Dansko - BAN

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Dansko - BAN

Poslaťod Mirka & Tyson » Štv 10.06.2010 14:32

Prevzate z http://www.staffies.net

Dansko prijalo zakon (platny od 1.7.2010) zakazujuci chov psov (moj preklad dodatku k uz existujucemu, ktory som zatial nenasiel.)

Odstavec 1. v § 1. 1, pokracuje:

Vlastnik psa musi zabezpecit aby bol kazdy pes pred 8 tyzdnom, oznaceny (cipovany) a registrovany. Vlastnik tiez musi zabezpecit aby pes od 4 mesiacov nosil vhodny obojok s menom a adresou vlastnika.

Odstavec 2. v §1.3, slovo "moze" sa meni na "musi".

§ 1a. Vlastnenie a chovanie uvedenych plemien sa zakazuje:

1) Pitbull Terrier.
2) Tosa inu.
3) American Staffordshire terrier.
4) Fila Brasileiro. (Brazilska Fila)
5) Dogo Argentino. (Argentinska Doga)
6) American bulldog.
7) Boerboel. (Bursky Buldog, tiez juhoafricky burbul)
8) Kangal. (Anatolsky pastiersky pes)
9) Central Asian ovtcharka. (Stredoazijsky ovciarsky pes-Alabai)
10) Caucasian ovtcharka. (Kaukazsky Ovciak)
11) South Russian ovtcharka. (Juhorusky Ovciak) ????
12) Tornjak.
13) Sarplaninac.

Odstavec. 2. Zakaz uvedeny v paragrafe 1. sa vztahuje aj na krizencov uvedenych plemien.
Odstavec. 3. Komercne importy psov, uvedenych v paragrafe 1 a 2 su zakazane.

§ 1 b. Kazdy pes porusujuci §1a bude policiou utrateny.

Odstavec. 2. Pokial su pochybnosti o povode (rase) psa uvedeneho v §1a, policia bude vyzadovat od majitela hodnoverne preukazanie povodu (rasy)

Odstavec. 3 Pokial majitel nevie na vyzvanie preukazat rasu adekvatnym dokladom podla odstavca 2, policia odoberie psa na dobu potrebnu k vybaveniu dokladov.

Odstavec. 4 Pokial majitel ani po tejto dobe hodnoverne nepreukaze, ze pes nie je zastupcom alebo krizencom psov uvedenych v §1a, je to povazovane za porusenie §1a. (tzn. utratit)

§ 3. 2 a 3 sa nahradzuje:

Odstavec. 2 Mestsky urad sa moze rozhodnut upravit vencenie psa na voditku na verejnych priestranstvach, zastavanych plochach, cestach atd. Voditko musi byt kratke a pes musi byt drzany v tesnej blizkosti majitela.

Odstavec. 4-6 sa menia na odstavec. 3-5.

§ 3. 6, z ktoreho sa stava odstavec. 5:

Odstavec. 5 Minister spravodlivosti moze prijat pravidla, podla ktorych sa nevztahuje nutnost voditka uvedeneho v odstavci 2

§ 6. 2, pokracuje:

Odstavec. 2 Pokial pes sposobil zranenie cloveka pripadne inu znacnu skodu, pripadne pokial pes alebo clovek, ktory ho ovlada (vlastni) su takej povahy, ze vyvolavaju, alebo mozu vyvolavat strach vo svojom okoli, pripadne pokial je iny dovod domnievat sa, ze by pes mohol byt nebezpecny pre svoje okolie, policajny riaditel :
1) vyda majitelovy prikaz, ze priestor, v ktorom je pes chovany musi byt oploteny plotom min. vysky 1.8m, a zabezpeceny "prepustacou branou" (dve brany za sebou s volnym priestorom)
2) vyda prikaz, ze pes nemoze byt venceny majitelom popr. inymi menovanymi osobami starsimi ako 18r a nesmie sa vencit s ostatnymi psami.
3) prikazat sprievodcovi psa pripnutie na vodzku, tiez moze prikazat pouzivanie voditka kratsieho ako 2m a pouzivanie nahubku, ohlavky atd.
4) moze rozhodnut o utrateni psa.

V § 6.3 a 4, sa menia odsek. 2.1 ": na odsek 2.1-3.

§ 6.5, sa nahradza:

Odstavec. 5 Pokial pes zautocil a pohryzol cloveka alebo ineho psa, policajny riaditel necha psa utratit.
Odstavec. 6 Policajny riaditel znasa naklady na utratenie psa podla odstavca. 2, c. 4, or odstavca. 4 alebo 5, ziadat preplatenie od majitela.
Odstavec. 6 sa meni na odstavec. 7
§ 6. 6, ktory sa meni na odstavec. 7 pokracuje:

Odstavec. 7 Presunutie psa do cudzieho vlastnictva kvoli poruseniu odstavca. 2.1-3, alebo odstavca. 3 alebo rozhodnutie utratit ho podla odstavca. 2, c. 4, alebo odstavca. 4 a 5 prechadza na noveho majitela. (toto som troska nepochopil)

V § 6A.1 a 2, sa nahradzuje "§ 6. 2, c. 2, na § 6. 2, c. 4,

§6b, odstavec. 1 a § 6 c, odstavec. 1, sa menia slova "zavisy od" na: "podla" § 6. 2, c. 2, alebo odstavec. 4 a §1b,odstavec. 1, alebo §6.2, c.4, odstavec. 4 alebo 5.
§6c, odstavec. 2, slova 'spravodlivost' sa menia na 'policajny komisar'.
§7 zruseny.
§8, odstavec. 3, sa slova "Poistenecka Spolocnost" menia na "Poistovnu".
§12 pokracuje:

'§ 12 Podla pokuty urcenej mestskym uradom za:
1) porusenie § 1. 1, § 2, § 3. 1, c.1-3 vratane., § 3. 3 alebo 4, § 5, § 6. 1, or § 8, odstavec. 2
2) porusenim ustanoveni vydanym mestskym uradom podla § 3. 2 alebo
3) porusenim nariadenia podla § 4 or § 6. 2, c. 1-3, alebo odstavca. 3

Odstavec. 3 Pokutou alebo vazenim do jedneho roku za porusenie §6d.
Odstavec. 4 Pokutou alebo vazenim do siestich mesiacov bude potrestany ten, ktory sa venuje psom napriek odopretiu tohoto prava podla §12a odstavec. 1
Odstavec. 5 Pokutou, alebo pri pritazujucich okolnostiach vazenim do styroch mesiacov sa potresta ten, kto prenecha svojho psa osobe, o ktorej vie, ze ma zakazanu cinnost so psami podla §12a, odstavec. 1.
Odstavec. 6 Ustanovenia v §1.2, mozu byt postihovane pokutou za porusenie legislativy. "

§12a, Odstavec. 1, c. 3, meni slova 'psie zapasy a' na 'psie zapasy'.

§ 12a, Odstavec. 1, c. 4, meni slova 'psie zapasy' na 'psie zapasy a'.

§ 12a, Odstavec. 1, pokracuje c. 5:

5) za opakovane porusovanie zakona §3.1, 1-3 odstavec., §3. 4,§6.1, prijateho mestskym zastupitelstvom podla §3.2, alebo sudnym prikazom podla § 6.2, c. 1-3, alebo odstavca. 3, pozri §12 odstavec. 1'

§12C, '§ 6.5 'je:' §6.6.

§ 2

V zakone o zvieracich pravach, zalozeneho pod c. 1343, 4.12.2007, upraveneho v Act No. 499, 12.6.2009 a §1 Act No. 500, 12.6.2009, sa upravuje nasledovne:

§10 nasleduje odstavec. 3:
Odstavec. 3 ustanovenie v podsekcii. 1 neplati na drzanie psov.

§29, po odstavci. 2 ako novy odstavec:
Odstavec. 3 Sud prihliadnuc na odstavec. 1, moze zakazat cloveku vlastnit, pouzivat, starat sa, stretavat (???) pripadne priblizovat sa pokial sa pripad neuzavrie. Zakaz sa moze vztahovat na urcite rasy alebo pocet zvierat. V prikaze moze byt uvedeny pripadny odklad. Vyslovenie namietky voci sudu nema na tento zakaz vplyv, ani ked bola namietka prijata. Porusenie zakazu moze byt potrestane pokutou alebo vazenim az do sest mesiacov.
Odstavec. 3 sa stava odstavcom. 4

§3
Odstavec. 1 Zakona zacina platit od 1 Jula 2010.
Odstavec. 2 Zakonom sa rusi Nariadenie c. 748 zo 14 Novembra 1991 zakazujuci vlastnenie obzvlast nebezpecnych psov.
Odstavec. 3 ustanovenie v §1.1, 1 odsek. zakona o psoch sa upravuje tymto zakonom § 1, c. 1,

Tieto jedince "velkoryso" mozu dozit vo svojich domacnostiach, ale za sprisneneho rezimu. Nesmu sa zucastnovat ziadnych verejnych akcii, po verejnych priestranstvach mozu chodit iba na dvojmetrovom voditku a s nahubkom. Nesmu sa importovat nove jedince ani sa nesmu chovat dalsie steniatka. Je to strasne, zufale, otrasne, cela svetova AST "komunita" je z toho otrasena.
Podla Danov nepomohlo ani angazovanie klubu, jednoducho nic, ziadne statistiky, ziadne dokazovania :-(
PS: Zakon nadobuda platnost od 1/7/2010, 3 dni po ukonceni WDS 2010 v Dansku (24-27 June 2010).
maju to na dozitie za neskutocnych podmienok. Zial, zakon prijali bez akejkolvek diskusie (zato s "vybornou" medialnou podporou) a plemena vyberali bez neakeho relevantneho kluca sad.

Vznikla kvoli tomu kampan na styl: Dnes zakazali boxera ale ty si mlcal ved nemas boxera, zajtra zakazu akitu ale ty budes mlcat ved nemas akitu a ked zakazu tvojho zrazu nebude mat kto hovorit.

Je to neskutocne co sa deje vo "vyspelej europe" a zacinam mat velmi zly pocit, ze sa cim skor "presuniem" niekde, kde sa psy stale povazuju za pomocnika.

Pokial by niekto chcel kontakt na pana poslanca: Helge Moller, helge.moller@ft.dk kludne mu napiste zopar teplych slov... (odkedy sa zakon prijal ma non-stop plnu schranku)

Oficialna peticia pre tych, ktorym to nie je jedno je na: http://voreshunde.skrivunder.dk/?s=1
(email,vek, priezvisko, meno, psc, mesto/stat)

Pevne dufam, ze u nas (p. Galbavy) vydrzia s dalsim navrhom aspon do dalsieho volebneho roku...
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: Dansko - BAN

Poslaťod MooosCZ » Štv 10.06.2010 14:46

toto je strasne! ja uz sem hledela proc je na WDS zakazana tosa...a uz to chapu...paneboze,to je otazka casu kdy to k nam dojde,kdyz se porad u nas ti blbouni inspiruji "vyspelou" evropou :plac: uz premyslim kam se odstehuju...v takove zemi zit nebudu,kde me budou diktovat jake muzu mit plemeno :hmm:

akorat je velmi zajimave,ze v zakazu neni jejich narodni plemeno BROHOLMER-danska doga :otaznik: proc asi? :censored:
MooosCZ
Hafan
 
Príspevky: 827
Bydlisko: CR

Re: Dansko - BAN

Poslaťod Mirka & Tyson » Štv 10.06.2010 14:47

No na WDS este maju velkodusne plemena zo zoznamu vstup povoleny ... vacsia ludi od AST vsak WDS bojkotuje, takze tento rok bude fakt lahke vyhrat svetoveho vitaza :-)
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: Dansko - BAN

Poslaťod MooosCZ » Štv 10.06.2010 14:56

Mirka,ja sem u nejakeho chovatele na webu videla,ze prihlasky tos neprijimaji nebo neco takoveho :nwm: cituju: " HERING, DÁNSKO,DKK NEPŘIJÍMÁ PŘIHLÁŠKY PLEMENE TOSA, neboť toto plemeno je od roku 1991 zakázáno dánskou legislativou !!"
MooosCZ
Hafan
 
Príspevky: 827
Bydlisko: CR

Re: Dansko - BAN

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 10.06.2010 15:28

ban na wds má aj československý vlčiak. nechcem sa dožiť, že aj na Slovensku k takému niečomu dôjde. hnus!
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Dansko - BAN

Poslaťod drymarchon » Štv 10.06.2010 16:14

čože? a to prečo? veď nie je ani v uvedenom zozname. lebo pokiaľ viem od čsv sa na svetovku pár ľudí chystá, tak neviem :nwm:

a čo sa týka úvodného príspevku, je to strašné, ďalší hlúpy výmysel. s takých vecí mi je zle :blee:
dúfam že sa také niečo k nám nikdy nedostane :plac:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Dansko - BAN

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 10.06.2010 16:15

Jani rozoberalo sa to na woldogu...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Dansko - BAN

Poslaťod drymarchon » Štv 10.06.2010 16:16

dík idem kuk
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Dansko - BAN

Poslaťod drymarchon » Štv 10.06.2010 16:26

a kde si to presne pozerala, nemáš link? lebo ja som našla len na poľskom fóre, ale bolo tam len o iných rasách :nwm:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Dansko - BAN

Poslaťod pitbulka » Štv 10.06.2010 16:37

[quote="Mirka & Tyson"]Prevzate z http://www.staffies.net

Dansko prijalo zakon (platny od 1.7.2010) zakazujuci chov psov (moj preklad dodatku k uz existujucemu, ktory som zatial nenasiel.)

No to je sila, naozaj. Hneď som sa šupla aj ja na tú petíciu.
pitbulka
Snoopy
 
Príspevky: 156

Re: Dansko - BAN

Poslaťod Nia » Štv 10.06.2010 16:40

No ja len nestacim pozerat, co sa to deje!! :oo: Nemam AST, ani ine "zakazane" plemeno, no s jedincami, s ktorymi som sa stretla boli uzasni, absolutne som sa ich nebala. Zato poviem pravdu, mna uz 2krat rafol york a raz civava (dobre tu som zo srandy provokovala, no viete ake je to ked vas "uhryzne" civava :heh: ) Ale tak ten jeden york zautocil na mojho psa a ten druhy rafol mna, ked som ho cesala ! Samozrejme ani jeden nebol moj. Nikdy nezabudnem na posledne stretnutie s Bibinym Faluskom, ktory ma komplet vybozkaval :smile:
Z tychto nezmyselnych zakonov mi je nanic. A svine Dani. Vedeli, ze sa u nich bude konat svetovka, tak platnost zakona dali neskor, ale ako vidim, tak bude to ich posledna svetovka. To je tak ako ked v CR zakazali kupirovane usi.....a to naco ako? nechapem dovod, ved je to na kazdom majitelovi ci vystavi psa takemu zakroku alebo nie :pac: niekedy mi unika podstata veci.
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Dansko - BAN

Poslaťod Zooey » Štv 10.06.2010 16:48

Aj napriek tomu, ze nie som zrovna fanusikom spominanych plemien, az mi z toho zle zostalo!!! Ako si toto moze niekto dovoli? :plac:
Hlavne si neviem predstavit, ako ma majitel krizenceka dokazat, ze jeho psik nema v predkoch jedno zo "zakazanych plemien".
To sa nejaka dobra dusa rozhodne, ze susedov pes (bez PP) mu je nesympaticky, nahlasi ho a ma po probleme -psika utratia? :plac: , . Mam taky pocit, ze vdaka tomto skvostnemu zakonu si "milovnici psov" pridu na svoje :ua: ...a je uplne jasne, kto na to doplati :plac: :plac:
Obrázok
Zooey
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 845
Bydlisko: BA, Petržalka

Re: Dansko - BAN

Poslaťod obsidian » Štv 10.06.2010 17:18

Dani zacinaju byt priekopnikmi v absurdnosti. Minule urobili podobny pocin vo sfere internetu (len si momentalne nemozem spomenut, ci to bol zakaz torrentov alebo coho...). Zacina to byt mala europska Cina. Podpisane.
Rebelova homepage: http://www.obsidian.sk
obsidian
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1626
Bydlisko: Košice

Re: Dansko - BAN

Poslaťod Lindchen » Štv 10.06.2010 17:21

Nechapem :nwm: Hoci sa stretavam vo svojom okoli so psami, ktore nie su zvladnute, su nebezpecne pre ine psy (zriedkavejsie aj pre ludi), su aj plemien v zozname, ale aj plemien celkom inych (na agresivneho bigla z Donninho panelaku ma maloktory pes :ach: ). Nerozumiem, ako mohol niekto takto plosne riesit problem agresivnych psov vseobecne, bez ohladu na plemeno. A to som si myslela o Danoch rozhodne viac. Co by asi Dani povedali na nas, Slovakov, keby sme dali kazdemu Ciganovi (ano, kazdemu bez rozdielu) zeliezka, aby niekomu nieco neukradol alebo aby niekoho nezabil?! Pretoze to je uplne to iste, je jedno, ci je to zviera alebo clovek, nemoze trestat vsetkych pre chyby niektorych. Toto je vazne skandal. Mam tazke srdce na vsetkych, co si vezmu drsneho psa na vylepsenie svojho imidzu a potom ho nevedia ani vychovat, Dani vsak spravili z tychto plemien nevychovatelne a krvilacne bestie, s ktorymi sa ani vlastne neoplati zaoberat. Kde dali hlavu ti, co to schvalovali? Potrapit si hlavu nad riesenim je o dost tazsie ako sediet na danskom pive :ua:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dansko - BAN

Poslaťod Deina » Štv 10.06.2010 17:30

Och............. :pac:
To ako co ma byt???! Zakazane plemena? Prepanakrala!
Dla mojho nazoru je pes taky aky je na neho jeho pan, pokial ho bude jeho panicek bit a zlostit, tak bude zlostny aj pes. Bojove plemena treba zvladat hned od zaciatku a vtedy z nich mozu vyrast rovnako prijemny a pritulny pejskovia ako z akehokolvek ineho plemena.
A ten zakon je hlupost aj z toho dovodu, ze najviac vyhovuje ludom, ktori sa psov boja. Ja mam osobnu skusenost s takymi ludmi, ziju v mojom bloku dve rodiny, ktore sa boja mojho psa (mimochodom vyzly :) a vidim na nich, ze najradsej by boli, keby ten pes vobec nebol. Uz sa aj na mna vyvrieskali, ze co je pes navolno vonku a preco nema okrem voditka aj nahubok a preco sa ku nim musi priblizit na blizsie ako na meter... Ked si predstavim, ze mam milacika stafforda a prijmu nam takyto zakon ako v Dansku, som si ista, ze moje posrate susedy by ho hned hlasili a ja by som o svojho psa prisla. Kvoli vyslovenej hluposti a nenavisti ludi. Vsetci majitelia tychto plemien v Dansku maju moju podporu, nech to nevzdavaju a nech lubia svoje psiky rovnako ako predtym.
A ked sme uz pri "bojovych" plemenach, preco v tom zozname nieje doberman alebo rotvajler? :nwm:
Stretávky maďarských vyžiel v Košiciach - http://www.kosickavyzla.webnode.sk
Deina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 294
Bydlisko: Kosice

Ďalší

Späť na Ostatné