Koľko stojí uživiť psa

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Lacný záhradný partner

Poslaťod merri » Pon 20.10.2014 13:23

FenaNO píše:Pozdáva sa mi Nemecky lovecký teriér ale chcel by som o ňom vedieť ooooveľa viac - hlavne :
1. Náchylnosť na choroby - hlavne tie padnute uši ?
2. Môže spávať vonku v búde ?
3. Nie je príliš uštekaný ?

Odhliadnuc od doposial napisaneho ci by vobec nejaky pes bol vhodny, terier? Ak si spravne pamatam, pisal si, ze pes by bol len na zahrade, ziadne specialne aktivity - tak NIE, terier by nebol spokojny iba ako zahradny partner. Su to temperamentne psy a urcite by bol zo zivota iba na zahrade casom frustrovany. Podla typu srsti pochybujem, ze by mu stacila buda vonku, nema podsadu, takze druhe NIE. Ak nebude mat adekvatne zamestnanie, je vysoko pravdepodobne, ze si bude energiu ventilovat ostekavanim kazdej blbosti, takze opat NIE.
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Lacný záhradný partner

Poslaťod hriva » Pon 20.10.2014 13:27

Offtopic: Jagoši sa vonku bežne chovajú. Je to odolný pes. Ja mám vonku aj pita. Má ale kvalitnú budú, komplet zateplena, aj strecha, plus predsieň plus kryty vchod. Ale taká buda tiež nie je lacný špás, materiál nás stal 200 eur. A 2 dní robota.
A nad týmto psom ani nerozmyslaj. Úplne nevhodné.
A ak už chceš konkrétne plemeno tak snáď s PP. Ináč sa o konkrétnom plemene hovoriť nedá. A teda si ochotný za psa dať minimálne tých 200€? Ak nie tak nad plemenom ani neuvažuj...Jedine útulok.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Lacný záhradný partner

Poslaťod FenaNO » Pon 20.10.2014 15:13

Ja mam vonku už 15 rokov perfektne izolovanú a vykurovanú búdu v bude len sa bojím či mu na záhrade ja a moje tri vnúčence poskytnú dosť aktivít.
S prvou fenou NO ktorá bola čistokrvná ale bez papierov som chodil na bicykli na prechádzky do poľa a perfekte poslúchala ale táto druhá papierová bola úplne neovládateľná takže som s ňou nemohol chodiť ani peši po dedine lebo mi skoro ruku utrhla.

Na cvičisku som nikdy nebol a určite ani nepôjdem.
FenaNO
Šteniatko
 
Príspevky: 73

Re: Lacný záhradný partner

Poslaťod weron » Pon 20.10.2014 15:27

isto je to kvoli tomu ze bola s PP :pac:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Lacný záhradný partner

Poslaťod clupko » Pon 20.10.2014 15:40

mne stale rozum neberie, preco chces silou-mocou psa, ked si uz aj sam uznal, ze na neho nemas.
"lacny zahradny partner" nie je pes, preboha! kebyze neviem o kontexte, pod tymto slovnym spojenim si rozhodne nepredstavim nic zive.

... a mam taky dojem, ze medzi tymito dvoma vetami je nejake prepojenie:
"bola úplne neovládateľná takže som s ňou nemohol chodiť ani peši po dedine lebo mi skoro ruku utrhla"
"Na cvičisku som nikdy nebol a určite ani nepôjdem."
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Lacný záhradný partner

Poslaťod lenka_1705 » Pon 20.10.2014 15:42

Offtopic: skacenka, pekne napisane :jop:

clupko :haha:
The easy day was yesterday
lenka_1705
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1251
Bydlisko: Trnava

Re: Lacný záhradný partner

Poslaťod FenaNO » Pon 20.10.2014 16:44

Pokiaľ je 100x viac psov ktorí na cvičáku nikdy neboli tak je to väčšina a väčšina vždy rozhoduje aj keď chápem že ako profíkov hlavne mladých fanatikov vás to poburuje.
Vytvorili ste si svoj vlastný svet ktorí s tisícročnou tradíciou chovu psov nemá nič spoločné ale ja vám ho vôbec neberiem ale žiaľ len málo z vás sa snaží pochopiť tých ktorých je 100x viac.
FenaNO
Šteniatko
 
Príspevky: 73

Re: Lacný záhradný partner

Poslaťod clupko » Pon 20.10.2014 16:55

ach, ano, pravda. a ked tak nad tym uvazujem, urcite je na svete 100x viac psov, co nikdy neboli ockovani. tak ja uz nebudem ockovat, ved vacsina rozhoduje. a 100x viac psov je hladujucich a pobehujucich volne pomestach. tak ja ho asi idem vypustit.
ale vazne, to je co za argument? :pac: vacsina rozhoduje, takze ked vacsina nechodi na cvicak, a ja mam so svojim psom problem, s ktorym si neviem poradit sam, tak tiez radsej nepojdem na ten cvicak??
tisicrocna tradicia chovu psov... no fakt tu uz koncim, tato debata definitivne stratila zmysel. psa idem vypustit do volnej prirody, alebo ho priviazem na retaz pred barak, a ja si idem nazbierat nejake korienky a bobule na veceru, tak ako tomu bolo po tisicrocia.

edit: a pochopit sa naozaj snazim, ale proste to nejde. nedokazem sa na toho psa pozerat ako na vec, ktora ma len stoji peniaze a cas a davat mu len absolutny zaklad na prezitie. a absolutne uz nedokazem pochopit tento posledny argument, ze takto to bolo po tisicrocia, a preto by to tak malo byt aj nadalej - nedava to zmysel. spolocnost sa vyvija, vies?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Lacný záhradný partner

Poslaťod janka926 » Pon 20.10.2014 17:11

cely tento hnus ( neviem to nazvať inak :nwm: ) nie je vôbec o peniazoch... je to o prístupe... už nazvať tému o budúcom členovy rodiny ( lebo to by pes mal byť a je jedno či je to pes na dvore alebo v posteli ) lacný záhradný partner hovorí samo za seba :ua: ... pes za 10 e mesačne sa dá, ALE že to tak bude vždy sa zaručiť nedá, a čo potom? nechať skapať lebo limit nepustí ?? ostatný majú pravdu proste ak na to nemám tak to nesilím takéto uvažovanie je totálne mimo... pes je vážny záväzok je totiž od "svojho" človeka závislý, ak sa nemám postarať poriadne (strava, bývanie, venovanie sa, láska, aspoň základná zdravotná starostlivosť) tak ho radšej nemať vôbec Offtopic: ja nie som ani "profík", ani fanatik a môj pes ani len netuší že neďaleko máme cvičák takže patrím medzi tých ktorých je podľa Vás 100x viac a tiež ma tento prístup poburuje, to že niečo sa robí dlho dookola neznamená že je to dobré, aj otroctvo bolo tisíce rokov bežná tradícia a príde vám to správne? :nwm: chcel ste názory, dostal ste ich a sú reálne, pravdivé a k veci... to že to nie je to čo ste počuť chcel a preto sa to nepáči je na inú debatu, keď to beriete takto odporúčam monológ pred zrkadlom ...na fóre sa totiž bežne stáva že sa vyskytne aj iný názor ako vlastný Offtopic: je to koniec koncov významom fóra
...Ty budeš navždy zodpovedný za všetko, čo si skrotíš... ( ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY )
janka926
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Liptov

Re: Lacný záhradný partner

Poslaťod renqa » Pon 20.10.2014 17:47

podla mňa toto nie je o tom, že zakladateľ témy nemá na to finančne, mať psa.
podla mňa je to o prioritách, tak ako píše skacenka.
niekto si proste dopraje dovolenku, niekto nechá peniaze v krčme,
ďalší vrazí do auta, niekto si kúpi hry na pc a niekto proste dopraje tomu psovi.
My sme na tom tiež finančne dosť biedne, ale psy proste vždy majú, čo im treba.
Dneska som napríklad nechala 14 euro v chovateľských a jedla majú tak na týždeň.
Ale nefajčíme, nepijeme, tak proste doprajeme psom.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Lacný záhradný partner

Poslaťod Aris » Pon 20.10.2014 18:44

Offtopic: Tak ja som študent, psa si financujem väčšinou sama a dá sa. Mám tri brigády ( sobotné noviny, letáky pre Kaufland a letáky ako Tesco, Jednota a pod.) a dokázala som si našetriť tak, že aj väčší prúser/ operáciu by som dokázala zaplatiť. Nevravím, že rodičia by mi dali, ale radšej to chcem mať zabezpečené aj takto. Nemám všetko značkové, nakupujem aj v sekáčoch, nechodím vždy po škole na kávu alebo na obed a podobne. A tiež nemusí mať pes drahé vodítka a obojky, rovnakú službu spraví aj 3€ obojok a vodítko. Takže ja si myslím, že dalo by sa, horšie je, či sa chce.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Lacný záhradný partner

Poslaťod Mackie » Pon 20.10.2014 19:18

Offtopic: mimochodom tema "ake plemeno" tu uz je
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Lacný záhradný partner

Poslaťod Margita » Pon 20.10.2014 20:32

FenaNO píše:Pozdáva sa mi Nemecky lovecký teriér ale chcel by som o ňom vedieť ooooveľa viac - hlavne :
1. Náchylnosť na choroby - hlavne tie padnute uši ?
2. Môže spávať vonku v búde ?
3. Nie je príliš uštekaný ?

toto su uplne zle polozene tri otazky,jagterier je rydzo pracovny pes,ak nedostane patricne zamestnanie a vychovu s najvacsou pravdepodobnostou sa z neho stane postrach okolia,bude utekat,drhnut sliepky,macky,mlatit sa so psami...psov ktorych by si mohol mat je dost,nejaky trebars dospela krizenec z utulku,ale aj ten potrebuje nejake financie na svoj zivot,
co spravis ked tvoj pes vybehne na ulicu a zachyti ho auto?len donho "tukne",pojdes s nim k veterinarovi alebo budes cakat a dufat ze sa to nejako zrastie aj samo?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Lacný záhradný partner

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 20.10.2014 20:53

Offtopic:
Margita píše:co spravis ked tvoj pes vybehne na ulicu a zachyti ho auto?len donho "tukne",pojdes s nim k veterinarovi alebo budes cakat a dufat ze sa to nejako zrastie aj samo?


nie bude písať na DF...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Koľko stojí uživiť psa

Poslaťod Vikiki22 » Pon 20.10.2014 21:16

Offtopic: Téma presunutá a zlúčená s témou už s existujúcou. :ahoj:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné