NEZMYSELNÉ UTRÁCANIE?!

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Poslaťod Sirík » Sob 24.11.2007 21:59

Lenka.Buddy píše:ale nie všetci sú takí veľkorysí


to hej..myslim ze neni velkorysi napriklad emor ale ten nie je z tohto fora aspon dufam ze tu nechodi :ach:

naozaj ti ludia co to robia neviem ich pochopit ja by som urcite nieco take neurobila plac


co myslis?

no a proti sterilizaci tiez aj co sa tyka bytov ked sa fenky haraju a maju ich v bite nech si kupia plienky ci co sa to dava fenkam no a psy ty tiez by im to menali robit hmm


dobre plienky..ale co zatulany psici :ua:
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod verca » Sob 24.11.2007 22:22

jaj no tak to neviem ako to zo zatulanymi lebo ked ti pravdu poviem psy mam hrozne rada ale tie poulicne co neaju domou a nik ich nechce tak by sa nemali mnozit nie?ja neviem :ua:
verca
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 262
Bydlisko: Lučenec

Poslaťod Sirík » Ned 25.11.2007 13:26

verca píše:jaj no tak to neviem ako to zo zatulanymi lebo ked ti pravdu poviem psy mam hrozne rada ale tie poulicne co neaju domou a nik ich nechce tak by sa nemali mnozit nie?ja neviem :ua:


nn nemali...vsak utulky su uplne plne a beru fakt surne pripady alebo ked im prehodia alebo priviazu psikov o branu..idu cez svoje kapacity niektore utulky su stavane na 30-40 psov a maju o polovicu viac
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod verca » Ned 25.11.2007 14:23

tak to dopadne ked niektory sprosty ludia si zaobstaraju psika a ked ich omrzi tak ho niekde priviazu a nechaju ho tam alebo zabiju :plac: ludia su proste svine a cestt vinimkam :ahoj:
verca
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 262
Bydlisko: Lučenec

Poslaťod p.j.jack » Ned 25.11.2007 15:15

Ani ja niesom za aby sa psikovia utracali,ale dajme si otazku taku ze preco ?preco sa utracaju?....nemyslim si ze je to chyba ludi co ich daju utratit.predovsetkym je to chyba a vina ludi co si zoberu psika a ked ich omrzi vyhodia ho (v tom lepsom pripade do utulku).
Ludia by si mali uvedomit to ze,psik je ako male dieta a potrebuje stale pozornost ,starostlivost a lasku.
Vniektorych utulkoch,alebo oddchytovych staniciach psikovia len prezivaju a cakuju.Zobrte si napriklad takeho pitbula,co bol pouzivany na psie zapase.Je povahou uplne v pohode,ale kto si ho zoberie???Je tam minimalna sanca.To ze zije zavrety na betone za mrezami s miskou plnou granuly...to nieje zivot.Poznam takeho psika a viem ze psik nieje stastny,je smutny,vyzera ako kopa nestastia.Pohlad nanho mi dranca srdce.Lebo stale caka...ale na co???na lasku ci na smrt???
Preto si myslim ze utracanie psikov je aj vyslobodenim z kruteho sveta Ludi.Ludi co sposobuju bolest a trapenie.Niesom za utracanie ,ale niesom ani za mucenie.Mozno vam to pride sobecke,krute a zle....Nieje nad milosrdnu smrt,nez smutny zivot?
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.
p.j.jack
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265
Bydlisko: Gbely

Poslaťod Sirík » Ned 25.11.2007 16:09

p.j.jack píše:Ani ja niesom za aby sa psikovia utracali,ale dajme si otazku taku ze preco ?preco sa utracaju?....nemyslim si ze je to chyba ludi co ich daju utratit.predovsetkym je to chyba a vina ludi co si zoberu psika a ked ich omrzi vyhodia ho (v tom lepsom pripade do utulku).
Ludia by si mali uvedomit to ze,psik je ako male dieta a potrebuje stale pozornost ,starostlivost a lasku.
Vniektorych utulkoch,alebo oddchytovych staniciach psikovia len prezivaju a cakuju.Zobrte si napriklad takeho pitbula,co bol pouzivany na psie zapase.Je povahou uplne v pohode,ale kto si ho zoberie???Je tam minimalna sanca.To ze zije zavrety na betone za mrezami s miskou plnou granuly...to nieje zivot.Poznam takeho psika a viem ze psik nieje stastny,je smutny,vyzera ako kopa nestastia.Pohlad nanho mi dranca srdce.Lebo stale caka...ale na co???na lasku ci na smrt???
Preto si myslim ze utracanie psikov je aj vyslobodenim z kruteho sveta Ludi.Ludi co sposobuju bolest a trapenie.Niesom za utracanie ,ale niesom ani za mucenie.Mozno vam to pride sobecke,krute a zle....Nieje nad milosrdnu smrt,nez smutny zivot?


no ja s tebou nesuhlasim lebo kazdy ma pravo na zivot aj psik a su psiky co sa tesia ze su v utulku este som sa nestretla u nas s takym co by sa mu nepacilo..niektori dokonca ani odist nechceli
Sirík
Junior
 
Príspevky: 298

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 25.11.2007 16:50

ale nieje útulok, ako útulok. z vlastnej skúsenosti môžem povedať že napr. Sloboda zvierat je úplne peklo. Špina, smrad, hovná, šťanky, v tom granule, to všetko vo vode a vtom všetkom psi. Ale vraj už sa začali sťahovať do nového, tak som zvedavá, ako to budú udržovať.
Keď som si bola pre Vigga, tak prístup chlapíka bol asi taký, že zaliezol za nimi do výbehu, a už bolo počuť len jak po nich strašne ziape, buchodt rachot a vyšiel so psom. Domyslite si, čo sa v tom výbehu dialo. Skrátka, zareval, preventívne mu tresol, poodhadzoval od seba ostatné psi, čo tiež chceli von a bolo. Skrátka pred mojími očami a hlavne ušami si na ňom vyvŕšil svoj zlý deň. A to jak tam po ňom ziapal, na to nikdy nezabudnem.
To len že nie v každom útulku sa páči.

Čo sa týka utrácania, tak si myslím, že vyslobodenie z utrpenia je len výhovorka. Skrátka všetci sa musia snažiť, nie len útulky. Ak sa jedná o konkrétne plemeno, napr. toho pita, je hrozne moc stránok chovateľov, ktorý určite pre tie psi chcú niečo urobiť, atď. Proste nieje možné takého psa mať zavretého v útulku a čakať na zázrak. A takto by sa dalo o každom plemene povedať a hlavne uvažovať aj za hranicami slovenska. Však koľko psov bolo umiestnených v Nemecku napr. a v Rakúsku. Tam je oveľa väčšia šanca, že sa takéhoto psa niekto ujme. Treba si brať príklad trebárs so záchrany dostihových chrtov "vyslúžilcov".
Ale samozrejme, že primárny prúser je niekde úplne inde a to v zodpovednosti majiteľov psov.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod LadyTrixiKe » Ned 25.11.2007 18:29

jednoznacne som proti ak maju dovod psa utratit tak nech ho radsej daruju alebo daju do utulku ... od majitelom ktorym ich pes prerastol cez hlavu mame napr aj dastyho
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Poslaťod Aris » Ned 25.11.2007 19:19

Presne Úlfheidr. Utrácanie psíkov je len výhovorka a Slovensko je zaostale, lebo možno budete protestovat, ale podľa mňa nedáva až takú veľkú možnost psíkom na adopciu. je pár ľudí ktorý si vezmú takeho psíka a dost. Ved stále je len pocut správy o tom ako niekto upalil mačku alebo týral psíka, ale my s tým NIČ nerobíme. Napr. prípad psíka ktorého dievča uviazalo na kojalnice. Vraj vedia kto to bol a sú mu na stope. Ved ked vedia kto to bol prečo jedniducho nezaklopú tomu dievčatu na dvere??? Ja tomu fakt nerozumiem :hmm:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 26.11.2007 13:16

"Diveča" - čerstvá matka dietaťa, je už chytená. Keď ju polícia viedla, tak kričala, že čo som mala robiť, keď robil doma bordel.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Aris » Pon 26.11.2007 19:50

Ubohá krava :hmm: robil doma bordel. Bude jej decko robiť bordel priviaže ho o koľajnice??? :hmm: :hmm:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod petka_akim » Pon 26.11.2007 20:00

strašná krava... no ja nemám slov.... našlo by sa veľa ľudí čo by si ho buď zobralo domov a keby nebola iná šanca tak by ho dala do útulku... preboha čo má 10 ked to spravila?? no nemám slov.... :ua: :ua:
Pes je váš priateľ, rád vás vidí, niet na ňom chýb, je samý klad, neklame ani nezávidí, môže vám slúžiť za príklad.
petka_akim
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178

Poslaťod bassetka » Pon 26.11.2007 21:40

Nie som za utracanie zdravych zvierat.Vzdy ma ale tiez nastve,ak majitel necha zbytocne dlho trpiet nevyliecitelne choreho psika.To uz nie je o laske.Treba si uvedomit a overit,ci sa uz neda skutocne nic robit a utrpenie nepredlzovat!Zbytocne utrpenie si nezasluzia a v tazkej chvily pre nas ,aj ich si treba uvedomit,ze to posledne dobre,co mozeme pre nich urobit je NENECHAT ich trpiet.Nezasluzia si to.
Utracanie zdravych zvierat je totalny nezmysel.Preto som za kastracie a zodpovednost majitelov.Nechapem pristup:to by som im neurobil.Toto vam povie clovek,ktory vam v zapati s usmevom povie,ze maju doma mur narekov-to je stena o ktoru otrieska stenata po narodeni.....?????
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 27.11.2007 9:05

S utrácaním nevyliečiteľne chorých zvierat je to otázka, pretože z môjho pohľadu by sa potom tak malo zachádzať aj s ludkami. Ludská eutanázia a utratenie zvieraťa sú naprosto totožné veci, ale nemáme na ne rovnaký meter? Prečo.
Kto z vás by si dovolil prísť k príbuznému ktorý je chorý na hot chin leukémiu a povedal, že to už nemá zmysel, pichnite mu. Ale u zvieraťa, je to naprosto bežný prístup.
Odkial vieme, že želanie duše nášho zvieraťa nieje prirodzene umrieť pri našom boku, tak ako to je u človeka? Nieje utrácanie zvierat len výsledok toho, že nám nepovedia, čo chcú, tak ako ten príbuzný, a my si potom berieme právo takto rozhodovať?
Ono aj ten najbolestivejší koniec má zmysel pre obe strany, je to niečo nevyhnutné a keby to príroda tak nechcela, tak to tak nebude. Odkial vieme že sme dušu skutočne vyslobodili, keď si neprežila všetko to čo si prežiť mala?
Naposledy upravil Ulfheiðr dňa Uto 27.11.2007 9:11, celkovo upravené 1
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Uto 27.11.2007 9:10

No ja osobne by som bola za povolenie ludskej eutanazie...ale!!! u psov je to diametralne odlisne v tom, ze pes ti nedokaze povedat, ci je miera jeho utrpenia este unosna, alebo nie...a preto, ked vieme ze k zlepseniu stavu uz nedojde, tak je podla mna lepsie ist na istotu s tym, ze psika nenechame trpiet...samozrejme si treba vopred zistit ci veterinarovi verime, alebo nie...lebo uz som pocula katastroficke scenare utratenia :plac: ...jak drbso slahol psikovi striekacku rovno do srdca...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné