Psychické prepojenie psa a človeka

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod Bee House » Štv 29.04.2010 18:03

no ked tu takto rozpravate svoje skusenosti, uvedomila som si aj ja par veci. odkedy som zacala pochybovat o jej vztahu k cudzim ludom, aj ona zacala byt nervoznejsia. Ak mam den, ked som uplne v pohode ja, aj ona je uplne v pohode. Ale ak sa len trochu znervoznim, uz je aj ona nervozna. Toto je inac velmi zaujimava vazba :yes:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod meridia » Štv 29.04.2010 19:38

Určitě nepochybuji o této vazbě mezi psem a psovodem..
Akorát teda u nás jaksi nefunguje přenos třeba mojí špatné nálady či depky na psa..je neustále naladěn pozitivně a věčně natěšený na cokoli..někdy je to na zabití :ua: .Totéž byla předešlá fena..to jsem mohla být hodinu před smrtí,ale jí to bylo úplně fuk,hlavně aby se šlo asi na 4 hodiny ven a aportovat :hmm:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod Bee House » Štv 29.04.2010 20:40

no my to mame tak isto. Este som nezazila, ze by mal moj pes zlu naladu. Raz sa mi dokonca stalo, ze som sa doma kvoli niecomu rozplakala, lezala som na posteli, a ten moj 30 kilovy pako si mi este sadol na hlavu a ozuzlaval kost ako keby sa nic nedialo. Ale mozno je to jej vyjadrenie spolupatricnosti, pretoze vzdy ked lezim, alebo sedim na zemi alebo na posteli, ona sa skratka MUSI na mna posadit :haha:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod renqa » Štv 29.04.2010 21:04

No tak ja som pred tým mala kokra a ten bol tiež taký blázonko, že som mohla aj revať a on sa ešte začal so mnou hrať, ťahať ma za nohavice a podobné veci. Ale on bol proste nenormálne hyperaktívny, on to vôbec nevnímal, keď bol niekto smutný alebo tak. Ale tak to bolo šteňa, takže sa to ešte dalo chápať... Zas napríklad tento môj krpec kým bol šteňa, tiež to nejako nevnímal, že sme smutní... Keď sme šli starkej na pohreb úplne zničení, tak on väčne pobehoval, skákal po nás a vytešoval sa. Teraz keď zbadá, že niekto nemá dobrú náladu, tak sa vôbec neteší a neter keď bola dva dni chorá, tak dva dni len za ňou chodil a ležal jej pri hlave... :pac: :heh: Ale tiež som toto psychické prepojenie začala najviac vnímať v posledných mesiacoch, možno je to aj tým, že už dospieva... :smile:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod moth » Pia 16.09.2011 16:28

Dakujem Kotrmelec za navigovanie k tejto teme, zacala som sa rozpisovat v inej teme a povazovala som to za nevhodne, naopak po precitani tejto temy som zostala prekvapena, ze ma len dve strany, nakolko komunikaciu medzi psom a clovekom pokladam za zaklad dobreho spolunazivania?!
Takze ja sa uz zopar tyzdnov zaoberam tym, aky je moj pes bystry a neda sa len-tak oklamat, ako rozozna, kedy ma byt zavrety do koterca "nasilim" teda teraz a hned, alebo ma byt zavrety do koterca, ze sa nic nedeje - je neskoro vecer a vsetci ideme spat, alebo proste opustame dom kvoli nakupu?! Ten komplikovany pes ma totizto akoby averziu voci druhemu, s ktorym sa nikdy na volno tvar ku tvari nestretol, teda skusala som to, ale z jeho strany to nemalo dobry priebeh, je maximalne vysadeny voci tomu starsiemu psovi, povedala by som, ze je na neho alergicky :ua: Pritom ten druhy pes nie je agresivny, je dost mierny a nevsimavy, problem je, ze vyraza zo svojho koterca ako raketa, napriek svojim desiatim rokom, to ho vsak po par minutach prejde a zaspi niekde pod stromom, rovnako po par minutach sa ukludni aj pes zavrety v koterci, vytaca ho ten excentricky pohyb toho duheho, ma niekto taku skusenost?
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod casira » Pia 16.09.2011 17:10

Ten komplikovany pes ma totizto akoby averziu voci druhemu

Ani ludia nie sú si všetci sympatickí,možno medzi nimi existuje nejaké neviditelné vyžarovanie a skrátka sa nemusia. :no: A keby sa aj stretli zoči-voči,asi by z toho bola dobrá mela/bitka/.Máš dvoch psov-samcov,ktorí nemali možnost si "vydiskutovat",kto je pánom na dvore,tak asi preto reaguje mladý tak,ako reaguje.
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod moth » Pia 16.09.2011 17:28

Samozrejme, to ja chapem sympatie versus antipatie. Tento "konflikt" zaujmov vsak neriesi nejake postavenie / pozicie, ani nemoze, kedze su oddeleni, ono problem s tym starym psom mala aj jeho babicka, proste ten hyperaktivny pohyb vytacal aj ju a vzdy ho chytila za krk, aby lietal pomalsie, ale nepomohlo, kolkokrat do nej narazil a nic. Proste aj babicka si podla mna povedala nema to cenu :ua: V skutocnosti ten problem je ten nenavistny hluk, ktory trva tak minutu dve, ved dlhsie 10-rocny pes nebude lietat ako strela a potom je ticho. Vobec som zatial nevymyslela sposob ako tejto reakcii zo strany mladeho psa zabranit, zvykol sa obuvat do mladej fenecky, ktora niekedy byva s nim v koterci, ale ona ho ignoruje a evidentne nechape, co ho vytaca. Skusala som byt ja s mladym psom v koterci v case ked opusta koterec stary pes, ale tiez to nemalo ziaden velky progres, ked som sa mu postavila do cesty obisiel ma, proste akoby som tam nebola...
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod casira » Pia 16.09.2011 17:43

kedze su oddeleni

Aj ked sú oddelení,predsa sa cítia.A vieš ty,čo oni majú medzi sebou za problémy a nevyrovnané účty?Skrátka-sú to ješitní chlapi!!!A kto už takým chlapom rozumie? :heh:
Chcelo by to slovník psej reči! :heh:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod kotrmelc » Pia 16.09.2011 17:45

Offtopic: Inak obdivujem ťa, teda tvoju nervovú sústavu, ja by som asi nezvládla chov psov, ktorí sa nemusia, a pri prvej príležitosti by sa vraždili (ak som to správne pochopila).
Ja som zažila tiež pár, nepekných bitiek mojích súk, vždy len o aport!!! sú to len trpazlíci, ale keď sa zahryzne jedna do druhej, pomôže len vedro s vodou, a potom podväzovanie roztrhnutej papuli (no nebudem rozpisovať, priateľove ošetrovateľské praktiky cez Sviatky, keď nebol k máni vet a podľa neho nebolo treba...)
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod moth » Pia 16.09.2011 17:58

Dakujem za obdiv, tak clovek musi nieco vediet o danom plemene, kym s nim zacne zit, no. My sme tu bitku nemali uz par rokov, teda v ramci tych rokov nedavnych sme mali, ale za to mohol tiez priatel, lebo dal "omylom" k sebe dve fenecky, ktore sa harali, ani jednej sa nic vazne nastalo, doplatil na to priatel, ktory sa snazil nevhodne zasiahnut :ua: Tak ak sa pustia do seba taketo psy je nutne vediet co a ako, to je pravda, vseobecne fakt plati, ze voda pomoze :yes: Mozem vsak za seba vyhlasit, ze ma zatial ziaden pes nepokusal, teda nielen Akita :lol: No nic to, ja som mala Akity svojho casu pekne po kope, koterec tu bol len "ozdobou" zahrady, ale proste raz nastal zlom a ja som to nedokazala zvratit spat :ua: Je bezne ze Akity dokazu fungovat vo svorke, ale podla mojich skusenosti su to vzdy feny a maximalne jeden pes, pritom bitka medzi fenkami ma omnoho horsie nasledky ako medzi psami. Lenze dvaja samci psi zacnu medzi sebou superit a to rozohni vasne aj medzi feneckami a vtedy nastane chaos :ua: Akokolvek Akita nezaprie v sebe "bojove" plemeno asi rovnako ako "polovne", tusim dvakrat sa mi stalo ako vet daval do kopy pitbula, ktoreho zvalcovala Akita, fakt tak ako dokazu byt mili vedia byt aj nekompromisni avsak nie za kazdu cenu!
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod Barbara » Pon 19.09.2011 16:32

Ja sa s mojim mladým psíkom dávam ešte len dokopy. Predošlý psík bol na mňa naviazaný až príliž moc. A čo sa týka prenosu nálad a pocitov, tak tiež súhlasím.

V ten deň, keď sme ho išli dať uspinkať, tak to z nás cítil ako sme plakali, hladkali ho. Ten jeho pohľad bol neopísateľný. Oćami nám hovoril, nech ho necháme odísť a nech sa netrápime. :plac:
Bol to neuveriteľný zážitok.... Ale už ho nechcem zažiť najbližších 16 rokov :ach:

Benulko II. je ešte taký neokrôchanec. Proste aj keď som nervózna, tak doletí za mnou a skáče po mne, chce ma nakrývať :pac: a pod. Aj keď zhučím nervóznym zvýšeným hlasom a rukou ho "odhodím" tak vrtí chvostom a rýpe do mňa :heh:

Takže čakám kým prejde puberta a začneme sa viac ľúbiť. :jupi:
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod AndreaT » Pon 26.09.2011 7:46

Ja som bola psychicky prepojená s mojím prvým psom Donym, ten totálne vycítil, či som šťastná, smutná...dokonca, keď som niekoho nemala rada a chcel by ho pohladkať tak vrčal. Pamätám si na ten jeho uprený pohľad do mojích očí, ako čítal, ako sa práve cítim. Bolo to neuveriteľné.
s Montym sme na dobrej ceste, aj keď je to také iné ako s Donkom.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Bratislava

Re: Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod Sim » Pon 26.09.2011 16:26

A čo si myslíte o prepojení na diaľku? To znamená, že v chvíľi keď práve v nie ste spolu, ale obidvom sa vám niečo stane.
:otaznik:
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod AlicaGGG » Pon 26.09.2011 23:46

sim:
v chvíľi keď práve v nie ste spolu, ale obidvom sa vám niečo stane

napriklad? :smile:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Psychické prepojenie psa a človeka

Poslaťod hruska » Uto 27.09.2011 10:11

Pre mna su tieto veci uplne "sai-fai", teda to "obom sa naraz cosi stane".
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné