr zaujímalo, kde vzniká prvotná myšlienka zákazu plemien psov všeobecne. Zákony nepresadzujú obyčajní ľudia na ulici a pochybujem,že tlak verejnosti bol tak neúnosný, že museli uvedený zákon prijať. Takže? Kto z toho bude ťažiť.....
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: Dansko - BAN

Poslaťod Ulfheiðr » Str 23.06.2010 16:19

Netuším, kto a ako by z toho mohol ťažiť. Ale aj tie zákony vymýšľajú len ľudia a tí majú tiež rôzne psychopatologické pochody. :ha: Takže stačí, že nejaký trtúch má prehnané myšlienky, silu zmanipulovať ďalších pár slaboduchých trtúchov, však vieme ako rýchlo sa dá šíriť neopodstatnená panika, a zákon je na svete. :ach:

Tým chcem povedať to, že nie všetci zákonodraci to majú v hlave úplne v poriadku.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Dansko - BAN

Poslaťod Darcia » Str 23.06.2010 17:42

Ja si myslim ze aj testy pre ludi by boli dost problemom aby sa vyhodnocovali spravne, pretoze lahko moze prist k vyluceniu ludi ktori postarat sa o psa schopni su. Presne si viem predstavit celkom pravdepodobnu verziu testu ktora by mna dokazala vylucit a to by sa mi nepacilo teda :lol: Kazdopadne dobre pripraveny test by bol vybornou pomockou, urcite ale vytoverny v spolupraci s psychologmi a kynologmi.
Kazdopadne testy pre psov urcite nie. Jednak pri spravnom majitelovi aj problemove psy ktore by nepresli testami mozu byt napravene, ale obcas to chce aj niekolko rokov venovania sa psovi. Druhak ak by si kazdy klub urcoval testy, neriesi to problem bezPP a utrulkovych psov, pre ktore tie testy si neviem predstavit ako by sa vymysleli. Jednoducho pri testoch pre psov je vysoka pravdepodobnost, ze by tym plno psov utrpelo.
Ako uvod by ale mozno stacila jednoduchsia verzia zvyhodnovania ludi ktori sa snazia. Cize ludia ktori budu chodit na cvicak budu mat napriklad 5x nizsiu dan za psa ako ti co nie a zacat plosne kontrolovat prihlasenie psa. Ale samozrejme aj toto ma vela much, stoji to bohuzial na ne/zodpovednosti ludi a take veci je tazko riesit.
Wherever you go, there you are.
Darcia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1105

Re: Dansko - BAN

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 24.06.2010 8:22

Vidíš, ja zas odmietam s mojimi psami navštevovať cvičisko. Jednoducho sa málo snažíme. :ha: Čo na tom, že pes, ktorého 7 ludí odhodilo pre jeho povahu teraz môže chodiť kade tade (nie všade) na voľno a je šťastný. Ani raz nebol na cvičisku. Neprešiel by ani nejakými skúškami, kde musí tak a tak sedieť, nosiť mi nejaké hlúposti a líhať si na mokrú zem, ktorú neznáša (lebo v útulku stál vo vode a šťankách). A za druhé, neznášam uniformitu, státie v rade a situácie, keď veľa ľudí robí to isté na pokyn iného človeka.
Postaviť sa do radu na cvičák a panáčkovať tam na povel nejakého človeka ma nedonúti ani pár volov, ani dane. :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Dansko - BAN

Poslaťod Mackie » Štv 24.06.2010 13:56

v dnesnej dobe moze mat "cvicisko" hocikto, kynologicke kluby su napr. OZka
"vycvikar" moze byt hocikto, kto si to napise napr. do zivnosti a bude si tuto cinnost fakturovat

Darcia - kto bude vyberat, ktory cvicak je akceptovatelny pre spominane ulavy?
Ulf - zalozime, spravime peciatky, vystavime faktury, sme za vodou
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Dansko - BAN

Poslaťod Lindchen » Štv 24.06.2010 14:02

Mackie píše:Ulf - zalozime, spravime peciatky, vystavime faktury, sme za vodou

No vidis a my uz mame :jazyk: Ta de su tie prachy?? :haha:

Suhlasim s Ulficou, ze mne tiez teda cvicaky nevyhovuju, hoci si nemyslim, ze su vsetky apriorne zle, nuz ale, ups, viackrat som videla, co som asi nemala :ua: Ty by bol zase problem, vybrat to dobre cvicisko :ach: (hlavne, ked mame o tom vsetci rozdielne postoje). To iste sa tyka aj "skusok" a testov.
Offtopic: Len tak na okraj, ked som robila SOP-ku, mala som co robit, aby som presvedcila rozhodcu, ze nebudem pouzivat Fuj pri odmietacke, ale povej Pod. Nakoniec to preslo, ale byt tam nejaky magor, tak ma 10 bodov dole. Niezeby na tom tak strasne zalezalo, ale tak z principu :nwm:
Naposledy upravil Lindchen dňa Štv 24.06.2010 14:09, celkovo upravené 2
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dansko - BAN

Poslaťod lila.claire » Štv 24.06.2010 14:07

no ja mam pocit ze to nie je ani tak o psoch ako o manipulacii ludi. kazdy zakaz je len prostriedkom na ziskanie vacsej moci a kontroly nad ludmi. lebo pochybujem ze vsetci politici ktori ten zakon presadili by mali nejaky uzitok z toho ze chov tych psov sa zakaze. skor, mozno, maju ten prospech ze ich budu volit ludia ktori neznasaju psov.. alebo co, neviem, ale primarne tam o tych psov urcite nejde.
ked som tuto temu citala, az som sa rozplakala.. je to priserne, je to FASIZMUS!
namiesto toho aby riesili ludi, riesia psov, co je totalna hlupost. preco potom nezakazu zbrane? lebo zo zbrani su peniaze.. a z chovu psov stat toho vela nema, ale z predaja zbrani ano (ludia platia za zbrojne pasy atd)..
ja nechcem nikomu nic zle.. ale zo srdca prajem vsetkym ktorych sa to tyka, aby ich v zivote postretla prilezitost pri ktorej by si uvedomili, ze nie psy su zle, ale ludia!
som uz nenormalne nas... na vsetkych antipsickarov, lebo ich zmyslanie je jednoducho fasisticke, je to presne to iste ako keby sa malo zakazat rozmnozovanie ciganov ( a v tomto pripade by to bolo aj viac opodstatnene), bez ohladu na to ktori z nich su slusni a ktori nie. ale nie, ich neriesia, lebo su to ludia a nie zvierata. a do nas bude EU rypat ze mame rasizmus, a co urobilo dansko so psami to nie je rasizmus? :au: :censored: :censored:
hlavne ze- u nas- nikto neriesi tie skla porozbijane po zemi, odpadky, grazlov pohybujucich sa po uliciach, nackov ktori este aj oficialnu politicku stranu maju, ale ze sa moj pes vysere do travy to je uz zle, aj ked za nim pozbieram, vlastne nie, zle je uz len to, ze moj pes EXISTUJE! :censored: :censored: kde to sme?
a co sa tyka velkych a malych psov a ich nebezpecnosti, ano je sice pravda ze rozsah poskodenia po napadnuti velkym psom moze byt vacsi ako po napadnuti malym psom, ale ked male dieta kusne hoc aj pes vo velkosti jazvecika, nemusi mu rovno vytrhnut kus masa z tela ale moze sposobit traumu na zaklade ktorej si decko vypestuje kynofobiu. ktora je, samozrejme, spolocensky prijatelna, na rozdiel od trebars socialnej fobie ktora sa poklada uz za "vysinutie" :censored: ja si zelam oficialne neexistovat, nebyt v systeme, nemat obciansky, moj dom aby nebol na mape, moje psy neoznacene, nezaregistrovane, lebo iba takto by sa dalo ako-tak slobodne existovat.... FUCK! (sorry nemohla som si odpustit)
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1256
Bydlisko: Košice

Re: Dansko - BAN

Poslaťod zebo » Pia 25.06.2010 9:38

Mackie píše:v dnesnej dobe moze mat "cvicisko" hocikto, kynologicke kluby su napr. OZka
"vycvikar" moze byt hocikto, kto si to napise napr. do zivnosti a bude si tuto cinnost fakturovat

Darcia - kto bude vyberat, ktory cvicak je akceptovatelny pre spominane ulavy?
Ulf - zalozime, spravime peciatky, vystavime faktury, sme za vodou


no to mas pravdu ze hocikto, ale ukazovatelom ok cvicaku su vysledky :no:

na zaklade vysledkov by mohol byt cvicak akceptovatelny :no:

zaloz, sprav,vystav - je vsak mozne, ze sa utopis(v dlhoch) :ha:

na vacsine cvicakov sa najde niekto, co trosku coklom rozumie. nejde o to, aby ludia cvicili poradovku na povel, ale aby sa naucili zaklady vychovy a ak by mali zaujem tak aj zaklady vycviku - lepsie je raz vidiet ako 10 krat pocut,alebo citat :smile:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1180

Re: Dansko - BAN

Poslaťod lila.claire » Pia 25.06.2010 10:05

no co ja viem, ja nejako velmi nemam chut ucit psa chodit pri nohe sposobom ze ked je o cm viac vpredu tak ho 10x vysklbem na obojku. nevravim ze sa to tak cvici vsade, lebo neviem, na ziadnom cvicaku som nebola ale videla som zopar ludi ako cvicia so psami a nie vzdy sa mi to pacilo.
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1256
Bydlisko: Košice

Re: Dansko - BAN

Poslaťod agah » Sob 26.06.2010 8:22

ja si tiez viem predstavit, ze tam pojdem obcas za ucelom pokecu a socializacie psa s inymi, ale cvicakovsky dril nevyhovuje ani mne ani mojim psom.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné