Rozpoznava pes plemena?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Vedia psi rozoznať či sú rovnakého plemena ?

Poslaťod hewča » Str 28.08.2013 10:37

Meggi yorkov (a všetky poddruhy yorka :joint: ) nemá veľmi v láske, naopak, za čivavami sa ide potrhať, ona ich uplne zboznuje (hlavne dlhosrste) :pac:
Dogs are like potato chips - one is never enough...
"Which of my photographs is my favorite? The one I’m going to take tomorrow."
(Imogen Cunningham)
hewča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 648
Bydlisko: Humenné

Re: Vedia psi rozoznať či sú rovnakého plemena ?

Poslaťod deny » Str 28.08.2013 11:26

Beny to rozoznával. Sám bol cavalier a zbožňoval, veľmi sa z nich tešil a hral sa len s cavaliermi, prípadne ich krížencami. Mal kamaráta Alexa, to bol kríženec cavaliera, bol o niečo menší, uši mal trochu iné ale inak čistá podoba, dokázali vrtieť na seba tými chvostami celý deň :yes: . Ale naopak nemal žiadne vytipované plemeno ktoré by nemusel alebo ktorého by sa bál, k ostatným pristupoval približne rovnako.
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Vedia psi rozoznať či sú rovnakého plemena ?

Poslaťod Bad » Str 28.08.2013 11:36

Betka píše: Nie všetky plemená komunikujú rovnakým štýlom

toto je podstatné
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Vedia psi rozoznať či sú rovnakého plemena ?

Poslaťod ivana1 » Str 28.08.2013 23:23

Myslím, že rozoznajú svoje plemeno.
I keď je v tom možno kus pamätania si na svoju mamu... Keď sme mali len Hoshiko - a stretli sme niekde nejakú shibu - už zdiaľky spozornela a ťahala k nej. (Aj teraz je to tak, s tým spozornením, ale to môže už byť ovplyvnené tým, že sú doma tri - rovnaké.)
Neďaleko býva psík - keď ten prišiel sem bývať, mal cca 5 rokov, neznášal sa s nikým - stretli sme sa, spozorneli obaja - a potom spolu vedľa seba ako kamaráti štekali na ostatných... :smile:

Samozrejme - o tom hraní sa navzájom - tam platí to o tej komunikácii - najlepšie si rozumejú rovnaké plemená (alebo skoropodobné)... Chápu :no: sa najlepšie.
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Vedia psi rozoznať či sú rovnakého plemena ?

Poslaťod Millie » Pon 02.09.2013 5:28

:lol: Ja si myslim, ze oni ani tak moc neriesia kto je ake plemeno. Skor na psovi vnimaju subjektivne nejaku crtu ktora im vadi a ta sa moze vztahovat na plemeno. Maly pes mal napriklad velmi silne negativny zazitok s kokerspanielom. A od tej doby mi vydzafkaval,vzdy ked mal pocit ze na to dostane prilezitost. Neslo ani tak o plemennu charakteristiku ako skor o prevenciu utoku protiutokom. A akykolvek pes vizualne sa ponasajuci na kokra bol problem.

Stacilo by psika trosku posocializovat a vybudovat tam nejake protipodmienenie. Problem sa ale neriesil a casom to u nho prerastlo do ritualizovanej formy agresie. Ludia potom zvykli hovorit, "ten psik kokrov nema rad". Ale v skutocnosti to nebola pravda. Stacilo v jednej faze navyk naburat a system spadol. V skutocnosti sa vobec teda nejednalo o psa ako plemeno ale iba o jednu vybranu crtu.
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Re: Vedia psi rozoznať či sú rovnakého plemena ?

Poslaťod Slausa » Pon 02.09.2013 11:15

Margita píše:moje psy rozoznavaju len dve "plemena", suky-pretiahnut,psy-zbit :lol:


:haha: :haha: :haha: uuuuplne suhlasim
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1488

Re: Rozpoznava pes plemena?

Poslaťod Domivec » Uto 03.09.2013 16:58

Gucci moc nemusi pitbullov, yorkov, maltezakov a niektorych križencov..proste ktory mu nesadnu :-) ale vždy ked vidi psa od vedlajšieho panelaku (pitbull) tak sa idu obaja potrhať...a myslim že sa len raz čuchali..aj to nedopadlo dobre. Ako najlepšieho kamarata ma križenca čierneho labradora x slovensky kopov. On keď ku nam prišiel tak na každeho uplne agresivne..raz sme tohto Tea (naj kamoša) vyčkali na jednom kopci, keď sa k nemu bližil tak Gucci ma skoro uhryzol jak sa metal aby naň zautočil. Očuchali sa aaaa bola nahaňačka :lol: pekne sa vyhrali a teraz su najlepši kamarati :smile:
Domivec
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 395

Re: Rozpoznava pes plemena?

Poslaťod kaciatko2121 » Uto 10.09.2013 12:52

Moja megi miluje mopslikov a buldogov (je jedno ci je americky, ci francuzsky..abo aky este je:D) - asi sa jej pacia tie "pribite" papulky, tych len oblizuje skaca kolo nich :pac: . Naopak na malamutov a sibirskych huskych mi zvykne brechnut (co je asi "trauma" z detstva, lebo jedneho vyzvala z vacsej vzdialenosti ku hre, a on sa oproti prudko rozbehol a sa ho strasne zlakla akoby ju rezali a ani sa jej nedotkol :pac: ) Ale inak sa vyhra so vsetkym rada :)
''Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.''
''Dejiny sú naplnené príkladmi o vernosti psov viac, ako o vernosti priateľov.''
kaciatko2121
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 645
Bydlisko: Kosice

Re: Rozpoznava pes plemena?

Poslaťod Ginna » Uto 22.10.2013 21:50

poznam whippeta, ktory vraj rozozna chrtov, ma ich radsej ako ostatne psy. pocula som, ze chrty sa navzajom poznaju :smile:
Ginna
Snoopy
 
Príspevky: 112
Bydlisko: psia búda

Re: Rozpoznava pes plemena?

Poslaťod SabLux » Sob 26.10.2013 7:36

Moja je za to aby bigle zmyzli z povrchu zemskeho :lol: ale s kazdym yorkom je naopak pokojna :smile: vonku sa mi uz par krat stalo ze sa tahala z labadorom kt. nikdy nevidela a podl;a postoja a tak vyzerala ye si mysli ze je to jej kamoska z detstva :pac:
SabLux
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Ruzinou -BA

Predchádzajúci

Späť na Ostatné