Rozpoznava pes plemena?

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Rozpoznava pes plemena?

Poslaťod drymarchon » Štv 18.02.2010 14:59

moja jednoznačne. ak vidí z určitej vzdialenosti psa plemena, akého je niektorý náš kamarát, začne sa neskutočne tešiť a chce ísť k nemu :lol:
na prvej výstave sa nám stalo, že sme šli po chodníku, Lilli bez záujmu o okolie a zrazu uvidela svorku tibetiek (s tibetkou sa hráva) a začala vrtieť chvostom a tešiť sa :joint:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Rozpoznava pes plemena?

Poslaťod Mackie » Štv 18.02.2010 16:16

moja sa takto taha za jackrusslami a naopak ovrkuje zltych labradorov (ked zisti, ze to nie je fena, uz je to ok)
susedov pes nas obchadza, ujo povedal, ze ho jedno cevecko pokusalo, a odvtedy sa im vyhyba, a fena, ktorej ta moja raz vysvetlila, ze vrcat po nej nebude, sa vyhyba 20 metrovym oblukom aj ked idem iba s Drakom
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Rozpoznava pes plemena?

Poslaťod larami » Štv 18.02.2010 16:30

Myslím,že na tom niečo bude moja Lara mala kamaráta LR a dvoch westíkov a ked išiel okolo pes inej rasy dobre že ju z kože nevyrazilo,ale ked už bola na tom veľmi zle po zdravotnej stránke nezniesla pri sebe nijakého psa brechala a vrčala čo som dovtedy u nej nepočula :oo: Ale možno to nieje o tom ,že pozná rasu ,ale o pachu. :ach:
pre Laru Prosba psa´´ bud v mojich ťažkých chviľach vždy so mnou.S Tebou je pre mna všetko ľahšie. ´´Obrázokza Dúhovým mostom 01.02.2010
larami
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 782
Bydlisko: Snina / Wien AT

Re: Rozpoznava pes plemena?

Poslaťod Aris » Štv 18.02.2010 20:43

Ron vyslovene neznáša ČSV. Po nich vrčí, skáče do nich a je mu jedno či je to fena, štena alebo pes. Potom nemá rád kokre. Čo sme sa zatiaľ stretli s inými plemenami tak bol s nimi za dobre
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Rozpoznava pes plemena?

Poslaťod Evika » Štv 18.02.2010 20:54

Nejak som si nevsimla, skor ako sa ktory pes k nej sprava tak aj ona k nemu, ked steka alebo je nadradeny az moc tak sa neda ani ona, psov za plotom neznasa,lebo agresivne na nu stekaju, tak sa najezi aj ona. Ale rozumie si s basetmi, s malymi krizencami-co nie som nadsena z takych trpaslikov, lebo sa bojim aby ich nepostupala :ach: To je u nej normalne, ze ich ovali labou ako medved. No a nevsima si nejak maltezakov a yorkshirov, lebo sa s nou nechcu hrat a su nepriatelske vacsinou.
Evika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502

Re: Rozpoznava pes plemena?

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 18.02.2010 21:21

Viggo miluje chrty ako také, prepáči im úplne všetko. A zo všetkého najviac barzoje, dokonca ustál to, keď sa ho jeden rozhodol preventívne zabiť. Na druhé stretnutie nebol žiaden problém. On im asi bezmedzne verí :nwm: Inak si to neviem vysvetliť. Proste nech sa stalo hocičo, nevidím na ňom žiaden znak nenávisti, alebo odstupu, nech sa jedná o hocaké plemeno chrta. :yes: A pritom stačila jedna debilná skúsenosť s malým bradáčom a nenávidí všetky korenie a sol malé bradáče. :heh:
A Bari len rozoznáva že aha pes :aaa:. Ale je fakt, že s niajkým psom sa tak dobre nevyhrá ako s druhým barzojom. Oni strašne držia pohromade.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Rozpoznava pes plemena?

Poslaťod usagi » Štv 06.05.2010 19:39

no neznasame bischonikov (az na par vinimiek aj fenky), a sice sme mali doteraz len jednos tretnutie s CSV - ale zrejme ani to...uz z dialky som videla na nom to napatie a ked na neho fendula zazrela,nahodil svoju politiku : "najlepsia obrana je utok" :pac: ale inac v podstate v pohode,pri yorkoch je opatrny (uz radsej :no: )- no a od ataku barzoja a kokra- sa im radsej vyhne...takze si myslim,ze rozlisuje :yes:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Rozpoznava pes plemena?

Poslaťod ika37 » Pia 07.05.2010 15:13

No nasa fenka nema rada mopsov no neviem preco, hoci jej nic neurobili to je pre nu hroza, len niakeho uvidi uz sa za mna schova a ide obklukou. ale za to ked ideme k nasim, a nahodou u nasich neni Leo doma, ze je niekto domov a mama mu len na konci ulicky povie ze je u nas Becky, tak ten take sprinty nahodi domov, ze to ani raketa by ho nepredbehla :lol: a nasa Becky ta tiez v aute citi kam ideme lebo ked uz sa priblizujeme k domu nasim tak vyvadza v kosiku od radosti.
ika37
Šteniatko
 
Príspevky: 57

Re: Rozpoznava pes plemena?

Poslaťod Lena » Sob 08.05.2010 8:38

Itar má kamošku u svokrovcov ktorá ho vie dať do parády-dlhosrstá jazvečíčka. Už pri dvoch či troch fenkách ktoré vyzerajú presne ako ona sa ťahal jak divý, kňučal, lahal si akoby sa chce hrať :ach: čo teda je pre itara nevídané...
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Rozpoznava pes plemena?

Poslaťod Silvuch » Sob 08.05.2010 18:43

moja mala fenecka neznasala zlatych retrieverov a bordercollie (boli moc rychle). Potom sme jej jednu borderku kupili. :lol: Inak psov ignorovala, ale hentie plemena ked zbadala, tak skaredo zazerala a provokovala pohladom... Co mala rada, boli biele psiky akehokolvek druhu. A kratkosrtste ciernohnede krizence.

borderiak zas ma rad vsetko bez rozdielu, ale hlavne NO, tym strka do papule celu hlavu, az sa divym, ze este jednu neschytal.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Vedia psi rozoznať či sú rovnakého plemena ?

Poslaťod Sydnei » Pia 02.08.2013 14:53

Ahojte , minule som bola na prechádzke s Carlosom a zastavila som sa u mojej známej ktorá má tiež Berňáčku a vtedy som sa zamyslela tým či psi vedia rozoznať či sú rovnakého plemena . Pretože s Baby (tá Berňáčka ) sa mali velmi dobre , hrali sa , oblizovali a podobne :smile: bolo to úplne zlaté , ale naopak s inými psami sa moc nemusí :ach: Môže to byť tým že cíti že je toho istého plemena , alebo vidí že sa podobá na jeho mamu ?

//Témy zlúčené. (Vikiki22)
Čím viac poznám ľudí,tým viac milujem psy
Sydnei
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78

Re: Vedia psi rozoznať či sú rovnakého plemena ?

Poslaťod sabe » Pia 02.08.2013 15:03

Moze to byt tym, ze niektore podobne plemena maju podobnu rec tela a tym padom podobne hry. Aspon mi to tak pripada. Nasa psica sa tiez najlepsie vyhra so psami podobneho plemena (seltia, borderkolia, australsky ovciak). Ked ich spolu vidim tak mi to pripada jak keby nasa cely cas zila niekde v zahranici a zrazu stretla niekoho kto hovori jej jazykom :)
Obrázok
sabe
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 263
Bydlisko: Kysak, SR/Brno, CR/Cambridge, UK

Re: Vedia psi rozoznať či sú rovnakého plemena ?

Poslaťod drymarchon » Pia 02.08.2013 21:09

ja myslím že určo áno, nie raz som počula aj zažila že psy sa vedia najlepšie zahrať so psami rovnakého plemena.

ale napr. keď som bola s Goranom (bosikom) na výstave, prišli ku nám s 2 čsv a keď ich môj pes zazrel tak sa neskutočne tešil a chcel isť k nim, prosto si vytipoval len ich a boli stredobodom jeho pozornosti (mám totiž doma psa čsv), takže si spojil už aj to, že ten pes sa podobá na parťáka čo má doma, čím myslím vie aj rozoznať plemená ako také
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Vedia psi rozoznať či sú rovnakého plemena ?

Poslaťod Bára » Pia 02.08.2013 21:14

Vedia... poznáme rasistického dobermana, ktorý toleruje len dobermanov alebo im veľmi podobných :heh: Moju zozadu očuchal - spokojný, že je to suka, ale keď sa otočila hlavou a zistil, že je to ovčiak, tak zavraždiť :haha:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Vedia psi rozoznať či sú rovnakého plemena ?

Poslaťod Offca » Pia 02.08.2013 21:58

Offtopic: táto debata tu už kdesi bola... len kebych vedela, kruci, kde...
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné