Rozpoznava pes plemena?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Vedia psi rozoznať či sú rovnakého plemena ?

Poslaťod Haleth » Pia 02.08.2013 23:11

No tak moja Lyka zas moc tých dobermanov nemusí. Určite nie na prvý ani druhý pohľad. A to ona sa chce hrať s hocičím. Ale keď zbadala tri dobermanie štence, tak bola veľmi nesvoja, v živote som u nej takéto správanie nevidela. Postupom času to bolo iné.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Vedia psi rozoznať či sú rovnakého plemena ?

Poslaťod Margita » Pia 02.08.2013 23:17

moje psy rozoznavaju len dve "plemena", suky-pretiahnut,psy-zbit :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Vedia psi rozoznať či sú rovnakého plemena ?

Poslaťod Catqa » Pia 02.08.2013 23:37

Uplne stopercentne. Staci, aby Sissi zbadala pudla z ohromnej vzdialenosti a sprava sa ako zmyslov zbavena. Pri ziadnom inom psovi sa takto nesprava, nech je to akykolvek best kamos :lol: A to plati naozaj aj na pudla, ktoreho v zivote nevidela, kludne niekde cez pol haly na vystave. Crazyness, totalne.
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Re: Vedia psi rozoznať či sú rovnakého plemena ?

Poslaťod wer » Sob 03.08.2013 7:46

ja si myslim, ze v pravom slova zmysle nevedia. pes si sam seba urcite takto neuvedomuje - ked aj velky pes vyrasta medzi malymi, mysli si, ze je tiez maly pes a tak sa aj sprava... skor su to nejake asociacie s danymi jedincami/plemenami.
moj pes napr. nema az taky problem s NO - ale nie preto, ze sam je NO, ale preto, ze na cvicaku sa stretaval prevazne s nimi a s nimi nema zle skusenosti - naproti inym plemenam.
dalsi faktor je napr. aj styl komunikacie - niektore plemena ho maju trosku odlisny, preto si nemusia sediet navzajom - psy typu bull, primitivne/prirodne plemena - takze sa dokazu lepsie hrat s prislusnikmi rovnakeho plemena.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vedia psi rozoznať či sú rovnakého plemena ?

Poslaťod hriva » Sob 03.08.2013 8:17

Bria neznáša všetkých spanielov, ona okamžite vie ze to je Španiel pri tom je nikdy nic žiadny neurobil :nwm: a takisto anglických buldogov nemá rada. Ináč to nejak nerieši, no v obľube ma civavy lebo suseda ma a s tym sa často stretáva. S HW je od narodenia ale nemá voči ním žiadne emócie
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Vedia psi rozoznať či sú rovnakého plemena ?

Poslaťod Bebis » Sob 03.08.2013 15:00

Roenovi je úplne jedno, aké je druhý pes plemeno, hlavne nech po ňom nevrčí a ideálne by sa mal hrať ako tank... a je jedno, či je to vyžla, weimar, york, boc, labrador alebo foxterier :joint: ešte najlepšie sa vie vyblázniť asi s čsv a malinoisom, to sú rovnaké teľce ako on :heh:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Vedia psi rozoznať či sú rovnakého plemena ?

Poslaťod Sydnei » Sob 03.08.2013 15:12

Tak môj , tak ako som napísala sa zniesol doteraz iba s Berňáčkou :nwm:
Čím viac poznám ľudí,tým viac milujem psy
Sydnei
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78

Re: Vedia psi rozoznať či sú rovnakého plemena ?

Poslaťod AlicaGGG » Ned 04.08.2013 0:01

oriana vacsinou nema moc s borderami problem, alebo ked aj, staci chvilka a uz neriesi (podotykam, vacsinou), na niektore, aj nezname, sa vyslovene tesi, normalne obcas az nechapem... zato z inych psov je nervozna v 99% pripadoch, a jazveciky a pudle doslova nenavidi (sissi na cvicaku ma stastie, ze ju oriana poznala od stenata a teda si z nej spravila ovcu :lol: )
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Vedia psi rozoznať či sú rovnakého plemena ?

Poslaťod Sydnei » Ned 04.08.2013 12:53

:smile: Ja zatial neviem posúdiť ktoré plemeno neznáša , s toľkými psami sa ešte nestretol , ale asi najhoršiu reakciu mal zatial na kamoškinu pitbull teriérku , no neviem čo sním budem robiť ked bude mať vyše 50 kíl :lol:
Čím viac poznám ľudí,tým viac milujem psy
Sydnei
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78

Re: Vedia psi rozoznať či sú rovnakého plemena ?

Poslaťod Wejka » Pon 05.08.2013 11:22

Doby so psami samcami už moc nevychádza, ale s teriérmi (JRT,PRT,fox) je v pohode.. čakala by som, že sa ako teriéri potlčú, ale naopak sa vždy dobre vyblázni. asi majú rovnaký spôsob komunikácie alebo čo
Home is where the dog is
Wejka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418

Re: Vedia psi rozoznať či sú rovnakého plemena ?

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 05.08.2013 13:20

Však skupiny plemien majú tak výrazné črty, že psi si to uvedomovať musia, my tiež rozoznáme černocha od číňana.
Inak dosť psov je takých čo neznášajú španielov, proč? :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Vedia psi rozoznať či sú rovnakého plemena ?

Poslaťod moschino » Pon 05.08.2013 13:42

určite :yes: opičiak ide zošalieť, keď uvidí niečo bulíkoidné :pac: aj na druhom konci ulice si ho všimne, ale to že vedľa neho ide napr. maltezak mu je fuk. Ale bulíka a všetko podobné papulkou spozná už z diaľky. Asi nerozozná, že toto je stafík a tamto pit, hodí ich do jedného vreca a neznáša :ach:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Vedia psi rozoznať či sú rovnakého plemena ?

Poslaťod Betka » Pon 05.08.2013 13:44

Ja si myslím, že to psy rozoznať vedia. Nie všetky plemená komunikujú rovnakým štýlom. Napr. som počula, že malamuti a grónske psy sa spolu zvyknú biť práve kvôli tomu, že spolu nevedia komunikovať.
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Vedia psi rozoznať či sú rovnakého plemena ?

Poslaťod kharak » Str 21.08.2013 11:34

No ja mam skusenost taku, ze moj husky ma problemy len so psami co su vacsie ako on. Zasa zatial so ostatnymi huskacmi problem nemal .. takze moj bude rasista :)

So susedovym farbiarom by jeden druheho len zavrazdit :)
kharak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142
Bydlisko: Kosice

Re: Vedia psi rozoznať či sú rovnakého plemena ?

Poslaťod Efa » Uto 27.08.2013 9:35

Bára píše:Vedia... poznáme rasistického dobermana, ktorý toleruje len dobermanov alebo im veľmi podobných :heh: Moju zozadu očuchal - spokojný, že je to suka, ale keď sa otočila hlavou a zistil, že je to ovčiak, tak zavraždiť :haha:

... upresním len dobermanky! :heh: ...
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné